Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול כוויות עם אנטיביוטיקה: מתי ואיך לקחת

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח פלסטי
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

כוויות תרמיות וכימיות בבית ובבית היו זמן רב נחשב משהו יוצא דופן. וגם בעידן של פיתוח של טכנולוגיות אלקטרוניות, "זעזועים חשמליים" הופכים פופולריים יותר ויותר. הישגים בתחום הטיפול בסרטן ואנרגיה גרעינית עוררו את הופעתו של סוג חדש של שריפת קרינה. מגוון סוגי כוויות דרכים להשיג אותם מוביל לעובדה הרופאים סובלים מפציעות לשרוף מדי יום ולעתים קרובות מספר פעמים ביום. וזה לא רק כוויות קלות, אלא גם מקרים חמורים הדורשים טיפול ארוך טווח ומורכב, כולל טיפול אנטיביוטי. אנטיביוטיקה עם כוויות כאלה לעתים קרובות לשמור לא רק בריאות, אבל החיים של המטופל.

סיווג ATC

J01 Противомикробные препараты для системного применения

אינדיקציות אנטיביוטיקה לכוויות

לא כל כוויות מחייבות שימוש באנטיביוטיקה, בין אם מדובר בסוכנים אנטי-מיקרוביאליים חיצוניים או בתרופות לטיפול אוראלי. כוויות קלות של 1 ו -2 מעלות הכובד מתבצעות ללא שימוש באנטיביוטיקה, העדפה במצב זה ניתנת לחומרים אנטיספטיים, אנטי דלקתיים ומרגיעים.

גם טיפול כוויות של דרגה 3 A ו כוויות עמוקות קטן יחסית (אם האזור שלהם אינו עולה על 10 חלקים של כל פני העור) עם חריגים נדירים נעשה ללא שימוש באנטיביוטיקה. במצב זה, ניתן לרשום טיפול אנטיביוטי אם למטופל יש כבר תהליך זיהום כרוני בגוף שאינו קשור לנזק לשרירים בעור ובשרירים, או שהתהליך התפתח עקב איחור בהשגת עזרה רפואית.

הטיפול באנטיביוטיקה לכוויות של 2 ו -3 מעלות נקבע לקשישים, כמו גם לחולים הסובלים מסוכרת, משום שפצעיהם מחלימים הרבה יותר זמן ויש סיכון לפתח אלח דם.

ברנס 3B ו 4 מעלות דורשים שימוש בטיפול אנטיבקטריאלי בכל קבוצות החולים, כולל ילדים.

למה להשתמש באנטיביוטיקה לאחר כוויות?

מטרת הטיפול באנטיביוטיקה בכל הפתולוגיה שבה קיים גורם חיידקי היא טיפול ומניעת זיהום. הדבר הוא כי להיכנס לפצע והכפלת הפתוגנים בו לא רק משפיע לרעה על מהירות הריפוי, אלא גם לעורר את המראה של צלקות גדולות יצירת קשיים בהשתלת העור לאחר כוויות. סיבוכים של כוויות הנגרמות על ידי זיהום חיידקי הם לעתים קרובות מסכני חיים, עם אחוז גדול של מקרי מוות הקשורים פציעות חמורות לשרוף.

טיפול אנטיביוטי הוא חלק חשוב של טיפול מקיף שמטרתו למנוע או להפחית את הסימפטומים של מחלת צריבה שמתפתחת על רקע של נזק רקמתי חמור. וכאן התפקיד הוא לא רק את עומק הכוויה או את לוקליזציה שלה, אלא גם את השטח של הנגע.

אנטיביוטיקה לאחר כוויות של 2-4 דרגת חומרת יכול למנוע את הופעתם של סיבוכים שונים הקשורים זיהום של הפצע. ואת הזיהום הפצע יכול להגיע בדרכים שונות. עבור כוויות מתונות, זיהום הפצע נגרם לרוב על ידי גורמים חיצוניים, בעוד פצעים עמוקים חמורים, תהליך של נמק (קמילה) של רקמות מחובר, אשר כשלעצמו נושאת את הסכנה של זיהום רעיל.

ב כוויות קשות עם עומק גדול שטח של נזק לעור, תהליכים פתולוגיים להתרחש ברקמות של הגוף, תורם לא רק לזיהום של הפצע, אלא גם להתפשטות זיהום בכל הגוף. לכן, עם כוויות קשות של העור, רופא יכול לרשום אנטיביוטיקה לא רק עבור המקומיים, אלא גם לשימוש מערכתי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

מתי עלי להשתמש באנטיביוטיקה לכוויות?

על פגיעה חמורה בגוף עם כוויות עמוקות נרחבות, הגוף מגיב עם הלם כוויות, אשר מתפתח כתוצאה של זרימת הדם ואת תהליכים מטבוליים ברקמות. צריבה בהלם בהתאם למידת החומרה של הנגע יכול להתבטא בצורה של צמרמורת, החיוור של העור, הקאות, חום, טכיקרדיה, הורדת לחץ דם, ליקוציטוזיס בדרגות שונות. זה מן הרגע הזה, מומלץ להתחיל להשתמש באנטיביוטיקה עבור כוויות מתונות וחריפות.

