Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בדלקת נרתיק אטרופית לאחר גיל המעבר: נרות, אמצעים חלופיים

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

השיטה העיקרית של מניעה וטיפול של תהליכים אטרופיים הקשורים מחסור באסטרוגן הוא טיפול הורמונלי תחליפי עם תרופות מערכתיות ומקומיות. עם זאת, לעיתים קרובות יש לחולים התוויות נגד השימוש הורמוני מין סינתטיים phytoestrogens, חלקם מתנגדים באופן מוחלט לתרופות הורמונליות אפילו ללא התוויות נגד. בנוסף, טיפול שאינו הורמונלי עבור דלקת אטרופית אמר האפשרות של תופעות לוואי, עם חמור מספיק, לא רק בחילות אורטיקריה, אלא גם שיפור של גירוי נרתיקי, אי נוחות בלוטות החלב, דימום. נשים העוברות קורס של טיפול באסטרוגן חלופי מומלץ ממוגרפיה אבחון קבוע בדיקות גינקולוגיות.

טיפול תרופתי של דלקת נרתיק אטרופית

תרופות שאינן הורמונליות שיש להן את היכולת לשחזר את האפיתל הרירי של הנרתיק, להפחית תופעות דלקתיות ולספק פעילות מיקרוביאלית נוצרות על ידי רוקחים המבוססים על מרשמים של רפואה אלטרנטיבית.

לדוגמה,  נרות נרתיקיות, אשר המרכיב הפעיל שלהן הוא צמח מרפא של קלנדולה או ציפורן חתול.

קלנדולה פעולה אנטיבקטריאלי מספקת את התוכן של חומצות טבעיות - סליצילית, pentaditsilovoy, מאלית, במיוחד פעילות staphylococci ו סטרפטוקוקוס, פעילות אנטי-פטרייתית בעל נדיפים. הצמח בעל השפעה אנטי-דלקתית מובהקת, מקדם התחדשות סלולרית, נלחם ביעילות בחומצה גלוקורונית (קרוב משפחה של "מכשיר האדים" המפורסם - היאלורוני). מונע היווצרות של תאים של רקמת חיבור, מחזק את כלי הדם, מניעת התרחשות של רשת נימית פתולוגית. בשל שימוש נרות, microcirculation של דם, תזונה נשימה של הרקמות של הקיר הנרתיק משפר. Carotenoids לקדם את הריפוי של microdamages. ריר ירקות, המהווה חלק קלנדולה, גם תורם לחות ומאפשר את השימוש של הנתיחה כמו חומרי סיכה.

שיפור החולה מרגיש מספיק מהר. Suppositories הם מסיסים בקלות הנרתיק, סמים נספגים לתוך חומותיה, ובמהירות ציינו שיפור סובייקטיבי של מצב בריאותו של המטופל. אפלייד intravaginally אחד פתילות פעמים תרופה מומלצת יומי היא עשרה ימים, שבמהלכם הגירוד להפסיק איברי מין החיצוני מרחיב יובש בנרתיק, בדיקה ויזואלית סמנה ירידה בריבוי פתולוגי של רשת הנימים, משטח האפיתל חלק יותר, ורוד חיוור, לא petechiae וכיבים. במידת הצורך, הרופא שלך עשוי להאריך את מהלך הטיפול. טיפול תומך כרוך כניסתה של פתילות אחד או שניים בשבוע.

כמו כן הם יעילים  של cicatridine, אשר מכילים גם תמצית שמן של קלנדולה, ובנוסף, שלושה צמחי מרפא נוספים: קינמון אסיאתי, אלוורה ורה ואת עץ התה. Suppositories מכילים גם חומצה היאלורונית, אשר מחזירה את הטון על הקירות הנרתיק והופך אותם אלסטי יותר. בנוסף, הוא מקדם הטמעה של חומרים מזינים, נורמליזציה של תהליכים מטבוליים, אשר מאיצה את ההתחדשות והתאוששות הסלולר של פני האפיתל של הנרתיק.

