^

מה אם אתאהב?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לעתים קרובות מאוד, חבר 'ה לא יכול לענות על השאלות שלהם על מה לעשות אם הם מתאהבים? אהבה מכסה את הראש וזה נראה כי אתה לא יכול לחיות בלי הבחורה הזאת, כי אהבה זה ישרוף לך להרוג אותך וזה יהיה אינסופי. כדי להבין איך להתנהג יותר, אתה צריך לדעת מהי אהבה. ואז האפשרויות עבור תשובה - איך להתנהג עם ילדה - יבוא בעצמם.

האהבה היא ...

מאנגלית, המילה "אהבה" מתורגמת כגמגום - זוהי הרגשה חזקה או מורכבת שהפסיכולוגים רואים בחיוב. מושא ההרגשה הזאת הוא אדם אחר (בעל חיים, חפץ). שימו לב: פסיכולוגים אומרים שהתאהבות גורמת לצמצום התודעה, שבגללה ההערכה של האובייקט האהוב מעוותת באופן משמעותי. זוהי תכונה פסיכולוגית, אשר, עם אהבה, יש לקחת בחשבון.

בגלל הערכה מעוותת זו של המציאות, אז יש אכזבות רבות. נתת לילדה תכונות מסוימות, ואז התברר שהיא שונה לגמרי. וכשהזמן עובר, ואתה מסתכל על מושא אהבתך בעיניים מפוכחות, לעתים קרובות עולה על הדעת המחשבה: "ומה מצאתי בה?"

אבל זה יהיה מאוחר יותר. בינתיים, אדם אינו רואה שום חסרונות במטרה להתאהב, אבל ממדים ענקיים פשוט להרוויח כבוד.

מה ההבדל בין אהבה לרגשות אחרים?

המדינה כאשר אדם מתאהב שונה מזיקה מינית או תחביב כי סקס הוא לא העיקר במקרה זה. להתאהב אדם לחלוטין - ההליכה שלו, הרגלים, קול וכן הלאה. אבל, בניגוד לאהבה, האהבה היא יותר אינטנסיבית וסוערת, אבל פחות ממושכת. זה יכול לעבור במשך שבוע, ואולי - במשך שישה חודשים - תלוי בטבעו ובהתמדה של מי שהתאהב, וגם אם אהבה זו היא הדדית או לא.

כאשר אדם מתאהב, הוא חווה הרבה יותר מאשר כאשר התאהב. מצב זה מדענים מאפיין כמו הסופי, אבל הגבולות המדויקים של אהבה הם אינדיבידואלים, הם קשה להגדיר אפילו על ידי אנשי מקצוע. לפי ההערכות הקפדניות ביותר, התאהבות יכולה להימשך עד שנתיים. אבל, לא משנה כמה אתה מאושר במצב של התאהבות או להיפך, לא משנה כמה אתה סובל, עליך לדעת שלאהבה יש תכונה אחת חשובה יותר: סופיות. במוקדם או במאוחר זה נגמר, עובר או לאהבה איתנה וחזקה, או באדישות או אכזבה.

וכמובן, אם אתה מתאהב, מצב זה יכול להיות

  • הדדי
  • לא רצוי

מה אומרים פסיכולוגים חברתיים על אלה שמתאהבים?

אם אתה מתאהב, הדבר הראשון שאדם עושה הוא לנסות להיות קרוב יותר אל מושא התשוקה שלו. או, לסחוט, מסתתר מן האובייקט הזה, אבל זה לא מבטל את רצונו להיות קרוב יותר. שתי התכונות הללו מתוארות כאשר פסיכולוגים חברתיים מאוהבים.

אם אתה מתאהב, זה גם נקבע על ידי סימפטומים פיזיים: מצב של חרדה או חרדה, או שמחה ללא סיבה, או טיפה של רגש מתוך אושר מרוסן עצב חסר תקווה. אהבה נכזבת מתאפיינת בדרך כלל בסימפטום שכזה.

כאשר אתם שואלים את עצמכם "מה לעשות אם התאהבתם", שימו לב שמצב ההתאהבות אינו תלוי בשאלה אם היא הדדית או לא. אם האהבה אינה הדדית, ב -90% היא חולפת במהירות. אבל אם מושא האהבה עונה על התשוקה קצת, האהבה יכולה להימשך עוד הרבה זמן.

אז מה אם התאהבתם?

ראשית, שאל את הילד על זה. ילדים יכולים לבטא מחשבות כאלה, אשר למרות כל הפשטות שלהם, הם מאוד שימושי לנו, מבוגרים. גרסאות של תשובות:

  • יש צורך לא לפחד, אלא ללכת להכיר. (מרץ, 5 שנים)
  • לומר זאת באופן אישי לאדם. אתה לא יכול לשמור הכל בעצמך. (פרוסיה, בת 11)
  • טוב, אם אתה מבוגר, אתה יכול לנשק ... (לוחש) זה מביך לומר, על השפתיים. (רבקה, בת 5)
  • להתחתן ולהתיידד. (מארק, בן 6)
  • מצא דרכים למנוע זאת. (פטייה, בת 9)

ברצינות, כאשר אתה מאוהב אתה צריך לקחת בחשבון את כל המידע שאתה קורא לעיל ולהחליט: אתה רוצה ליצור קשר עם אובייקט האהבה שלך? אם כן, ללכת, להחליט, לברר. ולהיות מאושרים, להיפך, סובלים בשתיקה. אולי אהבתך לא תעבור במהירות ובלתי מורגשת כפי שהיא התחילה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.