Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מה הסכנה בשאיפת אוויר מזוהם?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

מתברר שלאחר שעתיים של שהייה באוויר מזוהם, כלי הדם נעשים פחות אלסטיים, קצב הלב מופרע, והרכב הדם משתנה לקראת דלקת. יתר על כן, הפרות כאלה נמשכות במשך 24 השעות הקרובות.

זיהום האוויר מזיק, וזה מאושר על ידי סטטיסטיקה: אנשים שצריכים לנשום אוויר מלא בפליטה תעשייתית ורכבית, חולים בתדירות גבוהה יותר וברצינות רבה יותר, בניגוד לתושבים באזורים פחות עסוקים. על מנת לאשר או להכחיש מידע זה, מדענים מהאוניברסיטה הלאומית באתונה ערכו ניסוי.

בתנאי מעבדה הם הצטיידו בחדר מיוחד עם יכולת לשלוט על הרכב האוויר. אוויר נשאב לחדר המכיל פליטה של מנוע דיזל - בערך אותו נפח בו הוא נמצא בחלקים המרכזיים של הערים הגדולות. על פי אותה נתונים סטטיסטיים, מוצרי בעירה "סולר" מהווים מחצית מכלל זיהום האטמוספירה בסביבות עירוניות. חדר אחר היה מלא באוויר רגיל ולא מזוהם. לניסוי נבחרו ארבעים מתנדבים בריאים שלא נתקלו בבעיות בעבודת הלב וכלי הדם. האנשים חולקו לשתי קבוצות: חלקם שהו בחדר "גז" במשך שעתיים, ואחרים בחדר עם אוויר נקי. לאחר 4 שבועות, הניסוי חזר על עצמו עם אותם אנשים, אך קבוצת המתנדבים הראשונה והשנייה הוחלפה.

בריאותם הלב וכלי הדם של המשתתפים נבדקה בכמה דרכים. נמדדה פעילותו של חלבון C, הממלא את תפקידו של חומר נוגד קרישה ומפחית את הסיכון להיווצרות פקקת. חלבון תגובתי C נמדד מכיוון שהוא אחד הסמנים הדלקתיים הבסיסיים. נקבע מידת התפשטות כלי הדם בהשפעת זרימת דם מוגברת, כמו גם גמישות כלי הדם. נמצא כי לאחר שעתיים של שהייה באווירה גזית, ביצועי הלב וכלי הדם לא השתנו בצורה הטובה ביותר.

מי ששאף את האוויר המזוהם, הגדיל את סמני הדלקת ופעילות הפיברינוגן , עיכב את תפקוד החלבון הנוגד קרישה - כלומר, המשתתפים היו בסיכון מוגבר לקרישי דם. נצפו הפרעות בקצב הלב, דפנות כלי הדם איבדו את האלסטיות שלהן, אשר בדרך כלל החמירו את זרימת הדם. ראוי לציין כי שינויים שליליים אלה נמשכו 24 שעות, כלומר גם לאחר שהאדם יצא לאוויר הצח. מה אנו יכולים לומר על אנשים שחיים או עובדים בחלקים המרכזיים של הערים, בהם האוויר מזוהם כמעט כל הזמן.

מדענים מדברים על הקשר בין הרכב האטמוספירה והתפתחות מחלות לב וכלי דם מזה זמן רב. כעת הם הציגו עובדות שאין עליהן עוררין על ההשפעה השלילית של אקולוגיה על בריאות האדם.

מידע נוסף ניתן למצוא באתר כתב העת האירופאי לקרדיולוגיה מונעת


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.