Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת אוזניים כרונית בתקשורת במבוגרים וילדים

המומחה הרפואי של המאמר

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

התפתחות של פתולוגיה כזו ככלי דלקת אזניים כרונית קשורה לעיתים קרובות עם טיפול לא נכון של תהליך דלקתי חריף באוזן. אמנם, על פי הסטטיסטיקה, המחלה יכולה להתגרות על ידי גורמים אחרים - למשל, פציעות.

האבחנה של הצורה הכרונית נקבעת בנוכחות הפרה קבועה של שלמות הממברנה הטימפנית. פריקה מהאוזן היא סימפטום אופציונלי של הפתולוגיה, שכן הם יכולים להיות קבועים זמנית.

בחוגים רפואיים זה נחשב כי במקרה של דלקת של האוזן התיכונה נמשך יותר מחודש, ניתן לאבחן כרוני otitis התקשורת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי מידע של ארגון הבריאות העולמי, דלקת כרונית כרונית יכולה להיחשב מחלה שבה יש זרם קבוע של מוגלה מהאוזן במשך יותר מ 2 שבועות. אבל רוב otolaryngologists נוטים לחשוב אחרת, הדירוג otitis צורות כרוניות רק כאשר ההארכה היא נצפתה במשך חודש או יותר.

על פי הנתונים, שבוצעו על ידי ארגון הבריאות העולמי, otitis כרונית משפיע על כ -1.5% מהאוכלוסייה. ב 60% מהחולים, יש הידרדרות מתמדת בשמיעה.

בכל מטופל שני, הכרוניזציה נוצרת גם בילדות או בגיל ההתבגרות - עד גיל 18.

מדיה אוטיטיס כרונית כרונית יש את הסיכון הגדול ביותר של סיבוכים, אשר, בין היתר, יכול להוביל למוות.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

גורם ל דלקת כרונית בתקשורת

דלקת אוזניים כרונית מתפתחת בהדרגה, והסיבה לכך יכולה להיות מספר סיבות:

 • חוסר יעילות של צורות חריפות של המחלה, או התעלמות של הטיפול ככזה;
 • פרקים חוזרים ונשנים של טופס חריף, עם היווצרות שינויים cicatricial ב טימפנוס;
 • אנומליות בפיתוח של הצינור השמיעה שמחבר את איבר השמיעה ל nasopharynx;
 • תהליכים זיהומיים ודלקתיים.

סוכנים פרובוקטיביים בפיתוח של דלקת אזנים כרונית הופכים בעיקר חיידקים כגון staphylococcus, לעתים קרובות פחות - enterobacteria, Pseudomonas aeruginosa. תהליכים ארוכי טווח יכולים להיגרם על ידי נוכחות של הפתוגן פטריות.

רוב החולים שביקשו עזרה רפואית עבור gnotecheniy וליקוי שמיעה קבוע, המחלה קשורה עם החמרה של הצורה של הצורה החריפה של המחלה. התפתחות כזו של המצב אפשרית בהשפעת גורמי סיכון מסוימים.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

גורמי סיכון

 • פאתולוגיות דלקתיות לא ריפוי ב nasopharynx.
 • קושי לנשום, חוסר יכולת לנשום בצורה נאותה דרך האף (אנומליות מולדות, אדנואידים, וכו ').
 • תנאי חיסונים.
 • הפרעות במערכת האנדוקרינית (בעיות בתפקוד בלוטת התריס, השמנה, סוכרת);
 • טיפול ארוך טווח במחלות כרוניות אחרות;
 • אורח חיים לא בריא;
 • תזונה חדגונית חדגונית, היפופיטמינוזיס.

החמרות של דלקת כרונית כרונית מתרחשות לעיתים קרובות בהשפעת גורמים כגון היפותרמיה או התחממות יתר של הגוף, מים הנכנסים לקורס השמיעה, ARI ו- ARVI.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

פתוגנזה

תכונות פתוגנטיות של דלקת השד הכרונית תלויים בשילוב של גורמים רבים - גורמים פיזיקליים, זיהומיים, תרמיים וכימיים של המחלה. ברוב החולים, הפתולוגיה מתפתחת כתוצאה של צורה חריפה ללא מרפא של אמצעי אוטיטיס suppurative. רגעים פרובוקטיביים גם לעתים קרובות להיות תנאים שונים, אשר מלווה בהיחלשות חדה של חסינות.

