^

משחקי אהבה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחקי אהבה בשפה של sexologists נקראים השלב הראשון של מגע מיני - הקדמה. יש צורך בפרלוד כדי להבטיח שגבר ואישה בעלי מזג מיני שונה יכולים לשלוט בעוצמתם המינית ולהשיג אורגזמה במקביל.

תכונות של נשים משחקי אהבה

משחקי אהבה תלויים לחלוטין בדמיונם של שותפים. הם יכולים להיות בילה בכל מקום - לפחות על נברשת. מיטה - הדרך הנפוצה ביותר הנפוצה ביותר לבצע את ההקדמה, אבל לא היחיד. תכונה של משחקי אהבה בזה. כי זוג יכול להיות מזגים שונים, ואם אחד השותפים צריך להצית את מעשיהם, ואז להיפך, אתה צריך לרסן את האהבה שלך.

בתהליך של משחקי אהבה, זוג יכול ליישם נגיעות לאזורים ארוגניים, חיבוקים, נשיקות, מילים רוטטות, מלטפות, עדינות, נשיכות. במשחקי אהבה, אדם מטבעו הוא יצירתי יותר מאשה. היא מארחת יותר. מבחינה ביולוגית, אישה חשאית יותר בביטויים של רגשותיה, וחשוב לגבר לקחת זאת בחשבון. אבל היא רגישה יותר ויותר ויותר חווה את הרגשות המיניים שלה.

אם אישה בצמד פעילה יותר מגבר, הרי שהלטיפות שלה מעודנות ועדינות יותר מגברים.

הנשיקות הכי סקסי

בתרבויות של אומות שונות, נשיקות מפורשות בדרכים שונות. לדוגמה, כמה עמים אפריקנים אין נשיקות בכלל, או נחשבים מאוד מגונה. לדוגמה, באי פיג'י והיום, אוהבי במקום לנשק לשפשף את האף שלהם ואת הנשיפה. זהו ביטוי של אהבה. רוב הזוגות, לפי הסקולוגים, אינם יודעים לנשק. זה מונע את האינטימיות המינית של חום התחושות. בינתיים, עבור אישה, את irritants של אזורים erogenous הם במידה רבה את השפתיים ואת הלשון של השותף מאשר את הידיים.

יש זוגות שמעדיפים לנשק את שפתיהם. מכאן הם חווים הנאה. גרסה של נשיקה כזו יכולה להיות נשיקה בשפתו התחתונה, כאשר גבר תופס אותה ונוגע בלשון. אותו הדבר ניתן לעשות עם השפה העליונה כאופציה. לפעמים הפה מכסה את שתי השפתיים. אם הלשון של השותף נוגעת רק על פני השטח שלהם, נשיקה כזו היא אינטימית לקרוא את זה מאוד קשה.

האינטימית ביותר היא מה שמכונה נשיקה צרפתית, כאשר שותפים מנשקים את הפה הפתוחים למחצה, מניעים את לשונם. נשיקות אלה נבדלות על ידי משך ועוצמה. הם יכולים להיות קצרים, ארוכים, חדים, עדינים, רכים, נושכים וכן הלאה. הכל תלוי ברצון של שותפים. אם הנשיקה לא אוהבת, זה לא יכול לעשות את הרגשות של שניהם אינטנסיבי יותר, אבל לעומת זאת, יכול לגרום לדחייה ירידה בחום.

חיבוקים

כדי להלהיב שותף (שותף), נשיקה אחת אינה מספיקה. חיבוק במין הוא מרכיב חשוב כמו נשיקות. הם יכולים להיות שונים משך ועוצמה. החיבוק יכול להיות ארוך, חזק, כמו אידיוט, קצר, עדין. נשים רבות מעדיפות שונות בחיבוקים ובנשיקות. לדוגמה, החיבוק הוא קצר וחזק, והנשיקה ארוכה ועדינה. מה ומי אוהב יחסי מין, ניתן לקבוע רק בפועל, בניסוי.

אינדיבידואליות ביולוגית ייחודית וחינוך יכולה להתנגש, ואז אישה וגבר צריכים לשחרר את מהותם האמיתית. אז לא תהיה שום קור וקרנות מינית מה לעשות עם בן הזוג (שותף), אם הם מראים אדישות מוחלטת פעולות חם שלך.

הטעות השכיחה ביותר של גברים (ולפעמים נשים) היא הציפייה כי מעשיהם תהיה ואחריו תגובה מיידית, התגובה החמה ביותר. למעשה, זה בדרך כלל לא המקרה. אם ההתעוררות המינית הולכת וגדלה בהדרגה, על בן הזוג להיות סבלני וטקט לא לחכות לתשובה מיידית, אלא להמשיך בניסוי עם השותף עד שהיא באמת מרגישה נרגשת.

אזורים איברים של אישה

במשחק הקלאסי של המשחק המיני, לאחר נשיקה וחיבוק, יש השפעה על האזורים הארוגניים. בדרך כלל, מלמעלה למטה: הראש והצוואר הראשונים, הכתפיים והשקעים מתחת לבית השחי, אחד האזורים החזקים ביותר הוא בלוטות החלב. ולבסוף, איברי מין, ירכיים, רגליים.

הטעות הנפוצה של גברים היא, שלדעתם, הרגישות של השד הנשי תלויה בגודלו. זה רחוק מהמקרה, שכן החלק הרגיש ביותר של השד הוא הפטמה והאזור הסמוך לה, אראולה כביכול. עירור של השד מגיע במהירות כאשר stroking, עקצוץ, הקשה, רטט לגעת וכן הלאה.