אנטיביוטיקה עבור כוויות נועדו למנוע את מה שמכונה הפלישה מיקרוביאלית וסיבוכים מסכני חיים שנגרמו על ידי זה.

הקבלה של אנטיביוטיקה מסייעת להפחית את הביטוי של שיכרון של האורגניזם בתחילת המחלה ולהסיר את הסימפטומים של septicotoxemia הקשורים בחשיפה בו זמנית לגוף באמצעות דם ורעלים מיקרואורגניזמים פתולוגיים.

לטיפול בכוויות המשמשות כסוכנים אנטיבקטריאליים חיצוניים (בצורת פתרונות ומשחות), ותרופות מערכתיות הנלקחות באופן פנימי דרך הפה או באמצעות הזרקה.

תכשירים אנטיבקטריאליים נבחרים במיוחד לקחת בחשבון רגעים כגון:

 • מצבו הכללי של החולה,
 • עומק התבוסה,
 • לשרוף שטח,
 • שלב של צריבת המחלה,
 • סיבוכים לאחר צריבה, אם בכלל,
 • מחלות הקשורות, אופים וחומרתם,
 • גיל החולה.

הקפד לקחת בחשבון נתונים anamnestic, המציין את הרגישות של הגוף של המטופל לתרופות שונות.

מינון וניהול

אם כוויות מדרגה 1 הריאות מאופיינים שכבת פני השטח של פציעות אפידרמיס, מלווה בכאב, אדמומיות, ורקמות בצקת קלה, אז עבור 2 (ממוצע) חומרת תואר כוויה פגיעה להתרחש עד שכבת הבסיס האפידרמיס עם שלפוחיות מלאות בנוזל.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

אנטיביוטיקה לכוויות 2 ו -3 מעלות

אם לשרוף כזה כובש שטח פחות מ 10% של כל השטח של הגוף, הטיפול שלה יכול להיעשות בבית, התבוננות סטריליות, על מנת למנוע זיהום הפצע. אנטיביוטיקה עבור כוויות של תואר שני ברוב המקרים אינם חלים, כי הגוף שלנו ואת עצמו הוא מסוגל להתנגד זיהום.

הנפוצים ביותר בחיי היומיום הם כוויות תרמיות, בפרט, צריבה עם מים רותחים, אשר משפיעה על מבוגרים וילדים. לרוב, לאחר חשיפה קצרה מים רותחים, כוויות אור של תואר 1 להישאר. אבל אם הפעולה של מים רותחים היה ארוך למדי, ואנחנו מתמודדים עם עור התינוק רך, אפילו כוויות של 2 ו 3 מעלות של חומרת אינם נשללים.

כאשר נשרף עם מים רותחים, אנטיביוטיקה משמשים רק במקרה של זיהום פצע, אשר אפשרי ב 3 ולפעמים ברמת החומרה השנייה, אם מצב סטריליות של הנגע לא נצפתה.

עם כוויות תרמיות כימיות נרחבות 2 ו 3 תואר, ואם הכווייה היא מקומית על רגליים, פנים, המפשעה, או על הידות מלווה היווצרות של כמות גדולה של בועות עם הנוזל, הטיפול בוצע ביתרון מוסד רפואי, לעתים קרובות את השימוש באנטיביוטיקה. פצעים גדולים מחלישים את המערכת החיסונית של הגוף, והיא כבר נאבקת להתמודד עם תפקידיה. אבל אנטיביוטיקה סתם נועדה לעזור לה במאבק נגד פתוגנים, אשר במקרים חמורים יכול לעורר סיבוכים מסוכנים כגון אלח דם, דלקת ריאות, דלקת שריר לב, דלקות בדרכי הפרשה, בְּלוּטַת לְשַׁד, וכו '

אם לשרוף לוקח שטח קטן, העדפה ניתנת סוכנים אנטיבקטריאליים חיצוניים, אשר זמינים בצורה של פתרונות (לרוב הם משמשים להכנת הפצע עבור הליכים רפואיים) ואת משחות ריפוי הפצע.

במקרה של כוויות של עומק רב באזור עם זיהום פצע הסתברות גבוהה ניתן להקצות טיפול מערכתי באמצעות ספקטרום אנטיבקטריאלי תרופות רחב (פניצילינים תרופות semisynthetic, צפלוספורינים 3 דור, גורמים תרופות et al. סוכני מיקרוביאלית, יעיל נגד רוב הרפואה הידועה ובלתי ידוע פתוגניים מיקרואורגניזמים).

אנטיביוטיקה לטיפול בכוויות 3B במידה המשפיעה על כל שכבות העור עד שומן תת עורי, מינה ללא קשר להיקף של האזור הפגוע, כמו נמק רקמות עדיין שואבת את הזיהום, להיות מדיום אידיאלי חיים ורבייה של החיידקים שגורמים לבעיות בריאותיות רציניות.

