^
A
A
A

בסין, רשמה את הגל השני של שפעת העופות בעונה זו

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 30.05.2018
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

20 February 2017, 11:00

בסין, ממשיכה מגיפה בקנה מידה גדול של שפעת העופות, אשר השנה נהרגו כמעט מאה אנשים.

התפרצות כה מסיבית של שכיחות כבר התרחשה קודם לכן - בשנת 2013. בעונה זו, המגיפה התרחשה בפעם השנייה, ומתחילת השנה כ -90 חולים כבר מתו.

וירוס שפעת העופות, המשתולל בשנת 2017, ידוע תחת התווית H7N9. בסך הכל, כ -260-270 חולים עם זיהום זה נמצאו במהלך העונה.

סוכנות הידיעות BBC מציינת כי הרשויות הסיניות כבר נקטו צעדים כדי לסגור את השווקים המסחר העופות בדרום ובאזורים המרכזיים של סין. במקביל, הממשלה חיזקה את השליטה על תחבורה וניצול של עופות. העובדה היא כי מספר משמעותי של חולים היו נגוע בווירוס שפעת העופות כתוצאה של מגע ישיר עם הציפורים המקומי. לעתים קרובות קשרים כאלה נצפו בשווקים המסחר או חוות עופות.

כרגע, הרשויות הסיניות מתבקשות תושבי המדינה להיזהר עופות נגועים, ולא לבקר מפעלים בשווקים, ועובדי בריאות קבלו את המידע העדכני ביותר לגבי התסמינים המוקדמים של המחלה עלולה להיות מסוגל לזהות שפעת עופות בשלבים המוקדמים.

בעונה זו, הנגיף אינו מאובחן לעתים קרובות בציפורים מקומיות, ולעתים קרובות יותר - באוכלוסייה. למרבה הצער, ברוב המקרים, סימנים של שפעת העופות מתעלמים לעתים קרובות, כמו אנשים לוקחים אותם על הצטננות או הרעלה. עם זאת, במקרים רבים, הרופאים הסינים לאבחן את זה הוא גרסה קשה של מהלך המחלה, אשר יכול לגרום למוות של המטופל.

המגיפה, שנרשמה ב -2013, גרמה לפאניקה רבה בקרב התושבים הסינים: באותה תקופה נודע גם על מספרם הרב של הקורבנות מהמחלה. האוכלוסייה קנתה מסיכות מגן ותרופות, כל העופות נהרסו, תושבי הערים הגדולות נמנעו מהצטברות של אנשים ומקומות ציבוריים. עם זאת, עכשיו רבים שכחו על הסכנה הזאת, אז זה החורף, כמה אנשים סינים הגיבו מידע על המגיפה עם רשלנות. בהתחשב בכך, הממשלה הגבירה את המאמצים לעבוד עם האוכלוסייה, הגדילה את מספר נקודות הסיוע הראשון. רופאים מצפים כי מגיפת שפעת העופות יכולה להימשך עד אמצע האביב.

ראש המרכז לבקרת מחלות ומניעתן הצהיר ניקסין, כי כרגע המצב במחלה נמצא בשליטה: "מצב השיא של המגיפה עלול להסתיים. עם זאת, מספר מסוים של מחלות ניתן לתקן אפילו לפני השבוע האחרון של אפריל.

שפעת העופות נחשבת מחלה ויראלית עם רמה גבוהה של זיהומיות. חוצפתו נובעת לעיתים קרובות מן העובדה שהמחלה מתמשכת ללא תסמינים ברורים, או "מסיכות" למחלות אחרות, פחות מסוכנות - הרעלת קור או הרעלת מזון. הנגיף מתבצע על ידי תרנגולות בית, תרנגולי הודו, או ברווזים או אווזים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.