^

הנקודה U

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פוינט הוא אוד מן האזורים הארוגניים על גופה של אישה. בואו נסתכל איפה נקודת U וכיצד כראוי לעורר אותו. וגם הרבה מידע שימושי מאוד על אזורי רגישות על הגוף של נשים - נקודות א ו ז.

הגוף הנשי טומן בחובו אזורים ארוגניים רבים, קודם כל, זוהי הנקודה הידועה G, שעדיין קיימת במחלוקת עד עצם היום הזה. בנוסף לנקודה G, יש נקודה u ואפילו נקודה א. אבל זה לא כל התחומים הרגישים כי הם על הגוף הנשי. ייחודם של האזורים הארוגניים הוא, שבגירוי הנכון שלהם, אישה יכולה לקבל הנאה ואורגזמה בלתי נשכחות.

נקודה U היא רקמה זיקפה רכה, אשר מנוקד קצות העצבים. נקודת U ממוקמת בין הכניסה הנרתיק לבין השופכה. אתה יכול למצוא כזה אזור ארוגני בעצמך, תוך לקיחת אמבטיה או מקלחת. זה לא קשור לאוננות, תחילה עליך למצוא את האזור הארוגני הנחשק ולהבין איזו גירוי מעניק לך הנאה רבה יותר, בין אם זה מגע עדין או ליטוף קל. לאחר שמצא את שלך, אתה יכול לתת את השותף כדי לעורר את האזור הרגיש.

שים לב כי גירוי של נקודת U לא תמיד מסתיים עם יחסי מין. לעתים קרובות, פשוט ליטוף האצבע ו stroking, יכול להביא אישה כדי התרגשות מדהימה ואפילו אורגזמה. מכיוון שהנקודה קרובה לדגדגן, עם גירוי נאות, הוא יהפוך למקור חדש של הנאה.

גואה נקודות

נקודות גואה הן האזורים הארוגניים רגישים על הגוף הנשי. בואו נסתכל מקרוב על כל הנקודות, התכונות שלהם, הכללים של גירוי ומיקום.

  1. G - הנקודה הארוגנית המפורסמת ביותר. אזור G הוא עבור נשים וגברים כאחד. בנשים, הוא ממוקם על הקיר הקדמי של הנרתיק, 5-6 ס"מ, ובגברים בפי הטבעת, בין פי הטבעת לבין הערמונית. לגרות את האזור הרגיש באצבעותיך, ובמהלך תהליך יחסי המין. יש תנוחות מיוחדות המאפשרות לך למקסם g במהלך יחסי מין.
  2. U - בניגוד לאזור המתואר לעיל, פחות ידוע, אך לא פחות רגיש. כמובן, הנקודה של קורא u אינו לגמרי נכון, שכן הוא מייצג שטח גדול למדי. האזור הארוגני ממוקם מעל לשופכה, משני עבריו. על פי תוצאות המחקרים, הנקודה U אינה רגישה בכל הנשים. כלומר, לא כל אישה נהנית ונרגשת מהגירוי שלה. נקודה U היא רקמת זיקפה כי הוא זרוע קצות העצבים. עם הגירוי הנכון של האזור הארוגני, לאישה יש עוררות מינית חזקה ודחף להשתין.
  3. נקודה A היא אשכול של רקמות רגישות בחזית הנרתיק, בין צוואר הרחם לשלפוחית השתן. התרגשות מיוחדת כאשר מגרה נקודה a, מתרחשת בזמן התכווצות של הרקמות המקיפות את הרחם. גירוי של אזור א אפשרי כאשר הפין חודר צוואר הרחם, על 3. ס"מ בשלב זה, השותף יכול להרגיש התכווצות חזקה של השרירים של האישה ואת הלחות משמעותית של האיברים. אם זה קורה, אז הצבע א נמצא כראוי.

נקודות גואה הם אזורים ארווגניים מיוחדים על הגוף הנשי. גירוי נכון של נקודות אלה מוביל לעורר ובלתי נשכח הנאה. אבל הכלל העיקרי של מציאת ומעוררת, גואה רגיש הוא אמון השותף.