אנטיביוטיקה של ספקטרום רחב של פעולה עבור כוויות נחשבים היעילים ביותר, שכן לרוב יש זיהום מעורב. נקודה זו נלקחת בחשבון בעת מינוי של תרופות מקומיות (למשל, לקחת כלוראמפאניקול וכסף sulfadiazine, שהם אנטיביוטיקה של מגוון רחב של פעילות), וכן בטיפול אנטיביוטי סיסטמי, שהוא אינדיווידואלי לחלוטין.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

אנטיביוטיקה לשימוש חיצוני בכוויות

לרוב, עם כוויות נרחבות של חומרת מתונה (2 ו -3 A), הם מוגבלים רק סוכני אנטי מיקרוביאלית ליישום מקומי, הכוללים:

 • 1 פתרונות% או yodopiron yodovidona המשמשים לטיפול בפצעים לאחר שטיפה עם חיטוי (פתרונות כלורהקסידין miramistina, furatsilina, מי חמצן, וכו ') או כיסוי תחבושות טיפולית,
 • משחות המבוססות על כלוראמפניקול (לבומקול, קלורומיקול, לבומיסטין, צ'לוראמפניקול, לבוסין וכו ').
 • סוכני מיקרוביאלית בצורת משחות עם sulfadiazine של כסף ("Sulfadiazin", "Dermazin", "Silvederm", "Argosulphan" וכו '),
 • משחה sulfanilamide מ כוויות עם אנטיביוטיקה nitazole "Streptonitol"
 • תכשירים אנטיבקטריאליים ליישום מקומי "משחה Gentamicin", "Dioxydin", וכו '
 • ציפויים מלאכותיים לשרוף פצעים עם סוכני חיידקים.

אנטיביוטיקה עבור כוויות מלווה הופעת בועות מלא נוזלי נקבעו רק לאחר פתיחת שלפוחיות כדי למנוע זיהום של הפצע מתחת לסרט. עד אז, אין צורך בתרופות אנטיבקטריאליות.

לחימה עם זיהום אפשרי עם נגיעות כוויות נרחבות של העור יכולה להתבצע באמצעות מבודדים מיוחדים או מיטות "קליניטרון", הפחתת הלחץ על רקמה פגומה.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

אנטיביוטיקה לשימוש מערכתי בכוויות

כפי שכבר הוזכר, לכוויות קשות, כיבוש שטח גדול, כמו גם כוויות, עומק גדול חשופה לזיהומים, בו ההסתברות של התפתחות מחל כווייה, הרופא שלך עשויה להיות אנטיביוטיקה שנקבעה, לא רק לשימוש מקומי, אלא גם הכנות קבלה פנימית עם מגוון רחב פעולה.

מאז הרשימה של תרופות כאלה הוא גדול מספיק, הבחירה של תרופה יעילה נשארת לחלוטין בתוך סמכותו של הרופא. למרות העובדה כי הקריטריונים לבחירה המפורטים לעיל הם שקופים מספיק, רק מומחה יכול לבחור הכנה מתאימה, תוך לקיחה בחשבון את החברות בקבוצה של התרופה, הפעולה שלה ותכונות היישום.

עם מהלך קל של הזיהום, הטיפול באנטיביוטיקה מתבצע דרך מתן אוראלי של תרופות או ניהול שרירי של פתרונות אנטיבקטריאליים, והזרקה תוך וריידית משמשת רק במקרים חמורים ביותר.

בין אנטיביוטיקה רחבת טווח, היעיל ביותר בטיפול בכוויות בינוניות עד קשות הוא:

 • אנטיביוטיקה של צפלוספורין סדרה 1 או 2 הדור בעל Nephrotoxicity ופעילות מינימום נגד חיידקים גרם-חיוביים ( "cephalexin", "Cefazolin" "צפורוקסים", "Tseklor" וכו '). הם משמשים בתקופה הראשונה והשנייה של המחלה לשרוף - עם הלם כוויות ו toxicemia.
 • תכשירים טבעיים ו semisynthetic של סדרת הפניצילין. השימוש שלהם הוא משמעותי עם כוויות קשות (יותר מ 20 אחוזים של העור) בתקופה הראשונה, שנייה ושלישית של מחל כווייה - עם הלם כווייה (פניצילינים טבעי), septikotoksikemii האקוטי toksikemii (הכנות semisynthetic).
 • ואת השימוש פניצילינים:
  • כמו מניעה למדוד של סיבוכים זיהומיות להשתמש פניצילין טבעי בשם "ביצילין"
  • כאשר נגוע פצע כוויה - "Amoxicillin", "מלח קרבן קרבניצילין"
  • עם התפתחות אלח דם - "Ampicillin"
  • עבור חליטות תוך ורידי - "מלח נתרן מתיקילין", וכו '
 • אמינוגליקוזידים דור 2 - אנטיביוטיקה שילוב המכיל אנטיביוטיקה בטא לקטם, פלוס-מגן התרופה, אשר מונע חיידקים מייצרי lactamase בטא, להפחית את היעילות של אנטיביוטיקה. אלה כוללים: "unazin", "Sulatsillin", "gentamycin", "Brulamitsin", "טוברמיצין", "sisomicin", וכו 'הם יעילים עבור השלישי (עבור Pseudomonas aeruginosa), והתקופה הרביעית לשרוף המחלה - ב toksikemii אקוטיים septikotoksikemii ..
 • צפלוספורינים דור 3 ( "Cefixime", "ceftriaxone", "Cefotaxime" ואח '.) משמש בתקופה השלישית לאחר קביעת זיהום הפתוגן המחלה כוויה.
 • Fluoroquinolones 2 ו 3 הדור ( "ציפרופלוקסאצין", "levofloxacin", "Ofloxacin", "pefloxacin" ואח '.) נאבקים עם חיידקים gramotritsatelnymi, כמו גם זיהומים עמידים פניצילינים.
 •  לינקוסמיד.
  • "Lincomycin" היא תרופה מקבוצת lincosamides. זה נרשם אם תהליך זיהומיות עם פגיעה בכוויות התפשט למבנים העצם.
  • "Clindamycin" הוא lincosamide, שמוצג כאשר זיהום אנאירובי מחובר, נוטה להתפשט במהירות בכל הגוף.
 • אנטיביוטיקה אחרת:
  • "Metronidazole" - עבור אותם סימנים כמו "Clindamycin".
  • "Nystatin", "Fluconazole" - עם זיהום פטרייתי, לאחרונה נמצא לעתים קרובות לשרוף מרכזי.

