^

קומת קרקע התעמלות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בתרגום מצרפתית, "קרקע" פירושה "על הקרקע". הייחוד של ההתעמלות הוא ביצוע תרגילים על הרצפה. זהו קומפלקס שתוכנן במיוחד, המוחזק שוכב או יושב, בצד או על כל ארבע עם עומס articular מינימלי, המערבים את השרירים הדרושים. האיש, שעמד על שתי רגליו, הכחיש את התפלגות אחידה של משקל הגוף על עמוד השדרה והמפרקים, ועכשיו משלם על היכולת לשמור על זקוף. התעמלות כזו תשחזר אותם ותמנע מחלות, תעשה את היציבה אפילו, תשפר את תיאום התנועה, תשחזר נשימה ותמיכה באיברים פנימיים במצב תקין.

אינדיקציות

אינדיקציות לקיום התעמלות הן:

 • פציעות של שרירים ורצועות;
 • מניעת מחלות של מערכת השרירים ושלד;
 • עקמת בית החזה המותני;
 • הפרעות במחזור הדם;
 • נוקשות משותפת;
 • דיסטרופה של רקמות וחיזוק השרירים.

trusted-source[1]

תיאור התרגיל

קומפלקס התרגילים של ההתעמלות החלקית מחולק לשלושה שלבים ובסך הכל מחושב לשעה אחת של שיעורים:

 1. דינמי - שמטרתו חיזוק קבוצות שרירים שונות, ביצוע סינכרוני עם המאמן, זמן אימון עד 40 דקות;
 2. מתיחה - זה מגדיל את גמישות של רקמות, מחזק את העיתונות הבטן, אשר אחראי על העבודה של האיברים הפנימיים. כולל סימני מתיחה יחד עם נשימה נכונה. אורך הבמה הוא 20 דקות;
 3. מדיטציה - הרפיה לאחר מאמץ פיזי, יחס חיובי, אימון נגד רגשות שליליים (5 דקות).

ישנם מספר סוגים של התעמלות בהתאם המוכנות של האדם. מה בדיוק מתאים לאדם מסוים נקבע על ידי רופא בהתאם לנוכחות של פתולוגיות וכושר גופני. למתחילים, יש התעמלות אדפטיבית - גרסה קלה עם קצב איטי של ביצוע. עבור אנשים עם מוכנות ממוצעת יש רמה ממוצעת - קומפלקס עם מספר גדול של תרגילים, המתבצע בקצב לא מהיר. לתרגילים מאומנים ומתמשכים - בקצב מהיר. כדי להשיג את התוצאה אתה צריך לפחות ביקור אחד למרכז הספורט בשבוע.

התעמלות פרטרית לילדים

שיעורי ההתעמלות לילדים שונים בגילאים שונים. בין ארבע לשש שנים הוא מוחזק בצורת משחק. בשנה הבאה הוא בילה על חיזוק השרירים של הגב, הרגליים, המותניים - בדיוק אלה שבהם העומס הפיזי העיקרי יהיה שקר. תרגילים אלה חלופי עם אלמנטים של התעמלות. בגיל 7-8 שנים התרגיל הקלאסי מבוצע - אימון על הרצפה (חיזוק והרגעת הרגליים, הגב, הגוף). בשנה הבאה, התעמלות parterre הופך מסובך יותר. מ 9 עד 12 שנים, זה הופך להיות פחות, כי זמן רב יותר הוא בילה על בימוי הריקוד, החזרה שלהם, ובכל זאת התעמלות צריכה להיות נוכחים כמו אלמנטים של ריקודים מודרניים. אחרי 12 שנים, התעמלות parterre מוחזק באופן עצמאי לפני או אחרי שיעורים.

trusted-source[2]

התעמלות משותפת

התעמלות משותפת היא נפח מרבי של תנועות מורכבות של משרעת גדולה, ביצע לפחות 20 פעמים כל אחד מעורבים שרירים שונים. הכיתות מתקיימות על מחצלות או מחצלות למוסיקה. בהדרכת המאמן, הרמוניזציה של קצב, סינכרון של תנועות ונשימה מושגת - אחרת ההשפעה הצפויה לא תושג.