המינון הסטנדרטי הוא אחד הנרות intravaginally בלילה במהלך עשרת הימים הראשונים של הטיפול, ולאחר מכן יום אחד מאוחר יותר. הרופא יכול לשנות את הסכימה. ניתן להחיל נרות ללא הפרעה במשך זמן רב (עד שלושה חודשים). כדי למנוע החמרה ולשמור על מצב הנרתיק, מומלץ להזרב פעם אחת בשבוע.

סמים עם הורמונים צמחיים המכילים תמצית קוהוש שחור, תלתן אדום, בטטה פראית, סויה, אינם מתייחסים טיפול הורמונלי, למרות שהם מכילים תרכובת (איזופלבונים), הדומה במבנהו ופעולה של אסטרוגן אנושי. האפקטיביות של איזופלבונים סויה (שהם חקרו יותר לעומק) - daidzin ו גניסטאין הוא די דומה לזו של אסטרוגנים סינתטיים, אולם הסבירות לפתח תהליכים hyperplastic בקבלה שלהם לא גדל. עם זאת, נשים עם גידולים תלויי אסטרוגן, תרופות עם phytoestrogens הם התווית.

פיטואסטרוגנים תלתן אדום, קוהוש שחור צמחים אחרים יכולים גם לבצע תחליף ראוי הורמונים סינתטיים לנרמל לא רק את מצבו של קיר הנרתיק, אלא גם להיפטר גילויים אחרים של גיל המעבר

התרופה לטיפול אוראלי  Feminal, משוחרר כמוסות וטיפות, על פי הלקוחות, נותן השפעה יציבה, מונע את הצמיחה של אנדומטריום, בלוטות המיאומטים, פוליפים. טיפות נמסים בתוך רבע או חצי כוס מים. קח פעם או פעמיים ביום. כמוסות - פעם ביום לאחר הארוחות. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא ונע בין חודשיים לשישה חודשים.

קלימדינון  - טיפות על בסיס ציור מן קנה השורש של tsimitsifugi. יש לו הרגעה רגשית קלה. קח 30 טיפות לא מזוקקים בבוקר ובערב, אתה יכול לטפטף אותם לתוך פרוסת סוכר מזוקק. Tsimitsifugi עלול לגרום לתגובה מהכבד (צהבת, שינויים בפעילות של טרנסאמינזות) ומערכת העיכול (הפרעות בעיכול), אורטיקריה אלרגית ונפיחות בפנים.

Estrovel  - תמציות המכילות הכנה המורכבת של שורשים קוהוש שחורים, שעועית סויה, בטטה פראית, סרפד, ויטמיני B, חומצה אסקורבית, ויטמין K, מקדם קרישת דם ותהליכים חילופיים ברקמת עצם, המקור בורון סידן (fruktoborat סידן). המינון ומשך הקבלה שנקבעה על ידי הרופא, במינון הרגיל כולל נטילת טבליה אחת פעם או פעמים ביום לאחר ארוחות, שהמליץ של טיפול עבור 30 ימים.

הכנת Complex  Menovitol  רשום כתוסף תזונתי. הוא מכיל הרבה רכיבים צמחיים: פלבנואידים הפרע, ספונינים בטטה פראיים, גניסטאין סויה, תמצית של שורש ג'ינסנג הנשי - אנג'ליקה סינית, עשירים פיטואסטרוגנים, חומצות שומן רבות בלתי רוויות zhirnyemi, טוקופרול, אלון ימי (משתעל שלפוחית שתן) ופרותי העץ החסוד. בנוסף, זה גם מכיל פנילאלנין, גלוקונאט אבץ, פירידוקסין וסידן fruktoborat. רכיבים של ההכנה יש השפעה רבה פנים, ביטול הסימפטומים שמלווה גיל מעבר, ומקיפים לשפר את איכות החיים של נשים. תווית בחולים עם פנילקטונוריה. קח חודש כמוסה אחת פעמיים ביום, יישור עם הארוחה.

תכשירים צמחיים עם דלקת נרתיק אטרופי יכול לגרום לתגובות אלרגיות מסוגים שונים, לעתים קרובות יותר - מן העור, אברי הנשימה או עיכול. הם התווית במקרה של חוסר סובלנות של כל החומרים בהרכב שלהם.

