^

בריאות

A
A
A

אבחון HIV / איידס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבחון מעבדה בילדים עם מגע פרינטאלי לזיהום ב- HIV

רוב הילדים שנולדו לאימהות הנגועות ב- HIV יש נוגדנים ל- HIV בדם שלהם (אמהות). בהקשר זה, שיטות סרולוגיות לאבחון זיהום ב- HIV, בהתבסס על ההגדרה של נוגדנים IgG (ELISA), אינן משמעותיות עד 18 חודשי חיים, כאשר הנוגדנים האימהיים נהרסים לחלוטין.

נוגדנים ספציפיים משלו מופיעים אצל הילד ב-95-95% מהמקרים בתוך 3 חודשים לאחר ההדבקה, ב 5-9% - לאחר 6 חודשים וב -0.5% - מאוחר יותר. בילדים מעל גיל 18 חודשים, זיהוי סמנים סרולוגיים נחשב אבחנתי.

בדיקות סרולוגיות מתוכננות מבוצעות בלידה, בגיל 6; 12 ו -18 חודשי חיים. קבלת שתי תוצאות שליליות או יותר במרווחים של חודש אחד לפחות אצל ילד ללא hypogammaglobulinemia לפני 12 חודשים של גיל ומעלה מעיד על זיהום ב- HIV.

אצל ילדים בגילאי 18 חודשים ומעלה, בהיעדר זיהום HIV ו- hypogammaglobulinemia, בדיקה סרולוגית שלילית עבור נוגדנים ל- HIV יכולה למנוע זיהום ב- HIV.

שיטות ביולוגיות מולקולריות מאפשרות לאמת באופן מהימן את זיהום ה- HIV ברוב היילודים הנגועים עד גיל 1, וכמעט בכל הילדים הנגועים עד גיל 6 חודשים.

זיהוי ה- DNA על ידי ה- PCR הוא השיטה המועדפת לאבחון זיהום ב- HIV אצל ילדים צעירים. בקרב תוצאות חיוביות של PCR חיובי, 38% מהילדים נמצאים ב -48 השעות הראשונות של החיים, ובגיל 14 יום - 93% מהילדים. Chemoprophylaxis לא להפחית את הרגישות של בדיקות וירולוגיות.

הבדיקה המנדטורית הראשונה מתבצעת בגיל 1-2 חודשים, השני - לאחר חודש. בעת קבלת תוצאה חיובית יש לחזור על מנת לקבוע את העומס הנגיפי (כלומר, מספר העותקים של HIV RNA ב 1 מ"ל של פלזמה) שיטה כמותית, המאפשר להעריך את הסיכון להתקדמות המחלה וערך עבור טיפול תרופתי.

ילדים עם תוצאות שליליות בלידה ובגיל 1-2 חודשים יש לבחון שוב בגיל 4-6 חודשים.

אחת השיטות הנוספות לבדיקת ילד נגוע ב- HIV היא הערכת מצב החיסון, דהיינו קביעת אחוז ואחוז לימפוציטים מסוג CD4 + T.

לאחר קבלת תוצאה חיובית של חומצות גרעין HIV, מחקר כמותי של CD4 + ו- CD8 לימפוציטים אצל ילד הוא הכרחי, רצוי cytometry הזרימה. המחקר צריך להתבצע באופן קבוע כל 3 חודשים (2-3 קטגוריה החיסון) או 6 חודשים (1 קטגוריה החיסונית).

כאשר מתגלה שינוי בפרופיל החיסוני (תאי CD4 + <1900 / mm 3 ו- CD8-cells> 850 / mm 3 ), הילד של 6 החודשים הראשונים של החיים מניח צורה מהירה ומתקדמת של המחלה.

אבחון דיפרנציאלי

הדבקה ב- HIV אצל ילדים חייבת להיות מובחנת קודם כל עם חוסר חיסונים ראשוני, כמו גם עם תנאים חיסוניים הנובעים בקשר עם שימוש ממושך של glucocorticoids וכימותרפיה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.