Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בגודש באוזן

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כל החולים המתמודדים עם בעיית אובדן השמיעה מתעניינים בשאלה: "כמה עובר הגודש באוזן?". תקופת השיקום של הדיון הרגיל תלויה בנסיבות ההפרה. אם הצפיפות נגרמת על ידי תהליכים דלקתיים, הסימפטומים הלא נעימים נעלמים תוך 10-14 ימים.

כאשר אי נוחות עקב אובייקט זר או מים בתעלת האוזן, המצב חוזר למצב נורמלי לאחר הסרת irritants. הצפיפות של האוזניים לאחר הצטננות נמשכת עד ההתאוששות המלאה של הגוף. אבל על פי נתונים רפואיים, כ -5% מהחולים חווים סימפטום זה באופן שוטף.

מה לא צריך לעשות עם גודש באוזן?

במקרה של תפקוד לקוי של מכשיר שמיעה צריך לפנות לעזרה רפואית. טיפול עצמי הוא מסוכן, שכן מבלי לקבוע את הגורם להפרעה זה כמעט בלתי אפשרי למצוא שיטות יעילות לטיפול בו.

 • עבור דלקת האוזן הפנימית, דחיסות חמים לא ניתן להשתמש. התחממות היא התווית ב פריקה מוגזמת מן האוזן והגדילה את טמפרטורת הגוף.
 • אין לקבור את הטיפות באוזניים, אשר לא נקבעו על ידי הרופא המטפל. אם אתה בוחר תרופות עצמך יש סיכון החמרה של מצב כואב. תרופות מסוימות כוללות אנטיביוטיקה, אשר יכולה להיות השפעה רעילה על קצות העצבים להוביל חירשות.
 • אם התחממות היא prescribed, הנוהל לא יכול להתבצע עם מייבש שיער או דחוס סגור. הסיבה לכך היא הסיכון של טראומה לעור התוף.
 • האיסור כולל שיטות לא קונבנציונליות רדיקליות, העלולות לפגוע לא רק באיברי השמיעה, אלא גם בכל הגוף. לדוגמה, לדחוף צינור נייר לתעלת האוזן ולהצית אותו, לשים את האוזן על משטח מחומם ועוד.
 • תרופות אלטרנטיביות צמחים מסוכנים. חומרים צמחיים יכולים לגרום לתגובה אלרגית חריפה, ואת הפרופורציות הלא נכונות שלהם גורם שיכרון וסיבוכים רציניים יותר.
 • אם חפץ זר או חרק נכנס לאוזן, אל תנסה להתמודד עם בעיה זו בעצמך. ניסיונות לנקות את חלל האוזן עם צמר גפן או מחט עלול להזיק לעור התוף ולליקוי שמיעה חמור.

הטיפול בגודש באוזן צריך להיות מטופל על ידי otolaryngologist. לאחר אבחנה מקיפה, הרופא רושם שיטות טיפול יעילות ומציע המלצות מנע.

טיפות אוזניים אפקטיביות עם גודש באוזן

ישנן סיבות רבות להנחת אוזניים. אם מצב המחלה נגרם על ידי תהליכים דלקתיים, זיהומיים או פטרייתיים, אז טיפות אוזניים מיוחדות משמשים. טיפות גם לסייע בחסימת תעלת השמיעה עם צינור גופרית, כפי שהם לרכך את הצטברות של הפרשות ולתרום להסרתו.

שקול את טיפות האוזן היעילות ביותר:

 • עבור otitis על רקע של מחלות דלקת או catarrhal, טיפות של Otipax, Otofa, Otinum, Otikain, Garazon, Sofradeks ואחרים משמשים. הרכב התרופות כולל חומרים פעילים רב עוצמה, ולכן הם צריכים לשמש רק למטרות רפואיות.
 • אם תעלת האוזן נחסם על ידי גופרית תקע, ואז החדרת מי חמצן של 3% עוזר. כמו כן, Auro, Remo-Vax, A-Cerumen, Debrox משמשים לרכך את התקע הגופרית. רוב טיפות אלה כוללים חמצן carbamide, אשר במהירות וביעילות מרכך שעווה האוזן קשוחה. טיפות ניתן להשתמש הן למטרות טיפוליות מניעתיות.
 • השינויים בלחץ אטמוספרי במהלך הטיסה על מטוס לגרום לא רק אובדן שמיעה, אלא גם כאב אוזניים חמור. כדי להקל על תסמינים מכאיבים, טיפות לידוקאין ניתן להשתמש: Otipaks, Dropleks, Anauran, אוטו.

