^

סטרואידים אנאבוליים: מה שאתה צריך לדעת?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סטרואידים אנבוליים משמשים לשיפור הביצועים הפיזיים וצמיחת השריר. אם הם נלקחים במשך זמן רב במינונים גבוהים וללא פיקוח רפואי, הם יכולים לגרום להתנהגות אקסצנטרית ולא רציונאלית ולמגוון רחב של תופעות לוואי סומטיות.

סטרואידים אנבוליים כוללים טסטוסטרון ותרופות אחרות אשר דומים מבחינה פרמקולוגית טסטוסטרון ולגרום לצמיחה שריר. סטרואידים אנאבוליים יש השפעות אנדרוגניות (למשל, צמיחת שיער, ליבידו, תוקפנות) ואפקטים אנבוליים (למשל, ספיגת חלבון מוגברת, שינויים במסת שריר). תופעות אנדרוגניות לא ניתן להפריד אנבוליים, אבל כמה סטרואידים אנאבוליים כבר מסונתז כדי למזער את ההשפעות androgenic.

טסטוסטרון הוא הרס במהירות בכבד; טסטוסטרון טבלטוני הוא מומתק מהר מדי כדי להיות יעיל, טסטוסטרון הזרקת חייב להיות שונה (למשל באמצעות אסטריפיקציה) לעכב את הקליטה עיכוב דעיכה. Analogs שונה באמצעות 17-b- אלקילציה הם לעתים קרובות יעיל לניהול אוראלי, אבל עלול לגרום לתופעות לוואי נוספות. יש גם הכנות להקדמה דרך העור.

תופעות הלוואי שונות בהתאם למינון ולתרופה. במינונים פיזיולוגיים עבור טיפול תחליפי (לדוגמה, methyltestosterone 10-50 מ"ג / יום או אנלוגים שלו), תופעות לוואי בולטות מעט. ספורטאים יכולים להשתמש במינונים גבוהים פי 10-50. במינונים גבוהים, כמה תופעות בולטות, בעוד שאחרים אינם ברורים. קיימת אי-ודאות, שכן רוב המחקרים עוסקים בחולים שאינם יכולים לזהות במדויק את המינון הנצרך, וגם לקנות תרופות בשוק השחור, שרבים מהם מזויפים ומכילים (בניגוד לתווית) חומרים שונים בריכוזים שונים.

trusted-source[1], [2], [3]

תופעות לוואי של סטרואידים אנאבוליים

הביע ביטוי חזק

 • אריתרוציטוזיס
 • הפרעת פרופיל השומנים (ירידה ב- HDL, עלייה ב- LDL)
 • הפרעות בכבד (הפטיטיס, אדנומה)
 • הפרעות במצב הרוח (במינונים גבוהים)
 • תופעות אנדרוגניות: אקנה, נשירת שיער על הראש, גבריות ו hirsutism אצל נשים
 • דיכוי גונאדל (ירידה באיכות הזרע, ניוון האשכים)
 • גינקומסטיה
 • סגירת מוקדם של epiphyses

מתון

 • יתר לחץ דם / היפרטרופיה של החדר השמאלי
 • החמרה של היפרטרופיה של הערמונית וקרצינומה קיימת
 • קרצינומה של הכבד
 • הבעה קלה
 • סיכון מוגבר למוות פתאומי בספורטאים
 • הפרעות במצב רוח משמעותי במינונים נמוכים
 • בעיקר עבור 17-b-alkylated ההכנות.

HDL - ליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה, LDL - ליפופרוטאינים בצפיפות נמוכה, LVH - היפרטרופיה בחדר שמאל.

בקליניקה, סטרואידים אנבוליים משמשים לטיפול ברמות טסטוסטרון נמוכות. בנוסף, בהתחשב בכך סטרואידים אנבוליים בעלי אפקט אנטי קטבולי ולשפר ספיגת חלבון, הם לפעמים prescribed ב שרפו, מרותק חולים אחרים נחלש כדי למנוע ניוון שריר. יש רופאים הרושמים תרופות אלה לחולים עם עייפות נגד איידס וסרטן. עם זאת, אין מספיק נתונים כדי להמליץ על טיפול כזה, וכן מידע על איך אנדרוגנים להשפיע על המחלה הבסיסית. הוא האמין כי טסטוסטרון יעיל בטיפול פציעות ונזק בשרירים, אם כי אין ראיות לתמוך דעה זו.

