Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בדלקת אוטיטיס כרונית בבית החולים ובבית

המומחה הרפואי של המאמר

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

עם אוטיטיס כרוני התקשורת, רק טיפול מורכב המורכב של שיטות טיפוליות שונות משמש. לכן, אמצעים שמרניים כוללים השפעה מקומית וכללית על הפתולוגיה.

באופן שיטתי, תעלת השמיעה החיצונית ואת שטח הטימפאנום מנוקים עם פתרונות חיטוי. לאחר מכן, antihistamines ו מיקרוביאלית משמשים כדי למנוע נפיחות - בצורה של טיפות או השקיה.

אפקט טוב הוא הוכיח על ידי צנתור של צינור השמע מהצד של הנגע: זה מאפשר להסיר את בצקת ולהציג vasoconstrictor ו desensitizing פתרונות לתוך חלל.

בשלב הבא של הטיפול הטיפולי, 0.5% דיוקסין, 0.01% miramistin וסוכנים אחרים מחוברים. אם יש דינמיקה חיובית מתמדת, החולה נשלח לניתוח, שמטרתו לשחזר את עור התוף הפגוע.

לפיכך, העמדות המרכזיות בטיפול בצורה הכרונית של המחלה נראות כך:

 1. נסיגה של תהליך דלקתית חריפה, אם הכרחי הכנה לניתוח.
 2. שחזור תפעולי של שלמות הממברנה.
 3. תקופת השיקום.

לא ניתן לבודד את התרופות המשמשות לטיפול במחלה הנדונה - תרופות נבחרות על בסיס סוג הפתוגן וחומרת התמונה הקלינית.

דלקת אזנים לא מסובכת מחייב שימוש בטיפול אנטיביוטי. אנטיביוטיקה של בחירה הם לעתים קרובות Amoxicillin, Azithromycin, Clarithromycin, Cefuroxime.

אם האופי הפטרייתי של דלקת אוטיטיס כרונית נקבע על ידי מסלול אבחון, אז ההכנות Fluconazole, Nizoral, ברוטלי, וכו '

דיבור על טיפול שמרני ביותר יכול ללכת רק במקרה יצוא של exudate מתרחשת ללא בעיות. אם יש צורך להציג את כל הפתרונות הרפואיים לתוך חלל הטימפני, יש צורך לנקות את האוזן של מוגלה והפרשות אחרות לפני כן.

בשנת בצורת טיפות של חומרי חיטוי מנוהל השמע החיצונית לשבץ כגון Furatsilinom, חומצה בורית, וכו 'כאשר זיהומים פטרייתיים Protargolum בבקשה שמיעתי להניח ספוג כותנה שוטונים אמצעים חיצוניים travogen, LEVÁRE, ניזורל טיפול כזה :. אינו פחות מחודש.

אם ניקח בחשבון כי במחלה כרונית, יש גירעון של ההגנה החיסונית, ולאחר מכן בטיפול המורכב הרופא עשוי להיות מומלץ לקחת immunomodulator (למשל, ויפרון). המינון שלה נקבע על פי גיל. כמו כן, מומלץ באותה מידה לקחת תרופות ביצור בצורה של חומצות ליפואית או pantothenic, תכשירים מולטי ויטמין.

טיפות עם אוטיטיס כרונית

 

מינון ומינהל

תופעות לוואי

הוראות מיוחדות

Furacil אלכוהול

צמר גפן הוא רטוב פתרון אלכוהול, האוזן החיצונית מטופלת. הבא ספוג צמר כותנה סמים, להכניס אותם לתוך האוזן המושפעת במשך 60 דקות. חזר פעמיים ביום. כמו כן, התרופה יכולה להיות מטפטף לתוך האוזן מושפע, בהעדר ניקוב בקרום.

לעתים רחוקות - תגובה אלרגית.

אין לטפטף אלכוהול לתוך האוזן עם עור התוף פגום או שחיקה בתעלת האוזן.