כל התרופות יש להשתמש רק למטרות רפואיות.

trusted-source[1], [2], [3]

ויטמינים

מרכיב חובה של טיפול משולב ומניעת פגיעה בשמיעה הם ויטמינים. Otolaryngologists מומלץ לקחת חומצה אסקורבית, tocopherol, בטא קרוטן ונוגדי חמצון. אינטראקציה של חומרים כאלה יש השפעה מועילה על מכשיר השמיעה.

שקול בפירוט את הויטמינים כי הם שימושיים לשמיעה:

 • ויטמין A - מאיץ התאוששות ממחלות דלקתיות ומשפר את המערכת החיסונית. רטינול נמצא בירקות ופירות וחלב.
 • B9 - אנשים עם אובדן שמיעה יש רמות פולאט נמוכות יותר מאשר אנשים בריאים. ויטמין נמצא ירקות עליים ירוקים. מקדם צמיחה תא פעיל ושומרת על בריאותם.
 • B12 - משתתף במבנה של כדוריות דם אדומות ותחזוקת תאי עצב. שומרת על בריאות השמיעה. מכיל כמויות גדולות בבשר של בעלי חיים.

ויטמינים לעיל יש השפעה חיובית על התאים של מערכת העצבים. משך הטיפול בוויטמין והמינון של החומרים המזינים שקבע הרופא המטפל.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה ב otolaryngology משמש בשילוב עם טכניקות רפואיות אחרות וכשיטה עצמאית. יש לו אנטי בצקת, bacteriostatic, vasodilating, אנטי דלקתי ו regenerative נכסים.

הסוגים העיקריים של פיזיותרפיה:

 • נהלים גירוי (pneumomassage, טיפול amplipulse, טיפול הנוכחי diadynamic, טיפול מגנטי) - להקל על נפיחות, לנרמל את זרימת הדם.
 • שיטות ניקוי (אוזן נושבת ושטיפה) מכוונים להחזיר את הפטנט של תעלת השמיעה לנרמל את הפונקציות שלה.
 • טכניקות חימום (סולוקס, אלקטרופורזה, UHF) - לדכא תהליכים דלקתיים, להקל על תסמונת הכאב.

טיפול פיזיוטרפי מאפשר לך להאיץ את תהליך הריפוי, מפחית את הסיכון לפתח סיבוכים של המחלה ותגובות אלרגיות לסמים, משחרר כאב.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

עיסוי האוזן עם גודש

שיטה טיפולית נוספת המשמשת לגודש באוזן היא עיסוי. על האוזן יש הרבה נקודות פעילות ביולוגית, גירוי של אשר תורם הרפיה ושחזור של איברים מושפעים ומבנים.

אינדיקציות ל:

 • הצטברות של נוזל בחלל הטימפני.
 • דלקת של הממברנה הרירית של הצינור השמיעתי.
 • אוטיטיס ללא מוגלה.
 • ארוך נזלת.
 • חסינות חלשה.

העיסוי מתבצע לתקופה ממושכת. אם אובדן שמיעה נגרמת על ידי otitis, עיסוי מופנה לאזור של בלוטות האוזן ובלוטות הלימפה. ההליך משפר את זרימת הלימפה ומסייע לנקות את האוזן של נוזל עודף.

 • לחמם את הידיים ולעסות את האוזן במשך 5-10 דקות עד שאתה מרגיש חום נעים.
 • לחץ על האצבע על הגשר כך שהוא סוגר את התעלה השמיעתית. חזור על 10-15 פעמים.
 • כסה את האוזניים בידיים והוריד אותן 10 פעמים. לעסות את שרירי הלחי ואת האזור הזמני.
 • כסה את האוזניים בכפות הידיים והקש על החלק האחורי של הראש באצבעות. זה מרגיש יותר כמו תוף. הפעל 10-15 פעמים.
 • כפות את כפות הידיים צמוד לאוזניים, פתחו וסגרו במהירות את האוזניים. חזור על 10-15 פעמים.

עיסוי צריך להתבצע 2-3 פעמים ביום. הליכים רגילים להגביר את זרימת הדם, למנוע ניוון של העצב השמיעתי, ולעזור לשחזר את השמיעה.

עיסוי הוא התווית של מחלות זיהומיות, המופיליה, הפרעות נפשיות ו neoplastic, עבור נשים בהריון, עבור otitis purulent, על פציעות של עור התוף ואת מצב של תשישות פיזית.

