Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול גמילה

המומחה הרפואי של המאמר

המטולוג, oncohematologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

טיפול בחולי דיסניזציה, למעשה, כולל את כל מכלול האמצעים הטיפוליים שמטרתם להילחם במחלה, אך מעל לכל היא הפרשת חומרים רעילים מהגוף. טיפול זה עשוי להתבצע באמצעות משאבים פנימיים של האורגניזם - טיפול ניקוי רעלים intracorporeal (ID), ואחריו הסרת תוכן מחלל לניקוי מערכת העיכול, או על ידי טיהור של דם מחוץ לגוף - טיפול ניקוי רעלים extracorporal (ED).

החמצה היא תגובה לא ספציפית של הגוף לפעולה של רעלים שונים של מוצא, שונים זה מזה שיווי משקל דינמי יחסית יציבות מסוימת בזמן. תגובה זו מיוצגת על ידי קומפלקס של התגוננויות הגנה הסתגלות של הגוף, שמטרתה לחסל את הרעלן מהגוף.

טוקסיקוזיס היא תגובה לא ספציפית, סוטה של הגוף לפעולה של רעלים ווירוסים מיקרוביאליים. בהופעת רעילות, תפקיד חשוב מתרחש על ידי פגיעה עצמית של האורגניזם בשל המעבר המהיר של תגובות הסתגלות אלה פתולוגיים.

לטיפול ספציפי דטוקסיפיקציה הוא טיפול antioxic etiotropic (אימונותרפיה, שימוש בתרופות). שיטות הם כלליים מזהי ה- IT, גירוי של פעילות של מערכות אנזימים המספקים מחייב וחילוף החומרים של חומרים רעילים בתוך הגוף, ולשחזר איברים פונקציות משלו ומערכות לסילוק רעלים (כבד, כליות, ריאות, מעי, מערכת reticuloendothelial).

אם הנזק לאיברים ומערכות הוא כה גדול, כי הגוף אינו יכול להתמודד עם toxemia הגוברת, לנקוט בשיטות של טיפול detoxification אקסטרקורפורי. 

אלה כוללים דיאליזה, סינון, אפרזיס, ספיגה והשפעות אלקטרוכימיות על הדם.

התסמין של שיכרון כולל שינויים במערכת העצבים המרכזית (פגיעה בפעילות פסיכומוטורית, תודעה), צבע (גילויים שונים של ההידרדרות של זרימה היקפית), הפרעות של מערכת הלב וכלי הדם (bradi- ו טכיקרדיה, רמת לחץ דם) ואת התפקוד של מערכת עיכול (paresis מעיים).

מאחר שתסמונת הרעלה נגרמת על ידי גורמים אקסו אנדוגניים, התיקון שלה כולל שני מרכיבים קשורים זה לזה - טיפול אטיוטרופי ופתוגנטי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

טיפול אתיופירופי

בטיפול המורכב של חולים עם זיהומים ויראליים רציניים באמצעות סוכני נגיפים, ב אימונוגלובולינים בפרט - (. Viroleks, אציקלוביר, ribavirin, reaferon, אינטרון A ועוד) sandoglobin, tsitotekt, אימונוגלובולינים מקוריים עבור עירוי לוריד, וסמים אחרים.

בזיהומים חיידקיים, אנטיביוטיקה משמשים.

לטיפול באטיוטרופיה עם תסמונת רעילה יש לייחס את השימוש של רכיבים hyperimmune. כמו כן נרחב ידוע antistaphylococcal פלזמה אימונוגלובולינים, סרום דיפטריה המשמש כיום בהצלחה פלזמה - antimeningokokkovaya, antiproteynaya, antiesherihioznaya וכו ', טיטרציה ידי החדרת toxoids התורם .. אפקטיבי מיוחדת בסרום נוֹגֵד רַעַל - דיפטריה, טטנוס, protivobotulinicheskaya, protivogangrenoznaya, המהווים את עמוד התווך של הטיפול בחולים עם זיהומים exotoxic.

trusted-source[7]

טיפול דטוקסיפיקציה פתוגנטי

  • דילול דם (hemodilution),
  • שחזור של מחזור יעיל,
  • חיסול היפוקסיה,
  • שחזור ותמיכה של הפונקציה של האיברים שלהם של דטוקסיפיקציה.

