^
A
A
A

יערות עבים מדי - לא פחות בעיה עבור הסביבה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

01 September 2018, 09:00

אקולוגים מודאגים לא רק בגלל כריתת עצים מסיבית. כפי שהתברר, גם אזורים ירוקים צפופים הם גם לא בטוחים, כפי שהם יכולים להוביל לבצורת.

 "היער הוא הריאות של כדור הארץ" - הם לימדו אותנו בבית הספר, ולכן הם חייבים להיות מוגנים ומוגנים. אבל מה יקרה אם יש יותר מדי יערות? כמויות גדולות של מטעים ירוקים על חלקת אדמה מוגבלת יכולה לעורר את ייבוש הקרקע. למה? אם יש צורך להסביר, מה עבור צמחים לחות שהם מקבלים מעומק. במים, עצים מקבלים רכיבים תזונתיים. יתר על כן, בלי זה, את הזרימה של תהליכים ביוכימיים ביותר הוא בלתי אפשרי.

אבל תהליכים כאלה צורכים כ 1% של לחות מגיע דרך מערכת השורש. שאר המים מתאדים מבעד לעלים - ללא תופעה זו, הנקראת "זיעה", גם העץ אינו יכול להתקיים. זרימה מתמדת של לחות מבטיחה את נוכחותה ברקמות הצמח, ומאפשרת לה להסתובב מן החלק התחתון אל החלקים העליונים.

עכשיו, איכות הסביבה מציעים לדמיין כי באזור צחיח כלשהו שבו יש חוסר לחות, אזורים ירוקים לגדול. המסה של המטעים שולחת כמויות אדירות של מים לאוויר. זה לא ידוע מתי המים האלה יכולים לחזור לאדמה עם משקעים. אם האזור מאופיין בעונות יבשות ארוכות עם הפסקה מלאה של משקעים, יערות גדולים יכולים להפוך לבעיות גדולות.

דוגמה לכך היא היערות הגדלים על טווח קליפורניה של סיירה נבדה. מדענים המייצגים את האוניברסיטה במרסד ניתחו את השינוי בהיקף הנטיעה הכוללת באזורים ירוקים בנהר קינגס ובאגן נהר אמריקה במשך 18 שנים. יתר על כן, אקולוגים השוו את הכמויות של אידוי של לחות ואת הדינמיקה של שריפות יער.

התברר שבאותם זמנים שבהם שרפו שריפות חזקות ביערות, הצלת המים הטריים על ידי המערכת האקולוגית היתה בולטת יותר. אם היערות נשרפו פחות, אז הכלכלה נעשתה קטנה יותר (בהתאמה, 17 מיליארד טון מים ו -3.7 מיליארד טון בשנה). באופן כללי, במשך 18 שנים, אספקת המים של נהרות סיירה נבאדה בשנים צחיחות עלתה ב -10% - עקב דילול אזורי היער על ידי שריפות.

האנושות התרגלה להעריך שריפות יער רק מנקודת מבט שלילית. אבל למעשה, על פי המדענים, זה סוג של ברירה טבעית, הכרחי לייצוב של המערכת האקולוגית. כמובן, הצתה תכופה מדי היא בכל מקרה לא טובה. אבל היעדר כזה הופך את היערות לחוצים מדי, ויובש התקופה יכולה להיות אפילו יבשים יותר, כי מסה ענקית של מטעים שולח טונות של לחות לאטמוספירה.

לפיכך, דילול יערות בזמן יוביל מילוי של נהרות מקומיים וגופים מים אחרים, ואת תקופת הבצורת יהיה נוח יותר, קודם כל, עבור תושבי היער עצמם.

הבעיה מתוארת בדפי אקוהידרולוגיה (https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/eco.1978).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.