Acupressure עם גודש באוזן

סוג אחד של עיסוי היא טכניקה נקודה. על פני האוזן החיצונית יותר מ -170 נקודות פעילות ביולוגית. כל נקודה קשורה לאיבר פנימי מסוים ולרשת של כלי דם. גירוי של נקודות מסייע להפעיל את הכוחות הפנימיים של הגוף.

Acupressure עבור גודש באוזן תלוי בסיבות של מצב המחלה:

 • כאשר לחץ הדם קופץ, הכנס את האגודל או האצבעות לתוך תעלת האוזן, להחזיק 40-60 שניות ולהסיר את החיתוך. חזור 3 פעמים. ואז לשים יד אחת על מקלעת השמש, והשני על הכתר והחזק במשך 3-5 דקות. עיסוי מומלץ לעשות 2 פעמים ביום במשך 5-7 ימים.
 • אם הגודש גרם לאובדן שמיעה, מיד לאחר השינה, לעסות את האוזניים בתנועה מעגלית לרגע. לחץ את כפות הידיים על האוזניים והסר אותן בחדות, חזור על 20 פעמים. לעסות את האונות במשך 3-5 דקות.
 • במקרה של פגיעה בשמיעה עקב דלקת אוטיטיס, הצטברות של תהליכי הדלקת, דלקתיים, זיהומיות או קטטרל, מעסים את האונות באופן קבוע. לחץ את האוזן בכף היד ושפשף אותה בתנועות מעגליות איטיות. שים את האצבע שלך באמצע האוזן, למשוך למעלה ולמטה.

אקופרסורה אסורה על פריחה על פני האוזניים, פצעים טריים, אונקולוגיה, דימום. התוויות נגד כוללות את תקופת ההיריון, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, זיהומים חריפים, תהליכים דלקתיים purulent, פסיכוזה, לחץ תוך גולגולתי מוגבר.

trusted-source[9]

תרגילים לאוזן עם גודש

ישנן סיבות רבות אשר אובדן שמיעה מתרחשת. תרגילים מיוחדים פותחו כדי לחסל את הסימפטום הלא נעים.

 • בבוקר, מיד אחרי השינה, לשפשף את האוזניים בכיוון השעון בכפות הידיים. בצע 10-15 grindings. בזהירות לעסות את האונות. תרגיל זה מגרה את זרימת הדם ומגביר את זרימת הדם אל הראש.
 • כסה את האוזניים בכפות הידיים והקש קלות על גבך באצבעותיך. באוזניים צריך להתרחש צלילים הדומים פעימות בתוף. בצע את התרגיל במשך 1 דקה, לחזור 2-3 פעמים.
 • סיימו סדרה של תרגילים על ידי שפשוף קל באונות האוזן.

כדי להשיג השפעה חיובית, התרגילים צריכים להתבצע מדי יום במשך 7-10 ימים. כאשר מתבצע כראוי, את זרימת האוזן החיצונית והאמצעית הוא השתפר, עצבים השמיעה הם מגורה, ועיסוי עקיף של עור התוף מתרחשת.

trusted-source[10], [11], [12]

שטיפה באף עם גודש באוזן

מערכת האוזן-גרון קשורה קשר הדוק, כך שאם אחד המבנים מושפע, אז זה משפיע לרעה על אחרים. אחת הסיבות לפגיעה בתפקוד השמיעה היא גודש באף. סינוסים באף סתומים הם אחד הסימפטומים של הצטננות יכול לגרום להתפשטות של זיהום לאיברים הקרובים ביותר.

שטיפת האף עם גודש באוזן מסייעת להקל על מצב כואב. הנוהל מקדם חיטוי של חלל האף ואת שטיפת חיידקים. בשל כך, מעברים האף הם ניקו של ריר ומזהמים אחרים, נפיחות פוחתת. יתר על כן, אם אובדן השמיעה נגרמת על ידי otitis שופע, ההליך אינו מבוצע. זאת בשל הסיכון של הפצת הזיהום לרקמות אחרות.

כללים לשטיפה:

 • לנקות את האף של ריר.
 • לכופף את הראש שלך כך נחיריים אחד גבוה יותר והשני נמוך יותר. הכנס את קצה בקבוק השטיפה לנחיריים העליונים.
 • דחוף את הנוזל לאט. במקרה זה, האוזניים צריך להיות מעל מעברי האף.
 • לאחר פתרון הוזרק, לחכות עד שהוא יוצא דרך הנחיריים התחתונים.
 • חזור על הנוהל עם הנחיריים האחרים.

