^

שיפור איכות הזרע

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד ניתן לשפר את איכות הזרע וכיצד ניתן להשיג זאת? העובדה היא כי גורמים רבים משפיעים על שפיכה. זה יכול להיות גם הרגלים רעים, ולכן השימוש בסמים מסוימים.

השפעות שליליות על הזרע יש אקולוגיה, כמו גם נוכחות של תהליכים דלקתיים של מערכת גניטורינרי של גברים. בכל מקרה, יש לחפש את הבעיה באמצעים רפואיים.

משפיע באופן מושלם על איכות הזרע של חיי מין רגילים. אם אדם לא עושה סקס לעתים קרובות, אז פליטה שלו יכול לקפוא ולעבות. במקרה זה, הזרע מכיל יותר נוזל הזרע מאשר זרעונים עצמם. זה יכול להוביל לבעיות עם הפריה. אחרי הכל, זרעונים עם הצטברות גדולה מהם מסוגלים להישאר יחד.

לשפר את איכות הזרע יעזור ויטמינים ותזונה נכונה. יתר על כן, פעילויות ספורט קבועים מושפעים גם על ידי זה. יש צורך להוציא את כל הגורמים השליליים בזהירות לפקח על הבריאות שלהם. במקרה זה, הזרע יהיה באיכות גבוהה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מה מועיל לזרע?

לא הרבה גברים יודעים שזה שימושי עבור זרע. אז, על שאלה זו אפשר לתת תשובה רחבה למדי. כי כמעט כל להשפיע על תכונות חיוביות של הזרע.

אקולוגיה תורמת תרומה משמעותית לכל התהליך. אבל במקרה זה אין זה סביר כי כל דבר יכול להיעשות. אם אתה כולל תרגילים פיזיים בתוכנית היומיומית להחלמה, המצב עשוי להיות מתוקן.

אל תשכח תזונה נכונה. ויטמינים יכולים להשפיע לטובה על הזרע. כל יום מומלץ לאכול דגנים ופירות. שני קריטריונים אלה לא רק יש השפעה חיובית על הזרע, אלא גם להפוך אותו איכותי.

יש צורך לקיים יחסי מין לעתים קרובות יותר. במקרה זה, הזרע לא יקפא, ואיכותו תהיה הרבה יותר גבוהה. בנוסף, אתה צריך לעבור כל הזמן בדיקה רפואית כדי לפקח על המצב הכללי. באופן טבעי, רצוי להיפטר הרגלים רעים, כי הם משפיעים לרעה על שפיכה. אם אתה מבצע כללים פשוטים, אז הזרע יהיה באיכות גבוהה.

ויטמינים לזרע

האם ויטמינים מועילים לזרע, ואילו מהם שווים לב? מדענים הוכיחו כי דגנים, כמו גם פירות, יכול להשפיע על איכות הזרע. יש צורך לכלול אותם בתזונה היומית. זה יעזור לא רק להפוך לשפיכה טוב יותר, אלא גם לעזור עם ההפריה.

העובדה היא כי מוצרי דגנים מכילים מספר רב של אנזימים, פחמימות, כמו גם ויטמינים B, PP ו provitamin A. מרכיבים אלה הם הכרחיים עבור הזרע.

אז, ויטמין B1 נמצא בכבד בשר, דגנים, לחם, חזיר חלמון ביצה. לכן, מוצרים אלה פשוט צריך להיות נצרך. באשר ויטמין B2, זה די הרבה מוצרי חלב, דגני בוקר, לחם ותרד. B6 נמצא בבשר, בננות, דגים ואגוזים. B3 ניתן למצוא שמרים בירה, דגים, דגנים, אגוזים בשר עוף.

כל המוצרים הנ"ל צריך להיכלל בתזונה היומית. מומלץ להשתמש גם מתחמי ויטמין מיוחד לבריאות גברים. לפיכך, הזרע יהיה באיכות גבוהה.

מוצרים לזרע

ישנם מוצרים מיוחדים עבור זרע זה יכול לשפר את איכותו. התזונה היומית צריכה לכלול דגנים, כמו גם פירות. הם מכילים ויטמינים מועילים רבים.

מומלץ לאכול דגנים, שימושי במיוחד הם כוסמת, שיבולת שועל, תירס ואורז. באופן טבעי, ויטמינים רבים כלולים בשר בקר, כמו גם בשר עוף.

עדיפות נדרשת גם עבור מאכלי ים. במיוחד לעתים קרובות יש צורך לאכול דגים. השפעה חיובית על זרע ותרד. כמובן, לא הרבה גברים אוהבים אותו. אבל, עם זאת, השימוש בו ישפיע באופן חיובי על הזרע. בננות ואגוזים מכילים ויטמין B6, המשפיע על איכות הזרע.

אל תשכח על מוצרים טבעיים. אלה כוללים חומצה אומגה 3, L- קרניטין, אבץ וסלניום. לכן, הרכיב הראשון הוא באותם תאים המייצרים זרע. לכן, השימוש באלמנט זה יעזור להגדיל את מספר זרעונים.

L- קרניטין, בתורו, הוא חומר מזין המכיל חומצות שומן. הם מייצרים את האנרגיה המטבולית של הזרע. עקב כך, הריכוז, כמות וניידות של זרע להשתפר.

אבץ. השימוש micromineral זה מאפשר להגדיל את מספר זרעונים אצל גברים, רמה נמוכה של זרע. אבל יש צורך להבין כי שימוש מופרז של מוצר זה יכול להוביל לירידה בתנועת הזרע.

סלניום משפר את תנועתיות הזרע. האמת היא שאין לה השפעה חיובית על כל החולים. באמצעות כל הרכיבים האלה, הזרע יהפוך איכות מוכן לחלוטין להפריה.

גלולות זרע

האם זה שווה לקחת גלולות זרע האם יש צורך בזה? העובדה היא כי במקרים מסוימים אתה לא יכול לעשות בלי לקחת תרופות. אבל הם מתמנים רק על ידי הרופא המטפל, אתה לא יכול להשתמש בתרופות בעצמך.

תרופות אלו כוללות את Spermactin. הוא מכיל fumarate, אצטיל L-carnitine ו fructose. SpermPlant מכיל L- קרניטין L- טרטרט, L- ארגנין, חומצת לימון, תמצית סרפד, פרוקטוז ו aerosil.

הכנה טובה היא Profertil המכיל בהרכב L-arginine monohydrochloride, חומצה פולית, selenate נתרן, ויטמין E ורכיבים אחרים.

תרופה טובה לשיפור איכות הזרע היא phptopreparant Spemann. בהרכב שלה יש אבקה של פקעות של אורצ'יס גברי, אבקה של זרעי חסה, תמצית של שורשי ארגיריט, אבקת זרעי asternicum ארוכים ועוד.

טריבסטן מכיל תמצית יבשה של טריבולוס. כדאי לשים לב Tenteks forte, כמו גם Viardot, Verona ו Indigalplus. כל ההכנות הללו משפיעות בצורה מושלמת על כמות ואיכות של פליטה. אסור לקחת גלולות. מכיוון שהבעיות יכולות להיות שונות, ותרופות עצמיות יכולות להוביל לעובדה שהזרע יהפוך אפילו יותר גרוע.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.