Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בעומק השיניים: שיטות בסיסיות

המומחה הרפואי של המאמר

כירורג אוראלי, רופא שיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

עשבים עמוקים לא מופיעים לפתע, אלא הם תוצאה של התעלמות מהרס השן, החל בשינויים גלויים מעט באמייל, היווצרות שקע, והעמקתו לשכבות קשות - דנטין. לפעמים זה קורה מסיבה שאינה תלויה באדם, למשל, טיפול באיכות ירודה בשלב הביניים של הפתולוגיה. עששת השן ממשיך עם תסמינים מסוימים (כאב לטווח קצר מ irritant, רגישות יתר שלהם) הדורש תגובה מיידית. הטיפול בעמקים עמוקים הוא תהליך מסובך למדי, אשר נפתר במשרד רופא השיניים על ידי מומחה מוסמך מאוד. 

טיפול בנגעים מסוכנים עמוקים הוא בעיה רצינית עבור המתרגל. טיפול מסורתי של נגעים מסוכנים מכל סוג שהוא מחייב הסרת כל הדנטין הנגוע והמושפע על מנת למנוע פעילות קרולוגית נוספת ולספק בסיס דנטין ממוחזר היטב לשיקום. עם זאת, כאשר ההליך מסכן חשיפה או אפילו לשבש את העיסת, את מהלך הטיפול הופך פחות צפוי ו עשוי לדרוש אמצעים כגון ציפוי עקיף של עיסת (בדרך כלל באמצעות חומר מגן מבוסס על סידן הידרוקסיד), pulpotomy או במקרים קיצוניים - pulpectomy. בחירה בין אפשרויות אלה יכול להיות קשה עבור רופא השיניים, כמו גם עבור המטופל מי הוא הודיע על הסיכונים וביקש לקחת חלק בהחלטה.[1]

איך מטפלים עמוק במבוגרים?

טקטיקות הטיפול בעמקים עמוקים במבוגרים תלויים בחומרת התהליך ההרסני. ישנן  מספר צורות של פתולוגיה :

 • פיצוי (מתאים קורס כרונית) - עוצמת מחלת השיניים אינה גבוהה, אבל את החלק התחתון של חלל חמור הוא מוצק;
 • מפוצל (חריף) עם מספר נקודות נזק, עומק אשר מגיע דנטין המתכת.

במקרה הראשון, עששת מטופל בביקור אחד, בשני השני נדרשים. מחקרים שהשוו בין השאר הסרה חלקית של עששת או בשלבים, הסרה הדרגתית של עששת עם הסרה מלאה נוספת של רקמות נגועות של נגעים דקים עמוקים היו הנושא של ביקורת Cochrane 2006.[2]

הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית, ולכן עבור המטופל תהליך זה אינו מבטיח שום תחושות לא נעימות, למעט הזריקה עצמה. לאחרונה, שיטה חדשה לטיפול בכאב והפחתת השימוש בהרדמה מקומית לעששת עמוקה הוכנסה. המשימה של רופא השיניים היא להציל את השן, כדי לספק מילוי באיכות גבוהה, כדי למנוע התפתחות של הישנות, כדי remineralize את dentin הנותרים כדי להבטיח את היווצרות של משנית.

שלבים לטיפול בעששת עמוקה

ב עששת כרונית, בשלבים של טיפול עששת עמוקה מורכב:

 • גילוי של חלל חמור, שימוש burs כדורית כדי להסיר רקמה פגומה התלוי על זה שברים אמייל, פילוס התחתונה שלה;
 • טיפול אנטיספטי עם ספקטרום רחב של פעילות מיקרוביאלית;
 • הטלת כריות מיוחדות כדי לבודד את דנטין מתוך חדירה של פתוגנים;
 • הטלת שכבת בידוד כדי לתקן את הטיפול;
 • התקנה של סתימות photopolymer קבוע;
 • הולם וליטוש.

הצורה החריפה של המחלה בשל עומק הנגע, מרחק קטן מאוד מן העיסת, את האפשרות של סיבוכים דורש מילוי זמני אחרי כל הסעיפים הקודמים. לאחר 10-12 ימים, אם אין תלונות של המטופל, הוא מוחלף עם אחד קבוע. כמה מחקרים מראים כי הסרת עששת חלקית עדיפה על הסרה מלאה של עששת על מנת להקטין את הסיכון של עששת. 