פרוטרגול

לטפטף 1-2 טיפות של התרופה במעבר השמיעה מושפע עד 3 פעמים ביום. משך הטיפול הוא 5-10 ימים.

אלרגיה, גירוי וגירוד של העור.

בילדות, התרופה משמשת את אותם מינונים כמו אצל מבוגרים.

אוטיפקס

החל עם קרום unperforated, 3-4 טיפות עד 3 פעמים ביום בהליך השמיעה מושפע. משך הטיפול אינו עולה על 10 ימים.

תגובות אלרגיות, תגובות לגירוי מקומי.

התרופה יכולה לשמש בתינוקות, החל מחודש.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

טבליות מ otitis כרונית מדיה

 

מינון ומינהל

תופעות לוואי

הוראות מיוחדות

אמוקסיצילין

המינון הנפוץ ביותר הוא 0.5 גרם שלוש פעמים ביום. במקרים חמורים, המינון מתעדכן.

פריחות בעור, אדמומיות, כאבים במפרקים, דלקת הלחמית.

Amoxicillin אינו prescribed עבור רגישות יתר פניצילינים.

Cefuroxime Sandoz

מבוגרים לוקחים 250 מ"ג פעמיים ביום.

כאב ראש, סחרחורת, פריחה בעור, עיכול.

התרופה אינה רצויה לשימוש במהלך ההריון.

פלוקונזולה

באופי הפטרייתי של דלקת השמנה לקחת 50-100 מ"ג של התרופה פעם ביום. משך ההרשמה נקבע בנפרד (מ -7 עד 30 יום).

לעיתים נדירות - שלשולים, פריחות בעור, הגדלת ייצור הגז.

התרופה אינה בשימוש בהריון, אצל ילדים מתחת לגיל 16 שנים.

Dioxydin עבור otitis כרונית התקשורת

Dioxidine - פעילות רחבת טווח מיקרוביאלית, אשר משמש לעתים קרובות בפועל אף אוזן גרון. התרופה היא יעילה במיוחד ביחס זיהומים הנגרמים על ידי vulgaris פרוטאוס, aeruginosa Pseudomonas, סלמונלה, סטפילוקוקוס, סטרפטוקוקוס, Escherichia coli ו- חיידק דיזנטריה, אנאירוביים פתוגניים. Dioxydin משמש באופן מקומי, ולכן התרופה אינה מפעילה תופעות מערכתיות ומרגיזות. כאשר מיושם אזנים חיצוני משחה טופס של התרופה, כפי שניתן לראות נגעים בתווך מימי ומחלקות פנימיות.

ככלל, עם דלקת אזנים כרונית אצל מבוגרים, 0.5% Dioxydin משמש, אשר מטפטף לתוך הבשר השמיעתי מושפע על ידי 2-3 טיפות. לפני ההליך, יש לנקות את האוזן ביסודיות - לדוגמה, דיסק צמר גפן טבולה במי מלח או במי חמצן.

אם Dioxydin הוא לשמש לטיפול בילד, הפתרון הוא מדולל במים סטריליים נוספים, כך ריכוז של החומר הפעיל אינו עולה על 0.1%.

עם נגיעה משולבת, מותר להנחיל פתרון לא רק אל מעבר השמיעה, אלא גם אל מעברי האף.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

ויטמינים

בתזונה של חולים הסובלים מאוטיטיס כרונית, מזונות בעלי תוכן גבוה של חומצה אסקורבית, ויטמין A ואבץ חייבים להיות נוכחים.

כולם יודעים כי קיווי ופרי הדר מכילים כמות גדולה של חומצה אסקורבית, ולכן הרופאים ממליצים להשתמש באוטיטיס לעתים קרובות יותר כדי להשתמש תפוזים, לימונים, וגם לשתות מיץ לימון בדילול כבד.

ויטמין A נמצא עגבניות וגזר - הם יכולים להיות אכלו שלם, או בצורה של מיץ סחוט טרי.

