^

מהי הרמה במין?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Platophase הוא השלב השני של יחסי מין מלאים, כלומר החדירה מאוד של הפין הזכר לתוך הנרתיק של האישה. Platophase - הוא המשך של משחק אהבה או ליטוף - כמו בני הזוג יהיה. מה הן התכונות של platophase, או מינית מלאה יחסי מין?

מה צריך להיות הרמה?

מה צריך להיות הרמה?

המבוא של הפין לתוך הנרתיק צריך להיות עדין, חיבה, והכי חשוב - ללא כאבים. אם אדם מאפשר גסות רוח, ממהר, לא בטוח בעצמו, ואישה עדיין לא מוכנה לקיטוס, המעשה המיני לא יביא הנאה הדדית. לפני שהאיבר המיני של האדם חודר לתוך הנרתיק של האישה, חייב להיות שלב של משחק מקדים שמתכונן למשגל מיני של שניהם, מדליק את התשוקה שלהם. שלב ההקדמה נמשך בממוצע של 15 דקות.

כאשר שניהם - גבר ואישה - מוכנים לקויטוס (חדירה של הפאלוס לנרתיק), האיבר המיני של הגבר חודר לשם בקלות, והאישה תופסת אותו ללא כל מאמץ, שכן יש מספיק חומר סיכה בנרתיק. זה חומר סיכה המציין כי האישה מוכנה ליהנות יותר.

מה צריך להיות החיכוך?

חיכוכים הם תנועותיו של אדם בעת חדירת הפאלוס לתוך הנרתיק של האישה. בדרך כלל החיכוכים הראשונים עמוקים ואטיים יותר. אז תדירות החיכוך מאיצה והוא יכול להגיע 100 פעימות לדקה. עוצמת החיכוך יכולה להאיץ, ואז להאט בקצב שמתאים לשניהם. כגבר תסיסה פיזיולוגית גדלה מהר יותר, ואישה - לאט יותר, הוא יכול לשלוט בקצב, לעכב את האורגזמה שלו ולהביא את האורגזמה של השותף קרוב יותר.

אישה במהלך תנועותיו של גבר יכולה לעזור לו עם הגוף, המסדיר את ההתנהגות המינית של השותף ואת קצב תנועותיו. במהלך החיכוכים, העירור של שני השותפים הוא בערך באותה רמה, וזה נקרא שלב הרמה. התרגשות יכולה להיות מגורה, האדם בתקופה זו הוא נרגש ביותר על ידי שטח קטן מתחת לחריץ הכליל של ראש הפאלוס, ולאישה יש דגדגן או כניסה הנרתיק. אם החיכוכים הם איטיים ולא תכופים מאוד, אזורים אלה הם הכי מרגש.

על החיכוכים הראשונים, שני בני הזוג יכולים ליהנות בנחת, הם קל לשלוט עם מיומנויות וידע מסוימים. אתה יכול לפעמים לעצור את החיכוכים, ולאחר מכן לחדש אותם שוב, להגדיל את משך הפעולה. כאשר שני השותפים נרגשים מאוד, השליטה על תדירות ועוצמת החיכוך הופכת קשה יותר, הם הופכים לחדים יותר וחזקים יותר, בצורה של מטומטמים. זה פחות ופחות אפשרי לשלוט על תהליך זה ולבסוף מגיע שלב אורגזמי - שלב של אורגזמה.

אם אדם מנוסה מספיק, הוא יכול ללטף אורגזמה עם אישה כבר במהלך הקדמה ואת השלב הבא - platophase. לכן, הוא או שותף לפני תחילת האורגזמה יכולים לעורר גירוי של הדגדגן - זה יגביר את ההתרגשות של אישה ולהביא אותה קרוב יותר לאורגזמה.

מה השינויים מתרחשים במהלך platophase?

אם אישה היא נרגשת מספיק, במהלך coitus יש לה את התכונות הבאות.

  • הפטמות גדלות, הן מתוחות מאוד
  • עור בטן הופך ורוד או אפילו אדום
  • העור של החזה ואפילו את occiput יכול להפוך אדום
  • הדגדגן פוחת מעט, אך המתח אינו יורד
  • השפתיים הגדולות עשויות לעלות מעט, כאשר זרם הדם בוורידים פוחת
  • קטן השפתיים להיות הרבה יותר גדול - 2-3 פעמים
  • גריז ניתן להקצות יותר בשל עבודה פעילה של בלוטות ברתולין
  • שרירי החלק החיצוני של הנרתיק מצטמקים, הגופים הכמוניים באזור הרחם הופכים צפופים יותר, וחבר הגבר מכוסה בצורה חזקה יותר - זה נקרא בשרוול אורגזמה של נשים
  • הנרתיק מתוח מאוד ברוחב. הרחבת, כך הפין יכול לנוע בו ללא קושי

האיש בשלב של platophase גם משתנה, אבל קטן. הפטמות שלו גם מתח, הפין, ככלל, נשאר במתח מתמיד, הזקפה לא מהססת יותר. ראש הפין הופך אדום מגאות הדם, האשכים גדלים ומשוכים כלפי מעלה. מן השופכה, טיפות של נוזל שקוף ניתן לפרש, אשר נקרא הפרשות של בלוטות קופר.

פלאטופאז, כמו שלב של עירור, אין צורך לעכב, אחרת המעשה המיני לא יביא הנאה - השותפים הם מותשים רק. השלב של המשלוח צריך להימשך 2-5 דקות. יש כלל לא כתוב, אשר ידוע לאוהבים מנוסים: משחק האהבה נמשך כ 4 פעמים יותר מאשר platophase (מעשה של עצמו). הפעם הזוג יכול להסדיר כפי שהיא רוצה, אם רק רק היו טובים. הרופאים אומרים כי אתה לא צריך לדאוג אם השלב שלב נמשך רק 1 דקות, אם שניהם להגיע לאורגזמה.

התוצאה של שלב הרמה המבוצעת כהלכה, כלומר, שלב ההשתלבות, תהיה אורגזמה. ב נשים וגברים, זה יכול להימשך בין 10 ל 15 שניות, עבור תשוקה במיוחד את משך האורגזמה יכול להגיע 30 שניות. הבהירות של התחושות של שני השותפים היא פרס על נדיבות הליטופים והרגשות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.