חומרים לטיפול בעומק עמוק

כמו חיטוי בטיפול של עששת עמוקה בשימוש 2% תמיסה מימית של chlorhexidine או ג'ל על בסיס זה, מי חמצן 3%.

אטם על החלק התחתון של חלל מורכב סידן ההכנות עם antibacterial פעולה: calcemin, סידן hydroxide, calcipulp, calcium, calceum. כמה כלים אלה נעשים בצורה של מזרק עם מחט וכובע עבור קלות היישום, אחרים מוכנים על צלחת זכוכית על ידי ערבוב מספר קומפוזיציות. המשימה של שכבה זו היא להגן על כמה שרקמות בריא אפשרי מפני זיהומים כדי להרוות אותם עם רכיבים מינרליים המשפרים את מבנה השיניים. מחקר שנערך בשנת 2019 הראה כי סידן hydroxide רפידות לא משפיע על ההצלחה הקלינית של טיפול נגעים עמוק עשבים של חלב או שיניים קבועות.[3]

אטם בידוד עם עששת עמוקה חופפת את שכבת הטיפול על ידי 0.5-0.7 מ"מ כדי ליצור מתיחות והוא עשוי זכוכית ionomer צמנטים: ktak טוחנת, שאר זכוכית, cetion.

חומר איטום עבור עששת עמוקה

חומר מילוי עבור עששת עמוקה חייב לעמוד במספר דרישות:

 • להיות בטוח לבריאות;
 • יש הידבקות טובה עם רקמות השן;
 • להיות עמיד בפני מתח מכני;
 • צמצום מינימלי;
 • לשמור על צבע;
 • להתנגד חיידקים;
 • ארוך לשרת

בעבר, נחושת וכסף amalgams שימשו סתימות. השימוש באמלגאם אינו מהווה סכנה בריאותית, למעט תגובות אלרגיות במספר מטופלים. [4], [5]למרות הכוח, עכשיו הם כמעט לא בשימוש בגלל חוסר האסתטיקה שלהם. Stekloinomernye צמנטים משמשים במקרה של עששת מרובים, את המיקום של האזור הפגוע מתחת לרקמת חניכיים.

מילוי ברפואת שיניים מודרנית מתבצעת בעזרת חומרים מודרניים יותר, הכוללים חומרים מרוכבים, compomers. [6], [7], [8]הם השתקפות אור וכימי, העדפה ניתנת הראשונה.[9]

מגמה חדשה - אלטרנטיבה לסתימות - שיבוצים קרמיים, עשויים בצורת שן, סגירת חורים וקבועות. [10]

פלואור עמוק עבור עששת עמוקה

בדרך כלל, הליך של פלואורידציה - חיזוק שיניים עם תרופות המכילות פלואוריד משמש כדי למנוע התפתחות של עששת, אבל עם נזק עמוק שיטה זו משמשת גם. פלואור עמוק של דנטין מיוצר על ידי נוזל איטום dentin, המכיל נחושת סידן הידרוקסיד.[11], [12]

פלואוריד נחושת אלקליני, מזרז, יש השפעה מתמדת עוצמה bactricidal, מונע את התרחשות של עששת משנית.

משחות לטיפול בעששת עמוקה

בטיפול של עששת עמוקה בשימוש משחות multicomponent, כולל תרופות של כיוונים שונים. הם חייבים להיות השפעה מיקרוביאלית, לעורר את היווצרות של דנטין משני, ויש להם השפעה אנטי דלקתית.

