^
A
A
A

10 עצות לאמהות צעירות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

24 October 2012, 17:52

שנת האימהות הראשונה היא לילות ללא שינה ובה בעת שמחה גדולה, וכן עצות רבות מקרובי משפחה, רופאי ילדים וחברים, איך לטפל בילד, מה לעשות ומה לא לעשות. זה יכול פשוט לבלבל את אמא צעירה, לא ברור מה ההמלצות הן שימושיות, ואיזה לא צריך להיות אחריו. עזרה להבנת מצב זה החליטה אותן אמהות צעירות שהשתתפו בסקר וענו על שאלות והתעניינו בכל הנשים ההרות. אנו מייצגים את עשרת הטיפים הראשונים של נשים שכבר הפכו לאמהות וחוו את כל השמחה של האמהות.

אל תשווה את עצמך עם אמהות אחרות

לעתים קרובות אנו רואים אמהות צעירות מטייל עם עגלות. נשים לשתף מידע שימושי ועצות אחד עם השני. כמובן, אין שום דבר רע עם זה מקבל עצה מאדם שכבר נתקל בבעיה אתה מעוניין מאוד שימושי. עם זאת, לא עושים הכל כדי להתאים עם מישהו. כל האנשים שונים וכולם יש גישה משלהם לחינוך.

לסמוך על האינסטינקטים שלך

אין ספק שכבר למדתם הרבה עצות שימושיות מתוך ספרים על טיפול בילדים, שם, למשל, מומלץ לא לקחת את הילד בזרועותיו, אם הוא בכה כדי לא לקלקל אותו. עם זאת, אם אתה מרגיש כי הנשמה שלך הוא מחוץ למקום, כאשר הילד בוכה, ואז לוותר על כל ההמלצות האלה ופעל האינסטינקטים שלך.

אל תקנו יותר מדי דברים

אין ספק, זה מאוד נעים להיות עוסקים קניות, במיוחד כאשר אתה בוחר מחוונים זעירים, ryoshonki וכובעים. עם זאת, אמהות עם ניסיון לומר כי כמות עצומה של דברים עבור תינוק חדש רק להתיישב בארונות, כי הילד גדל במהירות, ודברים רבים אין אפילו זמן לנסות את זה. לכן, להיות זהיר, לא קונים דברים של ילדים עם מזוודות.

הישאר רגוע

תירגע, מותק. פחות עצבני, כי הילד בסדר גמור ונסער. תשמרי על עצבי ילדך ועל עצמכם.

אל תשכח את בעלך

אם לפני בן הזוג יש את כל תשומת הלב והאהבה שלך, אז עם לידתו של הילד נשים רבות לשנות את ציון הדרך ולעבור אל הילד. נסה לא להפר על בעלך, כי זה יכול להשפיע לרעה על היחסים שלך. גם אמהות צעירות ממליצות לא לשכוח את עצמך. תן זמן המראה שלך, כי אתה לא רק אמא אכפתיות, אלא גם אישה צעירה ויפה.

משטר יום

בשמירה על מצב הילד אינו דורש רגוע נוסף, בו או כבר כבר בערך שנה את הדרישה ארוחה חלום בשעות מסוימות הוא פיתח. וזמן ההתעוררות עולה בהדרגה בשעות אחר הצהריים, וישן - בלילה.

trusted-source[1], [2], [3]

תהנה מהזמן

תיהנה מהדקות שביליתי עם הילדים, אחרי שכל הזמן יבוא כשיגדלו, ושוב אתה רוצה להרגיש את הרגעים האלה של שמחה כשהילדים היו מאוד פירורים.

אל תנסה להיות סופראם

אל תשאל את עצמך יותר מדי, כי אתה לא ברזל. גידול ילדים הוא דרך ארוכה וקוצנית, ואם אין לך זמן, הילד לא יאהב אותך בגלל זה פחות.

סבלנות ושוב סבלנות

לפעמים קשה להיות סבלניים, במיוחד אם את אם צעירה. שמור על העצבים שלך ולהיות פחות עצבני, כי אין מצבים נואשים, והניסיון מגיע עם הזמן.

קרא

הדבר הטוב ביותר ההורים יכולים לעשות כדי לחנך את הילד שלהם הוא לקרוא. לא רק לקנות ספרי ילדים עם תמונות יפות, אבל להראות לו עולם מעניין של אגדות, לאט לאט להקריב אהבה לספרות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.