כמו כן, כדי לחזק את חסינות מזועזע דלקת האוזן הכרונית, מומלץ לצרוך בצל טרי ושום, לשתות מיצי ירקות - גישה זו תסייע להחליף את צריכת תוספי מולטי ויטמין רבים.

אם אתה לא יכול להקים באופן מלא דיאטה בריאה, אתה יכול לקחת חומצה אסקורבית בצורה של דראג 'ים, לעיסה וטבליות רגילות. שימוש אופטימלי של כ 500 מ"ג של ויטמין ליום.

חוסר ברזל מגביר את הסיכון של פתולוגיה זיהומית של איברים ENT. לכן, אתה צריך לעבור את הבדיקות, אם חוסר ברזל הוא אישר, ללכת לרופא כדי לקבוע את צריכת סמים המכילים ברזל.

בנוסף, אתה צריך לאכול יותר מוצרים להפחית את היווצרות של ריר בגוף. מוצרים אלה כוללים את רוב הירקות, פירות, עשבי תיבול, כמו גם שעועית, זרעים, אגוזים ותה ירוק.

טיפול פיזיוטרפי

אלקטרופורזה היא אחת השיטות הנפוצות ביותר של טיפול עבור otitis כרוני התקשורת. הנוהל כרוך בשימוש של מכשיר מיוחד - גנרטור של זרם תדר Ultraheadigh. כמובן, ביצוע טיפול כזה בבית הוא בלתי אפשרי: החולה מבקר בחדר הפיזיותרפיה בבית חולים או במרפאה. בפירוט על טיפול פיזיוטרפי של דלקת כרונית של כלי דם.

אין לבצע הליכים במהלך החמרה של המחלה. האפקט הכללי של אלקטרופורזה היא כי התרופה מוזרק נכנס הגוף רקמות פעמים רבות מהר יותר: למשל, ב otitis כרונית, lidase electrophoresis משמש לעתים קרובות. Lidase הוא אנזים התורם ל:

 • הסרת בצקת;
 • שיפור של רקמות רקמות;
 • שיפור במחזור הדם המקומי.

ב otitis כרוני התקשורת של האוזן התיכונה, הליך כגון UHF נקרא לעתים קרובות חשיפה לשדה חשמלי תדר ultrahigh עם תדר של 40 MHz. השיטה UHF יכול לחזק את זרימת הדם המקומית, לעצור את התהליך הדלקתי. ככלל, מפגש אחד נמשך לא יותר מרבע שעה.

טיפול של דלקת אזניים כרוניות בבית

פנקו דלקת אוזן תיכונה כרונית בבית ככל האפשר, ואפילו הכרחי - למשל, על רקע טיפול שמרני עשוי להשתמש במגוון של צמחי מרפא מתאימים, מוצרי דבורים, וכו 'כדי לא להחמיר את המצב, אתה צריך לדעת כמה כללים המאפשרים במיומנות לטפל דלקת אוזן תיכונה כרונית :.

 • עם otitis כרונית, יש הגבלה על השימוש בטיפות עם בסיס אלכוהול. פתרונות אלכוהול משמשים לעתים קרובות לפתולוגיות אוזניים, ולכן אנשים רבים מנסים להשתמש בהם בתהליך כרוני - וזה יכול להזיק רק בנסיבות מסוימות. לדוגמה, אם החולה יש ניקוב של הממברנה, או יש פצעים וכיבים במעבר השמיעה, ולאחר מכן נוטף לתוך האוזן, טיפות אלכוהול לא יכול להיות אסור באופן מוחלט.
 • ההגבלה חלה גם על השימוש בהליכים תרמיים. העובדה היא כי תחת השפעת חום ולחות, חיידקים מתחילים להכפיל באופן פעיל, ובכך להגדיל את מהלך התהליך הדלקתי. לכן, חימום עז של האוזן יכול לתרום להחמרה של דלקת, להאיץ את התפתחות מוגלה. אם היציאה לפליטה סגורה נסגרת, אזי עלולה להתרחש פריצת דרך בקורני המוח - דבר הנחשב לסיבוך מסוכן מאוד. חום יבש ניתן להשתמש רק לאחר התייעצות עם otolaryngologist, בשלב של שיקום, וגם כאשר הכאב נגרמת על ידי neuralgia.
 • אין להשתמש סוכני מרגיז אגרסיביים בריכוז גדול עבור הטיה לתוך האוזן. לדוגמה, לעתים קרובות אתה יכול לשמוע המלצות לטפטף על בצל האוזן המושפע או מיץ שום. ואחרי כל טיפול כזה יכול לגרום כוויות של בדים, ואפילו אובדן שמיעה. כדי למנוע תוצאות לא נעימות, עדיף לסרב לנהלים כאלה.

