Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הרדמה בניתוח אסתטי (פלסטי)

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח פלסטי
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הניתוחים בניתוח אסתטי מסווגים פשוטים או מורכבים. משך הפעילות יכול להשתנות באופן משמעותי: מכמה דקות עד מספר (7-8) שעות. הניתוח מבוצע הן באשפוז והן באשפוז, וחלקו של הניתוח הוא כ -3% 5, על פי המרכז לכירורגיה פלסטית ושיקום.

רוב החולים בניתוח אסתטי שייכים למעמד I-II במצב פיזי, והסיכון להרדמה ולניתוח הוא בדרך כלל בטווח IA-PB (ASA I-II). הבדיקה לפני הניתוח נערכת על פי תקנים מקובלים וכוללת בהכרח בדיקות מעבדה שגרתיות, אלקטרוקרדיוגרפיה ובדיקות הרדמה.

חשוב להעריך את הסטטוס הפסיכולוגי של המטופל, שכן זה, בין היתר, משפיע על הבחירה של הרדמה, אם כי ברוב המקרים חולים במרפאת הניתוח האסתטי מעדיפים להיות במצב של שינה רפואית גם במהלך ניתוחים קטנים.

הבנה הדדית ואמון הדדי בין המרדים למטופל הם בעלי חשיבות רבה לבחירת שיטת ההרדמה והערכת איכות ההרדמה של המטופל.

כפי שאתה יודע, הבחירה של שיטה זו או אחרת של הרדמה מושפע מגורמים רבים:

  • טראומה של המבצע;
  • שטח הגוף שעליו מתבצעת ההתערבות;
  • משך הפעולה;
  • מיקום המטופל על שולחן הניתוחים;
  • מידת ההשפעה של הניתוח וההרדמה על זרימת הדם, הנשימה ומערכות חיוניות אחרות של המטופל;
  • ביצוע פעולות באשפוז או באשפוז.

הרדמה מקומית חדירה

הרדמה מקומית חדירה היא השיטה הפשוטה והבטוחה ביותר של הרדמה, יש לה השפעה פחות על הפעילות של הפונקציות החיוניות של המטופל מאשר סוגים אחרים של הרדמה.

בנוסף, הרדמה מקומית מפחיתה דחף afferent, מונע התפתחות של תגובות פתולוגיות הקשורות כאב וטראומה רקמות במהלך הניתוח.

חדירת רקמות עם תמיסה של הרדמה מקומית ניתן להשתמש בגרסאות שונות: לבד, עם טיפול תוך ורידי של הרגעה, וכן מרכיב משכך כאבים של הרדמה כללית.

הכנסת החלקים הראשונים של הרדמה מקומית גורמת לתחושות כואבות או לא נעימות. לכן, משככי כאבים נרקוטיים או תרופות הרגעה משמשים premedication או הרגעה במשך תקופה של הרדמה.

כמו הרדמה מקומית, הפתרונות הנפוצים ביותר הם לידוקאין בריכוז של 0.25-0.5% (מינון מקסימלי של 2000 מ"ג של תמיסת 0.25% ו 400 מ"ג של 0.5% פתרון).

שימוש bupivacaine 0.25% על שיכוך כאבים לאחר ניתוח ניתן עוד, אבל היא מוגבלת בגלל הרעילות הגבוהה (מינון מקסימאלי - 175 מ"ג, הוספת אפינפרין בדילול של 1: 200 000 - 225 מ"ג).

הוספת אדרנלין לפתרונות הרדמה מקומיים מגדילה באופן משמעותי את משך ההרדמה המקומית, מאט את כניסת התרופה לדם במחזור, ולכן מפחיתה את ההשפעות של פעילות רסורטיבית.