פגישות הרופא יכולות להשתנות בהתאם לאינדיקאטורים של מחקר מיקרוביולוגי, המאפשרים לשלוט על הרלוונטיות של טיפול אנטיביוטי. עם זיהום כללי או מעורב, הרופא יכול לרשום לא אחד אלא כמה סמים. ביניהם יהיו אנטיביוטיקה עבור הממשל הן מקומי ופנימי (סמים מערכתיים).

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

אנטיביוטיקה של סדרת קפאלוספורין

פרמקודינמיקה. לתרופות רבות בקבוצה זו יש בדרך כלל קידומת "cef-", כך שהן מזוהות בקלות בין היתר. השימוש באנטיביוטיקה זו עבור כוויות בשל הפעולה שלהם bactricidal. Cephalosporins נחשבים אנטיביוטיקה של קשת רחבה של פעילות, ההשפעה שלהם לא מקובל רק chlamydia, mycoplasma וכמה enterococci.

במהלך הצמיחה והתפתחות של תא חיידקי, בין תהליכים רבים, ניתן להבחין בין היווצרות של פגז נוקשה (נוקשה) בהשתתפות חלבון מחייב פניצילין. Cephalosporins מסוגלים לקשור חלבון זה ולהפריע סינתזה של קרום התא של מיקרואורגניזמים. הם גם מפעילים אנזימים פרוטאוליטיים בתאים חיידקיים אשר הורסים רקמות חיידקים להרוג את המיקרואורגניזם עצמו.

חיידקים מתוך הגנה עצמית, בתורו, לייצר בטא לקטמאז אנזים מיוחד, פעולה שמטרתה להילחם עם אנטיביוטיקה. כל מין של חיידקים מדגיש צפלוספורין הדור ferment.1 ספציפי שלה עמידים בטא lactamases של חיידקים גרם-חיוביים, אשר הם סטפילוקוקוס או סטרפטוקוקוס, אשר מזוהה עם התהליכים המתרחשים בתוך הפצע בשלבים הראשונים של המחלה כוויה, דור 2 - גראם חיוביים וחלקם חיידקים גרם שליליים, דור 3 ו 4 - חיידקים גראם-שליליים.

פרמקוקינטיקה. הזמינות הביולוגית של cephalosporins, בהתאם לדור, נע בין 50 ל 95%. הריכוז המרבי של פלסמה בדם נצפתה לאחר 1-3 שעות (עם צריכת הפה) או בהפרש של 15 דקות עד 3 שעות (עם הזרקה תוך שרירית). זמן הפעולה נע בין 4 ל -12 שעות.

חלקיקי הצפלוספורינים חודרים היטב לרקמות שונות ונוזלי גוף ומופרשים בשתן ("Ceftriaxone" נגזר גם מרה).

אנטיביוטיקה של קפאלוספורין לכוויות נספגת היטב על ידי רוב החולים. יש להם מעט התוויות נגד השימוש ותופעות לוואי. לפחות אחד רעיל דור של cephalosporins נחשב.

סוג של בעיה. הצורות הנפוצות ביותר של תרופות cefalosporin המשמשות כוויות הן טבליות (כמוסות) למבוגרים וסירופים לילדים. רוב אנטיביוטיקה זמינים גם אבקה, שממנו פתרון המשמש זריקות תוך שרירית הוא הכין אז (פחות פעמים עבור מתן תוך ורידי).

מספר ההכנות זמינים גם בצורה של גרגירים או אבקה להכנת ההשעיה על מתן אוראלי.

התוויות נגד. בעיקר אי סובלנות אישית של סמים של קבוצה זו.

השימוש ב- Cephalosporins נחשב מקובל במהלך ההריון, בטיפול בתינוקות ואפילו בהנקה, אם כי ריכוז מסוים של התרופה נצפתה בחלב אם. עם אי ספיקת כליות, יש צורך בהתאמת המינון.

תופעות לוואי. תגובות לא רצויות במהלך הקבלה של cephalosporins הם נדירים, והם קשורים בדרך כלל עם המאפיינים האישיים של הגוף.

לרוב ניתן לראות תגובות אלרגיות (פריחות בעור, חום, ברונכוספזם, תסמונת אדמומית, הלם אנפילקטי) על רקע אי-סובלנות אישית של מרכיבי התרופה.