מומלץ להשתמש במי ים איזוטוניים לשטיפה. הנוזל צריך להיות בטמפרטורה נוחה. שיטה זו הטיפול אינו משמש דלקת האוזן חריפה ו exudative, כמו גם עבור ניקוב של עור התוף.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

מתחמם עם גודש באוזן

שיטה אחרת לחיסול הפרעות בתפיסת מידע קול היא להתחמם. זה עוזר עם הצורה החריפה של otitis החיצוני, catarrhal ו exudative בשלב ההתאוששות. הוא משמש גם בשלבים הראשונים של מחלות דלקתיות של האוזן, בתנאי שהסיבה לתגובה הדלקתית מסולקת.

ההשפעה הטיפולית של חימום:

 • שיפור microcirculation - חימום רקמות מקדם התרחבות של כלי הדם ואת זרימת הדם. מאיץ את יצוא של חומרים רעילים שנוצרו עקב דלקת.
 • הפעלת תהליכים מטבוליים - חום מאיץ תהליכים מטבוליים ברקמות פגומות ברמה התאית, אשר מאיצה ריפוי.
 • הפעלת ההגנה החיסונית - הגדלת הטמפרטורה המקומית מפעילה את הפעילות האנטי-זיהומית של לויקוציטים, ומגבירה את החסינות המקומית.

עבור התחממות אתה יכול להשתמש אלכוהול דוחס. כדי לעשות זאת, לקחת אלכוהול 70% או וודקה וחום לטמפרטורת החדר. חתיכה קטנה של רקמה צפופה הוא לחלח את הנוזל, ולאחר מכן סחט החוצה. הדש מצויד לאורגן הנגוע, והחלק העליון מכוסה במטלית כותנה ובשכבת פוליאתילן. ההליך מתבצע 1-2 פעמים ביום למשך 10-15 דקות. מהלך הטיפול הוא 5-7 ימים.

מתאים גם לחימום חום יבש. ככלל, הוא מנורה כחולה (הצבע הכחול חודר את העפעפיים הסגורים לפחות ומשפיע על העיניים). הנורה מופעלת ומכוונת לאוזן, במרחק של 30-40 ס"מ הנוהל נמשך לא יותר מ -30 דקות, 2-3 פעמים ביום. מהלך הטיפול הוא 5-7 ימים.

התחממות אסורה במקרה של דלקת אוטיטיס. הרחבת כלי הדם ו microcirculation פעיל מקדם את החדירה של הצומח פתוגני לתוך מחזורית מערכת ופיתוח של סיבוכים. הטיפול אינו מבוצע במקרה של חשד הנוכחות של neoplasms. כאשר מחומם, תאי הגידול מתרבים באופן פעיל, תורמים להתקדמות המחלה.

טיפול אלטרנטיבי

מאז גודש באוזן יכול להיגרם מסיבות שונות, הטיפול נבחר עבור כל מקרה ספציפי. שקול את שיטות טיפול אלטרנטיבי פופולרי עבור אובדן שמיעה זמני.

 • אם אי הנוחות קשורה לנסיעה באוויר, אז מסטיק יעזור. במהלך הלעיסה, כמות גדולה של רוק הוא מופרש והאדם מתחיל לבלוע לעתים קרובות יותר, אשר מפחית את הלחץ בחלל האוזן. במקרים מסוימים, הפה פתוח מעט עם נשימה באף רגיל עוזר.
 • כאשר דלקת עוזר בצל. אופים בצל בתנור ולוחצים דרך הגבינה. כמה טיפות של מיץ בצל חם לקבור בבוקר ובערב, מכסה את האוזן עם טורונדה כותנה.
 • עם גודש עקב תקע גופריתי, אתה יכול להשתמש כמה טיפות של מי חמצן או שמן זית. הנוזל מחומם מעט וקבור באיבר החולה. לאחר זמן מה, גופרית יזרום החוצה משלו, לשחרר את תעלת האוזן.
 • תכונות אנטי דלקתיות יש מרתח של עלי דפנה. 4-5 עלים, לשפוך 250 מ"ל מים להרתיח על אש נמוכה עד רותחים. כיסוי מרק מוכן לעטוף כדי להתקרר. הכלי הוא החדירו את האוזן כואבת עבור 8-10 טיפות. הנוהל מתבצע 2-3 פעמים ביום.