עם זאת, השיטה העיקרית לטיפול של דלקת נרתיק אטרופית היא החלפת טיפול עם תרופות של הורמוני המין הנשי, הן מקומי ומערכתי. שיטה זו היא מתורגל נרחב בכל רחבי העולם ומאפשר נשים רבות כדי למנוע תופעות פתולוגיות אוגניטלי הקשורים hypoestrogeny.

עם זאת, טיפול הורמונלי יש התוויות נגד רבים. אלה כוללים את נוכחותו של מחלות תלויות אסטרוגן חשדם האפשרי של פיתוח (גידולים ממאירים של שד, רחם, דימום וגינאלי, שעילתה אינו מותקן). בנוסף, הטיפול הורמונלי בדרך כלל לא ניתנות לנשים עם פתולוגיות בכבד הכרוני קשה, הפרעות אינדיקטורים של דגימות כבדות, פורפיריה, תרומבואמבוליזם כלי דם, נוכחות מחל תרומבו של עורקים ואי ספיקת לב מפוצית.

מחלות כרוניות רבות הקיימות בבגרות אינן התוויות נגד ישירות לטיפול הורמונלי, עם זאת, הן סיבה מרשם זהיר של סמים ניתוח זהיר של יחס הסיכון / תועלת.

כרגע דלקת אטרופית, ניתנת עדיפות תרופות אסטריול הורמון אשר יש השפעה מקומית ישירות על הרקמות של הנרתיק ואינם דורשים טיפול ופרוגסטרון נוספים כתכשירים אסטרדיול.

אסטריול הוא הורמון אסטרוגן משני שאינו פעיל מאוד ויש לו השפעה לטווח קצר רק על הקרום הרירי של דופן הנרתיק. עם זאת, זה לא גורם חלוקה אינטנסיבית וצמיחה של תאים רירית הרחם שינויים מחזוריים ברחם, כמו ההכנות אסטרדיול, אשר יש השפעה מערכתית, ללא תלות במצב של הממשל שלהם. בתקופת גיל המעבר של הפעולה המקומית, אסטריול הוא די מספיק כדי להקל על אי הנוחות בנרתיק. זה מבטל כאב, גירוד ויובש, מפסיק להתלונן על בריחת שתן ואת הסיכון של זיהום של איברי המין-גניטלי פוחתת מספר פעמים. לכן, נרות עבור דלקת הנרתיק עם אסטרול הוא הקים היטב הוא התרופה של בחירה במניעה וטיפול במצב זה.

נרות  אסטריול  מכילים הורמון פעיל טבעי. הם יעילים במיוחד בנוכחות בעיות בורגניאל. התוצאה של היישום שלהם היא הנורמליזציה של קרום האפיתל של הקיר הנרתיק, את החומציות של הסביבה הנרתיק ואת שיקום המערכת האקולוגית. בחולים עם מחסור באסטרוגן, חסינות מקומית מוגברת באופן משמעותי, וכתוצאה מכך, החמרה של פתולוגיות כרוניות של אוגרניטל מופחתים או נעצרים לחלוטין. אם המינון המומלץ אינו עולה על זה, ניתן למנוע תופעת לוואי של HRT כמו היפרפלזיה רירית הרחם דחיסה בלוטות החלב. Suppositories עם אסטריול לא לגרום לדימום לאחר הנסיגה שלהם. המינון המומלץ הוא ננוסה אחת ליום בתחילת הטיפול, עם ירידה הדרגתית במספר המנהלים למינון תחזוקה (פעמיים בשבוע).

טבליות בנרתיק  Gynoflor  בנוסף מכילים מוטות Doderlyayna lyophilized אסטריול (לקטובצילוס), אשר, נופל לתוך הנרתיק מתחילים להתרבות באופן פעיל, יצירת סביבה חומצית טבעי ומניעת התפשטות של חיידקים פתוגניים. אסטריול משחזר תאי רירית נרתיקית רגילים, אשר מכילים גליקוגן - בינוני מזין נוח להתפתחות של לקטובצילוס. זוהי הסתגלות טבעית של רירית הנרתיק, ההתאוששות שלה ולהגדיל את מאפייני ההגנה. בתחילת הטיפול של טבליה אחת מנוהל נרתיקית פעם ביום למשך שישה עד שנים עשר ימים, ולאחר מכן לעבור טיפול ותחזוקה - פעם או פעמיים בשבוע.