נקודת U עבור נשים

הנקודה U אצל נשים הוא אזור ידוע מעט. הפוטנציאל הארוטי והמרגש של הנקודה נחקר לאחרונה על ידי מחקרים קליניים בארצות הברית. שמו, הנקודה U קיבל מנקודת השן האנגלית, כלומר, הנקודה של השופכה. כך, על פי מחקרים, u הוא אזור אחר על הגוף של אישה, עם גירוי הנכון אשר ניתן להביא שותף לאורגזמה והתרגשות נעימה.

U ממוקם מחוץ לשופכה, כלומר, מעל פתח הכניסה הנרתיק. הנקודה היא מעט מתחת לשופכה, בינה ובין הנרתיק. מבחינה אנטומית, הנקודה U מוגדרת כבלוטת העור או בצורת הגוף הספוגי של התעלה.

בלוטות העור נקראות על שם אלכסנדר סקין, שגילה לראשונה את האזור הארוגני בספרות הרפואית. כך, על פי מחקרים של המדען, הנקודה U נקראת בלוטות קטנות ווסטיבולריות (parurethral) או במילים אחרות - בלוטת הערמונית הנשית. נקודת U ממוקמת בכל הגוף הספוגי של התעלה והוא דומה במבנה שלה, כלומר, הומולוגיים לבלוטה הערמונית של גבר. נקודה U לוכדת את השופכה, את הדגדגן ואת הכניסה הנרתיק. כל זה מצביע על כך, עם הגירוי הנכון של נקודת u, אישה יכולה לקבל הנאה מטורפת שעולה על אורגזמה הנרתיק הקלאסי.

איפה הנקודה?

איפה הנקודה u ואיך זה נכון לחפש? קודם כל, כדאי לדעת כי נקודת או אזור u הוא אזור מיוחד של רקמת זיקפה רכה. עירור הוא בשל העובדה כי באתר זה יש הרבה קצות העצבים. U ממוקם בין הכניסה הנרתיק לבין השופכה.

הרגישות של U היא בודדת. בנוסף, עבור כל מין הוגן, אזור u יש את מיקומו. אז, בחלקם, הנקודה היא באמצע השופכה, אחרים קרובים יותר לכניסה לנרתיק. זה מן המיקום, את הרגישות של נקודת U תלוי.

ככלל, במהלך יחסי מין, נקודת U לא מגורה ולא מושפע אפילו, ולכן לגירוי נוסף, זה דורש תשומת לב נפרדת גירוי. כדי לקבל תחושות בלתי נשכחות אתה יכול לנסות לעבוד מיד על כל האזורים הארוגניים. למטרות אלה, המיקום האידיאלי הוא אידיאלי כאשר האישה היא על העליונה מעט נוטה קדימה. במקרה זה, ההשפעה תהיה על נקודת u ואת בלוטת הערמונית הנשי, כלומר, את בלוטת העור. בכל מקרה, כאשר מחפשים נקודה u, אישה תקבל הרבה כיף.

איך למצוא את הנקודה U?

איך למצוא את הנקודה, שאלה שמעניינת נשים רבות שרוצות ליהנות עוד יותר מאינטימיות מינית. החיפוש אחר נקודת u הוא גם מעניין עבור גברים אשר מחפשים דרכים יותר ויותר כדי לרצות את בן הזוג. שמו, האזור הארוגני שקיבלת מן השתן מילה באנגלית, כלומר, השופכה או השופכה. גירוי נכון של נקודת u מקדם את הייצור של ההורמון של האושר סרוטונין.

מצא את נקודת U היא פשוטה מאוד, בשביל זה זה מספיק כדי לעורר את האזורים משני צדי השופכה. גירוי האישה יכולה באופן עצמאי, עם נגיעות קלות ושבץ של קצות האצבעות. נקודת U יכול להיות מושפע במהלך יחסי מין. בשביל זה, אישה חייבת לדחוף את האגן לירכיים של האיש, כך u erogenous נוגע הפין.