החל מרשמים הנ"ל צריך להיות לאחר התייעצות עם הרופא שלך וקביעת הגורם של מצב המחלה.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

פרופוליס עם גודש באוזן

פרופוליס הוא דבק דבורים, אשר דבורים לייצר שרפים שונים של צמחים. הוא מורכב מעשרות תרכובות אווראליות ובלסמיות, phytoncids פרופוליס, שעווה, שרפים ירקות, יסודות קורט שונים.

הרכב עשיר של פרופוליס יש את המאפיינים הבאים:

 • חיטוי
 • אנטי דלקתיים
 • אנטיבקטריאלי
 • נוגדי חמצון
 • אימונומודולציה

פרופוליס יש מגוון רחב של יישומים רפואיים. תרופות על בסיס זה לעכב את פעילותם של וירוסים וחיידקים, לנטרל רעלים, להאיץ תהליכי התחדשות. דבורה דבורה מפעילה את הייצור של תאי החיסון בגוף. מדכא תהליכים דלקתיים ומאיץ את ההתאוששות.

אם הגודש באוזן נגרם על ידי תהליכים דלקתיים, אז מתכונים אלה המבוססים על פרופוליס יעזור:

 1. במיכל זכוכית, ממיסים 0.5 ק"ג חמאה ומוסיפים 100 גרם של פרופוליס אליו. מבשלים על אש נמוכה במשך 30 דקות. מוסיפים לתערובת עוד 50 גרם של פרופוליס כתוש ו -100 מ"ל של אלכוהול. יש לזרז את האלכוהול למשך 48 שעות. לאחר מכן, לערבב את השמן ואת אלכוהול tinctures. המוצר המוגמר הוא להחדיר ב 3 טיפות במשך 3 שבועות.
 2. לחות צמר גפן כותנה תמיסת פרופוליס אלכוהוליים (זמין בבית המרקחת) והניח אותו באוזן כואבת במשך 6-8 שעות. אם ההליך מתבצע עבור הילד, את תמיסת הוא מדולל עם מים חמים ביחס של 1: 1. מהלך הטיפול הוא 7-10 ימים.
 3. קח 10 מ"ל של תמיסת פרופוליס 15% לערבב עם 40 מ"ל של שמן זית או שמן אחר. לחלח ספוגית צמר גפן בתערובת וכתוצאה מכך לשים אותו באוזן כואבת ליום. כדי להשיג אפקט טיפולי יציב, ההליך מתבצע 8-10 פעמים ביום.
 4. שים 2 טיפות של פתרון פרופוליס 5% לתוך האוזן שלך. ההליך מתבצע פעמיים ביום עד להחלמה מלאה.

לפני השימוש של פרופוליס צריך לשקול את נוכחותם של התוויות נגד. זה אסור במקרה של תגובות אלרגיות מוצרי דבורה, אורטיקריה, אקזמה, אסתמה הסימפונות.

trusted-source[23], [24], [25]

מלח עם גודש באוזן

ברוב המקרים, החפיפה של התעלה השמינית מלווה בכאב. אי נוחות נגרמת עקב היפותרמיה, חדירת מים לאוזניים וגורמים אחרים. שיטה אחת של הקלה בכאב היא חום יבש. מלח מעולה כמו סוכן התחממות. ניתן להשתמש גם שולחן גדול, ומלח ים.

 • קח שקית של בד עבה או גרב חם, לשפוך 100-200 גרם של מלח לתוכו, לקשור אותו.
 • ללקק את הגרב במיקרוגל במשך 2-3 דקות. או לחמם את המלח במחבת יבשה ולשים אותו בתוך גרב.
 • מורחים את המלח החם כך שהוא לובש צורה של כרית שטוחה.
 • כוונן את הדחיסה החמה לאוזן הכואבת או שכב עליה עד שהמים מתקררים. לאחר ההליך, מומלץ לטפטף לתוך אלכוהול האוזן ולסגור את תעלת האוזן עם צמר גפן.

אבל כדי להשתמש במלח עם גודש באוזן להתחממות אפשרי רק באישור של הרופא המטפל. כמו במקרים מסוימים, דחוסים חמים להחריף את התחושות כבר כואבת.

