^
A
A
A

10 מכשולים לאורגזמה נשית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אם במהלך יחסי מין נשים לא להגיע לאורגזמה, הם, ככלל, להאשים אוהבי זה. עם זאת, אורגזמה יכולה "ללכת" מסיבות אחרות.

ה"רוג "שלו עצמו הם נציגים של המין ההוגן, או ליתר דיוק, החולשה המתוקה שלהם.

תחתונים הדוקים

מחרוזות מחוכים, כמובן, נראה סקסי. עם זאת, הם מונעים ממך לעשות אהבה. לא נוח, סחיטה החזה ובגדי המפשעה משבש את זרימת הדם. הלחץ בכלי הדם אינו מגיע למקסימום (שהוא תנאי הכרחי לאורגזמה), וכתוצאה מכך יש התרגשות, אך לצערנו אין סיפוק.

שרירים מרופטים

השרירים של הנרתיק צריך להיות שאוב באופן קבוע, כמו גם את העיתונות ואת הישבן. אחרת, עם הזמן הם ניוון ולא יוכלו לתת תחושות נעימות (אורגזמה מושגת על ידי התכווצות שרירי הנרתיק והרחם). פרדוקס, אבל האימון הטוב ביותר של השרירים האינטימיים הוא בדיוק אותו מין. דרך אלטרנטיבית של אימון היא vumbilding - סדרה של תרגילים מיוחדים שמטרתם לשפר את בריאות האישה. הכיתות יכולות להתקיים באופן עצמאי בבית או בהנחיית מאמן בחדר הכושר.

trusted-source[1], [2]

מין לא סדיר

כדי אינטימי השרירים תמיד היו במצב טוב, סקס צריך להיות למד לפחות 3 פעמים בשבוע. אחרת, הנרתיק מאבד את האלסטיות שלו, הבלוטות מייצרות סיכה גרועה, וכו '. וכן הלאה.

בטן מלאה

לעסוק במין, לאחר שאכל "במלואו", לא מומלץ לא רק בגלל אוהבי התהליך יחוו תחושות לא נעימות. הסכנה נמצאת באחרת. עיכול מזון דורש אספקת דם מוגברת, כלומר, "המוקד" של הגוף יהיה דרכי העיכול, לא את איברי המין. מה שקורה כאשר קיים מחסור באספקת הדם באזור האינטימי מתואר לעיל. מומחים ממליצים לאכול שלוש שעות לפני קיום יחסי מין מתוזמנים. ממש לפני מעשה מיני, אוהבי יכול לאכול רק כמה אפרודיזיאקים.

דיסטוניה ווסטו-וסקולרית

כדי לאורגזמה "נעלם" הרבה זמן, זה מספיק רק תקלה קטנה במערכת העצבים, אשר אחראי על קצב הלב, מסדיר את העברת החום בגוף, שומר על לחץ דם, וכו ' לכן, נשים להתלונן על היעלמות של שביעות רצון במהלך יחסי מין צריך לקבל ייעוץ של הרופא.

עישון

כן, זה נכון. ברשימה העצומה של התוצאות של צריכת ניקוטין, מופיע anorgasmia.

אלכוהול

למרות העובדה, בהיותם תחת השפעת משקאות המכילים אלכוהול, נשים להתחיל לחשוב על סקס לעתים קרובות יותר, בסוף הערב שמח הם מוכנים לתת את עצמם כמעט פינה הראשונה, במין הם לא מקבלים הרבה. זה אפילו לא אלכוהול כי משפיע על תיאום תנועות. משקאות המכילים "תואר", פועל על הגוף הנשי כחומר הרדמה. הרגישות של האזורים הארוגניים מופחתת במידה ניכרת, וכדי להגיע לאורגזמה הן לאישה והן לבן זוגה, זה לוקח הרבה זמן (ברוב המקרים, באופן לא יעיל) לנסות.

trusted-source[3]

תכשירים רפואיים

אמצעים להורדת לחץ דם, הרגעה, תרופות נוגדות דיכאון, antispasmodics ו משתנים יש תופעת לוואי מאוד מעניין, אשר מסיבה כלשהי לא נכתב בהוראות. רכיבים של תרופות אלה "להרוג" אורגזמה, והוא חוזר רק כאשר אדם מסיים לקחת תרופות. חשוב: לתופעות הלוואי יש אבקות אנטי-ליטרליות ואנטי-וירליות וטבליות.

צעצועים רכים

בין צעצועי ילדים לאורגזמה של נשים יש קשר חזק. פסיכולוגים מדברים על השפעת "הטאבו" של הילדים על התת-מודע של מבוגר. כשראה ארנב קטיפה, לשאת, וכו ', הנשים לחזור ילדותם. ובילדות לא היתה להם אורגזמה, כמובן, לא.

רגליים קרות

הטמפרטורה של הרגליים הנשיות משפיעה על כוחה של האורגזמה. גילוי זה נעשה לאחרונה על ידי מדענים הולנדים הטוענים כי חם יותר את הרגליים של פילגשו, כך גדל הסיכוי שהיא תגיע לשיא של הנאה. לכן עיסוי כף הרגל צריך להיות חלק בלתי נפרד של משחק מקדים אהבה.

trusted-source[4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.