אפשרות אחת יכולה להיות ההרכב הבא:

 • סידן הידרוקסיד ו כלוריד - לתרום את המראה של מבנים חלופיים deltina; [13]
 • תחמוצת טיטניום - רכיב רדיופאק; [14], [15]
 • metronidozol - מספק השפעות מיקרוביאליות; [16]
 • הידרוקורטיזון - יש פעילות אנטי דלקתית;
 • קולגן - נקשר נוזל dentin, הוא odontotropom. [17]

בהרכב משחות טיפוליות אחרות ניתן להשתמש ופלוארידים, hydroxyapatites, NSAIDs, גלוקוקורטיקואידים, כלורהקסידין, חומצת סודיום, הפרוקאין, שמנים מרפאים שונים, ויטמינים, ופתרונות אחרים. ראוי לשים לנוח, כל משחות השיניים יש remineralizing השפעה. [18]

בעכברים עמוקים, נעשה שימוש בשילוב של תרופות מהירות. המשימה שלהם היא להקל על הכאב, דלקת, נפיחות, להרוס microflora פתוגני, לנרמל את זרימת הדם בתוך עיסת. השפעתם צריכה להיות קצרת מועד, אך יעילה. הם משמשים רצועת רפואי, מותקן במשך מספר ימים תחת חותמת זמנית.

טיפול בעמקים עמוקים בילדים

למרות השיניים התינוק הם inconstant ו ליפול, זה לא שווה את זה כדי להתעלם עששת בילדים. השלב העמוק שלה עלול לגרום לבעיות הקשורות למחלה. לטיפול בפצעים עמוקים של עששת בילדים, הן סלקטיביות או סיים (אחד ושני צעדים) הסרת חלקית, והסרה מלאה של עששת משמשים.[19]

אלגוריתם הטיפול הוא כמעט זהה, אבל עם כמה תכונות. וגם הרופא צריך את הכישורים של פסיכולוג לשכנע את הילד לא לפחד לשבת 20-30 דקות.

בתחילת הפגישה, משחה הרדמה מיוחדת או תרסיס משמש לטיפול באתר ההזרקה כך המטופל הקטן אפילו לא מרגיש את זה, מחט דקה מאוד משמש, ואת ההרדמה עצמה מוחל במינון מינימלי.

חלל זה הוא גזור באמצעות טכנולוגיות המאפשרים פעולה ממוקדת ולא להשפיע על רקמה בריאה (דרך סילון חזק של אוויר, מים או שוחקים מיוחד).

חיטוי של אזורים מושפעים מתבצע עם פתרון של הידרוקסיד נחושת סידן, וזה די בטוח.

חומרים אחרים משמשים לסתימות מאשר למבוגרים. פלסטיק עם שרפים מלאכותיים, צמנטים סיליקט, סיליקופוספט ויונומרים זכוכית מתאימים יותר. יש סתימות עם פלואור, אשר בהדרגה לחזק את השן, ילדים מעוניינים גם רב צבעוני, מבריק, ויש כמה.

שן כואבת לאחר טיפול עשן עמוק

עבור רוב האנשים, הולך לרופא השיניים הוא לא צעד קל וכל אדם מצפה כי הטיפול ישחרר אותו של החוויה שלו. אבל לפעמים השן ממשיכה להזיק. למה זה קורה? למעשה, תגובה זו היא נורמלית יכול להיגרם על ידי מספר סיבות:

 • תוצאה של הקדמה של סם הרדמה בחניכיים באזור הקרוב של השן;
 • טיפול אמייל השן עם סוכן מיוחד, אשר יבש לאחר מכן. מתוך זה dentin מאבד לחות, אשר מוביל רגישות וכאב, ובתוך 1-2 שבועות עובר;
 • את חוסר השן של הידבקות - דבק המשמש לקיבוע אמין של המילוי, נכנס לתוך tubules דנטלי.

Pulpitis לאחר טיפול עששת עמוקה

יש סיבה רצינית יותר להופעת הכאב לאחר הטיפול בעששת עמוקה. פרוקסמי או כואב, לא להגיב משככי כאבים, נפיחות חניכיים מציין את התפתחות הסיבוכים, כולל דלקת - דלקת של עצב השיניים. [20]כשלעצמו, זה לא עובר ואתה חייב מיד לפנות למרפאה כדי למנוע אובדן שיניים. 

החישה של החלק התחתון של החלל היא מאוד כואבת. הטיפול עשוי להיות מורכב הסרת העצב, ניקוי התעלות, ומילוי אותם. אמנם אחרי זה השן מת, אבל הכאב הוא הרגיש עדיין במשך זמן מה. במקרים מסוימים, עלות הטיפול השמרני.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.