^
A
A
A

אחרי 15 שנים, אנשים לגמרי מאבדים עניין במין

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 31.05.2018
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

09 March 2017, 09:00

באנגליה ניהלו מדענים ניסוי שאיפשר להם לצייר מסקנה חשובה: בעוד 15-20 שנים, המין פשוט ייעלם מחייהם של אנשים.

מומחים המייצגים את אוניברסיטת קיימברידג ', חקרו את אורח חייהם של מספר גדול של צעירים וזוגות נשואים. כתוצאה מכך התברר כי גברים ונשים אוהבים פחות נוטים לקיים יחסי מין. סקס בחייו של האדם המודרני מוחלף בהצלחה על ידי צפייה בתוכניות טלוויזיה, סדרות, משחקי מחשב ורשתות חברתיות. צעירים במקרים רבים הולכים למיטה באותה מיטה, אבל אין להם תשוקה מינית.

אם משווים את הנתונים הסטטיסטיים על יחסי מין, שנערכו לפני 30 שנה, מתברר כי במהלך הזמן הזה אנשים החלו להסיח מינית פי 2 פחות זמן. בעבר, זוגות האהבה הממוצע בבריטניה קיימו יחסי מין, לפחות 5 פעמים בחודש. עד כה, אינדיקטור זה נפל ל 2-3 פעמים.

אם מגמה זו נמשכת, אנשים פשוט יפסיקו לתת זמן למין באופן כללי, דבר שיגרום תמיד לגדילה של שיעור התמותה מעל שיעור הילודה.

מחקר דומה נערך בעבר על ידי מדענים אוסטרליים. מעניין שגם הם הגיעו לתוצאות מאכזבות כל כך. מומחים - סוציולוגים מקשרים מגמות כאלה עם קצב מואץ של חיים, עם "ויקאהוליזם", עם תסמונת עייפות כרונית, ועם סדרי עדיפויות המשתנים במהירות של הנוער של היום. אין זה סוד כי אחוז גדול של אנשים בימינו כבר סובלים מה שנקרא "התמכרות לאינטרנט". לפעמים אנשים כאלה תלויים עדיין יש משפחות. אבל, חוזרים הביתה מהעבודה, הם, קודם כל, לשבת ליד המחשב. גלישה בדואר אלקטרוני, רשתות חברתיות, משחקי מחשב וגלישה באינטרנט בלבד מונעים ממך להתרכז באנשים קרובים, כולל במחצית השנייה שלך.

מעניין כי כמעט כל הגברים שרואיינו על ידי המומחים הבטיחו כי הם אינם חווים אי שביעות רצון מחוסר חיי מין, מפצים על חוסר הקרבה הפיזית עם משחקי רשת או תקשורת וירטואלית יותר מאשר פיצוי. נשים, בתורו, לעתים קרובות מעדיפים סקס צופה סדרות מועדפות ואינסופיות, כמו גם תוכניות טלוויזיה.

מדענים נותנים תחזית מאכזבת: אולי בין 20-30 שנה, זוגות נשואים להרות ילד יביאו זרע וחומרים ביולוגיים אחרים למרכזי הרבייה. החומר הביולוגי של האם ישמש לעיבוד תאי גזע, ולפיכך ישמש חומר בנייה לייצור ביציות. הם יהיו מופרות באופן מלאכותי, וכתוצאה מכך, זוג יכול להיות ילד בריא מבלי להזדקק מגע מיני ישיר.

כמובן, אני באמת רוצה לחשוב כי תחזיות כאלה של המדענים הם רק דמיון של הדמיון שלהם. עם זאת, את חלקה של סיבה זה בכל זאת שם. לכן, לפני שיהיה מאוחר מדי, מוטב להסיק מסקנות מסוימות: אחרי הכל, לתקן את המצב, האנושות עדיין יש זמן ואפשרויות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.