ובכל זאת, הסיבה העיקרית הרופאים קוראים ליפול לתוך האוזן התיכונה של staphylococcus פתוגני, על רקע יצירת תנאים נוחים עבור החיידקים: חסינות חלשה, מחלות כרוניות תכופות או של nasopharynx, סינוסים paranasal.

לפי מיקום, אלה צורות של מחלה כרונית האוזן כרונית, כגון mesotympanitis ו epitimpanitis, נבדלים.

דלקת כרונית mesotympanitis יכול להיות ביטויי אנטומיים פתולוגיים שונים, בהתאם לשלב של התהליך. לדוגמה, השלב של רמיסיה מאופיין בנוכחות של ניקוב של הממברנה, עם לוקליזציה באזור מתוח בעיקר באזור הקרוב למרכז. עם קוטר גדול של ניקוב, אתה יכול לראות את הידית של הפטיש התלוי באופן רופף מעל חלל תוף. הגבולות של חור ניקוב הם רזים, או יש צורה של צלקת דחוס. חלקים ניזוקים של הממברנה נראים נורמליים, ללא שינויים אופייניים. קרוב יותר לקיר המדיאלי של החלל, הרקמה הרירית באזור שכמייה לחה וחיוורת.

בשלב החריף של mesotympanitis, התמונה החזותית משתנה באופן דרמטי. התעלה השמיעתית החיצונית מלאה בהפרשות רבות-ריריות. החלקים המאוחסנים של הממברנה הופכים אדומים ומעבים, והחללים הריריים מתנפחים ומסמיקים. גיבוש של granulations ו פוליפים קטנים אפשרי.

דלקת אפיטימפאניטית כרונית יש תופעות פסיכואנאטיות אחרות, שכן הן הרקמה הרירית של חלל הטימפני ואת הרקמה הגרמית של תהליך מסטואי מעורבים בתהליך. התגובה הדלקתית מתפשטת עם התבוסה של שלפוחיות השמע, אנטרום ומערה, הקירות של שטח התוף הנ"ל. בגלל תהליכים אלה, המונח "epitimpanitis" מתייחס פתולוגיה המשפיעים על אזור attico-antral. מגוון זה מאופיין בלוקליזציה שולית של ניקוב בחלק לא מתוח של הממברנה: באתר זה אין טבעת תוף גיד. בגלל תכונות אלה, דלקת מתפשטת במהירות לרקמת העצם, מה שמוביל להתפתחות של דלקת העצם. רקמות העצם מלא מוגלה עבה, ריח, ריח, ניכר מופיע. במקרים מסוימים, היווצרות של granulations אפשרי.

המונח "choleastoma" פירושו מבנה דחוס בהיר, מכוסה אפיתל קשקשי מרובד. רקמת העצם מתפוררת תחת ההשפעה של choleastomy - בעבר ברפואה זה נקרא עוד מונח "עששת". הגדלת ההשכלה עלולה להוביל להרס חמור באזור הזמני, אשר לעיתים קרובות הופך את הגורם להתפתחות של סיבוכים תוך גולגולתיים.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

תסמינים דלקת כרונית בתקשורת

למעשה, דלקת השד הכרונית מאופיינת על ידי סימפטומים כגון נוכחות של קרום מחורר, תהליך דלקתי, תחושות כואבות והידרדרות של תפקוד השמיעה. בהתאם לגרסה של התפתחות המחלה, ניקוב יכול להיות ממוקם במרכז או ליד הקצוות של הממברנה.

תסמינים אחרים עשויים גם הם להשתנות מעט זה מזה.

