^
A
A
A

האקלים המשתנה יכול להשפיע על הנפש של אנשים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

12 April 2017, 09:00

שינויים אקלימיים ואקולוגיים על פני כדור הארץ מסוכנים לא רק לענף האגררי ולמשוגעים, אלא גם לבריאותו הנפשית של האדם, על פי כתב העת "האפינגטון פוסט".

קבוצת הפסיכולוגים האמריקנית ומספר אנשי איכות הסביבה מ- EcoAmerica הציגו דוח המופק באופן משותף המפרט את ההשפעה של שינוי האקלים העולמי על הנפש האנושית. הדו"ח מתפרסם תחת הכותרת "מצב הנפש והאקלים המשתנה המודרני: השפעות, השלכות ועצות". בה, מומחים לדון הממצאים שלהם על העובדה כי רבים מתושבי כדור הארץ חשופים להשפעה של האקלים האקולוגיה, אשר מוביל ללחצים מלחיצים, חרדה, חרדה, מצבי דיכאון. אנשים מסוימים גם לפתח נטיות התאבדות, או הפרעות נפשיות חמורות.

מחברי הדו"ח טוענים כי אסונות טבע משפיעים ישירות על התפתחות הפרעות נפשיות תקופתיות ומתמשכות אצל אנשים שראו אסונות כאלה. לדוגמה, בשנת 2014, קרקעות מזרח אפריקה, ניו זילנד וצרפת היו נתונים לשינויים קיצוניים במזג האוויר - מבצורת קשה ועד לרמת גשמים. בקרב האוכלוסייה ששרדה אירועים כאלה, מספר גדול של מטופלים עם טראומה פסיכולוגית נרשמו לאחר מכן - וזה לא יכול להיקרא צירוף מקרים. כמה מאנשים אלה איבדו את יקיריהם בגלל האסון, מישהו איבד את רכושם: כתוצאה מכך, בריאות הנפש סבלה.

בין אלה שסבלו כתוצאה מההשפעה ההרסנית של ההוריקן קתרינה (בשנת 2005), אחד מכל שישה אנשים אובחן מאוחר יותר עם הפרעה נפשית. שנים לאחר מכן, אנשים אלה הראו ניסיונות התאבדות ומחשבות, דיכאון חמור או הפרעות רגשיות.

כמו כן, מומחים הבחינו כי התחממות יתר של האקלים השפיעה על העלייה ברגיז ועל הגידול במספר ההתאבדויות בקרב האוכלוסייה. רק בארצות הברית, מספר תופעות החום בשנה האחרונה שילש. חום חריג גרם לתוקפנות מוגברת אצל אנשים, דבר שגרם נזק לעצמם או לאנשים אחרים.

על פי הסטטיסטיקה, החום חריגה קשורה לעלייה גל של רציחות והתאבדויות, כמו עלייה בטמפרטורת הסביבה יכולה להשפיע לרעה לרעה על הנפש של אנשים עם הפרעות קיימות כבר.

ועוד קטגוריה של אנשים שחוו את ההשפעה השלילית של שינוי האקלים הם אנשים עקורים מבפנים. על פי המידע הסטטיסטי האחרון, במשך שלושים השנים הבאות לפחות 200 מיליון אנשים יצטרכו לשנות את מקום מגוריהם בגלל אסונות סביבתיים, כמו הגדלת רמת האוקיינוס של העולם כרוך בבעיות מסוימות באזורים רבים. אובדן המולדת ותחושת חוסר היציבות שבמרבית העולים מובילה לעתים קרובות להפרעות נפשיות שונות.

יש להשתמש בנתונים המתקבלים לצורך חיזוי המצב ומתן סיוע אפשרי לקורבנות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.