לפעמים ייתכנו שינויים בהרכב של דם, תסמונת עוויתית (פגיעה כלייתית), הפרעות של מיקרואורגניזמים, כפי שבאו לידי ביטוי קנדידה של פה ואת רירית הנרתיק הנשית בנשים.

קבלת פנים אוראלית יכולה להיות מלווה בחילה וכאב בבטן, שלשול, לפעמים עם תערובת של דם.

שיטת מינון ומנה. ההכנות משטר המינון תמיד ניתן למצוא בהוראות להם. הנה רק כמה מן התרופות לעיל.

 • "Cefalexin" (דור 1).

קליטת הפה: מ -0.5 עד 1 גרם עם מרווח של 6 שעות (המינון היומי לילדים הוא 45 מ"ג לק"ג של משקל המטופל, תדירות הקבלה היא 3 פעמים ביום).

 • "Cefuroxime" (הדור השני).

הקבלה הפה: מ -0.25 ל 0.5 גרם עם מרווח של 12 שעות (מנה יומית לילדים היא 30 מ"ג לכל 1 ק"ג משקל, תדירות הקבלה הוא 2 פעמים ביום). זה נלקח עם הארוחות.

עירוי לוריד ו שרירית: מ 2.25 כדי 4.5 גרם ליום עם ריבוי של 3 הממשל (ילדים - בין 50 ל -100 מ"ג לכל 1 ק"ג של משקל, הריבוי - 3 או 4 פעמים ביום).

 • "Cefixim" (הדור השלישי).

מינון יומי - 0.4 גרם תדירות הקבלה - 1 או 2 פעמים ביום. ילדים, החל מחצי שנה: 8 מ"ג לכל 1 ק"ג משקל.

 • "Ceftriaxone" (דור 3).

ניהול תוך ורידי תוך שרירי: 1-2 גרם פעם ביום. ילדים מעל גיל 1: מ 20 עד 75 מ"ג לכל 1 ק"ג של משקל (שני פי ניהול).

מנת יתר. אי ציות למשטר המינון ולשימוש ארוך טווח בתרופות עלול לגרום לתופעה כמו מנת יתר של סמים. במקרה של קפאלוספורינים, הוא מלווה בחילה, לעיתים קרובות מלווה בהקאות ובשלשול.

עזרה ראשונה אמצעים: שטיפה קיבה כאשר נלקח דרך הפה, לוקח כמויות גדולות של נוזל ופחם פעיל או enterosorbents אחרים.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. זה לא רצוי לבצע בעל פה של cephalosporins בו זמנית עם שימוש של נוגדי חומצה, אשר להפחית את החומציות של הבטן. המרווח בין נטילת תרופות צריך להיות לפחות 2 שעות.

Nephrotoxicity של cephalosporins עולה אם הם נלקחים יחד עם aminoglycosides. זה צריך להילקח בחשבון בטיפול של חולים עם תפקוד כלייתי לקוי.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38]

אנטיביוטיקה של סדרת פניצילין

פרמקודינמיקה. טבעי ופניצילינים חצי סינתטיים נחשבים פעילים נגד מיקרואורגניזמים חיוביים של גראם ושלילי. ביחס לתאי חיידקים יש השפעה bactricidal בשלב הצמיחה שלהם.

החיסרון של פניצילין הוא שחלק מהם אינם עמידים בפני ההשפעות של בטא לקטאמס המיוצר על ידי חיידקים רבים.

פרמקוקינטיקה. סדרת אנטיביוטיקה פניצילין, המשמשות לכוויות, מחוברות בקלות לרוב הרקמות ונוזלי הגוף. מופרדים בעיקר על ידי הכליות. תקופת מחצית החיים נע בין חצי שעה לשעה.

סוג של בעיה. אנטיביוטיקה פניצילין מיוצרים באותן צורות כמו cephalosporins.

התוויות נגד. בהתאם התוויות התרופה יכולה לפעול פניצילינים מאידיוסינקרטיות ו cephalosporins, מחלת הנשיקה המדבקת, קוליטיס כיבית, גדל דימום, לוקמיה לימפוציטית, מחלת כבד חמורה ומחלת כליות, הריון, הנקה. פניצילינים חלק משמשים ברפואת ילדים, ואחרים עשויים לדרוש התאמת מינון והתבוננות קפדנית של החולה הקטן.

פניצילין יש את המאפיין של עובר דרך מחסום השליה, ולכן במהלך ההריון הם ממונים בזהירות רבה.

שיטת מינון ומנה. הם משמשים אך ורק לפי מרשם רופא עם תדירות הקבלה מ 2 עד 4 פעמים ביום.

תופעת לוואי. פניצילין בין אנטיביוטיקה נחשבים לסמים הפחות רעילים. עם זאת, הקבלה שלהם היא סיבה שכיחה לתגובות אלרגיות, ללא תלות במינון ובצורה של שחרור.

בנוסף גילויים של אנטיביוטיקה פניצילין אלרגיה יכולה לגרום לרגישות מוגברת לאור השמש, תופעות הנוירו כמו הזיות, פרכוסים, תנודות לחץ דם, הפרעה של מיקרואורגניזמים. טבעי פניצילינים יכולים לגרום סיבוכים וסקולריים.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. אסור לערבב פניצילין ו aminoglycosides במזרק אחד, כמו קבוצות אלה נחשבים בלתי תואם.