גם כאשר המינונים המומלצים של הרדמה מקומית להזרקה הם חריגה, גילויי הרעילות שלהם נדיר. לפיכך, על פי C.Gumicio ואח, לידוקאין כאשר מנוהל במינון של 8.5 מ"ג / ק"ג (למבוגר הממוצע - 600 מ"ג). לידוקאין עם ריכוז הפלזמה אפינפרין אינו עולה 1 מ 'ק"ג / מ"ל.

זה ידוע כי אפקט רעיל הוא ציין בריכוז של 5 מיקרוגרם / מ"ל ומעלה. יש לזכור כי המינונים הרגילים המשמשים למבוגרים יכולים להיות רעילים לילדים.

הרדמה מקומית עם טיפול תוך ורידי של הרגעה ו בלעדיהם ניתן להשתמש עבור פעולות אסתטיות על הפנים, פעולות מתקנות קטנות על בלוטות החלב והגפיים, שאיבת שומן של נפח קטן.

כמרכיב משכך כאבים בהרדמה כללית, מומלץ להשתמש בהרדמה מקומית על ניתוחי אסתטיקה מורכבים על הראש ועל ניתוח אף, ניתוח נפח, פעולות על דופן הבטן הקדמית. כמות התרופה הניתנת לא תעלה על המינון המרבי המותר.

מבוא תוך ורידי של תרופות אכילה

בניתוח פלסטי, סדיציה תוך וריידית בשילוב עם הרדמה מקומית היא לא הליך פשוט. שיטה זו מתאימה ביותר לחולים רגועים ומאוזנים ללא תחלואה רצינית.

הסתיידות תוך ורידי מאפשר לספק חוסר תנועה ורוגע של המטופל במהלך הניתוח תחת הרדמה מקומית, מקטין את התחושות לא נעימות הקשורים נוכחות בחדר הניתוח ואת ההרדמה המקומית.

לרוב בחדר הניתוח להשתמש benzodiazepines. Midazolam יש כמה יתרונות. זה 2 פעמים יותר פעיל מאשר diazepam ב משכך-היפנוזה אפקט, הוא מתחיל לפעול מהר יותר גורם אמנזיה בולטת, מספק התעוררות מוקדמת ומלאה ואפקט הרגעה מתמשך פחות לאחר הניתוח. בנוסף, diazepam גורם כאב וגירוי של הווריד כאשר מוזרק.

אנטגוניסט של בנזודיאזפינים, flumazenil, מאפשר להסיר את כל ההשפעות של בנזודיאזפינים, אשר חשוב במיוחד עבור המטופלים. עם זאת, המחיר הגבוה של שזיף- zenyl, ככל הנראה, יהיה במשך זמן רב להגביל את השימוש שלה בפועל קליני.

שימוש משולב בבנזודיאזפינים עם משככי כאבים נרקוטיים משפר באופן משמעותי את הנוחות של החולים במהלך הרדמה מקומית. בשימוש נרחב midazolam (2-5 מ"ג תוך ורידי) ואחריו הקדמה של fentanyl (25-50 מיקרוגרם תוך ורידי). עם זאת, שילוב זה יכול לגרום דיכאון משמעותי של הנשימה הסתברות גבוהה של hypopnea ו apnea. שימוש ב- Fantanyl אגוניסט-אנטגוניסט butorphanol (stadol, moradol) במינון של 0.03-0.06 מ"ג / ק"ג גורם לדיכאון של נשימה במידה פחותה בהרבה. כאשר נדרשת אפקט הרגעה בולט יותר, ניתן להשתמש בבארביורטות.

השילוב של בנזודיאזפינים עם קטמין הוא עוד שילוב טוב עבור מתן תקופה קצרה של כאבים עמוקים במהלך החדרת אזור הניתוח עם הרדמה מקומית.

היתרון של קטמין הוא שזה גורם פחות הרפיה של השרירים, אשר מונע את הלשון מ מתפתל ומבטיח את הפטנט של מערכת הנשימה העליונה. תכונה זו של קטמין מאפשרת לבצע פעולות עם רמה גבוהה של בטיחות על הראש והצוואר של המטופל עם שימוש נוסף של הרדמה מקומית.

