Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בקיפוזיס המותני

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

מטופלות המאובחנות כחולי PDSI הן בדרך כלל נשים קשישות הסובלות מניוון רב-שכבתי של הדיסק והפנים באזור המותני התחתון, באיכות עצם ירודה, כמו גם אטרופיה וניוון שומני של שרירי האברך המותני והפרסינלי. [1] לכן מומלץ טיפול שמרני, כמו פעילות גופנית ופיזיותרפיה, כולל נשיאת תרמיל, כקו הטיפול הראשון. 

אך נכון לעכשיו הרפואה, במיוחד בתחום שיקום קיפוזיס המותני , עשתה צעד ענק קדימה, כך שכיום רשימת הליכי הטיפול אינה מוגבלת לטיפול גופני. אך כיום ישנם מספר אמצעים ושיטות חדשניות להתפתחותם הגופנית של אנשים. יוגותרפיה, יוגה בעמוד השדרה וטכניקות בריאות של צ'יגונג הופכות פופולריות מאוד. מעניין במיוחד הוא החלק המיוחד - יוגה לעמוד השדרה, שמטרתו לטפל בפתולוגיות שונות של עמוד השדרה, כמו גם למניעת מחלות ועיוותים שלה. תנוחת טיפול מיושמת, התעמלות קצבית ואיזומטרית, סטטי ודינאמי, נשימות, תרגילי מדיטציה. הם משתמשים במתחמים דינמיים שפותחו במיוחד שמטרתם פיתוח עמוד השדרה, חיזוק שרירים ופתרון בעיות ספציפיות.

תרגילים גופניים שונים משולבים בטכניקות עיסוי, הרפיה בגוף, פיזיותרפיה ומכשירים מסייעים. הקצה מחוכים, תחבושות מיוחדות.

טרנד פופולרי כיום הוא טיפול מונחה גוף. מהותה של טכנולוגיה זו היא שעבודה מתבצעת לא רק עם הגוף הפיזי, אלא גם עם המבנים הפסיכולוגיים. תפקיד חשוב ניתן לתיקון המצב הפסיכומוטיסטי. גישה זו נובעת מהעובדה שכל בעיה, פתולוגיה בגוף האדם היא תוצאה של השפעה של איזושהי טראומה נפשית, רגש לא חשוף, לחץ. במהלך הייעוץ, מומחה יעזור לאדם לחזור למקורות הבעיה ולפתור אותה. בהתאם, הבעיה חולפת ברמה הפיזית.

צ'יגונג, תרגילי בריאות סיניים, תרגילי נשימה רבים, המכוונים בעיקר אל עמוד השדרה, מבוססים היטב. תרגילי סלאב והתעמלות גופנית הופכים פופולריים יותר ויותר: "Ladaniya", "Dance Dance", "Lazhenie", "Alive", "Triglav Complex", וטכניקת המחבר S. Ovcharenko "ספירות", "ריקוד חמשת החיות", "ריקוד הלקס השחור", "ריקוד נהדר".

מבין שיטות הטיפול הפיזיותרפי, משתמשים באולטרסאונד, מיקרו זרמים, גלים באורכים שונים, אלקטרופורזה, קריו-פרוצדורות, פרוצדורות תרמיות וטיפולים חשמליים.

לשחייה, לאירובי מים ולהידרותרפיה השפעה חיובית: המקלחת הסקוטית, המקלחת של שארקו, המקלחת, הג'קוזי, האמבטיות החמות, המגבונים, ההשתמטות, האמבטיות של האורן, הליכים מיוחדים באמבטיה, הסאונה, החמאם הטורקי נמצאים בשימוש נרחב בפועל.

אנשים רבים בוחרים ריצה, הליכה נורדית, תרגילי נשימה, מדיטציה, התעמלות משותפת ומתחמי בריאות לעמוד השדרה, מצ'י קונג, היוגה האטה, התעמלות כאמצעים טיפוליים ומניעה.

מוצגים נהלים תרמיים שונים, נהלים חשמליים, נהלי תאורה. הטיפול המורכב כולל עיסוי, התעמלות פעילה-פאסיבית. יחד עם העיסוי הקלאסי יש לרשום עיסוי רפלקס מפולח, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, דיקור סיני (שיאצו).

