^
A
A
A

האדם מזהם את האטמוספרה כבר לפני אלפיים שנה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

15 June 2017, 09:00

האווירה של תחילת מזוהמים בשל פעולות אנושיות יותר מאלפיים שנה, בימי האימפריה שגשוג רומאית עתיקה: זה היה אז תחילת אוויר ליפול כמות גדולה של עופרת ותרכובות מזיקות אחרות. זה מדווח על ידי מומחים paleoclimatology מאוניברסיטת הרווארד.

"קיבלנו מידע ממצה כי הפעילות האנושית מובילה לזיהום מתמשך של האטמוספירה לפחות אלפיים שנה. רק ירידה תקופתיים במספר האנשים החיים על הפלנטה, כמו גם ההאטה הכלכלית, הפחיתו את מידת הזיהום לאינדיקטורים כאלה, אשר כיום נקראים "טבעי", אומר ד"ר אלכסנדר עוד מהאוניברסיטה האמריקאית של הרווארד.

בשנים האחרונות חוקרים מדענים בפירוט את המאפיינים של הפעילות האנושית ואת הגידול במספר אוכלוסיית כדור הארץ, תוך התמקדות כיצד גורמים אלה השפיעו על שינויים אקלימיים ואקולוגיים לפני תחילת התקופה החדשה. זה משנה במאתיים השנים האחרונות הובילו לתחילת ההתחממות הגלובלית שנקרא, והגדלת התוכן של תרכובות רעילות ומזיקות באוויר, במים ובקרקע.

לדוגמה, בשנה שעברה מדענים מצאו כי ההתחלה של ההתחממות הגלובלית לא יכול להיות מופעל בשנות ה -50. המאה העשרים, ובסוף המאה התשע-עשרה - בתקופה זו היו מדינות אירופה וארצות-הברית בשיא הפיתוח התעשייתי.

היסטוריונים הפנו את תשומת הלב לגורמים אחרים ולמגמות בזיהום סביבתי. האוכלוסייה של רומא העתיקה ועמים אחרים השתמשו להוביל בכמויות גדולות: הם עשו כלים, צינורות, פריטים לבית, וכו 'מדענים תהה כיצד השימוש הפעיל של עופרת יכול להשפיע על המצב האקולוגי של כדור הארץ באותו זמן.

מומחים ערכו מחקר בהרי האלפים - במקומות שבהם הקרח הונח במשך אלפי שנים. מדענים לקחו דגימות וקבעו את התוכן של להוביל בהם כדי להעריך את ההשפעה של התפרצות הציוויליזציה על מידת הזיהום של כדור הארץ.

כפי שהתברר, האוויר באירופה היה מזוהם במשך אלפיים שנה, למעט תקופות זמן קלות, כאשר הפעילות האנושית הושעתה מסיבה זו או אחרת. לפיכך, התקופה הממושכת ביותר של "עצירת הפעילות האנושית" היתה המגיפה האירופית החזקה ביותר הקשורה למגיפה. מגיפה זו נמשכה בין 1349 ל 1353 שנים. על פי המחקר, בשלב זה את ההתכה של עופרת כמעט נעצר לחלוטין, בגלל המגפה, לפחות 1/3 מכלל האוכלוסייה של אירופה נהרג, מה שהוביל את ההפרה של עסקאות המסחר ביותר קשרים פיננסיים ותעשייתיים. מצב דומה התפתח ב -1460, ובשנים 1880 ו -1970.

זה אפשרי כי להוביל הוא לא רק גורם רעיל שהוביל זיהום אוויר. השפעה רעילה דומה התבטאה במהלך עיבוד של גופרית כספית גזים.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.