אם אתה עדיין ספק את הרגישות של נקודת U, ואז לנסות לגעת בעדינות על האזור הארוגני. שים לב כי הנקודה U לוכד את הדגדגן ואת הכניסה הנרתיק. כלומר, עם גירוי u, אתה יכול לקבל אורגזמה הדגדגן עצום. מומלץ לגרות את הנקודה U בכמה דרכים. קודם כל, זה אוננות, כאשר אישה בודדת באופן עצמאי את הרגישות של הגוף שלה. ליטוף ולטיפות ראשונית של השותף היא דרך נוספת למצוא את הנקודה U ולתת הנאה.

נקודות אורגזמה

נקודות אורגזמה - אזור של הגוף הנשי בעל רגישות מוגברת. גירוי של כל אחת מהנקודות בנפרד, והכל בבת אחת - הוא הזדמנות גדולה לגוון את המעשה המיני, לעשות סקס אינטנסיבי יותר, מרגש ומלהיב. כל אחת מנקודות האורגזמה היא צרור קצות העצבים המתפשט בכל הגוף הנשי ומספק תענוג שלא יתואר.

נקודה א

זה אזור ארוגני נחשב השני ברגישות, לאחר g. הנקודה נמצאת בחזית הנרתיק, בין צוואר הרחם לשלפוחית השתן. רגישות יתר a - אשכול של רקמות עם קצות עצבים, מגע אשר נישא על ידי הנאה ורעד קל בכל הגוף. עם גירוי מספיק גירוי ראוי של נקודה א, הרקמה הסובבת של הרחם מתחיל להתכווץ.

השם האמיתי של הנקודה הוא AFE (Anterior Fornix Erogenous). האזור הארוגני נפתח בשנת 1994 על ידי גינקולוג ממלזיה צ'ואה צ'י אן. מאחר שהנקודה עמוק בתוך הנרתיק, היא יכולה להיות מגורה רק בעזרת ויברטור או במהלך יחסי מין. אם הנקודה מזוהה, אז גריז מתחיל להיות מוקצה באופן פעיל, אשר מציין את העונג המתקרב. לעתים קרובות, אפילו הפין אינו מגיע לנקודה a, ולכן ללא צעצועי מין אישה לא יכולה להרגיש כמה רגיש הגוף שלה, במיוחד נקודה א.

הנקודה U

נקודה אורגזמית u ממוקם ליד השופכה בכניסה לשופכה. במילים פשוטות, נקודת U ממוקמת בין הכניסה הנרתיק לבין הדגדגן. האזור הארוגני אחראי על ייצור של פליטה נשית (נוזל ששוחרר במהלך אורגזמה וקשור עם שפעת). במהלך הגירוי של אזור u, לדחוף להשתין. זה מוסבר על ידי העובדה כי עם עיסוי של נקודת u תחת השפעה, בלוטות העור גם להזין, כלומר, בלוטת הערמונית הנשי ממוקם על הגוף הספוגי של השופכה.

כדי לקבל אורגזמה, אתה יכול לגרות את עצמך עם האצבעות שלך או לשאול את השותף על זה. האפשרות הטובה ביותר ליהנות גירוי של U הוא cunnilingus, כלומר, גירוי עם הלשון. לשם כך, השותף צריך לעשות תנועות מעגליות רכות. באורגזמה מנקודה א ', אישה חשה התכווצות מהירה ורעדה בכל גופה. במהלך המין הרגיל, הנקודה U אינה מושפעת. את האזור erogenous יכול להיות מגורה עם אצבעות או להשתמש בעמדה כאשר האישה היא על הדף ואת מוטה קדימה. אגב, עמדה זו מאפשרת לך לקבל ולגרות את כל נקודות אורגזמה א. •

הנקודה G

האזור הארוגני הפופולרי ביותר הוא חותם קטן על הקיר הקדמי של הנרתיק. נקודה ג 'קיבלה את שמה לכבוד הגניקולוג הגרמני ארנסט גרפנברג, שפתח אותו, מגשש לעומק של 5-6 ס"מ מאחורי עצם השופכה וערווה. G, כמו הצבע u - האזורים הרגישים ביותר רגישים על הגוף הנשי. הנקודה יכולה להיות מגורה באופן ידני, ובכך לספק תחושה בלתי נשכחת לאישה או באמצעות תנוחות מיוחדות אשר יעודד g במהלך יחסי מין.