 • פריקה סוחפת יכול לפעמים להיות ריח לא נעים, אבל לא בכל המקרים. אצל חלק מהחולים, ההספקה קבועה, בעוד שבמקרים אחרים היא עשויה להיות תקופתית או נעדרת במשך זמן רב. אם הפרשות קיימות, אז יש "פלוס" בו, כמו ההסתברות של חדירה מוגלה לתוך קרום המוח יורד.
 • הרעה ביכולות השמיעה קשורה, קודם כל, עם נזק לקרום הטימפני. ירידה חדה יותר בשמיעה עשויה להיות תוצאה של הופעת פוליפים באוזן.
 • כאב - כאב או "ירי" הוא לעתים קרובות מופרע במהלך התקופה הפעילה של המחלה. התחושות חזקות למדי בהחרפת המחלה, אך לעתים קרובות יותר כאב הוא גרוע בלילה ויש לו אופי מציק.
 • תחושה של zalozhennosti - תחושה, כאילו כמובן השמיעה יש נוזלי. חולים רבים אולי יש רצון לנקות את האוזן "ממולא", אבל זה לא צריך להיעשות: בדרך זו קל להזיק, הבעיה עדיין יישאר.
 • רעש האוזן יש הרבה במשותף עם תחושה של "מחנק": תחושה זו יכולה לגרום הרגיז, מיגרנה מצבי רוח במצב המטופל, כפי שהוא כל הזמן באופן משמעותי ומחמיר את ריכוז תשומת הלב.
 • כאב ראש, סחרחורת - תסמינים אלה נגרמים על ידי תגובה דלקתית המתרחשת בקרבת מבנים המוח.
 • הפגיעה בתפקוד של שרירי הפנים מתגלה כאשר המחלה נמשכת זמן רב, ללא טיפול הולם. במצב דומה, paresis ו שיתוק של עצב הפנים לפתח.
 • עליית הטמפרטורה אפשרית בתקופה הפעילה של המחלה - בשלב של החמרה.

הסימנים הראשונים של נזק פטרייתי לאוזן הם הופעת גירוד בתוך המעבר השמיעתי, עלייה ברגישות העור באוזן, והכאב בראש מהצד של הנגע. הכאב יכול להיות כואב, או פועם, דוחק, תפירה, עם הקרנה בלסת, ויסקי, אזור האוקסיפיטלית.

trusted-source[45], [46], [47], [48]

דלקת אוזניים כרונית אצל מבוגרים

הצורה הכרונית של המחלה בחולים מבוגרים יכולה להימשך עשרות שנים, כמעט מבלי להפריע. העובדה היא כי התמונה הקלינית הבהירה קיימת רק בתקופות של החמרה: אם אין תקופות כאלה, אז לא כאב ולא חום נצפתה. ואם המחלה היא חד צדדית, חולים רבים אפילו לא לשים לב לירידה ביכולות השמיעה.

המטופל מגיע לרוב לרופא רק במקרה של מוגלה מוגלה מוגלה - זה קורה ערב החמרה של המחלה. לעתים קרובות יש פריקה ריח לא נעים מאוד, אשר קשה להתעלם. במקרים מתקדמים, יש סימנים של מבוך או נגעים תוך גולגולתיים, ועם הפתולוגיה הדו-צדדית, נצפתה ירידה הדרגתית ביכולות השמיעה.

הבעיה החמורה ביותר במבוגרים היא דלקת פרקים כרונית עם ניקוב שולי. תגובה דלקתית, הממוקמת בחלק העליון של החלל הטימפני, מלווה לעיתים קרובות בתהליכים מזיקים בצד החיצוני של חלל התוף. הרס רקמות לעיתים קרובות גורם להיווצרות נוספת של granulations, תצורות polyposis, choleastomy.

קביעת דלקת כרונית של התקשורת והערכת אופיו (קורס משותף או מורכב) מבוססים על מידע שהושג במהלך otoscopy ו נהלים נשמע. התפקיד המכריע מתבצע על ידי ההכרה של סוג של ניקוב (במרכז או לאורך הקצה).

נפח והטבע של פריקה סוחף הוא גם תכונה חשובה המאפשרת להעריך את חומרת הפתולוגיה. יש לזכור כי לעתים קרובות צחנת המוגלה אינה מצביעה על תהליך נקרטי, אלא מדברת רק על אי עמידתו של המטופל בכללי ההיגיינה של האוזן הפגועה. במצב כזה, לאחר ניקוי יסודי של איבר השמיעה בשלב הראשוני של הטיפול, ריח לא נעים נעלמת, אשר לא מתרחשת עם נמק מזיק.

שמיעה בכל הווריאנטים של דלקת אוזניים כרונית אצל מבוגרים מחריפה עקב מערכת ניטור קול מופרעת.

trusted-source[49], [50], [51]

דלקת אוזניים כרונית בהריון

תהליכים דלקתיים כרוניים במהלך ההריון מתרחשים באותה תדירות כמו בתקופות פיזיולוגיות אחרות. עם זאת, ההבדל הוא כי מצב מיוחד של אישה בהריון מספק מגבלות חזקות על האפשרות של נטילת תרופות. זה חל על כל המחלות, כולל otitis כרונית התקשורת, כי תרופות יכולות להיות השפעה שלילית על התפתחות העובר.

