Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

איך לשים חרדל דלקת בדלקת ריאות למבוגר וילד

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

דלקת ריאות או דלקת הריאות נקראת תהליך דלקתי במערכת הנשימה של האדם. זה נגרם על ידי חדירה של חיידקים, פטריות, וירוסים, פרוטוזואה, אדי של חומרים רעילים כימיים לתוך הגוף. זוהי מחלה רצינית, התעלמות ממנה עלולה להוביל למוות. ברור שהטיפול העיקרי שלו אינו בשימוש בטיח חרדל, אלא בשימוש בתכשירים רפואיים (אנטיביוטיקה, תרופות אנטי דלקתיות, ברונכודילטים). אף על פי כן, גם בתקופה הלא-רחוקה, בתהליך ההתאוששות, הניחו את חרדל הציפיות הגבוהות והשתמשו בהן באופן פעיל. המדע אינו עומד דומם, בעשורים האחרונים הופיעו שיטות מודרניות שונות, דורות חדשים של תרופות. מה תפקידם של פלסטרים חרדל עד כה? האם זה אפשרי והכרחי כדי לקבל חרדל עבור דלקת ריאות?

trusted-source[1]

אינדיקציות להליך

אינדיקציות להליך הן מחלות של מערכת ברונכופולמונארית, כולל דלקת ריאות. Gorchichniki אינם השיטה העיקרית של הטיפול הפתולוגי, tk. שכן הם אינם משפיעים על גורם המוצא של המחלה ועל הגורם הסיבתי של הזיהום, אלא שייכים לאלו הנלווים. הפעולה שלהם יש להתמקד רפלקס, המנגנון של אשר הוא לגרות את העור להגדיל את השאלה, לעורר את המחלקה הסימפתטית של מערכת העצבים המרכזית. בגלל זה, כיח הוא אינטנסיבי יותר, ואת המערכת החיסונית מגדילה את הפונקציה מגן.

חרדל נמכר בבית המרקחת, אבל הם קל לעשות את עצמם. הם מייצגים חתיכה מלבנית של נייר מצופה בשכבה דקה של אבקת חרדל. מודרני יותר - חבילה של כמה תאים מלאים חרדל יבש. אם פלסטרים חרדל לא היה בהישג יד, והם נדרשים, אפשר לחבר את אבקת חרדל בשיעורים שווים עם קמח חיטה או עמילן, לדלל עם מים חמים עד kasheeobraznogo המדינה ולהחיל גליונות נייר עבה או סנטימטר וחצי עובי שכבה אחידה רקמות. החרדל מוכן. הם נעשים לפני היישום מאוד.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

הכנה

התנאי העיקרי של הטיפול עם טיח חרדל הוא היעדר טמפרטורה לפחות 2 ימים. ההכנה כוללת קניית או ייצור פלסטרים חרדל, כמו גם בזמינות של פריטים כגון מכולות עם מים חמים, מגבות, שמיכות חמות או שמיכות, מפיות יבשות.

טֶכנִיקָה בימוי של צמות חרדל לדלקת ריאות

בדרך כלל, טיח החרדל הם הניחו במשך הלילה, כך שלאחר ההליך אתה יכול לבלות זמן רב בחום במצב רגוע ונינוח. איך לשים חרדים דלקת בדלקת ריאות? ההשפעה בטיפול תושג אם לשים על הגב. כדי לעשות זאת, המטופל צריך לשכב על בטנו, להפנות את ראשו לצד, לקחת תנוחה נוחה, לטבול במהירות את החרדל במים, לצרף בין השכמות ואת עמוד השדרה שני סדינים מכל צד ומספר נמוך יותר, אוחז במשטח הצד. חרדל חייב להיות במרחק של 1.5 ס"מ אחד מהשני.

אחר כך הגב מכוסה במגבת ושמיכה. בתוך רגע, אתה צריך לבדוק אם יש תגובה כואבת של העור. אם הכל בסדר, במצב זה זה צריך להיות 7-10 דקות. חרדל "עבודה" כאשר המטופל מרגיש תחושה בוער נסבל. היעדר תחושות תרמיות מעיד על חרדל צהוב עתיק או ירוד. כדי להשיג את האפקט מומלץ לשים פלסטרים חרדל במשך ארבעה ימים ברציפות. כאשר משתמשים בילדים מתחת להם, עדיף לשים נייר דק או כמה שכבות של גזה, עור התינוק הוא מאוד רך יכול להיות כוויות. אל תשים חרדל על הלב, הכליות, בלוטות החלב, עמוד השדרה, העור הרגיז או הפגוע, כתמי לידה.

התוויות נגד

לא כל אחד יכול להשתמש בהליך זה, יש לה התוויות נגד. אתה לא יכול לשים plasters חרדל כאשר:

  • טמפרטורת גוף גבוהה ויומיים לאחר מכן;
  • מחלות אונקולוגיות;
  • בעיות דרמטולוגיות;
  • אלרגיות לחרדל;
  • שחפת;
  • מחלות דם;
  • ילדים עד שנה;
  • הריון והנקה.

trusted-source[7]

ההשלכות לאחר ההליך

ההשלכות לאחר ההליך להתעורר כאשר הכללים לשימוש בטיח חרדל לא נצפו. כוויות אפשריות של הגוף, כמו גם פריחות אלרגיות עם רגישות מיוחדת של העור.

טיפול לאחר ההליך

טיפול לאחר ההליך הוא להסיר את חרדל לאחר הזמן, לשפשף את הגב עם מטלית יבשה כדי להסיר את שרידי חרדל, אתה יכול גם לסוך את התינוק קרם. ואז הוא לובש פיג'מה חמה והגיע הזמן ללכת לישון מתחת לשמיכה.

ביקורות

על פי ביקורות, אנשים אמון תרופות טבעיות מוכחות לטיפול בדלקת ריאות, אשר אינו מכיל כימיה. הם מציינים את היעילות של טיח חרדל עם שיעול חזק, תורם את כיח ואת resorption של תופעות עומדים.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.