אבל באותו הזמן, הנקודה ז אינה ידועה היטב עבור הדגדגן, ולא נשים רבות מעיזות לחפש את g היקר. המעניין ביותר הוא כי אזור g הוא בגברים, יש להם את זה בפי הטבעת, בין פי הטבעת לבין בלוטת הערמונית. בנשים, הנקודה G היא כמו אפונה, אשר מתנפח במהלך גירוי, בעוד הזכר g דומה ערמון כי ניתן לחוש בעומק של 4-6 ס"מ בפי הטבעת. הגירוי וההנאה של הזכר הנשי והנקבי תלויים לחלוטין באמון השותף ובאמנציפציה, כלומר, הנכונות ליהנות.

גירוי הנקודה

גירוי של נקודת u יכול להתבצע במהלך אוננות או במהלך יחסי מין. אפשרויות טובות לגירוי האזור הארוגני הזה הן התנוחה המיסיונרית, או התנוחה שבה נמצאת הנערה. אבל הווריאנט האידיאלי ביותר עבור גירוי u הוא cunnilingus, כי הוא עיסוי לפי שפה. מה עוד אפשר לגעת באזור רגיש כזה, אם לא בשפה? בנוסף, האדם שולט באופן עצמאי בתהליך זה, תוך התמקדות בתגובותיו ובמשאלותיו של השותף.

גירוי הנקודה U יכול להיעשות גם עם אצבע. האצבעות הגבריות משחקות את אחד התפקידים המכריעים בזמן הליטוף וההקדמה, וממריצים כל חלק בגוף הנשי. כדי לעורר u עם אצבע, זה מספיק כדי לצייר מהקצה של הדגדגן עד תחילת הנרתיק. אבל לא לדחוף חזק על האזור הארוגני, כי במקום הנאה זה יכול לגרום לכאב וסרבנות של שותף להמשיך להשתתף בסוג כזה של ליטופים. תנועות האצבע צריכות להיות אנכיות ואופקיות, לשם הנאה רבה יותר, אתה יכול להשתמש בחומר סיכה, כלומר, חומר סיכה.

אשר מגרה את נקודת u בעזרת שפה, שיטה זו היא מורכבת יותר מאשר גירוי עם אצבע, אבל זה הרבה יותר יעיל. כל הבעיה היא שלא כל הגברים מסכימים לתת ליטוף בעל פה לבן זוגם. השפעה על נקודת U יכול להיות גם חבר מיני. כדי לעשות זאת, אתה יכול להשתמש בתנוחה כאשר האישה היא על גבי או פשוט ללטף את האזור הרגיש עם קצה הפין.

הנקודה הארוגנית

הנקודה הארוגנית היא קטע של רקמת זיקפה עם רגישות מוגברת. נקודת U ממוקמת משני צדי השופכה, מעט מעל הכניסה לנרתיק, אבל מתחת לדגדגן. בתהליך של לימוד ולמידה של הפוטנציאל הארוגני של הנקודה U, התברר כי האזור הרגיש יכול להיות מגורה ונגוע באצבעות במהלך תהליך האוננות, על ידי שפה או על ידי הפין בתהליך של יחסי מין.

מכיוון שהנקודה U היא חלק משופכה, כלומר, השופכה, אין זה מיותר להיזכר בשפיכה הנשית. לדוגמה, אצל גברים, השופכה היא תעלה שבה תנועות כמו נוזל הזרע, כלומר, זרע, שתן. רבים מאמינים בטעות כי השופכה הנשית מציגה רק שתן, אבל זה לא. עם אורגזמה חזקה, חלק מן המין הוגן יכול להקצות נוזל מיוחד מן השופכה, אבל זה לא שתן.