דילול הדם (hemodilution) מפחית את הריכוז של רעלים בדם בחלל תאיים. הגידול במחזור המוח מגביר את גירוי של baroreceptors של קיר כלי הדם ואת אטריום ימין, ומעורר השתנה.

שחזור של זרימת הדם יעיל מסופק על ידי הכנסת אלקטרוליטים או תרופות קולואידליים של פעולה פלמית - תחליפי פלזמה.

כשאני תואר חסר נוזל CGO (מרחיבי פלזמה) מנוהל בשיעור של 7 מ"ל / ק"ג, מידת II - 8-15 מ"ל / ק"ג, III - 15-20 מ"ל / ק"ג או יותר עבור 1-2 שעות של טיפול הראשונה, ובבית גירעון עדין נפח כולו CGO יכול להינתן דרך פה, ב בינוני וקשה - טפטוף או סילון תוך ורידים חלקיים. שיפור זרימת היקפי מקל הקדמה reoprotektorov (reopoligljukin), סמים צעדים dezaggregiruyuschego נפית (Trental, komplamin, aminophylline עם חומצה ניקוטינית, וכו '), סוכנים אנטי טסיות (Curantylum ב 1 -2 מ"ג / ק"ג של אספירין במינון של 5 מ"ג / ק"ג ליום ), מעכבי thrombin (הפרין, Antithrombin III-AT III).

לאחר מכן שמירה המודינמי מסופק עם כניסתה מתמדת של נוזל לתוך ו (או) לווריד עם האובדן המתמשך ונפח המזון (כרכים עקרונות החישוב, ראה סעיף 2.4.), וגם חשבון המים - אינפוזיה עבור 1 יום או יותר לפתרון בסיס או באמצעות מינהל enteral נוזלי. בימים הראשונים של טיפול בתינוקות, תינוקות אשר נמצאים במצב חסר הכרה, והאוכל הנוזלי יכול להיות מנוהל באמצעות חלקים הזונדה (חלקי) או עירוי מתמשך.

חיסול של כל סוגי היפוקסיה ידי חמצון בריכוז חמצן באוויר בהשראת בטווח של 30-40 כרך. %. טיפול חמצן מבוצע באוהל חמצן, תחת סוכך, דרך בדיקה nasopharyngeal, cannulae האף, מסכת חמצן, משך הזמן שלה נקבע על ידי oximetry הדופק, גילוי גז. עם טוקסיקוזיס, IVL הוא prescribed, במקרה של anaemia חמור, מסה כדורית אדומה מנוהל. רוויה של המוגלובין עם חמצן ושיקום הזיקה של המוגלובין לחמצן מסומן על ידי נורמליזציה של הפרמטרים של הלמ"ס, ירידה בטמפרטורת הגוף.

בלחץ (HBO) ואת הממברנה (MO) הם תופעות טיפולים נוספים יעילים חמצון נזק היפוקסי, אבל יכול גם להיות מיושם במהלך מצב קריטי, שפותחה על רקע תסמונת מצוקה נשימתית או כשל איברים מרובים. HBO מתבצע בדרך כלל עם הגדלת בהדרגה לחץ החמצן ל 0.5-1.0 ATI (1.5-2.0 ATA); רק 5-10 מפגשים מדי יום או (לעתים קרובות יותר) כל יום אחר.

שחזור ותחזוקה של מערכת טיהור הגוף (בעיקר תפקודי הכבד, הכליות וה- RES), אשר תלוי באיכות המודינמיקה המרכזית והפריפרית, המספקת לגוף נוזלים (מים).

מדד אובייקטיבי לסילוק רעלים פשוט ויעיל - כמות diuresis היומי או שעות כי עד 95% של רעלים הידרופובי מופרשים בשתן, ואת האישור של חומרים אלה תואמים את קצב הסינון הגלומרולרי (רוב הרעלים אינם נספגים מחדש tubules הכליות). שיעור diuresis היומי הוא 20 מ"ל / ק"ג אצל ילדים מתחת לגיל 50 מ"ל / ק"ג - תינוקות, לפי שעה - בהתאמה 0.5-1.0 ו 2.0-2.5 מ"ל / ק"ג.