מבוא של קטמין יכול לגרום לסיבוכים אצל חלק מהחולים, כך קונטרה השימוש בו עלול להיות פקטוריס, אי ספיקת לב, יתר לחץ דם, שבץ, הפרעות עוויתיות, הפרעות נפשיות, מחלות של בלוטת התריס עם hyperfunction שלה, הגדילה את הלחץ התוך.

Midazolam מקלה באופן משמעותי על תגובות לב וכלי דם ופסיכוסומטי לממשל של קטמין. עבור אינדוקציה, המינון של midazolam הוא 0.03-0.075 מ"ג / ק"ג וקטמין -0.5-1 מ"ג / ק"ג. במידת הצורך, ניתן לנהל קטמין על ידי עירוי רציף - 10-20 מ"ג / (ק"ג דקות). כדי למנוע ריר ולמנוע תגובות לא רצויות אחרות, יש צורך להשתמש באטרופין.

המטופלים מומלץ להזהיר על חלומות אפשריים לאחר הניתוח. אם אתה משתמש ketamine הוא מאוד לא רצוי, ואז כאבים יכול להתבצע עם משככי כאבים נרקוטיים.

התרופה של בחירה כמו hypnotics הופך יותר ויותר propofol (Diprivan - Zeneca). היתרונות העיקריים שלה הם: התעוררות מהירה ומלאה גם לאחר פעולות ארוכות, רווחה ומצב רוח טוב של חולים, תדירות נמוכה יותר של בחילה והקאות מאשר לאחר שימוש בסמים אחרים. החסרונות של propofol הם כאבים כאשר ניתנת להורדת לחץ הדם. כאב במהלך היכרות עם היפנוזה מצטמצם לאחר הזרקה תוך ורידית ראשונית של לידוקאין או משכך כאבים נרקוטי. הפחתת לחץ הדם ניתן למנוע על ידי שינוי ההשפעה של הפעולה.

עם פעולות ארוכות, היתרונות של propofol יקר מאוד לפעמים "להתחרות" עם עלויות ההרדמה כולה. לכן, במצבים כאלה רצוי להשתמש midazolam כבסיס הרדמה, אבל כדי לשמור על זה עם תחמוצת החנקן וניהול מתמשך של propofol במינונים קטנים.

למרות העלויות הגבוהות, יש לקחת בחשבון כי Propofol מקטין את משך מעקב שלאחר הניתוח ואת מספר אנשי רפואה הדרושים לכך. השימוש בו מספק את האפשרות של פריקה מהירה, ומה שחשוב מאוד, משאיר רושם טוב על החולה מן ההרדמה.

בין תרופות הרגעה אחרות ניתוחים פלסטיים הם droperidol, בנזודיאזפינים, antihistamines ו phenothiazines.

המאפיין השלילי העיקרי של כל התרופות הוא משך זמן ארוך של פעילות, המאפשרת להן להשתמש רק בפעילות ארוכת טווח ובמטופלים במסגרת בית חולים. כתוצאה מכך, סדיטה מוצלחת תוך ורידי דורש בחירה נכונה של התרופה ואת וריאציה ההשפעה של הפעולה בהתאם לתגובה של המטופל.

סדציה תוך ורידית שיטה בשילוב עם הרדמה מקומית ניתן להשתמש עם רוב פעולות אסתטיות, למעט במקרים שבם לא ניתן לספק-אוורור עצמי נאות, כמו גם הפסד גדול יותר של דם ופעולות הקשורות למחלות חמורות.

הרדמה כללית

פעולות על תא המטען ועל הפנים ניתן לבצע עם או בלי אינטובציה של קנה הנשימה. אינדוקציה לתוך הרדמה אינטובציה של קנה הנשימה מתבצע כסטנדרטי עם השימוש של barbiturates.

