^
A
A
A

שטחי כבול יכולים לעמוד בפני התחממות כדור הארץ

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

10 August 2021, 09:00

בתנאים של לחות וטמפרטורה גבוהים, שטחי הכבול סופגים כמויות גדולות של פחמן דו חמצני, מה שעלול להאט את תחילת ההתחממות הגלובלית.

מדענים אחראים במידה רבה למנגנון ההתחממות הגלובלית עם מה שנקרא אפקט החממה. קרינת שמש קצרה גל חודרת בקלות לשכבה האטמוספרית של כוכב הלכת שלנו. כדור הארץ מתחמם ומשקף קרניים כבר ארוכות-גל, שהאטמוספירה לא כל כך שקופה עבורן: היא מכילה גזי חממה עם CO 2 בהרכב. זה מוביל לריכוז האנרגיה על פני כדור הארץ, אשר כרוך בחימום נוסף של כדור הארץ.

ניתן לפתור את הבעיה על ידי הורדת רמת הפחמן הדו חמצני: לדוגמה, צמחים שמשתמשים ב- CO 2 לצורך פוטוסינתזה יכולים לעשות זאת. אגב, יש כמויות גדולות של פחמן דו חמצני קשור - אנחנו מדברים על ביצות כבול, שתופסות לא יותר מ -3% משטח כדור הארץ ובמקביל צוברות כ -500 ג'יגה טון פחמן. מספר זה עולה על ריכוז כל היערות על פני כדור הארץ.

מדענים מרוסיה ובריטניה בחנו מספר ביצות כבול הממוקמות במערב סיביר. בעזרת כלי יד, מומחים הסירו את עמודי המשקעים של הכבול, קבעו את מועד קומפלקס הפחמימנים ותיארו חלקיקים צמחיים ומיקרואורגניזמים חד -תאיים, המתאפיינים בתגובה מהירה לכל שינוי בסביבה.

בהתבסס על התוצאות נקבע גיל השכבות הממוקמות ביותר. הוא היה בן יותר מתשעת אלפים שנה. באותו זמן, אזור סיביר היה מובחן באקלים מתון ובכמות גדולה של משקעים. במרבצי הכבול נמצאו עקבות שאריות של אזוב ספגנום ומיני שיחים קומפקטיים, שגידולם אינו דורש נוכחות של חומרים מזינים רבים.

כמעט שש אלפים שנה מאוחר יותר, האקלים התחמם, המשקעים ירדו. בביצות הכבול הופיעה שכבה בין שכבה עם דשא כותנה דומיננטי וצורות קסרופיליות של אמבות קליפה - הפשוטה ביותר שיכולה לשרוד בהיעדר לחות ממושך. התקופה היבשה פינתה את מקומה לתקופה רטובה, ואז שוב הגיע הבצורת.

כפי שמסביר מחברי המחקר, התקופה האטלנטית הפכה לאינפורמטיבית ביותר. לדברי המדענים, בעוד כשלושה עשורים במערב סיביר, ההתחממות הגלובלית תוביל לעלייה בטמפרטורה בכ -0.9-1.5 מעלות צלזיוס, ורמת הלחות תעלה ב-12-39%. תופעות דומות התרחשו כבר לפני כשמונה אלפי שנים, ובזמן זה נצפתה ספיגה חזקה של פחמן אטמוספרי על ידי כבול.

כמובן שאין לצפות מביצות כבול לחסום את ההתחממות הגלובלית. עם זאת, הם מסוגלים להאט את התפתחותם לתקופה מסוימת, וזה גם חשוב.

תוכל לקרוא עוד על המחקר בדף .

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.