סטרואידים אנאבוליים הם התעללו כדי להגדיל את מסת השריר וכוח; השפעות אלה משופרת אם בשילוב עם הכשרה משופרת תזונה נכונה. אין עדות ישירה כי סטרואידים אנבוליים להגדיל סיבולת או מהירות, אבל יש מידע ברור על היחידה כי ספורטאים שלוקחים סטרואידים אנבוליים, יכולים לבצע עומס בעצימות גבוהות תכוף יותר. היפרטרופיה בשרירים מתבטאת בהחלט.

ההיארעות של סטרואידים אנבוליים לאורך חייהם נע בין 0.5 ל -5% מהאוכלוסייה, שונים באופן משמעותי בקבוצות שונות (לדוגמה, שיעור גבוה יותר בקרב מפתחי הגוף ואת הספורטאים המתחרים). בארצות הברית, שכיחות השימוש היא 6-11% בקרב בנים, תלמידים בכיתות העליונות וכ -2.5% בקרב בנות בגיל הקולג '.

ספורטאים יכולים לקחת סטרואידים לתקופה מסוימת של זמן, לעצור, ואז לחדש שוב (כמו, למשל, ברכיבה על אופניים) מספר פעמים בשנה. הוא האמין כי הממשל לסירוגין של תרופות יכול לנרמל את רמות הטסטוסטרון אנדוגני, ספירת זרע, היפותלמי, יותרת המוח, יחסים גונאדליים. ישנן עדויות לכך שמנהל מחזורי כזה מפחית את ההשפעות השליליות ואת הצורך להגדיל את המינון כדי להשיג את האפקט הרצוי.

ספורטאים לעיתים קרובות להשתמש הרבה תרופות באותו זמן (נקרא Overdraft) ושיטות שונות של ניהול (אוראלי, תוך שרירי, העור). הגדלת המינון במהלך מחזור (multistage) יכול להוביל מינון פיזיולוגי עולה על 5-100 פעמים. שכבת ו multistage להוביל לעלייה קרישה קולטן מזעור תופעות לוואי, אבל זה יתרון לא הוכח.

תסמינים וסימנים

הסימן האופייני ביותר הוא עלייה מהירה של מסת שריר. דרגת הסיכון וחומרתה תלויה במישרין במינון שנלקח. בחולים הנוטלים מינונים פיזיולוגיים ישנה עלייה איטית וחסרת ערך במסת שריר; קבלת megadoses, העלייה במשקל הגוף הלא שומן יכול להגיע כמה קילוגרמים לחודש. יש עלייה ברמת האנרגיה וליבידו (אצל גברים), אבל זה קשה יותר לזהות.

השפעות פסיכולוגיות (בדרך כלל כאשר לוקחים מינון גדול מאוד) נראות בדרך כלל על ידי המשפחה: תנודות במצב הרוח, התנהגות לא רציונלית, תוקפנות מוגברת, עצבנות, ליבידו מוגברת, דיכאון.

תלונות שכיחות הן הגדילה אקנה גינקומסטיה, ובנשים - את ההשפעות של השרירים. כמה תופעות יכולות להיות בלתי הפיך (למשל, התקרחות, הגדלת הדגדגן, hirsutism, הנמכת הקול). בנוסף, גודל השד עלול לרדת, הרירית של הנרתיק עלולה להיות מנוונת, המחזור עלול להיות מופרע או להפסיק, הליבידו עשוי להגדיל או להקטין בתדירות נמוכה יותר, תוקפנות ותאבון עלולים לעלות.

אבחון, פרוגנוזה וטיפול

בדיקות שתן בדרך כלל לזהות את אלה המשתמשים בסטרואידים אנבוליים. מטבוליטים של סטרואידים אנבוליים ניתן לזהות בשתן עד 6 חודשים (ואפילו יותר עבור סוגים מסוימים של סטרואידים אנבוליים) לאחר הפסקת הצריכה שלהם.

רופאים המפקחים על מתבגרים ואנשים צעירים צריכים לעמוד על המשמר בנוגע לסימנים להתעללות בסטרואידים ולהסביר את הסיכונים האפשריים לחולים. חינוך סטרואידים אנבוליים צריך להתחיל בבית הספר התיכון.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.