ההכנות המקומיות יכולות לגרום לתגובה רגישות בצורה של גירוד, צריבה, שטיפה, בצקת. לעתים קרובות ביום השני או השלישי, תופעות אלה מתרחשות ללא התרופה נסוגה.

במקרים חמורים, כאשר דלקת נרתיק אטרופית משולבת עם גילויים לאחר גיל המעבר, במיוחד בסיכון גבוה לשברים, טיפול סיסטמי עם ההכנות אסטרדיול נקבעת. זה נלקח פנימה או בצורת טבליה (Femoston, Angelica), או מקומית - בצורה של טלאים, ג'לים, אשר משפיעים גם על הגוף כולו, הסרת תסמינים climacteric. תכשירים המכילים אסטרדיול נוטים יותר לגרום לתופעות לוואי ודורשים מעקב זהיר אחר המלצות הרופא לגבי מינונים ותדירות הטיפול.

חולים שעברו טיפול תחליף הורמונלי צריך לעבור בדיקות סדירות אצל גינקולוג וממולוג.

באופן עצמאי, אפילו סמים מקומיים המכילים אסטרוגן לא צריך להיות בשימוש, וגם - להשלים את הטיפול בסמים עם תרופות חלופיות ללא התייעצות עם רופא.

אנטיביוטיקה נקבעו לסיבוכים - תהליך דלקתי מובהק, התקשרות של זיהום משני. בדרך כלל, הם אינם כלולים בתוכנית הטיפול של דלקת נרתיק אטרופית.

ויטמינים ומינרלים חייבים בהכרח להיות נוכח בתזונה של אישה שחצתה את גיל "ברי שוב". הם מסייעים להאט את תהליך ההזדקנות, לייצב את הרווחה ולשמור על מצב העבודה של רקמות ואיברים. ויטמינים חשובים במיוחד במהלך הטיפול בתחליפי הורמונים.

כמובן, מלכתחילה, לספק את הגוף עם החומרים הדרושים צריך להיות תזונה. התזונה צריכה להיות עשירה בויטמינים A, E, C, D, K, F, כל נציגי הקבוצה ב '. הם מחזקים חסינות, מתחילים ווסתים תהליכים מטבוליים, סינתזה של כל החומרים הדרושים.

עם זאת, מחוץ לעונה כדי למנוע התפתחות של החמרות אפשרי בעזרת קומפלקסים ויטמין מינרליים. הטובים ביותר הם: אלפבית +, Doppelgerz-Menopause הנכס, 45 + התוספת, Menopace, Tsi-Klim ואחרים, התייחס במיוחד לקבוצה זו של נשים. כדי לאסוף מורכב מתאים מומלץ יחד עם רופא אשר יגיד לך כמה זמן לקחת ויטמינים. כל הזמן אין צורך לעשות זאת, שכן hypervitaminosis אינו משפיע על מצב האורגניזם טוב יותר מאשר חוסר ויטמין.

טיפול פיזיוטרפי משלים באופן יעיל את מרכיב התרופות של הטיפול, מאפשר לך להפחית את כמות התרופות, להימנע מתופעות הלוואי שלהן ולהשיג רמיסיה יציבה. הליכים פיזיותרפיה ממונים על ידי הרופא, על בסיס המצב הכללי של המטופל, התוויות נגד הפתולוגיות כרוניות קיימות.

ההליכים מתבצעים לאחר תהליך הדבקה החריף בוטל (אם זה היה). Electroprocedures, טיפול מגנטי לייזר, גלים אולטרה סגול, השמש ואוויר מרחצאות מוחלים.

אמצעים חלופיים

עם דלקת נרתיק אטרופית, נשים שיש להן התוויות נגד טיפול הורמונלי חלופי או שלא מקבלים את שיטת הטיפול יכולה לנסות לחסל את הבעיה של אי נוחות בנרתיק עם טיפולים אלטרנטיביים. יתר על כן, שיטות אלה נלמדים גם על ידי רוקחים כחלופה להורמונים. באופן טבעי, לפני הטיפול באמצעים חלופיים מומלץ להתייעץ עם הרופא על התייעלות השימוש בהם.