הרדמה יכולה להישמר בשיטות שונות. בשל העובדה כי הניתוחים הקוסמטיים קרובות מבוצעים באזור ניתוח החדיר של פתרונות הרדמה המקומיים עם אפינפרין, את הצורך בניהול משככי כאבים נרקוטיים יכול להיות מוגבל לתקופה של אינדוקציה ושעה של אזור הניתוח של חדירה עם הרדמה מקומית. משככי כאבים חוזרים ונשנים ניתנים לפני חדירת אזור הניתוח הבא או ברציפות במינונים קטנים כדי להקל על התגובה של המטופל לצינור האינטובציה.

השימוש בהרדמה מקומית יכול להפחית באופן משמעותי את צריכת משככי כאבים הן במהלך הניתוח והן לאחר סיומו. זה מקטין באופן משמעותי את התדירות של בחילה והקאות בתקופה שלאחר הניתוח.

Propofol בשילוב עם משככי כאבים נרקוטיים יכול לשמש הן אינדוקציה ותחזוקה של הרדמה. תרופות אלו יכולות להיות משולבות עם תחמוצות חנקן, midazolam או ריכוזים נמוכים של הרדמה שאיפה. Propofol עם תחמוצת החנקן (בהשוואה barbiturates) מספק התעוררות מהירה יותר את האפשרות של שירות עצמי החולה. הזנה תוך וריידית של תרופות יכולה להפחית את המינון הנדרש ולספק יציאה מהירה יותר מהרדמה.

הרדמה כללית עם אוורור מלאכותי מסומנת בניתוח פלסטי על דופן הבטן הקדמית, mammaplasty נרחב, liposuction נפח גדול, ניתוח אף, וכן בחולים קשישים עם מחלות במקביל.

שימוש באדרנלין המכיל פתרונות

פעולות קוסמטיות נרחבות ושאיבת שומן של נפח גדול יכולות להיות מלוות באיבוד דם משמעותי, המחייב שחזור מאזן הנוזלים במהלך הניתוח ובתקופה שלאחר הניתוח. באופן משמעותי להפחית את אובדן הדם מאפשר את השימוש בטכניקה של חדירת אזור הפעולה עם פתרונות המכילים אדרנלין (1: 200 000). זה רצוי לפעולות קוסמטיים רבים הופך להיות תנאי הכרחי עבור שאיבת שומן.

השימוש של פתרונות מוכנים טרי עם אדרנלין, חדירה יסודית, זמן ההזדקנות לפני הפעולה של אדרנלין (10-15 דקות) הם כללים חשובים לעבודה של מנתחים.

כאשר ניתוח פלסטי משמש לעתים קרובות חדירה של רקמת שומן תת עורית עם כמות גדולה של הרדמה מקומית עם אדרנלין, ולכן, שליטה על סך המינון של הרדמה מקומית היא חובה.

מאז פתרונות המכילים אדרנלין מנוהלים תת עורית, אפקט vasoconstrictor מקומי נצפתה לאחר תקופת הקליטה הראשונית, אשר מגביל את משלוח נוסף של התרופה הדם במחזור הדם. עם זאת, טכיקרדיה חולפת, לפעמים עם יתר לחץ דם ו הפרעות בקצב הלב, נצפתה לעיתים קרובות. ניסיונות לטפל טכיקרדיה, יתר לחץ דם והפרעות קצב באמצעות תרופות מתאימות יכולים להוביל לפעולה ממושכת של זה האחרון, אשר נשמר גם לאחר פעולת סגירת אדרנלין, גורם, בתורו, ברדיקרדיה ולחץ דם נמוך. אם לחולה יש גורמי סיכון, כגון הפרעות קצב, הפרעות במחזור כלי הדם, מחלות כלי דם מוחיים, מינונים קטנים של חוסמי β של פעילות אולטרה-שורט, על מנת למנוע טכיקרדיה ויתר לחץ דם. אבל במצבים כאלה עדיף לנטוש את ההקדמה של פתרונות אדרנלין, ואולי מן הניתוח.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.