^
A
A
A

מדענים מאמינים כי ב 50% מהמקרים, אובדן שמיעה ניתן למנוע

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

06 March 2013, 09:00

נתוני ארגון הבריאות העולמי מדווחים כי למעלה מ -350 מיליון בני אדם סובלים מבעיות שמיעה ונכים בשל כך. אבל מומחים טוענים כי המחקר האחרון הוכיח את האפשרות למנוע אובדן שמיעה ביותר ממחצית המקרים המתרחשים. ב -3 במארס פורסם דו"ח שבו נציגי ארגון הבריאות דיווחו על מניעת חירשות ופגיעה בשמיעה.

ארגון הבריאות העולמי מנסה כעת למשוך את תשומת לבם של נציגי המדינות המפותחות לדו"ח ולעבוד על הבעיה הקיימת. הבעיה כרגע היא גדולה מספיק כדי להתמודד עם זה ברמה של ארגונים קטנים או קהילות בודדות להגנה על בריאות השמיעה.

מדענים מאמינים כי מחצית המקרים של אובדן שמיעה הם מספר מינימלי של מקרים אפשריים שניתן למנוע. מספר האנשים שיש להם בעיות עם שמיעה ובריאות האוזן גדל מדי שנה. כרגע, סטטיסטיקה מדווחת כי בשנת 2004 המספר הכולל של אנשים עיוורים ואנשים עם אובדן השמיעה בעולם גדל כמעט 100 מ'(כ -270 מיליון אנשים עם לקות שמיעה ב 2012 הדמות גדלה ל -360 מיליון נרשם 2004).

הגורם העיקרי לבעיות שמיעה הוא שכאשר אנשים בגיל, הם חווים אובדן הדרגתי של השמיעה, עם הגיל בעיה זו היא בדרך כלל מחמירות ואת התהליך נחשב בלתי הפיך. כל אדם שלישי שמבוגר מ -67 שנים סובל מבעיות שמיעה, ועזרי שמיעה, למרבה הצער, אינם תמיד מסוגלים לפתור את הבעיה לחלוטין. מכשיר השמיעה אינו תמיד נגיש לקשיש וברוב המקרים הוא מסוגל לפתור רק 20% מהבעיות הנובעות כתוצאה מאובדן שמיעה.

אנשים רבים לא משתמשים בעזרי שמיעה בגלל אילוצים או מתחמים המופיעים בקרוב עם אובדן שמיעה. אנשים שמתחילים לשמוע רע בגלל הגיל או בגלל סיבה אחרת לרוב לא מכירים עובדה זו, כפי שהם מפחדים להיקרא חלש אופקים או אנשים עם מוגבלויות. במקרים כאלה, חולים מעדיפים להסתיר את נוכחותה של בעיה ולהעמיד פנים שהכל בסדר, דבר שיכול רק לגרום להידרדרות מוקדמת של השמיעה.

הרופאים מאמינים כי מכשיר שמיעה שנבחר כראוי לא יכול רק לפתור את הבעיה עם פגיעה בשמיעה, אלא גם למנוע אובדן שמיעה מתקדמת. כל מכשיר שמיעה צריך להיות תואם עם טכנאי מוסמך להיות נרכש על ידי מרשם, בדומה נקודות. אובדן שמיעה עם הגיל הוא הסיבה הטבעית שישפיע על כל אחד מאיתנו בעתיד. בנוסף לאובדן שמיעה הקשור לגיל, ישנן סיבות רבות נוספות אשר יכולות להיקרא לא טבעיות, אך הן נרכשות והן עלולות לגרום לאובדן שמיעה בכל גיל, אפילו בקרב ילדים.

מחלות Catarrhal, כמו גם זיהומים ויראליים, אשר מלווים הפרשות סף מן האוזניים, יכול ללא ספק להוביל סיבוכים ואובדן שמיעה נוסף בהעדר טיפול הולם. סיבוכים יכולים אפילו להוביל לתוצאות כגון דלקת קרום המוח או מורסה מוחית. כל פריקה מתעלת האוזן צריכה להיות איתות לרופא.

רעש מוגזם יכול גם להוביל לאובדן שמיעה הדרגתי. אם יש צורך כל הזמן להיות במקום רועש או ליד ציוד שעושה רעש חזק, אתה צריך לדאוג להגנה על האוזניים. מחלות כגון חצבת, אדמת או חזרת יכול להשפיע גם על שמיעה אנושית, במיוחד בילדות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.