לדוגמה, אחת השיטות היעילות ביותר היא urinotherapy. במקרה זה אנחנו מדברים על שטיפה עם השתן שלנו. בעת ביצוע נהלים כאלה, יש לעקוב אחר מספר כללים.

ראשית, רק שתן בינוני שנקרא מתאים מזרק. אתה צריך על 10 מ"ל של נוזל פיזיולוגי. בערך בשליש הראשון של חלק הבוקר אתה מוריד לתוך האסלה, ולאחר מכן לאסוף בצנצנת סטרילית שליש ממוצע, את השאר אתה שולח אחרי הראשון.

שנית, ההליך מבוצע מיד בבוקר עם שתן טרי. אתה מצייר אותו מן הצנצנת לתוך מזרק 10 גלון נקי, להסיר את המחט מזרק.

שלישית, אני חוזר, כל המכשירים עבור זה חייב להיות סטרילי.

הטיפול המומלץ הוא בבקרים למשך שבועיים. אם יש לך חשד של זיהום בדרכי השתן - צבע יוצא דופן של שתן, משקעים, ורידים דמים, הנוהל הוא התווית.

עם דלקת נרתיק אטרופית, הסימפטום העיקרי הוא היובש של הנרתיק. טמפונים עם שמן אשחר הים יכול לעזור או פשוט לשמן את הנרתיק עם תרופה זו.

בבתי המרקחת נמכרים suppositories עם שמן אשחר הים - אתה יכול להשתמש בהם.

שמן אשחר ים עשיר קרוטנואידים, יש השפעה אנטי דלקתית ומרכך, מרפא פצעים ושחיקה היטב.

אתה יכול לשים טמפונים בלילה, ספוג בתערובת של דבש עם שמן צמחי, רצוי עם זית, אבל אתה יכול גם עם חמניות, בחלקים שווים. טמפונים הם לשים כל ערב עד הסימפטומים להיעלם.

טיפול עם עשבי תיבול וגיטיס עשבי תיבול יש גם שימש במשך זמן רב וזה נותן לנשים הקלה מוחשית. אין פלא תעשיית התרופות מייצרת נרות, טיפות, טבליות סם על בסיס צמחי מרפא.

תכשירים צמחיים עם דלקת נרתיק אטרופי יכול להיות מוכן בבית.

עירויים ו decoctions של צמחי מרפא מוחלים חיצונית בצורה של מגשים מזרקים.

לדוגמה, עם הפרשות גבינה לבנבן, מדבר על ההתנחלות של הנרתיק עם פטריות (קנדידה), אתה יכול מזרק חליטות של קלנדולה. עירוי עבור מזרק מוכן באמבט מים בשיעור של - כף עם ראש של פרחים מיובשים לשפוך כוס מים רותחים והם לחוצים במשך כשליש שעה מתחת למכסה. ואז, במשך שעה, מתעקש, מבלי לפתוח את המכסה, לסנן ולבצע את ההליך. ההשפעה ניכרת לאחר שניים או שלושה נהלים. שטיפה לטווח ארוך (יותר משבוע) אינה רצויה.

לצורך מניעה, אמבט נינוח עם עירוי של קלנדולה הוא עשה. עבור פרחי מגשים מבושלים במים רותחים בפרופורציות שתי כפות לליטר tomyat באמבט מים במשך 20 דקות, נותן לו להתקרר לטמפרטורה של 36-37 ℃, מסונן, שפך לתוך קבלה מיכל נוח ונקי מגש

גירוי ועזרת יובש לחסל אמבטיות ירך עם קמומיל פרחים, מבושל באותו פרופורציות, אתה יכול שטיפה ותמצית קמומיל, רק אמבטיה לסבול את זה לא יותר מעשר דקות.

בחלק מהמקורות מומלץ לבצע תהליכים חיצוניים חלופיים עם קלנדולה, צמח, קמומיל ומרווה.

בתוך הגירוד, היובש והבעירה בנרתיק, מומלץ לשתות תמצית של תערובת של יבלת סנט ג'ון ואלף אלפים. קח כף של כל עשב, לשפוך מים רותחים בנפח 200 מיליליטר, להרתיח על ניצוץ נמוך חמש דקות, להפריש רבע שעה, זן ולקחת על כף לפני כל ארוחה.