תוכנית ההתעמלות הקרקעית

התוכנית בהתעמלות הקרקע כוללת שליטה בתנועות מורכבות על ידי חזרה חוזרת על עצמן, ולאחר מכן ביצוע על ידי כל המשתתפים סינכרוני עם המאמן. תרגילים אלה מוקצים לתפקיד התיאום בין מערכות העצבים המרכזית והפריפרית. תרגילים במקהלה באנשים עם בעיות במערכת השרירים והשלד, מציינים את ההישג של תוצאות חיוביות מסוימות. מספר התנועות העיקרי מופנה לעיתונות הבטן; הוא מעורב בתפקוד של מערכת העיכול, תומך באברי האגן, משחזר את זרימת הדם בהם, משפיע על הסרעפת. בשלב הבא, לאחר החלק הדינאמי, תרגילי מתיחה מבוצעים, בזכותם גמישות השרירים והרצועות מושגת. על זה תלוי את התועלת של חיי היומיום, חופש התנועה, את האפשרות של עבודה פיזית. החלק האחרון של התוכנית כולל את מצב הרוח הרגשי הדרוש כדי להשיג תוצאה חיובית של אימון, חיזוק הרוח והאמונה במיטבה, מקווה להחלמה של חולים.

ההתעמלות של בובנובסקי

השיטה הטובה ביותר לטיפול היא זו שהרופא חווה בעצמו. כך זה קרה אצל ס.ב. בובנובסקי, כשעוד לא היה רופא. לאחר שקרה לתאונה קשה בגיל צעיר, הוא עצמו פיתח מערכת שיקום משלו, הניח את עצמו על רגליו בקביים, קיבל שתי תעודות רפואיות, פתח מרכזי שיקום שבהם הוא מסייע לאנשים אחרים להשיב לעצמם או לשמור על בריאותם. המערכת שלו היא מורכבת של תרגילים של התעמלות הסתגלות ומתחיל עם נשימה ניקוי. הוא מניח את ידיו על בטנו ומשמיע שפתיים סגורות על נשיפה של "pf", אדם מתכונן להתחיל שיעורים. שלא כמו הרפואה הרשמית, שקובעת מנוחה מלאה במקרה של בעיות במערכת השרירים והשלד, בובנובסקי חושפת את כל קבוצות השרירים לתרגיל אירובי. הוא טוען כי העצמות לא כואבות, אבל השרירים וכל הבעיות עם עמוד השדרה והמפרקים מהניידות הנמוכה שלהם נפגעות. מרכזי הבריאות שלה מצוידים סימולטורים ייחודיים, אבל לפני שאתם עוסקים בהם אתה צריך להכין את הגוף שלך. אנשים אשר מסיבה כלשהי לא יכול להשתתף שיעורים כאלה יכולים להשתמש בווידיאו עם קורס ההתעמלות הסתגלות בבית. ראשית, לא הכל יכול ואין לו כוח לעשות כמו חזרות רבות של אותה תנועה. אבל בהדרגה, להגדיל את מספר וקצב של שיעורים, יש הערכה מחדש של כוחות, מורכב להגיש לאדם, נושאת את פירותיה. המחבר ממליץ על שלושה תרגילים אוניברסליים להגשמה עצמית:

 • כדי להקל על המתח מן הכתפיים והצוואר - דוחף מהרצפה;
 • עבור שרירי הבטן, משפר תנועתיות וכיס המרה מעיים, עם אפרקדן על גבו ברגליים כפופות בברכיים, ועל זרועות מתוחות לאחור ראשו ולחצה על האוזניים, קורעים של הגוף העליון מהרצפה;
 • עבור עצב הגב והסקיאטי - שוכב על הבטן, זרועות מורמות במרפקים, מתנדנד לסירוגין עם כל רגל למעלה, ואז שניים ביחד.