יעיל דוחס באוזן.

טיפול אלטרנטיבי

טיפולים אלטרנטיביים יכולים לשמש גם עבור otitis כרוני התקשורת. התנאי העיקרי הוא ייעוץ ראשוני חובה של הרופא ושמירה על כל ההמלצות שלו. טיפול אלטרנטיבי רק להאיץ את תהליך ההתאוששות.

 • עלה המפרץ עשיר בחומרים שימושיים, ולכן הוא משמש לעתים קרובות במחלות קשות רבות. הכן את עירוי כל כך: לשפוך 5 עלים 200 מ"ל מים רותחים, מתעקשים מתחת למכסה במשך שעתיים. עירוי הוא שיכור כדי לחזק חסינות לחסל את הזיהום בגוף - אבל השימוש בו צריך להיות מסוכן לחלוטין בגלל ההשפעות הרעילות האפשריות. לכן, חולה מבוגר צריך לקחת 1 כף. L. אינפוזיה היא לא יותר משלוש או ארבע פעמים ביום.
 • חומץ טבעי סיידר תפוחים תוצרת בית יכול לעזור עם אטיולוגיה פטרייתית של מדיה כרונית otitis. חומץ בכמויות שוות מעורבב עם מים חמים. בתערובת, טמפון הוא רטוב, אשר הוכנס בזהירות אז לתוך האוזן. בנוסף, אתה יכול לגרגר עם פתרון acetic: בשביל זה אתה צריך לקחת חלק אחד של חומץ תפוחים תפוחים ושלושה חלקים של מים חמים.
 • גיליון Kalanchoe כתוש, המסה וכתוצאה מכך הוא עטוף חתיכת גזה ומוכנס לאוזן מושפע - במשך 1-2 שעות. ההליך חוזר על עצמו מדי יום, 2-3 פעמים ביום.
 • עלה אלוורה נחתך, לשים במקרר ליום. אחרי זה, לסחוט את המיץ מן העלה, להספיג אותו עם גזה טורונדה והכניס אותו לתוך האוזן החולה במשך כמה שעות. ההליך חוזר על עצמו כל יום עד שיפור מתמיד של המצב.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

טיפול צמחים

כדי להאיץ את תהליך ההתאוששות של דלקת השד הכרונית ניתן להשתמש עשבי תיבול, שהם חיטוי טבעי, משככי כאבים ותרופות אנטי דלקתיות. צמחים בודדים משמשים בזהירות רבה לא לגרום להרעלת או ביטויים לא נעימים אחרים.