אם אי הנוחות מלווה על ידי עלייה של טמפרטורת הגוף הכוללת, צמרמורות וחום, אז ההתחממות היא התווית. תסמין סימפטומים כזה עשוי להצביע על תהליכים שופעים באורגני השמיעה, ותהליכי ההתחממות יכולים להוביל למורסה נרחבת.

trusted-source[26], [27]

שמן קיק עם גודש באוזן

שמן קיק (ריצין) הוא תחליב של שמן קיק. יש לה הרכב כימי ייחודי, מכיל יותר מ 80% חומצות שומן.

תכונות מרפא:

 • אנטי דלקתיים
 • קוטל חיידקים
 • מתחדש
 • אנטי-פסיכוטי

הוא נמצא בשימוש נרחב בטיפול של תהליכים דלקתיים ברקמות, עור ומחלות ENT, פתולוגיות בדרכי העיכול. שמן קיק יעיל לטיפול בגודש באוזן הנגרם על ידי תהליכים דלקתיים. הכלי משמש לא רק עבור otitis, אלא גם עבור הסרת כאבים של חרקים מתעלת האוזן.

שמן צמחי משמש עבור הטעינה, בצורה של compresses ו turundums האוזן.

 1. אם המוצר משמש לטעינה, יש לחמם אותו לטמפרטורת הגוף לפני השימוש. 2-3 טיפות של שמן הם החדירו באוזן כואבת, לנגב את עודף עם צמר גפן. אם אובדן השמיעה נגרם על ידי נזלת או גודש באף, יש צורך לנקות את האף מראש, אחרת הטיפול לא יביא את התוצאות הרצויות.
 2. אם תעלת האוזן חסום עם הפקדות גופרית, ואז כמה טיפות של קנורקה חמה נקברים באוזן מכוסה צמר גפן. ההליך מתבצע פעם אחת כל 4-5 שעות במשך 3-4 ימים.
 3. אפשרות נוספת לשימוש בשמן היא חימום. הם יעילים ב otitis בשלב של דלקת. עבור תהליכים ססגוניים קומפרסים הם התווית. כדי להכין את הדחיסה, לקחת את גזה ולקפל אותו בכמה שכבות. לחות את התחבושת בשמן מחומם במקצת, קצת לחוץ ולהחיל על האזור מאחורי האוזן. כיסוי גזה עם נייר שעווה צלופן לכסות עם צמר צעיף / צעיף. ההליך נעשה בצורה הטובה ביותר ב bedtime.

שימוש חיצוני קבוע של תרופות צמחיות מקל על תסמיני גירוי, hyperemia, מאיץ את ההתאוששות של רקמות שנפגעו. שלא כמו שמנים אחרים, castorca אינו יוצר סרט, ולכן, הוא מתאים כסוכן אנטי פטרייתי אנטיבקטריאלי עבור התקשורת חיידקי ו otitis, furunculosis, otomycosis. הזרמת שמן מסייעת לנרמל את ה- pH של תעלת השמע החיצונית ומחזקת את חסינות מקומית.

למרות המאפיינים הרפואיים שלה, שמן קיק צריך לשמש בזהירות רבה. זה התווית במקרה של נזק לעור התוף או כלי הדם, פסוריאזיס, נוכחות מוגלה ב auricle, עבור ילדים מתחת לגיל שנתיים ועל אי סובלנות אישית תרופות צמחיות.

trusted-source[28]

שמן קמפור עם גודש באוזן

תרופה יעילה בטיפול במחלות של חלל האוזן הוא שמן קמפור. המכיל את המרכיב הפעיל - קמפור raccmic (תמצית עץ קמפור), כמו גם מרכיב עזר - שמן חמניות.

התרופה יש מגוון רחב של יישומים, שכן יש את המאפיינים הבאים:

 • אנטי דלקתיים
 • משכך כאבים
 • אנטיספטי
 • מחסום
 • מקומי מטריד

שמן קמפור יעיל בטיפול בתקשורת חיצונית ואוטיטיס, עם בצקת של צינור אוסטאצ'יאן, דלקת באוזן הפנימית, חדירה לתעלת האוזן של חרק. בהתאם לראיות, ישנן מספר שיטות של שימוש קמפור:

 1. ההטיה משמשת למדיה חיצונית ואוטיטיס (ללא תהליכי סגירה), חדירה לאוזן החרק. במקרה הראשון, התרופה היא להחדיר לתוך אוזן מראש לנקות עבור כמה טיפות של שמן חם. ההליך מתבצע 3 פעמים ביום כדי למנוע אי נוחות.

