Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

L- קרניטין

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

פונקציות עיקריות

  • מגביר את השימוש בחומצות שומן כמקור אנרגיה.
  • מפחית את כמות השומן בגוף.
  • מגביר את כושר גופני.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

הבסיס התיאורטי

L- קרניטין הוא מסונתז בגוף מן חומצות האמינו ליזין ו מתיונין. הוא נמצא מזון לבעלי חיים (בשר, מוצרי חלב), ובמידה פחותה בהרבה, מוצרים צמחיים. זוהי שרשרת קצרה של חומצה קרבוקסילית המכילה חנקן. כ -90% קרניטין נכנס לגוף הוא ברקמת השריר. תיאורטית, תוספי קרניטין יכול להגביר את החמצון של חומצות שומן על ידי הקלת התחבורה של חומצות שומן שרשרת ארוכות המיטוכונדריה. L- קרניטין יכול גם להקל על חמצון של pyruvate, אשר מגביר את ניצול גלוקוז ומקטין את היווצרות של חומצה לקטית במהלך התרגיל.

תוצאות מחקר

תוצאות המחקר של תוספי L-Carnitine אינן מוכיחות את האפקט הארגוגני שלו. Trappe et al. ההשפעה של תוספי L-carnitine על שחיינים הוערכה כדי לקבוע אם L- קרניטין ישפר את המדדים, צמצום הצטברות של חומצה לקטית. הנבדקים היו 20 שחיינים גברים מצוות האוניברסיטה אשר התאמנו במשך 16 שבועות לפני הניסוי.

הנבדקים ביצעו 5 חזרות על מרחק של 100 מטר עם תקופת התאוששות של 2 דקות בין השחיינים לפני ואחרי שבוע של נטילת תוספי L-carnitine. הקבוצה, אשר השתמשו תוספי בבוקר ובערב, קיבל 236 מ"ל של משקה הדר המכיל 4 גרם של L- קרניטין. הקבוצה באמצעות הפלסבו קיבלה את אותה כמות של משקה הדר, אך ללא קרניטין L. בשחייה האחרונה, לא היו הבדלים בין שתי הקבוצות עבור חומצה לקטית, pH דם, מהירות שחייה, המציין כי השימוש L- קרניטין לא לשפר את הביצועים.

Greig et al. בחן את ההשפעה של תוספי L-Carnitine על היכולת המקסימלית ו subaximal לבצע תרגילים. בשתי בדיקות נפרדות, שתי קבוצות של אנשים לא מאומנים קיבלו 2 גרם של L-carnitine ליום או פלצבו למשך שבועיים. היכולת לבצע את התרגילים הוערכה תוך שימוש בארגומטריה מתמשכת. היה שיפור קל בערכים subaximal ב 50% V02max במבחן L- קרניטין. עם זאת, קצב הלב היה מעט נמוך יותר עבור כל עוצמת התרגיל במהלך המאמץ הפיזי המרבי בקבוצת L-carnitine. החוקרים הגיעו למסקנה כי תוספת של L- קרניטין מעט משפר את הביצועים או לא לשפר בכלל.

המלצות

התוצאות של מחקרים רבים של תוספים של L- קרניטין לשלול תועלת ארגונוגנית שלה, אבל מחקר נוסף הוא הכרחי. בעוד-קרניטין הוא כנראה תוסף מזיק, קיים חשש כי זה עלול להיות זייף והוא עשוי לכלול D-קרניטין, אשר יכול להיות רעילים, משום מכלה ל-קרניטין ומוביל חסר של קרניטין.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "L- קרניטין" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.