 • Cheremsha - עלים של צמח זה נקצרים באביב. עשבי תיבול עם הריח של שום לחלוטין קרבות עם חיידקים, יש תכונות אנטיספטיות ואנטי דלקתיות. שמנת חמוצה מתווסף למזון: סלטים, מרקים, מנות בצד. אתה יכול גם לסחוט מיץ מן העלים טריים וגבעולים ולשתות אותו לאחר כל ארוחה 1 כף. כפית.
 • פרחים קמומיל הם משכך כאבים טבעי חיטוי. המפעל יעזור עם דלקת השד הכרונית, כפי שהוא מתמודד היטב עם דלקת משחרר כאב. פרחים קמומיל ניתן לשלב עם פרחים של סולת לבנה. כדי להכין תרופה עבור otitis, לקחת 1 כף. L. הפרחים הם שפכו לתוך 200 מ"ל של מים רותחים, מתעקשים במשך 30-40 דקות. לאחר מכן, להרטיב את ספוג גזה ב אינפוזיה קיבל ולתקן אותו בתעלה השמיעתית החיצונית. על מכסה האוזן במטפחת או במגבת. הטמפון מוחזק באוזן במשך כחצי שעה.
 • מנטה עלים יש גם תכונות משכך כאבים, ואת ההשפעה שלהם היא רכה ונוחה. המתכון עם מנטה נראה ככה: לסחוט את המיץ מן הצמח הטרי, להוסיף דבש טבעי מים רותחים חמים. הפרופורציות הן כדלקמן: 2 כפית. מיץ, 2 כפית. מותק 200 מ"ל של מים. במוצר שנוצר, טורונדה כותנה לחה, אשר מוכנס אז לאוזן מושפע - כ 30-40 דקות.

הומיאופתיה

רבים מודעים לקיומם של סוכני טיפול אלטרנטיביים בטוחים כמו תרופות הומיאופתיות. לא כל החולים יש אמון בתרופות כאלה, אבל תוצאות מעשיות לעתים קרובות להדגים את היעילות המובהקת של הומיאופתיה, גם בהשוואה לטיפול מסורתי קונבנציונאלי.

חולים עם דלקת אוזניים כרונית הומיאופתים מומלץ לשים לב לאמצעים כאלה:

 • Aconite - משמש עבור otitis כרונית עם תסמינים קלים, כמו גם עם כאבי אוזניים חמורים, בשילוב עם גודש באף ושיעול יבש.
 • בלדונה - מתאים לחיסול פעימה, תפירה, ירי, כאבים חריפים, שנמשכים לא יותר משלושה ימים.
 • Hamomilla - עוזר עם zalozhennosti באוזן, רעש באוזניים, עם כאב עצבנות קשה.
 • גפר גופרית - משמש עם רמה נמוכה של סימפטומים של דלקת השד הכרונית, עם רגישות מוגברת של האוזן המושפעת, עם נטייה להפחית את הכאב לאחר הדחוס החם.
 • Mercurius - הוא prescribed עבור otitis כרונית, סימפטומטולוגיה של אשר מתעצם בלילה. דלקת אוטיטיס יכולה להיות מלווה בדלקת של שקדים בלוע, הופעת ריח לא נעים - הן מהאוזן הפגועה והן מחלל הפה. הומיאופתים מומלץ להשתמש ruodum iodatus עם otitis מרקורי בצד שמאל, ועם דלקת האוזן בצד ימין, Mercurius iodatos flavus.
 • Pulsatilla - משמש להחמרת תהליך דלקתי לאחר היפותרמיה או מים לחדור לתוך האוזן.
 • Verbaskum (mullein) - ניתן להשתמש עבור החדרת באוזן עם כאב או תחושה של גודש. התרופה אינה מתאימה לנוכחות הפרשות מהאוזן.

התרופה הנבחרת נלקחת ב 30C או 30D potencies. עם סימנים בולטים של החמרה, התרופה מוצעת כל שעתיים, ולאחר מכן כל 4 שעות. הקבלה הסטנדרטית היא 4 פעמים ביום. ככלל, שיפור גלוי מתרחש בתוך שלושה ימים, ולאחר תחילת השיפור המתמיד, הטיפול מופסק.

טיפול כירורגי

ההליך הבסיסי לטיפול בדלקת האוזן הטיבטית כרונית הוא ניתוח הנקרא tympanoplasty. מאחר וצורה זו של המחלה אינה מלווה בהרס רקמת העצם, ושרירי השמיעה נשמרים, הרי המוקד העיקרי של עבודת המנתח במצב זה הוא להחזיר את הממברנה הטימפנית.