אם הצפיפות נגרמת על ידי החדירה לתוך האוזן של שמיעה של חרק, ואז השמן מחומם לטמפרטורת הגוף הוא החדיר 1 טיפה. ההליך מתבצע עד שהשמן דוחף את החרק החוצה.

 1. מדחסים יש אפקט התחממות, להקל על הנפיחות של צינור אוסטאכיאני והם יעילים בצורה לא מבושל של דלקת של האוזן התיכונה. חתיכת תחבושת מקופלת כמה פעמים ועושה באמצע החריץ של האורג. גזה מתלחלח בשמן קמפור ומצוייד לאוזן. מלמעלה להטיל שכבה של פוליאתילן, צמר גפן לעטוף צעיף. דחוס עדיף לעשות בלילה, לא שוכב על האוזן כואבת.
 2. Turunda עם שמן ניתן להשתמש במקום החדרה. טמפון קטן הוא מגולגל מתוך צמר גפן תחבושת סטרילית, אשר ספוג קמפור מחומם לטמפרטורה נוחה. טורונדה צריך להיות מוכנס בקלות לתוך האוזן. הטמפו נשאר ללילה. הטיפול מתבצע תוך 3-5 ימים.

שמן קמפור הוא התווית לילדים מתחת לגיל שנתיים, עם פציעות של עור התוף, פציעות ו פסוריאזיס של auricle, תגובות אלרגיות לתרופות צמחיות, גידולים באוזן, תהליכים purulent. לפני השימוש בכלי יש להתייעץ עם הרופא שלך.

trusted-source[29]

צמחי מרפא

שיטה נוספת לטיפול בגודש באוזן היא מרתח וחליטה צמחים.

 • תה קמומיל יש תכונות אנטי דלקתיות אנטי בקטריאלי. כפית דשא, יוצקים 250 מ"ל של מים רותחים ולהשאיר להתקרר. העירוי המוגמר מסונן ומשמש לשטיפת אוזנו של המטופל (הנוזל צריך להיות בטמפרטורה נוחה).
 • קח שתי כפות של שורשים מחורצים כתוש ויוצקים 500 מ"ל של מים. מרתיחים את התערובת על אש נמוכה כדי לאפשר לנוזל להתאדות בחצי. מסננים את המרק, מגניב לטמפרטורת החדר. לחפור ב 2-3 פעמים ביום.
 • מערבבים כף של עוזרד עם כמות זהה של periwinkle. יוצקים מרכיבים צמחיים עם 500 מ"ל מים להרתיח במשך 20-30 דקות. המרק צריך לעמוד כשעה, ואז לסנן אותו. אמצעי זה נלקח דרך הפה על כף 1 30 דקות לפני הארוחות.
 • שתי כפות של שורש פטל כתוש לשפוך 1 ליטר מים רותחים ולתת לו לחלוט במשך 12 שעות. עירוי מסנן ולקחת בתוך 100 מ"ל 3 פעמים ביום. מהלך הטיפול הוא לפחות 3 שבועות.

לפני השימוש מתכונים צמחיים, ודא כי אין תגובות אלרגיות עשבי תיבול בשימוש.

trusted-source[30], [31], [32]

אלוורה עם גודש באוזן

אלוורה (אגבה) הוא צמח עם מגוון רחב של תכונות מרפא. יש לו השפעה אנטי דלקתית, מאיץ תהליכי התחדשות, עובד כמו immunomodulator. הפעולה של חיידקים של אלוורה מתבטאת עצמה ביחס streptococci, staphylococci, דיזנטריה ומקלות דיפתריה.

מיץ אלוורה יעיל בטיפול של דלקת אוטיטיס, עם נגעים של צינור אוסטאכיאני, סינוסיטיס, נזלת. הוא משמש לכוויות, אקזמה ופתולוגיות רבות אחרות. הצמח משחרר במהירות כאבים במחלות אוזניים, משחרר דלקת ומקל על נפיחות.

כדי להכין את התרופה, לקחת עלה אלוורה (הצמח חייב להיות מעל 3 שנים), לקלף. ג 'ל בעדינות לאסוף עם כפית ואת המתח דרך cheesecloth. לקבור את המיץ וכתוצאה מכך 2-3 טיפות באיבר מושפע. הטיפול מתבצע במשך 4 ימים.

trusted-source[33], [34]

גרניום באוזן עם גודש

עוד תרופות מרפא פופולרי המשמש לטיפול במחלות האוזן הוא גרניום. הוא מורכב מ -500 מרכיבים: טאנינים, שמנים אתריים, ויטמינים ומינרלים, ייצור נדיף, טנין, פקטין, חומצות אורגניות ועוד.