הנפח הכולל של נוזל עם שכרות, ככלל, אינו עולה על FP; רק עם שיכרון של חומרה מיוחדת והעדר OPN ניתן להגדיל את זה ל 1.5 FP. ביום הראשון בילדים של החודשים הראשונים של החיים, עם נוכחות של היפוטרופיה, מומים בלב, חולים עם דלקת ריאות, סך של לא יותר מ 80% של נוזלים מוזרקים, אז על 1.0 FP.

כדי לעורר diuresis עשויים להתווסף לקסיס (פוסיד) במינון של 0.5-1.0 מ"ג / מנה אחת לכל ק"ג ממשקל או לווריד, ולהשתמש בתרופות המשפרות את זרימת הדם לכליות: aminophylline (2-3mg / ק"ג), חומצה ניקוטינית (0 , 02 mg / kg), trental (עד 5 mg / kg ליום), dopamine במינונים - 1-2 מיקרוגרם / ק"ג לדקה), וכו '

טיפול disaloxication אוראלי מורכב מינוי מים מבושלים, שולחן של מים מינרליים, תה, גרגרי יער או מרק פירות. תינוקות ופעוטות יילודים יכולים להזריק דרך צינור nasogastric בשבריר או ירידה מתמשכת.

טיפולים לניקוי דטוקסיפיקציה

טיפולים דטוקסיפיקציה עירוי מתבצעת בעזרת פתרונות גלוקוז מלח (לעתים קרובות יותר ביחס של 2: 1 או 1: 1). נפחו תלוי את מידת הרעילות: מידת נפח חצי אני יכול להיכנס דרך הווריד במשך 2-3 שעות, עם נפח של השנייה תואר יחד עם הנוזל עבור פיצוי פלזמה מנוהל עבור 4-6 שעות (עד 8 שעות), ואת שארית - למעלה בסופו של יום -1 (לאט) עם III תואר 70-90% מהנפח הכולל של הנוזל מוזרק הנפרס על פני היממה 1st, אז - תלוי בדינמיקה של ביטויים קליניים של שיכרון תוספת אופציונלית של תרופות משתנות.

בשנת רעילות וחוסר חמור של השיטה arrester נכון הוא כלי רב עוצמה נאלץ diuresis ידי עירוי תוך ורידי של פתרונות מלוחים גלוקוז בנפח של 1.0-1.5 AF בשילוב עם לקסיס (מינון בודד של 1-2 מ"ג / ק"ג), מניטול (10% פתרון במינון של 10 מ"ל / ק"ג) בצורה כזו, כי נפח הנוזל המוזרק היה שווה dioresis. דיקורסיה בכפייה משמשת בעיקר לילדים גדולים יותר; ביום הראשון הם בדרך כלל לא מקבלים מזון, כדי לשפר את ההשפעה של שטיפת הקיבה והמעי.

Diuresis בכפייה שבוצעו בתדירות גבוהה יותר באמצעות חליטות תוך ורידי (אם מצבו של החולה, יכול להיות עומס מים אוראלי) עם מהירות ממוצעת של 8-10 מ"ל / (ק"ג-ח). לטווח קצר hemodilutants (רינגר של פתרון או תערובות אלקטרוליט הרשמי אחרים בשילוב עם 5 או 10% גלוקוז פתרון) משמשים. כדי להחזיק את התוכנות הדרושות מיקרו CGO באמצעות hemodilution מתונה (דילול דם) מציג תחליפי דם: reopoligljukin 10 מ"ל / ק"ג ליום) ועל ההכנות חלבון סימנים - 5-10% פתרון אלבומין במינון של 10 מ"ל / (ק"ג-יום). אם אין עלייה רצויה ב dioresis, משתנים משמשים (lasix במינון יומי של 1 עד 3 מ"ג / ק"ג).

בסוף הדיאוריה הכפויה, מתבצע מעקב אחר תכולת אלקטרוליטים והמטוקריט, ואחריו פיצוי ההפרעות שזוהו.

השיטה של דיכאון כפוי הוא התווית שיכרון מסובך על ידי אי ספיקת לב חריפה וכרונית כרונית, כמו גם במקרה של תפקוד כלייתי לקוי.