"ביצילין" ו "Ampicillin" בשילוב עם "Allopurinol" לגרום המראה של פריחה מסוימת.

השימוש בפניצילינים עם חומרים נוגדי טסיות ונוגדי קרישה מגביר את הסיכון לדימום. הקבלה מקבילה עם sulfonamides מפחית את ההשפעה bactricidal של תרופות.

"Kolestyramin" מפחית את הזמינות הביולוגית של פניצילין כאשר נלקח בעל פה. במקביל, פניצילין אוראלי עצמם יכולים להפחית את היעילות של תרופות מסוימות, בפרט אמצעי מניעה אוראלי.

פניצילינים מאטים את חילוף החומרים ואת הפרשת מטוטרקסט.

אם picicilins כי יש אפקט bactricidal, כדי לשמש בשילוב עם תרופות אחרות עם אותו אפקט, ההשפעה של נטילת תרופות משופרת. אם תרופות bacteriostatic משמשים במקביל סוכני bactricidal, הטיפול יכול להיות מופחת ל "לא".

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44]

Aminoglycosides

פרמקודינמיקה. Aminoglycosides, כמו הקבוצות שתוארו לעיל של אנטיביוטיקה, יש אפקט bactericidal בולט. הם יחד הכנות, שכן הם מכילים אנטיביוטיקה, אשר כפוף להרס על ידי בטא lactamases, וכן רכיב מגן אליו, אשר גם יש פעילות מיקרוביאלית. רכיבים אלה כוללים sulbactam, tazobactam, חומצה clavulanic.

התרופות יעילות כנגד חיידקים חיוביים של גראם וחיידק גראם, למעט אנאירוביות שלילי שאינו יוצר נבגים. 2 הדור של אנטיביוטיקה לעיל יעיל נגד Pseudomonas aeruginosa, מה שהופך אותם שימושי במיוחד עבור כוויות.

Aminoglycosides יש השפעה bactricidal לא רק על התאים הגדלים, אלא גם על חיידקים בוגרת.

פרמקוקינטיקה. כאשר מנוהל בעל פה, aminoglycosides יש זמינות ביולוגית נמוכה מאוד, כך יעיל דרכים לקחת את התרופה הם: הזרקת תוך ורידי וזרימה ויישום חיצוני (ההכנות בצורה של משחות).

עם זריקה תוך שרירית, הריכוז המרבי של פלזמה הדם הוא הגיע לאחר חצי שעה, אבל לפעמים זה יכול להיות ממושך עד 1.5 שעות. משך הפעולה ישתנה מ 8 עד 12 שעות.

Aminoglycosides מופרשים בצורה כמעט ללא שינוי באמצעות הכליות. מחצית החיים היא בין 2 ל -3.5 שעות (לתינוקות, בין 5 ל -8 שעות).

החיסרון של aminoglycosides הוא כי לאחר 5-7 ימים של טיפול, התרופה עשויה להתמכר, ואת האפקטיביות שלה תהיה ירידה ניכרת. היתרון הוא מבוא כאבים ויעילות רבה יותר נגד רוב החיידקים.

סוג של בעיה. מאחר שהטיפול הפומי בסמים של קבוצה זו נחשב לא יעיל, אנטיביוטיקה משוחררים בצורה של פתרונות להציב אמפולות עם מינון מסוים, או בצורה של אבקה להכנת פתרון הזרקה. כמה אנטיביוטיקה aminoglycoside (לדוגמה, "gentamycin") מיוצרים גם בצורת משחות עבור יישומים חיצוניים, אשר חשוב במיוחד עבור כוויות כאשר נלחמים בזיהום ונשאו בחוץ ובפנים.

התוויות נגד. Antiglycosides הם לא כמו תרופות בטוח כמו פניצילין או cephalosporins. הם יכולים להשפיע לרעה על העבודה של הכליות ואת מנגנון שיווי המשקל. ברור כי תרופות כאלה התוויות להשתמש יהיה יותר.

לפיכך, אמינוגליקוזידים אינו משמש רגישות מוגברת הרכיבים סמים, הפרעה קשה בתפקוד הכליות, הפרעות נשימה קושי בתפקוד שיווי המשקל ואת אובדן שמיעה, נויטרופניה, מיאסטניה גרביס, מחלת פרקינסון. אין להשתמש בסמים ובבוטוליזם.

תופעות לוואי. קבלת אמינוגליקוזידים עלולה לגרום הפרעות הבאות: בעיות שמיעה (רעש וצלצולים באוזניים, אוזני אף ואיבוד שמיעה), צמא, שינויים בתפוקת שתן מידרדר סינון גלומרולרי (עם מחלת כליות), קוצרים נשימה עד שיתוק של שרירי הנשימה, בעיות עם תיאום תנועות, סחרחורת. תגובות אלרגיות עם השימוש aminoglycosides הם נדירים מאוד, והם באים לידי ביטוי בצורה של פריחות על העור.

שיטת מינון ומנה. בטיפול אמינוגליקוזידים כוויות השתמשו 2 דור ב מנה מדי יום בין 3 ל 5 מ"ג לכל 1 ק"ג של משקל על ריבוי של קבלת פעמים 1 או 2 (בילוד - מ 5 כדי 7.5 מ"ג 2 או 3 פעמים ביום). סמים מנוהלים באופן פרנטרי. עם הודאה אחת, מומלץ לנהל את התרופה עם טפטפת.