גרניום משמש זיהומים נגיפיים חריפים בדרכי הנשימה, זיהומים בדרכי הנשימה חריפה, נזלת, סינוסיטיס, דלקת השד, כאב גרון. למפעל תכונות כאלה:

 • משכך כאבים
 • מתוח
 • אנטיספטי
 • המוסטטי
 • חיטוי
 • אנטי דלקתיים
 • מרגיע
 • מונע היווצרות מוגלה
 • מגרה את הייצור של אינטרפרון על ידי הגוף

גרניום נחשב אנטיביוטי טבעי. אם הצפיפות באוזן נגרמת על ידי הצומח הפתוגני, התהליכים הדלקתיים ומלווה בכאב, אזי ניתן להשתמש במרשמים הבאים לטיפול:

 1. לגלגל עלה טרי של הצמח לתוך צינור ולהכניס אותו לתעלת האוזן. כסה את האוזן בעזרת מטלית חמה או מתחמם. העלים משתנה כל 4 שעות. מהלך הטיפול הוא 3-4 ימים.
 2. למחוץ את המדינה עבה כמה עלים של הצמח ומערבבים עם 20 מ"ל של שמן זית. בתערובת שהתקבלה, להרטיב את turunda גזה ולהכניס לתוך איבר חולה במשך 6 שעות. בממוצע, הטיפול נמשך 3-5 ימים, עם otitis כרונית לא יותר מ 10 ימים.

לפני השימוש גרניום, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך. הצמח הוא התווית לילדים מתחת לגיל 3, בהריון, עם נטייה לתגובות אלרגיות, התקפי אסטמה.

trusted-source[35]

הומיאופתיה

שיטה אחרת לטיפול אלטרנטיבי המשמש למחלות אוזניים היא הומיאופתיה. במקרה של גודש, הוא משמש אם הבעיה נגרמת על ידי תהליכים דלקתיים או הפרעות של הגוף.

התרופות וההומיאופתיות העיקריות לשימושן:

 • בלאדונה - דלקת מפרקים, הפרדת הסוד, דקירה וכאב פועם. חום, כאב גרון ובלוטות, נזלת.
 • מגנזיה זרחנית - ליקוי שמיעה, כאבי ספסטית חמורים.
 • Aconite - כאב וגירוד, שיעול קל וצמא. כאבים פועמים באוזן, אף מחניק.
 • Hammomilla - הידרדרות התפיסה של מידע שמיעתי, תהליכים דלקתיים באיבר השמיעה, כאב פועם.
 • Ferrum phosphoricum - אי נוחות נגרמת על ידי זיהום ויש סיכון זה מתפשט למערכת הלימפה ואת דרכי הנשימה.

השתמש בכלים הנ"ל רק לאחר בדיקה על ידי otolaryngologist. כל התרופות שנקבעו על ידי הרופא ההומיאופתי, בחירת המינון האישי ומשך הטיפול.

trusted-source[36], [37], [38]

טיפול כירורגי

התערבות כירורגית עבור גודש באוזן מתבצעת במקרים חמורים. טיפול כירורגי הוא הכרחי עבור סיבוכים חמורים של otitis התקשורת, נגע בעור התוף, אובדן שמיעה, להיכנס לחלל האוזן של חרק או גוף זר.

ב otitis exodative, meringotomy או adenotomy מבוצעת עם או בלי shunt. בעור התוף ליצור חור שדרכו הנוזל צבר באוזן התיכונה (מים, דם, מוגלה). Shunting מנרמל את המבנה של הממברנה הרירית של האוזן התיכונה. תהליך הריפוי של עור התוף לוקח בערך 5-7 ימים, ואת שיקום הפונקציות של הצינור השמיעתי לוקח יותר מ 6 שבועות.

אם חרק חודר לתוך האוזן או חפץ זר תקוע, זה גורם אי נוחות חמורה גורם לך לחפש עזרה רפואית. הרופא בוחן את האיבר המושפע ומחליט על פעולות נוספות. לניקוי תעלת האוזן, השטיפה מתבצעת, באמצעות פינצטה וכלים רפואיים אחרים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לטיפולים אנטיספטיים. ניסיונות לקבל חרקים באופן עצמאי עלולים לגרום לפגיעה במבנים השמיעתיים.

trusted-source[39], [40], [41], [42]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.