תהליך דלקתי באוזן יכול לגרום לאישה אי נוחות רבה. מצב מסוים לעיתים קרובות גורם לאישה להיות רגישה כמעט לכל הדברים הקטנים. במקרה זה, כל סימפטום "סטנדרטי" של דלקת אוטיטיס כרונית עלול לגרום להפרעות עצבים.

כשלעצמו, התהליך הדלקתני אינו מהווה סכנה לחולה ההרה: רק צורות סמויות של המחלה יכולות להיות מסוכנות. צורה כרונית יכולה להימשך שנים, מבלי לגרום חרדה, להחמיר במהלך תקופת ההריון של התינוק. ולמעשה החמרה של המחלה כמעט בכל המקרים כרוך בשימוש באנטיביוטיקה, אשר לא תמיד מותר לטיפול של נשים בהריון. חד משמעית בתקופה זו הם התווית:

 • Anauran (תרופה המבוססת על polymyxin סולפט, neomycin ו לידוקאין);
 • Ciprofloxacin (אנטיביוטיקה phterquinolone);
 • חומצה בורית (חיטוי וחיטוי);
 • Norfloxacin (הכנה fluoroquinolone).

כדי למנוע צרות, הטיפול צריך למנות רק רופא. פרמקולוגיה מודרנית היום יש את כל הפוטנציאלים להתמודד עם תהליך כרוני, כולל, ובמהלך ההריון.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61]

דלקת אוזניים כרונית אצל הילד

אחד ההבדלים העיקריים בדלקת אוזניים אצל ילד הוא שהתהליך הכואב מתפתח באיבר שמיעה לא תקין, שעדיין נמצא במצב של צמיחה מתמשכת, פנאומטיזציה והבחנה. זה הגיוני כי בריא במהלך תהליך היצירה באוזן ואת העצם הטמפורלית, כמו גם בכל הגוף, קובע תנאים מסוימים - בפרט, הילד צריך לאכול כרגיל, להיות בסביבה חברתית והבית נאות, יש להקים מתאימים חילוף החומרים. כמובן, הגוף של הילד יותר מבוגר, צריך כמה מינרלים הדרושים כדי לבנות מערכת העצם. מטבוליזם מינרלי לקוי משבש את הפיתוח של אלמנטים העצם - בפרט, תהליך מסטואידי.

הוכח כי ילדים עם התפתחות גופנית נורמלית יכולים בקלות לסבול דלקת באוזן. המעבר של המחלה לצורה כרונית נצפה לעתים קרובות יותר אצל ילדים הפגרים מאחור, בעלי חסינות חלשה, סובלים מחוסר בחומרים שימושיים בתזונה. כרוניזציה של התהליך הוא ציין גם בנוכחות מחלות של מערכת העיכול, מחלות זיהומיות, הפרעות האנדוקרינית, כמו גם במצב של הזנה לא נכונה.

האופי של מחלה דלקתית, כמו גם כמובן שלה עשויה להיות תלויה גם בסוג של הסביבה שבה מתחילה להיווצר התגובה - כלומר מצב הרקמה הרירית, בנוכחות התוכן של האוזן התיכונה, מידת pneumatization של העצם הטמפורלית, במיוחד לאוזן של מערכת כלי הדם. גורמים אלה נוטים להשתנות כל הזמן כמו הגוף של הילד גדל. זה חייב להילקח בחשבון בעת אבחון מרשם של משטר טיפולי.

אצל תינוקות, בניגוד למטופלים מבוגרים, פתולוגיות מבודדות של הנזופרינקס כמעט ולא מאובחנות - ברוב המקרים, דלקת גם משתרעת לאזור האוזן התיכונה.

trusted-source[62], [63], [64], [65], [66], [67], [68]

שלבים

בתקופה של החמרה של מחלה כרונית ישנם שלבים כאלה:

 1. שלב של דלקת, שבו ההתפתחות הראשונית של תהליך דלקתי מתרחשת.
 2. שלב catarrhal, שבו דלקת משפיעה על הקליפה של האוזן התיכונה.
 3. שלב דפורטיבי, שבו מוגלה מתחיל להצטבר באוזן התיכונה.
 4. שלב postperforative, המקביל תחילתה של האוזן מן האוזן.
 5. השלב הוא reparative, מתנהל עם סימנים של abating את תהליך דלקת ו הצטלקות של רקמות פגום.

trusted-source[69], [70], [71], [72], [73], [74]

טפסים

על פי מאפיינים קליניים ופרוגנוסטיים, דלקת כרונית כרונית מחולקת לתהליכים עם ניקוב מרכזי של הממברנה ותהליכים עם ניקוב שוליים. המונח "ניקוב מרכזי" מרמז על מראה של חור, מוקף מכל הצדדים על ידי הקצוות המאוחסנים של הממברנה. אם אנו מדברים על ניקוב קצה, אנו מתכוונים ללוקליזציה של החור ליד אלמנט העצם של המעבר השמיעתי, או בחלק הרפלני של הממברנה.

בצורתו, ניקוב יכול להיות שונה: מעוגלות, סגלגל, בצורת כליות, עם קוטר שונה.

הסיווג העיקרי של המחלה מספק הפרדה שלה סוגים כאלה:

 • דלקת אוזניים כרונית - מתפתחת בנוכחות חיידקים, ובתורה, יש שתי תת-סוגים נוספים:
  • mesotympanitis (עם נזק רק לחלל הטימפני);
  • epitimpanit (עם נזק לרקמת העצמות).
 • דלקת אוזניים כרונית חיצונית היא תהליך דלקתי, התפתחות אשר מתרחשת לעתים קרובות כתוצאה של נזק מכני קבוע לפציעות ופציעות האוזן פגז התעלה השמיעתית החיצונית. דלקת אוטיטיס חיצונית עשויה להיות ממוצא פטרייתי.
 • דלקת כרונית tuboimpanalny כרונית היא פתולוגיה של האוזן הימנית, שבה יש ניקב מתמיד של הממברנה. ניקוב עשוי להיות קשור עם דלקת חריפה שהועברה בעבר, או עם נזק מכני לקרום הטראומה.
 • אמצעי הדלקת המעי הגס כרוניים מאופיינים בשלושה תסמינים בסיסיים: הפרשות מתמשכות או לסירוגין של פריקה סתמית מפתיחת האוזן, ניקוב מתמיד של הממברנה ופגיעה בשמיעה בדרגות שונות.
 • דלקת כרונית של דלקת אוזניים כרונית מאופיינת על ידי תקופה ממושכת של הצטברות של הפרשות צמיגה בתוך חלל הטימפני. הקרום יכול להישאר שלם, אבל המטופל יש הפרה של הפונקציה של הצינור השמיעתי.
 • דלקת אוטיטיס כרונית היא תהליך פתולוגי המתרחש על השלב catarrhal של דלקת, שבו התהליך משפיע על האוזן התיכונה.
 • דלקת אוזניים כרונית - מאופיינת על ידי היווצרות של שינויים צלקת הטימפאנום על הממברנה. יש גם היתוך של שלפוחיות השמיעה וכתוצאה מכך, לירידה מובהקת ביכולות השמיעה. הסיבות לפאתולוגיה זו הן הישנות תכופות של דלקת אוטיטיס, או בצורה ארוכת טווח הנוכחית של המחלה.
 • דלקת אוזנית כרונית כרונית היא מחלה המאופיינת על ידי הצטברות של נוזל serous בתוך האוזן. לעתים קרובות, מחלה זו מלווה על ידי הידרדרות תפקוד השמיעה ותחושה של גודש (במיוחד כאשר בליעה). דלקת אוזן כרונית יכולה להיות אקטיקה חיידקית או ויראלית.
 • דלקת אוזניים כרונית היא צורה חמורה של המחלה עם התבוסה של האוזן התיכונה. בדרך כלל דו - צדדית דו - צדדית - כאשר מודאגים הן מאוזן ימין והן שמאל, מאובחנים בילדים צעירים, אשר קשורים לתכונות אנטומיות של מבנה האברים השומעים.
 • דלקת אוטיטיס שמאלנית כרונית היא תהליך פתולוגי, המעורב באוזן השמאלית.
 • דלקת אוזנית כרונית בצד ימין היא מחלה שבה האוזן נפגעת מהצד הימני.

trusted-source[75], [76], [77], [78], [79], [80], [81]

סיבוכים ותוצאות

הקשיים מתעוררים בעיקר באמצעות אשמתו של המטופל עצמו - לדוגמה, אם הוא לא ממהר ליצור קשר עם רופא, או עוסקת עצמית תרופות. דלקת כרונית באוזן אינה מחלה כלל לא מזיקה, אלא מפחידה ומסוכנת. התוצאות של רשלנות עבור המטופל יכול להיות מאוד שלילי.

