Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מעשים רעים מריחים

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

על ידי גינוי מוסרי של מעשים של אחרים, אנו מפעילים את מרכזי המיאוס שלנו.

"זה מגעיל" - אנשים אומרים אם הם מתכוונים למשהו לא מקובל, לא מוסרי, לא מוסרי. בכך הם באמת מתחילים לחוש סלידה: מדענים גילו שכל פעולות בלתי מקובלות של אנשים אחרים גורמות לתחושת גועל מילולית במוח האדם, בדומה לזו המתרחשת בעת חישה של ריחות עוברים. כך אמרו מומחים המייצגים את אוניברסיטת ז'נבה: הם החליטו לגלות כיצד המוח מגיב למעשים רעים - בכאב או בשאט נפש.

בתחילת הניסוי, המשתתפים הורשו להרגיש ריח לא נעים, ואז לחוות כאב קל מצריבה קלה. לפיכך, מדענים הצליחו להבין את המאפיינים של תגובתו של אדם מסוים לתחושות גופניות לא נעימות. לאחר מכן התבקשו המשתתפים לקרוא את "בעיית הטרולי" המפורסמת: מהות תיאורו היא היכולת להקריב אדם אחד על מנת להציל כמה אנשים. דילמה זו בדרך כלל שנויה במחלוקת. מצד אחד, זה לא נכון לומר שאדם אחד פחות ערך מאשר למשל חמישה או שישה אנשים. עם זאת, השארת אחד ואובדן מספר קורבנות היא גם לא מוסרית, ולכן הבחירה בתשובה הנכונה היא קשה מאוד, והאם יש?

במהלך המחקר התברר כי לאחר היכרות עם הדילמה, המשתתפים הראו עלייה ברגישות לריחות לא נעימים, עם יציבות יחסית של רגישות לכאב. תוצאות דומות נצפו עבור האינדיקציות של פעילות מוחית, אשר הוערכה באמצעות סוג תפקודי של הדמיה תהודה מגנטית.... כפי שמסבירים המדענים, תחושות הכאב ותחושת סלידת הריח מעוררים אזורי מוח דומים, שקשה למדי להפריד זה מזה עבור MRI. עם זאת, מומחים הצליחו לעשות זאת ועל פי האינדיקטורים לפעילות המוחית, הם סברו כי תחושת הגועל היא שמתגברת עם גינוי מוסרי. לכן, אנו יכולים לומר בבטחה על מעשים רעים שהם מריחים רע, אך אינם כואבים פיזית. נכון, יש צורך להבהיר שאיננו מדברים על ריח ברור: אלא, מטאפורה, מכיוון שתמיד יש מספר ריחות סביב האדם בו זמנית, ולא כולם נעימים. עם זאת, אנו מתחילים להרגיש את הארומה הלא רצויה בצורה הרבה יותר חדה לאחר שנפלנו לכעס מוסרי.

ניתן לאתר את הופעתו של קשר בין גועל וגינוי לצד המוסרי של הנושא באמצעות תיאוריית האבולוציה. ריח רע, יחד עם גועל, מסמנים כל סכנה, פגיעה אפשרית. כל דבר שמריח רע יכול להיות רעיל, נגוע, מדבק, ובלתי מקובל מטבעו. ועם התפתחות הסוציאליזציה נוצרו קריטריונים מוסריים מקובלים.

מי שמעז להפר את הקריטריונים הכלליים של המוסר מסכן את כל קבוצת החברה, מה שמעורר גינוי. יחד עם זאת, המוח אינו נבנה מחדש או משתנה, אלא משתמש בתגובה עצבית קיימת זה מכבר - כמו גועל ריח.

עבודת המדענים מוצגת בדף


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.