מנת יתר. תופעות הלוואי של התרופות של קבוצה זו נובעות גם על רקע הפתולוגיות הקיימות, או בשל נטילת מינון גדול של התרופה, אשר מוביל למנת יתר. אם יש תגובות לא רצויות, אתה צריך לבטל את התרופה ולנקוט צעדים כדי למנוע תסמינים לא נעימים. יש לציין כי הפרעות בשמיעה לאחר נטילת aminoglycosides הן בלתי הפיכות, אבל הכליות יהיה צורך לטפל.

חולים עם סגר neuromuscular, שבו יש בעיות עם נשימה ושיתוק של שרירי הנשימה, התרופה היא סידן כלורי, אשר מנוהל תוך ורידי.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. כאשר aminoglycosides משמשים בשילוב עם פניצילין או cephalosporins, כל התרופות משופרת. אבל זה לא אומר שהם צריכים להיות מוזרק לתוך מזרק אחד. לאחר ערבוב ב aminoglycosides מזרק אנטיביוטיקה ביתא lactam מוביל לירידה ניכרת האפקטיביות של אנטיביוטיקה. כנ"ל לגבי הפרין.

השפעות שליליות על כליות ומנגנון שיווי המשקל מוגברת אם aminoglycosides משמשים בשילוב עם תרופות אחרות עם מוגברת nephro ו oototoxicity.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

פלואורוקוינולונים

פרמקודינמיקה. אלו הם אנטיביוטיקה סינתטית, אשר יש פעולה bactricidal מעולה, שהוא גם די ארוך. רוב החיידקים רגישים להם. יעילות גבוהה של אנטיביוטיקה fluoroquinololone הוכח שוב ושוב בטיפול פתולוגיות זיהומיות חמורות, כולל כוויות עמוקות נרחבות.

לתרופות יש השפעה פרמקולוגית ייחודית, המדכאת את ייצור האנזימים החיוניים למיקרואורגניזמים, מה שמוביל להפחתת סינתזת ה- DNA. שלילי השפעות סמים ריבוזומים של תאים. כל זה מוביל למוות של מיקרואורגניזמים.

חלקם יעיל נגד pneumococci, שאינם נבגים ויוצרים anaerobes ו staphylococci שאינם רגישים פניצילין.

פרמקוקינטיקה. Fluoroquinolones נספגים היטב על ידי הרירית העיכול, מתן ריכוז גבוה של החומר הפעיל ברקמות ונוזלי הגוף. מחצית החיים של הסמים מעניקה להם השפעה מתמשכת.

החיסרון של התרופות בקבוצה זו הוא היכולת לחדור למחסום השליה ולחלב אם, ולכן השימוש בהם במהלך ההיריון וההנקה מוגבל.

סוג של בעיה. Fluoroquinolones של 2 דורות, אשר משמשים כוויות, זמינים בצורה של טבליות פתרון הזרקת אמפולות או בקבוקונים.

התוויות נגד. בנוסף לאי סבילות אישית, הריון, הנקה וילדות (עבור כמה תרופות), fluoroquinolones יש כמה התוויות נגד. אלה כוללים: טרשת העורקים של כלי הדם וחסר בגוף של המטופל של גלוקוז 6-פוספט dehydrogenase.

תופעות לוואי. תגובות לא רצויות הנובעות מהנהלת fluoroquinolones אינן קשורות בדרך כלל לנזק רציני לאיברים. זה יכול להיות כתגובה על חלק של מערכת העיכול (הפרעות בעיכול, צרבת וכאבי בטן), ושמיעה הפיך וליקויי ראייה, הידרדרות שינה, כאבי ראש וסחרחורות, paresthesia, עוויתות, רעידות, עלייה בקצב הלב, microflora לקוי גוף, הגדלת רגישות.

במקרים נדירים, דלקת של הגידים והמפרקים, הפרות של הכליות והכבד, פקקת כלי הדם.

שיטת מינון ומנה. שקול כמה תרופות פופולריות.

 • "Ciprofoloxacin." קליטת הפה: מבוגרים - מ -0.5 ל -0.75 גרם עם מרווח של 12 שעות (ילדים - 10-15 מ"ג לכל 1 ק"ג משקל ב -2 מנות מחולקות).

טיפול תוך ורידי. לטפטף מ 0.4 ל 0.6 גרם עם מרווח של 12 שעות (ילדים - מ -7.5 ל -10 מ"ג לכל 1 ק"ג של משקל מחולק 2 מנות מחולק).

 • "Ofloxacin." קבלה אוראלי: 0.4 גרם כל 12 שעות (ילדים - 7.5 מ"ג לכל 1 ק"ג של משקל גוף, מחולק 2 מנות).

טיפול תוך ורידי. לטפטף על 0.4 גרם במרווחים של 12 שעות (ילדים - 5 מ"ג לכל 1 ק"ג של משקל מחולק 2 מנות מחולק).

