^
A
A
A

ארגון הבריאות העולמי מציע להשתמש בבדיקות כדי לזהות את ה- HIV

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

16 December 2016, 09:00

לכבוד יום האיידס העולמי, פרסם ארגון הבריאות העולמי המלצות חדשות בנושא זיהוי עצמי של HIV.

מומחים מציינים כי עד כה, שיטות האבחון של HIV אינן מושלמות, ולכן חלק HIV הנגוע אינם מקבל תרופות אנטי רטרו-ויראלי, כי הם גם לא מודעים של מעמדם, או לא יכול, מסיבות כלשהן, כדי להחיל על מוסד מיוחד לאבחון. מומחים מציינים כי רוב האנשים אפילו לא מבינים כי הם נגועים ב- HIV, רבים נמצאים בסיכון גבוה של זיהום, בנוסף, הוא ציין כי כמה אנשים מתקשים להחיל על שירותים מיוחדים כדי לבדוק את מצב ה- HIV שלהם. 

מרגרט צ'אן, מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, אמרה כי אנשים רבים הנגועים ב- HIV לא רק שאינם יכולים לקבל טיפול נאות, אלא גם מהווים איום על האנשים הסובבים, וזהו זיהוי עצמי של HIV שיסייע לרבים לדעת את מצב ה- HIV שלהם. בדיקה חדשה ניתן לעשות בבית וזה ידרוש רוק או דם מן האצבע, ולאחר 15-20 דקות תוכל למצוא את התוצאות. אם התוצאה חיובית, מומלץ לפנות מיד למוסד רפואי כדי לאשר את האבחנה.

לחולים אלו יינתן ייעוץ על המחלה ועל הטיפול בה, וכן ניתנה הפניה למוסדות מיוחדים למניעה וטיפול בחולי איידס.

על פי מומחים של WHO, זיהוי עצמי של HIV יאפשר בדיקות יותר אנשים ולהרחיב את הזכויות והזדמנויות של כמה קטגוריות של אזרחים, לבצע אבחון מוקדם של HIV. המבחן החדש חשוב במיוחד עבור אנשים אשר מסיבה כלשהי לא יכול לבקש עזרה מהשירותים הרלוונטיים.

במהלך 10 השנים האחרונות, מספר האנשים שיודעים על מצב ה- HIV שלהם גדל כמעט 50% בעולם וכ -90% מהחולים מקבלים את התרופות הנחוצות .

בעולם, לקטגוריות שונות של האוכלוסייה יש בעיות גישה לאבחון HIV, גברים נוטים פחות לבקש עזרה מאשר נשים, ו- HIV מזוהה לעתים קרובות יותר במקרה. בקרב נשים, שיעור שכיחות גבוה נצפה במדינות דרום ומזרח אפריקה. כמו כן, שיעורי ההיארעות הגבוהים של HIV נצפים בקרב זונות, הומוסקסואלים, אנשים טרנסג'נדרים, מכורים לסמים, אסירים - כ -50% מהמקרים מתרחשים בקטגוריות אלה של אזרחים.

שותפים של HIV- נגועים אנשים גם תחת איום גדול - עד 70% גם נגועים, אבל אפילו לא יודע על זה. 

ההמלצות החדשות כוללות גם פריטים שיעזרו לאנשים עם HIV להיפתח לשותפים שלהם ולעזור להם לעבור את האבחנה. מבחן הבדיקות העצמיות ל- HIV יאפשר לאנשים ללמוד על מצב ה- HIV שלהם ולנקוט באמצעים המתאימים בזמן.

המבחן החדש כמעט הכפיל את שיעור האיידס בקרב הומוסקסואלים, מחקרים שנערכו בקניה הראו ששיטות אבחון סטנדרטיות יעילות למחצה כמבחן חדש ל- HIV.

עכשיו 23 מדינות תמכו ברעיון של הצגת בדיקות עבור HIV עצמית, מספר מדינות מפתחים מדיניות כדי לצמצם את התפשטות ה- HIV, עם זאת, זיהוי עצמי של HIV בהם מוגבל.

ארגון הבריאות העולמי הציע להפיץ בדיקות לחשיפה עצמית של HIV ללא תשלום או להפוך את המחיר לנגיש לכל חלקי האוכלוסייה ככל האפשר.

נכון לעכשיו, ארגון הבריאות העולמי תומך 3 מדינות בדרום אפריקה, שם הם כבר החלו להשתמש בבדיקת HIV עצמית במסגרת פרויקט STAR.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.