 • Mastoiditis - מתרחשת כאשר תהליך דלקתי מתפשט לתהליך מסטואידי, מה שמוביל את הופעת בצקת ו להתמקד מגושם על רקע של כאב וחום קשים. אם אתה לא עוזר בזמן, המורסה נפתחת על ידי עצמך, גרימת דלקת של קרמי המוח. הטיפול הוא רק כירורגי.
 • קרע של עור התוף הוא סוג נפוץ של סיבוך, שבו מוגלה נכנס חלל התעלה השמינית ולא לתוך הגולגולת. במצב כזה מצביעים על החמרה של דלקת אוזניים כרונית עם ניקוב. עם גישה בזמן לרופא, הממברנה מתעכבת במשך שבוע.
 • החמרה בדלקת האוזן הכרונית נמשכת בהתאם לסוג דלקת האוזן הרגילה, ולעתים קרובות מתרחשת על רקע זיהום מצטרף או מחלת catarrhal. לכן, אם במהלך תקופת ההפוגה האוזן הפגועה לא הטרידה את המטופל, במהלך תקופת ההחרפה, הטמפרטורה עלולה לעלות, הכאב גדל, יש רעש חיצוני, והשימוע נעשה גרוע יותר.
 • אובדן שמיעה בדלקת אוזן כרונית יכול להיות קבוע, במיוחד בשלב מתקדם של המחלה. סיבוך זה אינו בטוח במיוחד עבור מטופלים בגיל הרך, אשר, יחד עם ליקוי שמיעה, עלול גם לאבד כמה יכולות דיבור.
 • מורסה מוחית היא תהליך דלקתני סוחף בצורה של מיקוד ברקמות המוח. המחלה מתחילה בחריפות, עם כאב חמור בראש, בחילות, סחרחורת, חום.
 • שמיעה עם דלקת אוטיטיס כרונית מצטמצמת עם סיבוכים כגון labyrinthitis היא תגובה דלקתית באוזן הפנימית. המטופל עלול להיתקל גם בקשיים עם איזון, שכן תפקוד המערכת הווסטיבולרית נפגם.

החמרה של דלקת השד הכרונית אינה מוגבלת תמיד לרקמות ריריות ויכולה להתפשט לרקמת העצם - לדוגמה, על פני העצם החיצוניים של החלל המתופף. במקרים מסוימים, שכבת קליפת המוח של תהליך מסטואידי נהרס עם היווצרות של המורסה subperiosteal.

דלקת אזנים כרונית יכולה להיות מסובכת על ידי עששת עצם, התפשטות של granulations, צמיחה של פוליפים, עששת.

החמרה של epitimpanitis עלולה להוביל otogennym סיבוכים חמורים, אשר מפתחת כבר בתקופה הראשונית של המחלה. למרבה הצער, עם התפתחות של סיבוך כזה, מקרי מוות אינם נדיר.

trusted-source[82], [83], [84], [85], [86], [87], [88]

אבחון דלקת כרונית בתקשורת

אם יש חשד לדלקת אוזניים כרונית, הרופא מבצע אבחון ממושך - זה חשוב במיוחד אם המטופל מתלונן על הידרדרות אביזרי שמיעה וכאב אוזניים.

במהלך ההודאה הראשונית, הרופא-otolaryngologist בודק את המטופל, ולאחר מכן מינה מספר מחקרים עזר. אז, עבור האבחנה הנכונה מומלץ דיאגנוסטיקה אינסטרומנטלית:

 • אוטוסקופיה עם משפך Zygle עוזר לשקול את הניידות מופחתת של הממברנה נגרמת על ידי לחץ שלילי, או הצטברות של הפרשות בחלל. עם תפקוד תקין בעת יצירת לחץ חיובי בתנועה השמיעתית החיצונית, הממברנה נעה לעבר שטח התוף, ובזמן יצירת לחץ שלילי - לעבר תעלת השמע החיצונית. תנודה כזו ניתן לראות את החלק העליון האחורי של הממברנה.
 • Audiometry הוא נפוץ באבחון של דלקת השד בילדות. הנוהל מאפשר לזהות את החירשות, וכן לקבוע את הגורמים לדלקת אוטיטיס חוזרת ונשנית בהתפתחות הדיבור. האבחון מתבצע בתא אטום לרעש.
 • Timpanometry מסייע לקבוע את הסיבה לשינויים שזוהו על ידי מדידת עכבה. הנוהל מספק הערכה של הניידות של הממברנה על פי נפח השתנה של המעבר השמיעתי על רקע הלחץ intra- המעבר השתנה.
 • באמצעות מזלג כוונון בתדירות של תנודות של 500-1000 הרץ מסייע להבדיל נוירונסורי ו מוליך שמיעה. ביצוע בדיקה Weber: מזלג כוונון ממוקם על הקו החציוני, והחולה קובע איזה צד של הצליל הוא ברור יותר. גם לבצע מזלג כוונון של רינה: לכסות את האוזן אחת ולהחיל צליל המזלג צליל לתהליך מסטואי בצד הנגדי. המטופל צריך לציין בנקודה שבה הוא מפסיק לשמוע את הצליל. לאחר מכן, המזלג מכוון ממוקם ליד תעלת השמיעה החיצונית ושוב מחכה לרגע שבו החולה מפסיק לשמוע את הצליל. לפיכך, העצם ואת הולכה קול האוויר נקבעים. הנורמה אמורה להיות כאשר התפיסה האווירית הקולית היא כפולה מהתפיסה של העצם.

אימנדנסומטריה עם דלקת פרקים כרונית מאפשרת בעת ובעונה אחת להעריך את הניידות של הממברנה ואת שלפוחיות השמיעה, וכן לקבוע את מידת הפטנט של הצינור השמיעתי. המהות של הנוהל היא כדלקמן: מכשיר עם מקור קול משולב, גלאי פלט של supercharger אוטומטי הוא הציג לתוך הנתיב החיצוני. המכשיר עם החיישן חותמת את המעבר השמיעתי. עם השינוי בלחץ, הפעילות המוטורית של הממברנה ושינויים באוזניות השמיעה, אשר נאמדת על ידי הרופא על פי מידת האנרגיה הקולית המשתקפת והקולטת. התוצאה מצוירת בצורת גרף של עקומות התלות של ניידות הממברנה על לחץ תוך-מעבר. ההליך מבוצע במסגרת אשפוז חוץ וניתן להשתמש בו לאבחון תפקוד השמיעה אצל מבוגרים וילדים מגיל 7 חודשים.

בנוסף, יש צורך לעבור כמה בדיקות:

 • ניתוח ביוכימי וסרולוגי של דם לזיהום;
 • bakposov vydeleny על מיקרופלורה עם הערכה סימולטנית של רגישות לתרופות אנטיבקטריאליות;
 • בדיקה מיקרוסקופית של הפרשות;
 • בדיקות אימונולוגיות וניתוחים אחרים.

אם המידע המתקבל במהלך בחינה של המטופל מציין את נוכחותה של מחלה אטופית, נקבע מחקר אימונולוגי. אם החולה סובל ממחלות זיהומיות תכופות בדרכי הנשימה העליונות, מומלץ לקחת בדיקות ל- IgA, IgM, IgG, וכן לבצע בדיקה תפקודית של מצב החיסון ההומוראלי. כאשר טיפול לא יעיל של דלקת אוטיטיס כרונית (במיוחד זו המשולבת עם ברונכיטיס כרונית ו / או סינוסיטיס), יש לשקול אבחנה דיפרנציאלית, ובכך למנוע דיסקינזיה של המפרקים הראשוניים.

trusted-source[89], [90], [91], [92], [93], [94], [95], [96]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי, קודם כל, מבוסס על לוקליזציה של ניקוב, על אופי של פריקה. בנוסף, צילומי רנטגן של האזור של תהליך mastoid.

עבור פריקה סתמית מן האוזן עם ריח לא נעים, בידול מתבצע עם epitimpanitis: יש צורך להבהיר את נוכחותו של תהליך מזיק או choleastoma. במקרים מסוימים, mesotympanitis יכול לייצר סימפטומים דומים, אבל ריח לא נעים במצב זה נעלם לאחר ניקוי האוזן, כי אין לו שום קשר עם תהליכים פתולוגיים ברקמת העצם.