תרגילים אלה נעשים על בטן ריקה, לפחות 20 דקות, לפני הופעת זיעה. מספיק מהם כדי לשלוט, אתה יכול להתחבר למתחם.

קומת קרקע התעמלות Borshtenko

מועמד למדעי הרפואה, נוירוכירורג Borshchenko IA הוא יצר את מערכת האימונים שלו כדי לחזק את מחוך השרירים, בהתבסס על תרגילים איזומטרי, כלומר. במצב סטטי. המהות של שיטה זו היא השפעה לטווח קצר של התנגדות. תרגילים אלה אינם משנים את אורך השריר, ולכן משאירים את המפרק ללא תנועה. ישנם מספר סוגים של תרגילים, חלקם משמשים את המתח בשרירים המרבי עבור 6-12 שניות, אצל אחר - עצירות מחויבת בשליש - המתח המרבי מיושם בשלב הראשוני, אך לא להגיע 12-15 סנטימטר לבקשת היעד מפסיקה. כל המניפולציות הללו מספקות הזדמנות לטעון ולפתח את השרירים הדרושים. אינטרוולים בין התרגילים בדרך כלל לא יעלה על דקה, וכל האימון נמשך לא יותר מ 20 דקות.

הסתגלות הסתגלותית אלנה קופליוביץ '

הסתגלות הסתגלות הסתגלות אלנה קופליוביץ 'משתמשת בטכניקה של בובנובסקי. הקלטה ב- DVD בביצוע תרגילי Kopeliovich מיועדים לשיעורים בבית. מטרת הסרטון היא לתת למתחילים את הכישורים הדרושים לטיפול בבריאותם, מניעת כאבי גב וכאב משותף. אלנה קופליוביץ 'מדגימה את התרגילים, תוך שהיא מעירה עליהם. הם מבוצעים ממצב השכיבה על הגב, על הבטן, על כל ארבע.

ההתעמלות של בוריס קנייב

בוריס קניאזב הוא מחברם של המתודולוגיה המהפכנית בתחום הכוריאוגרפיה, ועיקרו של דבר שכל תרגילי האימון, שהיו שיעורי הריקוד הקלסי, הוחזקו או שכבו על הרצפה. ההתעמלות הפרטרית של בוריס קניאזב נועדה לפתח גמישות ברצועות, לחזק את שרירי הגפיים התחתונות, תנוחה יפה, יציבות, תיאום טוב של תנועות. חידושים אלה היו מתורגל בבתי הספר לבלט שלהם, הראשון שבהם הוא נפתח בשנת 1937 בפריז. במערכת שלו, את המפנה של עמדות הרגליים לסירוגין עם סיבוב שאינם, בזכותו נולד ריקוד מודרני. בוריס קניאזב הוא פדגוג-מודרניסט, כוריאוגרף ורקדן בעל שם עולמי.

התעמלות פרטרית בכוריאוגרפיה

השילוב של מוסיקה טובה ותנועות פלסטיק הוא פעולה מרתקת. קשה לדמיין כמה קשה להשיג קלות, גמישות, וירטואוזיות של ביצוע. כדי להשיג את התכונות הדרושות לריקוד: גמישות, Turnabout, סיבולת, קפיצה, צעד ריקוד בכוריאוגרפיה, התעמלות parterre משמש. התרגילים המבוססים על התרגילים של בוריס Knyazev נבחרים. הם בעיקר שונה, מסודרים רקדנית מסוימת, אבל הרעיונות שלו. רקדנית טובה יכולה לגדל, החל מילדות. לכן, עבור חטיבות הביניים והמעמד הבינוני של בתי הספר הכוריאוגרפיים, פותחו תוכניות מיוחדות, לפיהן מתבצעת הדרכה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.