האזורים הארוגניים הרגישים ביותר של האישה הם השפתיים הקטנות, האזור סביבם, הדגדגן והכניסה לנרתיק. מגע נכון (לא מחוספס) לדגדגן יכול לגרום אצל נשים לא רק להתרגשות חזקה, אלא גם לאורגזמה. הדגדגן הוא אחד המנופים החזקים ביותר לשליטה בהתנהגות המינית של בן זוג. אם אדם יודע את זה, הוא יביא בקלות את השותף למצב של אורגזמה.

יש גברים הטוענים בטעות שהאזור הארוגני ביותר של האישה הוא המשטח הפנימי של הנרתיק, כמו גם את צוואר הרחם ואת הקמרונות הנמצאים בפנים. אבל זה לא כך - הדגדגן הוא מעבר לתחרות.

trusted-source[1]

איך למצוא דגדגן?

הנקודה המפורסמת G, אשר, על פי השיחות, נמצא באישה, שם ושם, קרוב לוודאי שזה על הדגדגן. ליתר דיוק, זו אותה נקודה. אבל לא כל הגברים יודעים כיצד לעורר את הדגדגן של האישה בצורה נכונה. כאשר הדגדגן נמצא במנוחה, הוא כמעט בלתי נראה. רוב זה נמצא תחת איברי המין החיצוניים של האישה. חלק זעיר של הדגדגן בצורה של חנית יכול לבלוט בחלק העליון של labia. כאשר אישה מתרגשת, הדגדגן נראה יותר. הוא מגיע למצב של זקפה בדיוק כמו האיבר המיני של הגבר, מלא דם. ואז זה גדל.

אדם יכול לזהות דגדגן רק אם הוא לוחץ בעדינות על הבליטה הזאת. בזה, אישה יכולה לעזור לו - היא יודעת את המיקום של אברי המין שלה טוב יותר. למרות שהדגדגן רגיש מאוד, לחץ אחד עליו אינו מספיק. כדי לעורר שותף, אתה צריך ליישם עיסוי אור - ארוך או קצר בזמן.

משחקי אהבה גירוי של הדגדגן בתהליך להכין את השותף ליחסי מין. בעוד משחק האהבה הזה הוא בעיצומו. חשוב לא למהר ולא להיכנע לסטריאוטיפים. במהלך משחק מקדים אהבה, אדם לא צריך ליצור אירועים, ואישה צריכה להיכנע זה ולהעמיד פנים שהיא מוכנה, אם לא. התוצאה צריכה להיות עירור של שניהם, כך הסקסולוגים פרלוד מכנים את השלב עירור.

כיצד ניתן לקבוע אם בן הזוג מתעורר?

עבור אדם, התרגשות קל לקבוע - הפין שלו יספר על הכל, אשר גדל ונעשה אלסטי. אישה יכולה להעמיד פנים ריגוש ואורגזמה, אבל הטבע לא יכול להיות שולל. אם השותף מבין את הסימנים לעורר אישה, הוא ישים לב לכך:

 • האדמומיות הכללית של עור הפנים או חלקית
 • אישה יכולה לשרוף לחיים, גומות חן על הלחיים, אונות אוזניים
 • קצב הדופק הוא
 • זן השרירים של הבטן
 • אישה יכולה להיות מכוסה "צמרמורת"
 • פטמות מתוחות ונדבקות
 • הדגדגן מתוח, והליה כבר לא דחוסה כמו בחוזקה כמו פגז פגז - הם נפתחים מעט
 • האיברי המין החיצוניים (שפתיים קטנות) מתנפחים מגאות הדם
 • הרגישות שלהם עולה מאוד
 • הנרתיק מתרחב
 • הרחם מתיישר
 • מן הנרתיק, ריר שקוף ניתן להפריש - זה חומר סיכה המציין את מוכנותה של האישה עבור יחסי מין

הסימן האחרון (שומן) הוא סימן נטול בעיות שאישה מוכנה לאינטימיות עם גבר.

שלב זה מסתיים בדרך כלל בשלב ההתרגשות, הנמשך כ -15 דקות בממוצע. לפעמים - יותר. משחק אהבה ארוך הוא גם לא טוב. היא יכולה לעייף גם אישה וגם גבר, במיוחד אם במהלך הזמן הזה היה גם זמן לחוות אורגזמה.

אם השותף אינו מוכן ...

אם גבר עדיין לא הצית תשוקה של אישה בשלב ההקדמה, הוא יכול להשתמש בשיטת הריבוי המולטיסטית של מה שמכונה. הוא כי אדם מקפיד לעקוב אחר תגובתה של אישה לטיפותיו, אך הוא אינו מביא עצמו לאורגזמה. כאשר האישה נרגעת, הוא ממשיך שוב, וכן הלאה ב 2-3 סיבובים, עד שהאישה מוכנה קויטוס. זוהי שיטה רב-לשונית.

אם במהלך החניכה של בן הזוג האיש עדיין לא לרסן את עצמו וקיבל אורגזמה, והיא - לא, אתה לא יכול מיד לדרוש ממנו את יחסי המין הבא. הפיזיולוגיה של גברים היא כזו שהם זקוקים לזמן כדי להתרגש שוב. הפסקה זו היא עד 20 דקות. לאישה לא היתה הרגשה של אי-נחת וכאב בשחלות בשלב זה, יכולה השותפה להביא אותה לאורגזמה על ידי גירוי הדגדגן.

הנה התכונות של משחקי אהבה - השלב הראשון של מעשה מיניות מלא. אחרי זה מגיע השלב הבא, coition, או בשפה של הרופאים זה נשמע כמו רמה. על זה - בפרסום הבא שלנו.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.