Epitimpanitis מאופיין על ידי נזק מוחלט קרום טימפני, או ניקוב ב מ '. שרפנלי. לכן, הליך אבחון חשוב הוא otoscopy, שבוצעו בזהירות רבה. לפני otoscopy, יש צורך לנקות לחלוטין את המעבר השמיעה מן ההפרשות, שכן גם כמויות קטנות מהם יכולים לכסות את ניקוב ולמנוע את האבחנה הנכונה.

רדיוגרפיה תסייע לבחון את המבנה השבור של התהליך המסטואיד, וגם לראות את choleastoma - בצורה של חינוך חלל.

יַחַס דלקת כרונית בתקשורת

על שיטות הטיפול של דלקת השד הממוצע כרוני בבית ובבית החולים לקרוא במאמר זה.

מְנִיעָה

מדיה אוטיטיס כרונית מביאה הרבה אי נוחות לאדם חולה. לכן, אם אפשר, עדיף למנוע את המחלה מראש כדי למנוע סבל. כל מי שאכפת לו על בריאותו שלו צריך לדעת על אמצעי מניעה כאלה.

 • היפותרמיה יש להימנע. אם אתה עדיין להצטנן, אז אתה צריך מיד להתחיל בטיפול, בלי לחכות להחמרה של המחלה.
 • חסינות חזקה היא המפתח להגנה מוצלחת של הגוף ממחלות רבות. לכן, חשוב לשמור על כוחות החיסון שלך "נכונות לחימה מלאה". כדי לעשות זאת, אתה צריך לנהל אורח חיים בריא, לאכול באופן מלא, ואם יש צורך - למשל, בתחילת האביב, לקחת תכשירים מורכבים מולטי ויטמין.
 • שימושי במיוחד עבור הגוף הם התקשות, הליכה בחוץ, משחקים פעילים. ידוע כי אורח חיים בלתי פעיל מגביר את הסיכון לתחלואה, כולל התפתחות של דלקת אוטיטיס כרונית.

trusted-source[97], [98], [99], [100], [101], [102], [103], [104], [105], [106], [107]

תַחֲזִית

דלקת האוזן כרונית דורש טיפול לטווח ארוך. עם זאת, אם אתה בדיוק בצע מרשמים רפואיים, המחלה ניתן לרפא. בכתובת מאוחרת לרופא לאחר קורס טיפולי יכול להישאר תוצאות לא נעימות בצורה של הידרדרות של שמיעה, הפרות שיווי המשקל.

במיוחד לעתים קרובות אובדן שמיעה הוא נצפה עם הישנות תכופה משך זמן של הישנות.

על מנת למנוע התפתחות של סיבוכים, יש להתייעץ עם הרופא במועד, ולאחר השלמת הטיפול חשוב לבצע מדי תקופה אבחון מונע במחלקת ENT.

trusted-source[108], [109], [110], [111]

דלקת אוזניים כרונית וצבא

עם אוטיטיס כרונית מאובחנת אבחון, דלקת אוזניים כרונית, mesotympanitis, אדם צעיר מוקצה קטגוריה ב ', כלומר הוא שוחרר מן גיוס חובה בצבא בזמן שלום.

רשימה מלאה של מחלות האוזן אשר נופלים לקטגוריה זו היא כדלקמן:

 • דלקת כרונית בתקשורת אחת או שתיים;
 • דלקת פרקים כרונית עם סימנים של קושי מתמשך בנשימה האף.
 • הקטגוריה מוקצית בהתבסס על:
 • מסקנה otoscopic (נזק ניקוב אל הממברנה, נוכחות של פריקה);
 • זריעת פריקה מן האוזן אל הצומח;
 • צילום רנטגן של העצמות הזמניות לפי שולר ומאייר;
 • CT של עצמות הזמני.

מדיה דלקתית כרונית, אשר הופעלה לפני 12 חודשים או יותר (אם הייתה התערבות רדיקלית או טימפאנופלסטיקה מסוג פתוח עם אפידרמיזציה מלאה של חלל הניתוח), נחשבת גם אינדיקציה לשחרור מן הגיוס.

trusted-source[112], [113], [114], [115], [116], [117], [118]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.