^
A
A
A

יש דיאטה ללוקמיה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

18 January 2022, 09:00

אם אתה מפסיק את צריכת חומצת האמינו valine, אז מהלך הצורה החריפה של לוקמיה לימפובלסטית של תאי T נחסם כמעט לחלוטין, אשר נצפתה במהלך ניסוי שבוצע על מכרסמים.

חקר חומצות אמינו חלבון הוא משימה פופולרית עבור מדענים ברחבי העולם. במחקר שנערך לאחרונה, מדענים מאוניברסיטת ניו יורק הצליחו לגלות תכונה חשובה של ולין, חומצת אמינו אליפטית, אחת מעשרים חומצות האמינו הפרוטאוגניות המצויות בחלבונים ידועים רבים. מומחים חקרו את המבנים של לוקמיה לימפובלסטית של תאי T : אנחנו מדברים על פתולוגיה ממאירה שכיחה המשפיעה בעיקר על ילדים וצעירים. המאפיינים הביולוגיים והכימיים של המחלה החריפה נחקרו. והמטרה המיידית של המדענים הייתה להבהיר תהליכים טרופיים ולקבוע חומרים שחשובים במיוחד להתפתחות של תהליך ממאיר.

במהלך עבודת הניסוי, הושתלו מבנים ממאירים מבני אדם לתוך מכרסמים שעברו שינוי. לאחר מכן, העכברים פיתחו לוקמיה כצפוי. כתוצאה מכך, נמצא שאם המכרסמים הקפידו על תזונה נטולת ולין, הרי שבמשך שלושה שבועות נחסמה התקדמות המחלה לחלוטין, ומספר התאים הממאירים במערכת הדם ירד ב-50% לפחות, או הם נעלמו כליל. אבל על רקע חידוש השימוש בוואלין עם מזון, שוב התחדשה לוקמיה.

על פי התהליכים המולקולריים הבסיסיים, הצורה החריפה של לוקמיה לימפובלסטית של תאי T תלויה בגן הרב-תכליתי NOTCH1. שינויים ממאירים בגן מעלים את רמות ה-tRNA (חומצה ריבונוקלאית תחבורה, המבטיחה את האינטראקציה של הריבוזום, חומצת האמינו וה-RNA שליח במהלך התרגום). זה tRNA שמעביר ולין למנגנוני סינתזה של חלבון.

לכל חומצת אמינו יש tRNA משלה שמחזיק חומצת אמינו מסוימת ומתחבר עם שילוב טריפלקס של RNA שליח. בהיעדר RNA העברה, סינתזת חלבון לא יכולה להתרחש. מבנים ממאירים של לוקמיה דורשים כמות גדולה של חלבון מיטוכונדריאלי, ולייצורו בכמות הנכונה יש צורך בוואלין - בכמות המתאימה. לכן, תאים ממאירים זקוקים מאוד למוטציות NOTCH1 המפעילות את הייצור של tRNA של ולין. כדי להשפיע על מבנים לויקמיים, די בהפחתת מספר ה-RNAs של הובלת ואלין, או להפחית את רמת ה-Valine עצמו, אשר ישבור את שרשרת ההובלה.

סביר להניח שתכנית דומה חלה על פתולוגיות ממאירות מסוגים אחרים. עד כה, מדענים יכולים לדבר רק על לוקמיה: במידה רבה של סבירות, ניתן להשלים ולהעצים את יעילות הטיפול אם החולה מקפיד על תזונה המגבילה את צריכת הוואלין בגוף. אגב, ההדרה המוחלטת של ולין אינה מומלצת, מכיוון שהמחסור בחומצת האמינו משפיע לרעה על מצב המוח והשרירים.

מדענים פרסמו את המידע המלא בעמוד של כתב העת Nature.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.