עם הגירוי הנכון של הנקודה הארוגנית u, בלוטות העור לקבל תחת השפעה, אשר מייצרים נוזל אלקליין דומה במבנה הכימי שלה זרע זכר. כמות של נוזל כזה יכול להיות מתוך כמה טיפות, עד 2-4 כפות שולחן. עם התכווצות חזקה של שרירי האגן, הנוזל מתגלה כזרם, ותופעה דומה נקראת גמירה. הדבר המעניין ביותר הוא שגילוי כזה של הנאה מוחלטת והדוגמה הממחישה של האורגזמה המתקבלת, יכולה לגרום לקומפלקסים ואפילו לריב בין בני זוג. מאחר שכמה גברים שאינם משכילים ואינם מסומנים בניואנסים של אורגזמה נשית, יש להתיז על זרם של שתן.

אורגזמה של הנקודה

אורגזמה של הנקודה u קשורה לעיתים קרובות בהשוואה לאורגזמה של הדגדגן. זאת בשל העובדה כי במהלך גירוי של השופכה ואת נקודת u תחת השפעה, הדגדגן גם נכנס. אורגזמה מסוג זה יכולה להיות מנוסה על ידי כל אישה. בנוסף, בתקופה שלאחר הלידה, האורגזמה של הנקודה U והאורגזמה של הדגדגן היא הדרך היחידה לספק את האשה, שכן ניתן למנוע את הקשר עם החדירה.

אבל ברוב המקרים האורגזמה של הנקודה u מתרחשת כאשר מאוננות. כדי להשיג אורגזמה מ מגרה את הצבע u, אתה יכול להשתמש באצבעות שלך, הפין או לעשות cunnilingus. כדי להשיג אורגזמה, אתה יכול להשתמש בתנוחות מיוחדות, למשל, יציבה 69, כאשר כל שותף מקבל ליטוף פה. כדי לעורר u יעזור תנוחה כאשר האישה היא על העליונה נוטה מעט קדימה או כל עמדה אחרת שבה האישה או שותף מיני יכול לעורר את הנקודה U עם האצבע שלה. מטפלי מין רבים ממליצים להשתמש בצעצועי מין המאפשרים לך לגוון את חיי המין שלך ולגבש את כל הנקודות הארוגניות ואת אזורי הגוף הנשי.

נקודת עיסוי

עיסוי של הנקודה U, כלומר, גירוי של אחד האזורים רגישה נשית רגשית צריך להיות נכון. קודם כל, אתה צריך להיות נרגש, עבור זה מראש פינוקים או ליטוף מתאים. זה בשלב זה כי אדם יכול להתחיל לעסות את נקודת U. על מנת שהעיסוי יהפוך לאורגזמה, מומלץ להשתמש בטכניקה של cunnilingus, כלומר, ההשפעה על האזור הארוגני עם הלשון. בנוסף ליטופים אוראלי, אתה יכול לעורר u עם האצבעות. זה יכול להיעשות הן באופן עצמאי במהלך אוננות, וכן להפקיד כזה רומן אינטימי לבן הזוג.

אבל לא להתרגז אם במהלך הגירוי של הנקודה ואורגזמה לא הושגה או לא הופיעו רגשות מיוחדים מרגש. כל אשה היא ייחודית, כך שאדם מסוגל לחוות אורגזמה מטורפת מהגירוי הקל של הנקודה הארוגנית, ואחת, אורגזמה אפשרית רק עם יחסי מין מלאים.

פוינט הוא אחד האזורים הארוגניים רגישים על גופה של אישה. גירוי של נקודה זו הוא מסוגל לתת תחושה נעימה של התרגשות ואורגזמה ארוכה. ישנן מספר דרכים לגירוי, שכל אחת מהן מאפשרת לחשוף את הנקודה הארוגנית הנשית. העיקר הוא לא לפחד ניסויים אמון השותף שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.