לחיזוק ואיחוד האפקט יסייע לדחיסות, עטיפות. מקורות טבעיים נמצאים בשימוש נרחב בטיפול במחלות עמוד השדרה, למשל, נעשה שימוש בדיקור (דיקור), באפיטרפיה (טיפול בעקיצות דבורים), בהירותרפיה (טיפול בעלוקות).

כדאי לשלב תרגילים גופניים ועיסוי עם שחייה, אירובי מים, מכיוון שפרוצדורות אלה מאפשרות לך לשרון את השרירים. נהלי הידרו משמשים (מתנמנמים, משפשפים, מקלחת שרקו, הידרומאז ', ג'קוזי).

חולים רבים מוצגים ארומתרפיה, שמנים, חשיפה לשמנים טיפוליים. שהייה בחדר מלח, עיסוי בשמנים מיוחדים, קטורת, משפיעה לטובה על מצב עמוד השדרה. החל סוגים שונים של מתיחות, מתיחות על סרטים, יוגה אווירית. בטיפול מורכב יש לכלול הרפיה, מדיטציה, אימונים אוטוגניים.

התעמלות מסוגים שונים נפוצה: התעמלות פיטבול, התעמלות מתיחה, התעמלות גוף, התעמלות קצבית, התעמלות פסיכו.

לעתים רחוקות משתמשים בטיפול תרופתי, ובעיקר ככלי עזר או כסימפטומטי. שיטות כירורגיות הן שיטות התערבות רדיקליות, הן משמשות רק כמוצא אחרון, ללא יעילותן של שיטות אחרות.

טיפול פיזיותרפי

לטיפול בקיפוזיס באזור המותני, נעשה שימוש בשיטות שונות של פיזיותרפיה מסורתיים ולא מסורתיים:

 • טיפול באולטרסאונד, זרמי מיקרו,
 • חשיפה לגלים באורכים שונים,
 • אלקטרופורזה (בעיקר בשיטה זו ניתנים תרופות לסידן, מגנזיום, נוגדי דלקת או משכך כאבים),
 • הליכים תרמיים
 • נהלים חשמליים
 • נהלים קלים
 • רפלקסולוגיה,
 • דיקור סיני.

תרגילים לקיפוזיס המותני

עם קיפוזיס מותני תרגילים הם שיטת הטיפול העיקרית. יש לבצע אותם באופן קבוע, בין 1 לשלוש פעמים ביום. אנו יכולים להמליץ על סט של 10 תרגילים שיש להם את ההשפעה המרבית על הגב התחתון.

 • תרגיל מספר 1. נשימה יוגית מלאה.

התחל את התרגול שלך עם תרגיל נשימה - נשימה יוגית מלאה. לשם כך עליכם לשבת באופן שווה, עם רגליים משולבות מקדימה. ידיים נינוחות, כורעות על ברכיה. הגב אחיד ככל האפשר, מושיט את ידיו. אנו מתחילים לקחת נשימה איטית, ממלאים את כל הבטן באוויר. לאחר שהבטן מלאה, אנו מתחילים למלא את החזה באוויר, ומרחיבים אותו בהדרגה. לאחר מכן אנו ממלאים את אזור עצם הבריח ומנסים לנשום אוויר רב ככל האפשר.

לאחר שסיימנו נשימה מלאה, אנו מבצעים נשיפה מלאה: ראשית אנו מפוצצים את הבטן, ומשחררים ממנו אוויר ככל האפשר. ואז מורידים את החזה, ומשחררים אוויר ככל האפשר. לאחר מכן אנו מורידים ומרפים את אזור עצם הבריח ומשחררים ככל האפשר את כל האוויר מהגוף.

זהו מחזור נשימה אחד שלם. יש לבצע מחזורים כאלה לפחות 15, ולהגדיל בהדרגה את מספרם. אין צורך למהר. ביצוע התרגיל צריך להיות איטי, מהורהר, להרפות כמה שיותר, להקשיב לרגשות שלך. עדיף לעשות פחות, אבל יותר טוב.

 • תרגיל מספר 2. סטיה בגב התחתון.

