^
A
A
A

חומצות שומן אומגה -3: למה אנחנו צריכים אותם?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 28.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

11 July 2017, 11:00

הפרופסור הדני יורן דיירברג ערך מבחן, אשר נועד לגלות מדוע לתושבי הצפון הרחוק יש בעיות נדירות ביותר עם מערכת הלב וכלי הדם. במשך כמה שנים ניתח הרופא, יחד עם מדענים אחרים, את הרכב הדם של האסקימוסים. אגב, המזון העיקרי עבורם הוא חותם בשר ודגים שומניים.

במהלך הניתוח של חומצות שומן אלה נמצאו חומצות eicosapentaenoic ו docosahexaenoic, אשר מאפשרים לחזק את התפקיד ההגנתי של הגוף כדי לבער אקזמה, להקל על תסמיני אלרגיה ולמנוע ההתפתחות של מחלת אלצהיימר.

אין זה סוד כי רוב המחלות האנושיות להתרחש רק בגלל שגיאות בתזונה שלנו. מומחים אומרים כי שימוש קבוע של אומגה -3 מונע שינויים דלקתיים במערכת השריר והשלד, משפר את תפקוד הראייה והמוח. חומצות שומן הן נוגדי חמצון המשחררים את הגוף מרדיקלים חופשיים.

כיצד משפיעה אומגה 3 על תפקוד הלב וכלי הדם? הם משפרים את האיכות של קיר כלי הדם, להקל על זה של רובד הכולסטרול ואת הפלאק, אשר מוביל ללא הרף לירידה בתפקוד הלב כדי לייצב את לחץ הדם.

חומצות שומן אומגה -3 חשובות לא פחות לתפקוד המוח הרגיל, שכן הן מונעות את הופעת הדיכאון ומשפרים את מצב הרוח הפסיכולוגי הכללי.

התוכן הגבוה ביותר של חומצות בלתי רוויות נמצא בשומן דגים, כמו גם בשמן פשתן ושמן פשתן, בכבד בקלה.

אם היומי להיכנס בתפריט שמנים צמחיים, אגוזים, מינים שומניים של דגים, אבוקדו, אתה יכול לשכוח מחלות רבות במשך זמן רב, כמו גם למנוע את הופעתם של מחלות חדשות.

לדוגמה, לארוחת הבוקר, תזונאים אמריקאים רבים ממליצים להכין סוג של "כריך" מבוסס על לחם מחיטה מלאה עם פשתן. הלחם מלמעלה יכול להיות מכוסה פרוסות אבוקדו, מעוטר חתיכת טונה או סלמון, מפוזרים אגוזים. עבור ארוחת צהריים או ארוחת ערב, ניתן להגיש דגים אפויים בנייר כסף, עם ירקות על הגריל. בנוסף, כל דיאטה יכולה להיות מגוונת על ידי הוספת אותו רטבים שונים המבוססים על שמנים צמחיים ואגוזים עם עשבי תיבול.

השימוש בחומצות שומן אומגה -3 על ידי נשים במהלך ההריון וההנקה מומלץ במיוחד: הוכח כי זה משפר את התפתחות מבני המוח של הילד.

אנשים רבים יודעים כי חומצות שומן הם פשוט הכרחי לבריאות טובה, כדי לשמור על הנוער והיופי של מסמרים ושיער. למרבה הצער, הגוף האנושי אינו מסוגל לייצר אומגה 3 בכוחות עצמו, ולכן חשוב מאוד לאכול את האוכל המתאים, או לקחת תוספי כדי למנוע את המחסור שלהם. לדוגמה, שמן דגים נמכר בבתי מרקחת הוא הצורה המקובלת ביותר של צריכת חומצות שומן חיוניות. שמן דגים קפסולה מתעכל כמה פעמים קל יותר וטוב יותר, בניגוד חומצות שומן ממזון. עבור מבוגר, כמות מינימלית יומי של אומגה -3 הוא 250 מ"ג, ואת הסכום היומי הממוצע הוא 1000 מ"ג.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.