טיפול גמילה: סמים

כדי לשפר את הטיפול לסילוק רעלים בתוקף על ידי ניסוחים parenteral השתמשו בעלי תכונות הניקוי: gemodez, reoglyuman (פתרון reopoliglyukina המכיל ריכוז הגלוקוז מניטול 5%), אלבומין מוקצה רק כאשר hypoalbuminemia <35 g / L, הביע hypovolemia. השפעה חיובית בתוך הקצאות שונות לתת ehnterosorbentov (smectite, Enterodesum, polysorb, entersgel et al.), וביטול במועד של paresis מעיים, שכנגדו חדירה משופרת לתוך זרם הדם ואת חילוף החומרים של חיידקים של חיידקים במעיים עצמם מייצרים. מוצג גם הם אמצעי לשיפור הפטוציט הפונקציה (gepatoprotektory) פעילות מוטורית של מערכת העיכול ואת דרכי המרה (cholesteric ו enterokinetiki, נפית, וכו ').

הנוכחות של כשל איברי גמילה אמיתי (ARF gepatargiya, רמת III paresis מעיים) משמש כאינדיקציה להכללת טיפול מורכב (בתוך 1 ל 2 הימים הראשונים) שיטות ED. טיפול דטוקסיפיקציה חוץ-גופית מתאים לרוב החולים עם רעילות, כנגד או איום של אי ספיקת כליות, הכבד או פוליאורגני.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

טיהור דטוקסיפיקציה אצל ילדים

ברפואה דחופה בילדים hemosorbtion המשמש לעתים קרובות יותר (HS), לפלזמפרזיס (PF), או קופת חולים, המודיאליזה (HD), לפחות - סגול (UBI) לייזר (LOC) חשיפה.

טיהור הטיפול (hemosorption) מבוסס על קליטת חומרים זרים על המשטח המוצק השלב של ביולוגי (אלבומין), ירקות (עץ, פחם אבן) ומלאכותיים (פחמנים סינטטיים, חילופי יונים בעזרת שרפים) מאפשר סופג להפריש בינוני krupnomolekulyarnyh וחומרים רעילים, כוללים חיידקים רעלים ומיקרובים עצמם. ההשפעה של HS הוא הרבה יותר מהר (0.5-1 שעות) מאשר HD ואפילו PF, המאפשר שיטה זו לשמש סיוע חירום לחולים.

בטיפול של תינוקות וילדים צעירים, עמודות עם קיבולת של 50-100 מ"ל משמשים, קווי המתאר עבור דם עם קיבולת של לא יותר מ -30 מ"ל. קצב זלוף לאורך הקונטור הוא 10-20 מ"ל / דקה, ואילו בתחילת ובסוף ההליך זה צריך לשנות בהדרגה - בתוך 5 דקות מ 0 עד הערך התפעולי. עמודות עם sorbent צריך להיות מלא עם פתרון 5% של אלבומין. עבור heparinization הכולל, 300 יחידות / ק"ג של הפרין הוא נדרש בדרך כלל. ההשפעה של דטוקסיפיקציה של HS מושגת עם זלוף של כמות קטנה יחסית של דם (1.5-2.0 Bcc), משך ההליך הוא 40-60 דקות.

PF לסירוגין (בדידים) נעשה שימוש נרחב בילדים עם רעילות סרטנית, דלקת ריאות, אלח דם, מחלות אלרגיות, הפטיטיס ויראלי. PF הוא הנוח ביותר בנוכחות של המודינמיקה יציבה אצל ילדים ושיכרון חמור. מומלץ לילדים בגיל האם לבצע תחליף פלזמה רק SFP מתורם אחד. בילדים של חודשי החיים הראשונים, בשל הקושי לגייס ורידים גדולים ואת הסכנה של היציבות של זרימת מערכתית כאשר קונטור חיצוני מופעל, העדפה ניתנת דיאליזה פריטוניאלית. כטכניקת עזר עדיין משמשת לעתים קרובות ודיאליזת מעי קיבה (שטיפה, כביסה) אבל הופכת שיטה חשובה יותר ויותר של haemofiltration זרימה נמוכה הדורש מבנה מתאים איברי Veo תמיכת ניטור חיים.

UFK ו LOC הם לעתים נדירות prescribed, בדרך כלל בנוכחות תהליך ספיגה. הקרנה מתבצעת בקורסים של 5-10 נהלים מדי יום או כל יום אחר.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.