הרם לאט את הידיים למעלה והשאיר את כפות ידיך מחוברות. אנו מוציאים את ידינו מעל ראשינו, אנו מפרידים בין כפות ידינו, אנו מחזיקים ידיים קדימה בכפות ידינו, כאילו מפנים אותם לשמש. הידיים והכפות הידיים צריכות להיות זו מזו ברוחב הכתפיים. לאחר מכן אנו מבצעים סטיה קטנה בגב התחתון, אנו סוטים. אין צורך לשאוף לבצע את הסטה הגדול ביותר האפשרי. התנאי צריך להיות נוח ורגוע.

 • תרגיל מספר 3. נשימה של צ'יגונג.

אנו הופכים להיות אחידים, הידיים מונחות לאורך הגוף, הרגליים ברוחב הכתפיים זו מזו. רגליים עומדות במקביל זו לזו. עם שאיפה אנו מרחיקים לאט לאט את הידיים מהצד, תוך כיפוף המרפקים. דמיין שאנחנו כדור גדול שמלא באוויר נקי, מתנפח. עם זאת, כאשר הזרועות נמשכות לצדדים, אנו מתעגלים לאט, מכופפים מעט את הרגליים בברכיים. אנו עומדים בתנוחה זו במשך 3-5 דקות, מקשיבים לנשימה שלנו, שולטים עליה אפילו 1 - הקיבה יוצאת החוצה, מתנפחת. קחו נשימה עמוקה. על חשבון 2 - הקיבה נטה, מורידה. אנחנו נושפים.

 • תרגיל מספר 4. הטיה לצד.

אנו הופכים להיות אחידים, זרועות לאורך הגוף, נעצבים, רגליים ישרות. ואז אנו פורשים את רגלינו רחבות ככל האפשר לצדדים, רגל אחת נפרדת בניצב לרעהה. הרימו את הידיים לצדדים, שמרו על שטוח (במקביל לרצפה). אנו נוטים לצד. היד מורידה לכף הרגל, שהיא בניצב. היד השנייה עולה. לפיכך, הזרועות צריכות להיות בקו ישר אחד, יחד עם הרגליים הן יוצרים משולש גדול. אנו מסובבים את הראש, מביטים בזרוע העליונה.

 • תרגיל 5. תנוחה יציבה.

רגליים להביא, לחבר ביניהן. יש לחבר ירכיים, ברכיים, שיניים, רגליים, אנו נוטים קדימה, מנסים ככל האפשר לשכב עם חזה, בטן, מצח על הרגליים. אנו מערבבים את הרגליים עם הידיים. ואז אנו מתרוממים לאט כלפי מעלה, מיישרים את החוליה האחורית מאחורי החוליה, מתחילים מהגב התחתון ומסתיימים באזור צוואר הרחם.

 • תרגיל מספר 6. תנוח על איזון.

שמנו את רגלינו רחבות ככל האפשר. הידיים פרושות זו מזו. הנמיך יד אחת כלפי מטה, געו באדמה. הרם את היד השנייה כך שהיא תהווה קו אחיד עם הרגל השנייה. הרימו את כף הרגל מול היד המונמכת כך שהיא תהיה מקבילה לרצפה. בין הרגליים צריכה להיות זווית של 90 מעלות.

 • תרגיל מספר 7. מתפתל בגב התחתון.

אנו יושבים בתנוחה עם רגליים שלובות, אנו מניחים את הידיים לרוחב: היד הימנית היא על הברך השמאלית, היד השמאלית היא על הברך הימנית. הרם יד אחת כלפי מעלה, החזק אותה ישר לפניך. חוצה - פנה לכיוון היד הזו, עם כיוון השעון. במקביל, אנו מנסים לשמור על כתפיים ישרות, בשורה אחת. אנו חוזרים למצב ההתחלה. חזור על התרגיל בדרך ההפוכה באותו אופן.

 • תרגיל מספר 8. חימום לגב התחתון, עצם העצה והקובצ'יק.

אתה צריך לשבת קצת. במקרה זה, יש לכופף מעט את הרגליים בברכיים. כדי להקל על התרגיל, דמיין שלפאון שלך יש סיומת זנב. זה מקל על התרגיל. יש לקחת נשימה עמוקה ואז להרים את "הזנב" יחד עם שרירי העגל והגלוטאלי, תוך ניסיון לכופף את הגב התחתון ככל האפשר. בנשיפה - "לחץ על הזנב", מנסה להוריד אותו כמה שיותר נמוך. על העצם להיות ישר ככל האפשר, האגן נמשך קדימה.

