Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אוסטאוסרקומה בילדים

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד ילדים, רופא ילדים, טראומה, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

אוסטאוסרקומה היא גידול עצם ראשוני ברמה גבוהה, המורכב מתאים בצורת ציר, ומאופיין בהיווצרות רקמת עצם אוסטיאידית או בוגר.

trusted-source[1], [2]

אפידמיולוגיה

השכיחות של אוסטאוסרקומה היא 2.1 לכל 1,000,000 תושבים בשנה. שיא הגיל של השכיחות נופל על 10-19 שנים. בגיל מבוגר, אוסטאוסרקומה מתרחשת בדרך כלל על רקע לפני המחלה (מחלת Paget, הקרנת עצם קודמת, exostoses מרובים, דיספלסיה של עצם סיבית).

לוקליזציה שכיחה ביותר של אוסטאוסרקומה (עד 90% מהמקרים) הוא עצמות צינורי ארוך. העצמות המרכיבות את מפרק הברך מושפעות ב -50% מהמקרים, הקצה הפרוקסימלי של ההומרוס - ב -25%.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

איפה זה כואב?

אבחון אוסטאוסרקומה

בחצי מהמקרים של אוסטאוסרקומה, נצפתה עליה בפעילות של פוספטאז אלקליני בדם, אך סימפטום זה אינו ספציפי, כפי שהוא נמצא במחלות עצם רבות.

מקומית, גידול של עקביות צפופה קשורה לעצם. הכאב הוא התלונה השכיחה ביותר על חולים עם אוסטאוסרקומה. במפרקים סמוכים, ככלל, לא מזוהים השתפכויות, תנועות נשמרות. שברים פתולוגיים להתרחש פחות מ 1% מהמקרים. סימפטומים סיסטמיים הם גם נדירים.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

רדיוגרפיה

סימנים רדיוגרפיים הנפוצים ביותר של גידולי העצם הם מוקדים של אוסטאוליזה או osteogenesis פתולוגי (הגידול). לעתים קרובות לצלם תמונה מעורבת עם דומיננטיות של רכיב. המורכב ביותר בתוכנית האבחון הוא סוג osteolytic של שינויים בעצמות. במקרה זה, אוסטאוסרקומה חייבת להיות מובחנת מן fibrosarcoma, ציסטות עצם, גידול תאים עצומים. Osteogenesis הגידול הוא אחד הסימנים המהימנים של אוסטאוסרקומה.

הערכה רדיוגרפית של גידולי העצם מתבצעת על פי הפרמטרים הבאים.

  • לוקליזציה של אוסטאוסרקומה. על פי התיאוריה של "שדה" של גידולים תא בצורת כישור (כולל אוסטאוסרקומה) מקומי בעיקר metaphyses של עצמות ארוכות, בעוד גידולים של תאים עגולים קטנים (סרקומה ע"ש יואינג, לימפומה שאינה הודג'קין), - ב diaphysis.
  • גבולות אוסטאוסרקומה. לשקף את קצב הצמיחה ואת התגובה של הרקמות הסובבות. גידולים שפירים ממאירים ותוקפניים מאופיינים בגבולות מטושטשים או בהעדרם.
  • הרס עצמות. סימן זה הוא סימפטום אמין של גידול עצם. ההרס העצם הבולט ביותר מזוהה עם ממאירות באיכות גבוהה. זה משמש סמן של פעילות הגידול.
  • מצב של מטריצת עצם (אוסטאוגנזה פתולוגית). אזורים של צפיפות מוגברת עשוי להיות בשל נוכחות של calcifications, נגעים של טרשת או רקמות עצם החדש שנוצר.
  • התגובה של periosteum. גידולי שפיר, ככלל, לא לגרום להרס של periosteum. גידולים ממאירים של עצמות, להיפך. המאופיינת על ידי נוכחות של תגובה periosteal מובהק עם אזור מעבר רחב ומעורבות של רקמות רכות בתהליך.

תפקיד חשוב בהערכת שכיחות של גידולים הוא שיחק על ידי בדיקה סנטיגרפית של העצמות. הקשר בין הגידול לרקמות הסובבות נבדק על ידי אנגיוגרפיה ו- MRI.

מה צריך לבדוק?

טיפול באוסטאוסרקומה בילדים

עד תחילת שנות השמונים, הטקטיקה המקובלת של טיפול בצורה מקומית של אוסטאוסרקומה הייתה קטיעת האיבר למפרק עליון, ביחס לעצם המושפעת. פעולות שימור האיברים התאפשרו הודות להכנסת הכימותרפיה ושיפור הטכנולוגיה האורטופדית. נכון לעכשיו, פעולות כאלה מבוצעות על ידי רוב החולים עם osteosarcoma, תוצאות הטיפול לא להתדרדר. תנאי הכרחי לביצוע פעולות לחיסכון באיברים הוא האפשרות של כריתה של הגידול בתוך גבולות רקמות בריאות עם שחזור לאחר מכן של פונקציות איבר. הקפד לקחת בחשבון את הרצון של המטופל לסוג הניתוח.

גודל הניתוח קובע את לוקליזציה וגודל הגידול. ליישום איכותי של השלב הכירורגי של הטיפול, הדמיה ברורה של המוקד הוא מאוד חשוב. נפח ההסרה וההשלכות ארוכות הטווח של הניתוח תלוי במידה רבה במעורבות של צרורות נוירו-מוסקולריות בתהליך הגידול. כדי להדמיה מדויקת שלהם, אנגיוגרפיה preoperative מומלץ. התבוסה של כלי הדם של הגידול העיקרי ועצבים, כמו גם מעורבות נרחבת של הרקמות הסובבות או זיהום של תאים סרטניים, שהוגדר על ידי ביופסיה - התוויות עבור שימור הניתוח.

כימותרפיה תרמה תרומה משמעותית לשיפור תוצאות הטיפול באוסטאוסרקומה. התרופות היעילות ביותר הן doxorubicin, cisplatin, ifosfamide ו- methotrexate במינון גבוה. המטרה העיקרית של כימותרפיה לאחר הניתוח היא להשיג שליטה מקומית הגידול.

אוסטאוסרקומה הוא גידול שאינו רגיש לקרינה רדיואקטיבית. האפקט האנטי-גנטי מושג רק במינונים, דבר המוביל לתופעות לוואי חמורות ובלתי הפיכות. כיום, הקרנה משמשת עם מטרה פליאטיבית לגידולים שאינם ניתנים לזיהוי (אוסטאוסרקומה של שלד צירית, עצמות של גולגולת הפנים) ובנוכחות גרורות בעצמות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.