^

11 רעיונות כיצד לארגן ערב רומנטי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולי מערכת היחסים שלך לא טרייה כמו קודם, או שאתה רק אדם רומנטי, ובחיים שלך יש רומנטיקה קטנה כל כך. ארגון ערב רומנטי לך ולשותף שלך הוא דרך מצוינת לשפר את יחסי האהבה שלך. אבל איך לעשות את זה נכון? כיצד להפוך את העיניים של השותף שלך לשרוף, ואת הלב שלך להכות מהר יותר? וגם שלך.

ערב רומנטי של מעמד "לוקס"

 1. אם תחליט לקיים ערב רומנטי לך ולשותף שלך, קודם כל לוודא שאף אחד לא יפריע לך, בין אם זה יהיה הורים, ילדים, חברים וכו '.
 2. עדיף לבחור את יום העבודה האחרון עבור הערב. גם אם אתה עייף אחרי העבודה, מחשבות על סוף השבוע הקרוב ייתן לך כוח. חוץ מזה, שניכם לא חושבים שאתם צריכים ללכת לעבודה למחרת בבוקר.
 3. ערב רומנטי צריך להיות יפה ואת המראה שלך צריך להתאים את המצב הזה.
 4. דאג למוסיקה הרומנטית, שתהיה אידיאלית למצב הזה. מוסיקה זו צריכה להיות נאהבת על ידי שני אתה והשותף שלך. בשביל זה, זה לא יהיה מחוץ למקום כדי ללמוד על הטעם שלו מראש.
 5. לא להגזים עם הכנה. זה יכול להיות כי אחרי כל ההכנות לא יהיה לך כוח לערב רומנטי.
 6. שכח טלפונים וטלוויזיה. כל מה שאתה צריך זה השותף שלך.
 1. אל תבשל הרבה. הערב הרומנטי שלך לא נועד להרוג את הרעב. חשוב לשמור על האווירה הכללית של הערב. כמו כן, לא לזלול, כי אם שניכם רוצים מאוחר יותר לעשות אהבה, הבטן ממולאים יכול להיות מכשול רציני.
 2. עצות לנשים: נסו להיראות מדהימות. תחשוב על השמלה שלך, איפור הערב, תחתונים נשים סקסי, וכו '
 3. ערב רומנטי הוא מנוחה לשניכם. אתה צריך ליצור אווירה אינטימית עם עזרה של משחק אור וצללים: נרות אור, מנורות ארומה. אבל אתה יכול להחליף אותם עם מנורות, במיוחד מנורות מרהיבות עם אור אדום או כחול.
 4. ניתן להחליף את הערב הרומנטי בחדר על ידי שהייה בחוץ. כמה מרגש אתה יכול ללכת מתחת לכוכבים, לעצור בחוף עם בקבוק שמפניה (כמובן, אם אפשר), וכו ' השתמש בדמיון שלך ...
 5. תחשוב על המשך הערב הרומנטי שלך. לעשות אהבה רך מאוד או, להיפך, להראות תשוקה יוצאת דופן שלך (לעשות הכל כדי לרצות את השותף, אבל לא להגזים).

לאחר שבילית תקופה כה רומנטית בהירה, אתה יכול פתאום להבין שהאהבה שלך עדיין חזקה, שהיא לא איבדה את עצמה בהבל היומיומי. ערב רומנטי לבד ... מחשבה אחת על כך מחר, בימי חול, יכולה להצית את התשוקה המינית שלך - שלך ושל בן זוגך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.