Phytoestrogens טבעי נמצאים צמחים כאלה גדל קווי הרוחב שלנו, כמו תלתן ותלתן אדום. Decoctions וחליטות צמחים אלה מומלץ לשתות על תסמיני גיל המעבר ואת לאחר גיל המעבר, כדי לנרמל את ההורמונים להיפטר לא רק של הגאות והשפל, אך גם לחסל את הסימפטומים של דלקת הנרתיק אטרופית.

עירוי או מרתח של מרווה נלקח על ידי קורס של שבועיים, ולאחר מכן את אותה הפסקה הוא עשה את מהלך הטיפול חוזר על עצמו אם יש צורך.

מבשלים אינפוזיה כתה רגיל עם מים רותחים מחישוב כפית עם שקופית של דשא 200ml של מים. במהלך היום אתה צריך לשתות שתי מנות כאלה.

המרק מוכן בפרופורציות: על כפית של קצוץ עשב - ½ ליטר מים רותחים. הם מבשלים רק לרגע. לשתות במקום תה שלוש פעמים ביום.

מרווה הוא התווית במחלות תלות אסטרוגן, תפקוד לקוי של בלוטת התריס וכשל כלייתי חמור.

תלתן אדום בנוסף phytoestrogens מכיל מספר גדול של מינרלים, סידן זה יותר מאשר בחלב. בהרכבו, מגנזיום, סלניום, זרחן, ברזל ועוד רכיבים ביולוגיים פעילים אחרים. הוא האמין כי הוא מונע את התפתחותם של neoplasms של בלוטות החלב.

עירוי מעשב זה מבושל תרמוס ללילה בפרופורציות: 200ml של מים רותחים - שתי כפות של תלתן יבש מגורר. בבוקר, העירוי מסונן וכל החלק הוא שיכור יום לפני הארוחה על ידי רבע כוס עד הסימפטומים להיעלם.

תלתן אדום יכול להיות שיכור, מבשל במקום תה או להוסיף לחלוט תה. במקום תה, תערובת של תלתן אדום, תותים יבשים, פטל ופרחים בצבע סיד הוא מבושל. צמח זה משמש עבור מזרק, מה שהופך אותו תמיסה על וודקה. כמו כן יש התוויות נגד - neoplasms של מערכת genitourinary, אוטם שריר הלב, thrombocytopopenia, דליות ורידים, שלשולים תכופים.

בנוסף, phytoestrogens לא להשתמש בשילוב עם תרופות המכילות הורמונים המין הנשי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

הומיאופתיה

כדי לטפל דלקת הנרתיק עם תרופות הומיאופתיות, קודם כל, יש צורך להתייעץ עם רופא homoeopathic. ארסנל התרופות המשמש לחיסול פתולוגיה כזו הוא גדול מאוד, ולכן, מומחה בתחום זה יכול רק לבחור תרופה יעילה, אשר לוקחת בחשבון את התכונות של ביטויים, לוקליזציה, מחלות במקביל תכונות של אופי המטופל.

חולים המתלוננים על אובדן תשוקה מינית בגלל כאב של coitus, בוער בתוך הנרתיק, ניתן להתמנות Barbaris vulgaris (ברבריס vulgaris).

עם גירוד חזק ונפיחות הרירית טבעת נרתיקית בפות של אברי המין החיצוניים, תחושת צריבה קפלי השפתיים, המגע של הפרשות דם מהנרתיק, סלידה לאחר גיל המעבר מין עוזר זפת אשור (Kreosotum).

התרופה עשויה נבגי clavatum Lycopodium (Lycopodium) ניתנת לנשים הסובלות מפגש מיני כואב עקב יובש בנרתיק, הפרשות מעצבנות קאוסטית, דימום, דליות של אברי המין החיצוניים.

נתרן כלורי (Natrium muriaticum) מומלץ גם לחולים עם יובש בנרתיק, פריקה וסיבוכים כגון צניחת הרחם.