 • "לבופלוקסצין". מתן הפה והזרקה תוך וריידית: 0.5 גרם עם מרווח של 12 שעות. לא ישים ברפואת ילדים.
 • פלפלוקסין. מינון אוראלי וממשל תוך ורידי בצורת גלפות עם גלוקוז של 5%: מנה ראשונית של 0.8 גרם, ואחריה 0.4 גר 'עם מרווח של 12 שעות. הוא אינו משמש לטיפול בילדים.

כל ההכנות ניתן לקחת בכל עת של היום, שמירה על מרווח של 12 שעות. אכילה אינה משפיעה על האפקטיביות של האנטיביוטיקה.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. צריכת מזון אינה משפיעה על ספיגה של fluoroquinolones, אבל antacids, סוכרלפט ותרופות המכילות תרכובות של אלומיניום, אבץ, מגנזיום, סידן וברזל להפחית את ספיגת אנטיביוטיקה בדרכי העיכול.

כמה fluoroquinolones להגדיל את הריכוז של תיאופילין בדם.

ניהול מקביל של fluoroquinolones ותרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות מגביר את הסיכון לסרטן עצבי, מה שמוביל להופעת תסמונת עוויתית.

trusted-source[50], [51], [52], [53]

אנטיביוטיקה "בייבי"

כוויות בילדים הן נדירות לא פחות מאשר אצל מבוגרים. אבל אפילו אותו "פופולרי" בקרב ילדים לשרוף עם מים רותחים יכולה להיות מחלה רצינית הדורשת את השימוש באנטיביוטיקה. המערכת החיסונית של הילד עדיין לא נוצר מספיק, אז אפילו שטח קטן לשרוף (2-5%) הוא חמור יותר מאשר במבוגרים, לעתים קרובות גורם לסיבוכים. כדי למנוע סיבוכים לאחר כוויות, הנגרמת על ידי זיהום פצוע, רק ליישם אנטיביוטיקה.

רבים יאמרו, אבל איך זה, יש דעה כי תרופות אלה הן מסוכנות לילדים ואתה צריך לנסות לעשות בלעדיהם בכל האמצעים. זה לא נכון. ישנן תרופות רבות המסייעות לאורגניזם קטן להתמודד עם הזיהום, וכאשר משתמשים בו נכון, הן אינן גורמות נזק משמעותי לגוף הילד. יתר על כן, אלה אינם מיוחדים, תרופות לילדים, אבל תרופות אנטימיקרובי כללי.

לשאלה מה אנטיביוטיקה כטיפול בילדים עם כוויות, נוכל לענות כי כמעט כל הקבוצות של סוכני מיקרוביאלית למצוא תרופות מותרות לשימוש ברפואת ילדים ( "אמפיצילין" "צפורוקסים," "Ceftriaxone", "Ofloxacin", "gentamycin" ואחרים. ).

מינוי אנטיביוטיקה לילדים דורש תשומת לב מיוחדת וידע על התרופות של הרופא. אחרי הכל, לא כל התרופות יכולות לשמש לטיפול בתינוקות ותינוקות. כמה אנטיביוטיקה לילדים נקבעו רק מגיל 12 או 14 שנים. היבט חשוב הוא לקחת בחשבון את משקל הגוף של הילד, כי זה תלוי במינון יעיל ובטוח של התרופה. כל זה חייב להילקח בחשבון בעת מתן אנטיביוטיקה.

בטיפול בילדים קטנים, העדפה, כמובן, ניתנת ההכנות בצורת משחות, השעיות לניהול אוראלי או סירופ. ילדים מבוגרים יותר עם כוויות ניתן לתת אנטיביוטיקה בצורת טבליות.

ניהול שריר תוך ורידי של תרופות מותר רק במקרים חמורים. אבל חולים קטנים יותר מאוחרים מועברים לטיפול עם צורות אחרות של סמים.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58]

חיי מדף

ולסיום ...

אני חושב, אין צורך להתעכב על זמן רב כי אנטיביוטיקה, כמו כל התרופות, לא צריך רק כדי להחיל נכונה, אלא גם כדי לאחסן הוראות בהתאם להם. עמידה בתנאים לאחסון תרופות תסייע במניעת קלקול מוקדם של התרופה והתאונות במשפחה, אשר מקושרים לעיתים קרובות עם הורים בלתי נשלטים המנטלים תרופות לילדים שאינם מיועדים להם.

אבל לפעמים גם מבוגרים עצמם סובלים משימוש בסמים עם חיי מדף פנויים או אלה מאוחסנים בתנאים לא נאותים.

אנטיביוטיקה, המשמשים כוויות קשות, יש זמני אחסון שונים, אשר מסומנים על החבילות לבין ביאור לתרופה. יש בהכרח מידע על איך לאחסן את התרופה כראוי. למרות עבור רוב טבליות אנטיביוטיקה מספיק בטמפרטורת חדר ומוגן ממקום מסתור שמש, התרופה אמפולות בקבוקונים עשויה לדרוש תנאי אחסון שונים, כגון טמפרטורות נמוכות.

trusted-source[59], [60], [61], [62], [63], [64], [65], [66]

קבוצה פרמקולוגית

Антибактериальные средства для системного применения

השפעה פרמקולוגית

Антибактериальные препараты
Дерматотропные препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "טיפול כוויות עם אנטיביוטיקה: מתי ואיך לקחת" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.