הניתוח עם דלקת השד הכרונית יכול להתרחש על רקע של ניטור הפונקציונליות של עצב הפנים: זה הכרחי עבור התערבויות באמצע האוזן הפנימית. במהלך המבצע, נמדד בפעילות עצב electromyographic, ובכך מסוגל לבצע את ההליך בכמות הנדרשת, תוך מזעור הסיכון של נזק לסיבי העצב ואת התפתחות סיבוכים לא נעימים כגון עצב הפנים נוירופתיה.

הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית (בתנאי של חוסר מצב אלרגי של הגוף). המניפולציה של המנתח נשלטת על ידי מכשירים אופטיים מבצעיים מיוחדים עם רזולוציה גבוהה. רוב המטופלים מצליחים להתערב בעזרתו של גישה בתוך האוזן על ידי ביצוע חתך קטן. לעתים רחוקות המנתח נאלץ לחתוך מאחורי האוזן - למשל, אם ניקוב הוא מקומי בחלק הקדמי ולא ניתן לראות דרך התעלה השמיעתית החיצונית.

במהלך הניתוח, הרופא בוחן את הטימפאנום, מנתח את מצבו, מבצע את הסרת הרקמה הסחוסית ומשחזר את שלמות הממברנה. רקמות סחוס (זה יכול להיות טרגוס או auricle), אשר נסוגה בדרך מיוחדת. כמו כן מותר להחליף אותו עם fascia של שריר הזמני.

הבא, טמפונדה של תעלת השמיעה החיצונית מבוצעת, אשר מוסר לאחר כשבוע.

 • איך היא התקופה שלאחר הניתוח?

המטופל יכול להבחין בהופעת הרעש הפועם באוזן המופעלת, תחושת גודש - סימנים אלה נחשבים לגרסה של הנורמה.

על אשפוז פיקוח, החולה נשאר בממוצע 10-14 ימים. יתר על כן, הוא מקבל טיפול משקם, פיזיותרפיה. ערב השחרור מבית החולים, מבוצעת אבחנה חוזרת ונשנית, ולאחר מכן חוזרת על עצמה כעבור חודש.

במשך לפחות 4 שבועות לאחר הניתוח, אין לאפשר למים להיכנס לאוזן.

המסקנות הסופיות לגבי היעילות של טיפול כירורגי עבור otitis כרוני התקשורת מתבצעים, שלושה חודשים לאחר ההתערבות. ככלל, הדינמיקה החיובית קבועה ב -84% מהחולים.

האם אני יכול לטוס לים עם מדיה אוטיטיס כרונית?

כשלעצמו, מנוחה בים רק לטובת אדם חולה הסובלים otitis כרונית התקשורת. אם אנחנו מדברים על הטיסה - אז לשאלה הזאת אין תשובה חד-משמעית, כי הכל אישי. בוא ננסה להבין את זה.

כפי שכבר אמרנו, ישנם מספר סוגים של דלקת האוזן, למשל:

 • תהליך דלקת חיצוני משתרע על תעלת השמיעה החיצונית ועל הקיר של קרום טימפני מול זה.
 • דלקת האוזן התיכונה משפיעה על אזור האוזן התיכונה ומשתרעת מעבר לממברנה הטימפנית.
 • Labyrinthitis הוא הנגע של האוזן הפנימית, שבו קולטנים קולטניים ו וסטיבולרי ממוקמים.

אם אדם סובל מדיה אוטיטיס חיצוני, הטיסה בשבילו לא תהיה כל השלכות שליליות. אבל עם אוטיטיס ממוצע או פנימי, אכן יש בעיות - במיוחד במהלך ההמראה ואת הנחיתה של המטוס. זה בתקופות אלה כי הלחץ עולה, ואת קרום טימפני הוא סחט החוצה. אם ניקח בחשבון כי עם דלקת אוטיטיס כרונית, קירות חלל פגומים דלקת, ויש exudate בחלל, אז מדינה כזו יכולה להוביל לתוצאות לא נעימות למדי.

לכן, אם ניתן, לפני קבלת ההחלטה לטוס, עליך להתייעץ עם הרופא שלך, כמו כל מקרה הוא יחיד.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.