כוסמת (Fagopyrum), תחמוצת שחורה של כספית (Mercurius solubilis), רוש מאותר (רוש) מוקצה נשים מבוגרות מתלוננות על תסמינים של דלקת נרתיק אטרופית עם זיהום מצורף סיבוכים אורולוגיים.

עם דלקת של הנרתיק, כאבים וסיבוכים חמורים בצורה של השתטח (נופל) של איברי המין, גרגרים הומיאופתיים מן התוכן של שקית של דיונון שחור (Sepia) ניתן prescribed.

כמו מרפאים אלטרנטיביים, ההומיאופתים הבחינו ביעילות של תרופות שנעשו בוורונטות רסמיות או Cimicifuga ו- Calendula officinalis בתהליכים דלקתיים אצל נשים מבוגרות.

פעולת Gormonoreguliruyuschee הופכת Klimakt-Heel תרופות הומיאופתיות מורכב, אשר מורכב את המרכיבים הבאים המספקים פעולת סמים: את ספיה שכבר הוזכרו (חומר משקית של דיונון השחור), ארס נחשים (Lachesis) גם מוקצה לעתים קרובות כאשר סימפטומי climacteric פתולוגי במיוחד בשילוב עם כניסתו של כלבי ים בתוך בלוטות החלב.

רכיבים צמחיים של הניסוח מיוצג קנדי Sanguinar (Sanguinaria Canadensis), Lyahezisa פעולה משלימה, איגנץ מרייר (Strychnos ignatii), להמחאה על הפרעות מיניות שונות, Tsedronom (Simarouba סדרון), סילוק רעלים ומפעילים פעולה אנטי-דלקתית.

מרכיבים מינרליים גופרית וסטנום מטאליום גם לעצור ביטויים כגון פריקה, דימום, כאב, גירוד, הנרתיק ו הרחם הרחם.

טבליות עקבות קלימקט לשים מתחת ללשון לגמרי מומס שם, בלי בליעה. להקלה על תנאים חריפים, התרופה נלקחת כל רבע שעה במשך שעתיים (לא יותר משמונה ברציפות). לאחר מכן הם עוברים לקליטה משולשת רגילה - ללא הפסקה במשך רבע שעה לפני הארוחה או שעה לאחר מכן.

עלול לגרום לתגובות רגישות. אם צריכת נמשך יותר מחודש אחד, הפרמטרים hepatic צריך להיות פיקוח.

להסדרת מחסור בהורמון והפרעות הקשורות compositum Ovarium בזריקות תוכנן לאחר גיל המעבר. הוא מורכב מרכיבים רבים, מקל על תסמיני גיל המעבר: תחמוצת כספית שחור (Mercurius solubilis), חומר משקית של דיונון שחור (חום כהה), ארס נחשים (Lachesis), זפת אשור (Kreosotum), תמציות של הרגולטורים ביולוגיים רקמות של השליה, יותרת המוח, השחלות רבים אחרים.

התווית בחולים עם רגישות למרכיבי התרופה. זה בלתי אפשרי להוציא את האפשרות של תגובות אלרגיות, לפעמים hypersalivation הוא ציין במהלך הטיפול עם התרופה.

מנה אחת היא אמפולה אחת, הכנסת הפתרון מתבצעת בכל דרך - בעור, בשרירים, מתחת לעור, בווריד. התדירות המומלצת של זריקות היא אחת או שתיים בשבוע. משך - עד חודש וחצי. הרופא יכול לשנות את מצב ההזרקה בהתאם למצבו של המטופל.

טבליות קלימקסן, המורכבות משלושה מרכיבים: וורונטס (Cimicifuga), נחש (Lachesis) ודבורים (Apis mellifica) רעלים. התרופה מנרמל את הרקע ההורמונלי ומפחית את הביטויים של סימפטומים קלימקטריים, יש השפעה מרגיעה. הוא כולל לקטוז, אשר יש לקחת בחשבון כאשר הוא סובלני, כמו גם חולי סוכרת. קיים סיכון לתגובות אלרגיות כאשר הם רגישים לחומרים הפעילים של התרופה.

