Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

7 שלבים בסדר מושלם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.05.2018

לימדו אותנו להזמין מילדות מאוד, עם זאת, לא תמיד ניתן לשמור על הכל במצב אידיאלי, ויש לבוא כאשר אנחנו צריכים למיין את כל החסימות, מבלה כמות עצומה של זמן על זה. אם אין מקום לעכב את חיסולה של ההפרעה, אז לקחת את עצמך ביד ובעזרתנו להנחות את הצבא בכל ארונות וארונות.

אנחנו מתחילים עם ארנק ושקיות

אם אתה מסתכל לתוך התיק של נשים, אתה יכול למצוא שם מיליון שימושי שני מיליון דברים חסרי ערך, אשר, עם זאת, תמיד תמיד לשאת איתם. בגלל זה תיק מיניאטורי לפעמים שוקל כמו שק תפוחי אדמה. ראשית, לפתוח את הארנק ולמיין את כרטיסי ביקור מיותרים, קבלות ולבסוף להיפטר מרשימות הקניות של השנה שעברה. כל יהירות הנייר מתרבים בהתקדמות גיאומטרית, רק תופסים מקום. מומלץ לבצע הליך זה לפחות פעם בשבוע.

"ניקוי" שולחן העבודה

סדר בבית

אם אתה מסתכל על שולחן העבודה שלך, תמצא כי הוא אוסף אבק של מסמכים שונים ממוצא לא ידוע לחכות עד שהם עוסקים. בחר את הנייר הדרוש והכניס אותו למגירת השולחן. לא תופסים את סביבת העבודה שלך להיפטר ההרגל של הנחת על השולחן אספנים אבק שוכב בטל במשך שישה חודשים.

תיקון ארונות מטבח

לנוחות רבה יותר, הדגש את הצנצנות והמגשים שבהם אתה משתמש ללא הרף. מחבתות, סירים ו scoops המשמשים לעתים רחוקות ביותר הם הטובים ביותר לשים משם, כך שהם לא מתערבים.

חדר הלבשה

אם אתה פותח ארון, כי עכשיו כמה חולצה תיפול על הרגליים, אז זה הזמן להתמודד עם זה אחת ולתמיד. קודם כל, למיין דברים לפי עונות השנה. קיץ חצאיות אור אין מה לעשות ליד סוודרים חמים וסוודרים. ואז לשקול מחדש את הדברים שאתה לובש לפחות והכניס אותם בחזרה בארון. אתה יכול גם לתלות ולסדר דברים על ידי צבעים.

לכל דבר זה מקום נפרד

אם יש לך הרגל של ממהר את כל מה שאתה לא מצליח לשים לתוך תיבה אחת, אז הרגל זה צריך להיות מוחקים. הכל צריך לשים במקומו, וכאשר הכל בסדר, אז אתה לא רוצה לזרוק הכל לתוך ערימה גדולה.

סדר בתיק הקוסמטיקה

סדר בבית

מצב דומה עם התיק. אם אתה פותח את כל התוכן של שקית קוסמטיקה של אישה, אתה יכול למצוא כל דבר שאתה אוהב. אז, צעד ראשון - לעשות את זה. כאשר ערימת קוסמטיקה על השולחן, בחר מה אתה משתמש לעתים קרובות ביותר ואל תשכחו לבדוק את תאריכי התפוגה של מוצרי קוסמטיקה שיכולים להיות מעופש. אם אתה מוצא משהו מאוחר, מיד להיפטר, כי זה לא יכול לשמש כדי למנוע נזק לבריאות.

אחסנה של פריטים קטנים

סדר בבית

מפתחות, מטריות, משקפי מגן ופריטים קטנים אחרים, כמו גם אביזרים, צריך המקום שלהם, כך בבוקר הם לא ממהרים בחיפזון עצבני בחיפוש אחר מפתחות ממוקם איפשהו.

אנו מקווים כי העצה שלנו יעזור לך במאבק קשה עם הפרעה!


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.