 • תרגיל מספר 9. שורשים.

קבל ישר. חבר את כפות הרגליים, אצבעות הרגליים, אצבעות הרגליים. קו את גופך בצורה שווה ככל האפשר. שמור על הידיים בקפדנות לאורך המותניים, למטה. לעצום את העיניים, להירגע, להתמקד ברגשותיך. בדוק שהרגליים שלך מחוברות, נשארות שטוחות. התחל להתנודד לאט. זוז לאט, חלק. דמיין שאתה עץ חזק ועוצמתי שנכנס עמוק לאדמה, עומד איתן ובביטחון. כשאתה נושף מהגב, הכאב נעלם עם הנשיפה, נכנס עמוק לאדמה. העץ גדל עוד יותר מושרש באדמה. בהשראה, אנרגיה חמה ובהירה ממלאת את גופך, עולה לאורך שורשי העץ ונכנסת לגב.

 • תרגיל מספר 10. בון.

תרגיל זה הוא מדיטטיבי ומרגיע. לעתים קרובות נוצרת קיפוזיס בגלל העובדה כי לאדם יש שרירים מוגזמים בגב התחתון. זה כרוך בעיוות של שכבת השריר ואז של עמוד השדרה עצמו. בצעו את התרגיל באווירה רגועה ולפחות 30 דקות.

המהות שלה היא פשוטה. יש צורך להתיישב, ליישר את הגב ככל האפשר, למתוח את עמוד השדרה מקודקוד הראש אל החתול. דמיין. כי עמוד השדרה הוא עמוד, מוט המחזיק את כל הגוף על עצמו. יש לכופף את הרגליים, כפות הרגליים מקופלות, לחוצות אחת לשנייה. עקבים, רגליים, אצבעות - לחוצות בחוזקה. יש לחפש ברכיים לרדת לרצפה. לחצות את זרועותיך, לחבר את שני האגודלים בחלקם העליון ולהניח אותם באופן רופף על הרגליים שלך, קרוב יותר לאגן.

לעצום את העיניים, להסיח את דעתך מכל השאר, להתמקד רק בתחושות הפנימיות. נסו להירגע ככל האפשר, הרפו את כל הגוף. דמיין את שריריך נרגעים וזורמים לאט לאט במורד עמוד השדרה שלך. שקט בראש שלך, אף מחשבה לא מפריעה לך. נשמו לאט, בצורה חלקה. אל תזוז. אחרי דקות, פתח את הפרק לאט, נמתח, צא מהמצב.

טיפול כירורגי

טיפול כירורגי לטיפול ב- PDSI נחשב בחולים המתלוננים על קושי בהליכה או חווים כאבים בלתי ניתנים לניתוח בגב התחתון ובשתי רגליהם עם חוסר איזון קשה בסגיטל (עיוות קיפוטי) כאשר הטיפול השמרני כבר אינו יעיל. [2]  אינדיקציות כירורגיות אחרות שתוארו במחקרים קודמים היו:

 1. ניוון קשה של שרירי הגב בזמן בדיקת רנטגן,
 2. חוסר באוסטיאופורוזיס קשה 
 3. הרצון של המטופל לטיפול כירורגי. [3]

כמה מחברים תיארו אינדיקציות כירורגיות אחרות ל- PDSI שהובאו על ידי Lee et al. אלה כוללים סימנים קליניים בולטים הנקראים "ארבעת הסימנים העיקריים", כמו קושי בהליכה בגלל נטיית גופכם קדימה, חוסר יכולת לשמור את הדברים מולכם, תמיכה במרפק לשטיפת כלים או פנים וקושי לטפס במדרונות. 

בעיקרון, טיפול בקיפוזיס המותני הוא טיפול מסורתי ומקיף הכולל תרופות, פיזיותרפיה, פיזיותרפיה, עיסוי, שחייה. שיטות טיפול כירורגיות משמשות בשעת חירום, במקרה של צורך דחוף. התערבות קיצונית מותרת רק אם טיפולים אחרים אינם יעילים. התערבות כירורגית מציינת אם, אם התרחשה פגיעה בעצב, חוט השדרה. אינדיקציות לניתוח יכולות להיות בליטת דיסק, בקע בין חולייתי, תהליך סהרתי-ספיגה, דלקת, נמק.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.