טבליות מיועדות למינהל תת-מימדי, המתבצע פעמיים ביום לאחר 12 שעות. במקרים חריפים יותר, מותר להגדיל את מספר הקבלות לשלושה או ארבעה. מהלך הטיפול לא צריך להימשך יותר מחודשיים, עם זאת, לאחר ביצוע מרווח של שלושה שבועות, זה יכול לחזור.

הטיפול בתרופות הומיאופתיות חייב להיעשות בפיקוח רופא, מומחה בתחום הרפואה. ההשלכות של תרופות עצמיות יכולות להיות בלתי צפויות. הקפד לספר לרופא אם אתה לוקח קורס של פיזיותרפיה או טיפול ידני. אם אתה מבין את הכללים של הודאת הרופא והמלצות, טיפול הומיאופתי יכול להיות יעיל מאוד.

תרגילים עם דלקת נרתיק אטרופית

כל אישה שרוצה למנוע צניחה של קירות הנרתיק צניחת בגיל מבוגר, ואת הסיכון של הפרעות כאלה הוא גבוה מאוד (1: 5), ו - כדי להבטיח את זרימת הדם אל האיברים, אשר מתחילים תהליכים אטרופית, האטה משמעותית להם, צריך להכיר את המתחם תרגילים לאימון שרירי האגן הקטן. ביצוע תרגילים פשוטים אלה כדי לסייע במניעת בזבוז פיזיולוגיים השתן (שתן צואה), צניחה של אברי המין, את הפיתוח של שינויים דלקתיים ניוונית בהם. בנוסף, זרימת דם טובה באזור זה תאפשר זמן רב כדי לספק בריאות מינית וחיי מין מלאים.

תרגילים לא מבוצעים בפעם הראשונה לאחר הניתוח, בנוכחות של גידולים של האגן ופריטוניאום.

התחל את התרגילים של התעמלות אינטימית קגל, הגינקולוג, שהציג אותם לראשונה בחיי היומיום, אתה יכול בכל עת, עדיף לא לדחות את זה. הם בעלי ערך רב כמו טכניקה מונעת. עם מידה קלה של שינויים אטרופיים, תרגילי עושה גם יכול לעזור לתקן את המצב. במקרים חמורים יותר ומוזנחים, התוצאה אינה מובטחת, אם כי תמיד כדאי לאמן את שרירי רצפת האגן.

תרגילים אלה מורכבים החלפה של מתח והרפיה של שרירי רצפת האגן. הם יכולים להיעשות בכל מקום (שוכב במיטה, יושב מול המסך, עומד בתחבורה). העיקר הוא למצוא את השרירים כי צריך להיות מאומן. גם זה לא קשה. בתהליך של ריקון שלפוחית השתן, לסגור את המטוס. השרירים האלה צריכים להיות מאומנים. עכשיו לאחר שמצאת אותם, אתה יכול להתחיל לעשות את התרגילים. הם עשויים עם שלפוחית השתן ריקה. חזור על המיקוד עם להפסיק להשתין לא צריך להיות.

ראשית, עושה את התרגילים בבית, אתה יכול להכניס אצבע נקי לתוך פתח הנרתיק. עם הפעולה הנכונה של השרירים, הם מתכווצים סביב האצבע.

להתחיל את התרגילים, מאמץ את השרירים במשך 3-5 שניות, ואז מרגיע אותם באותו זמן. במקרה זה, אתה לא צריך לעצור את הנשימה, אלא לעשות שאיפות ונשיפה. בהתחלה, לחזור על התרגיל בגישה אחת 4-5 פעמים, תוך התמקדות בטכניקה וביצוע קומפלקסים קטנים כאלה כמה פעמים ביום.

מאוחר יותר, אתה יכול להאריך את תקופת דחיסת המתח ל 10 שניות. כאשר הטכניקה הנכונה היא שולטת, אתה יכול לעשות את התרגילים, בכל מקום. מומלץ לא פחות משלוש גישות ביום, בכל אחת מהן כ -20 פעמים חוזרות על המתח - הרפיה של השרירים.

כדי להשיג מצב יציב יותר, תרגילי קגל יכולים להתבצע בשילוב עם תנועות אחרות המחזקות את שרירי רצפת האגן. הרבה תרגילי התעמלות המספקים בריאות של נשים פותחו, טכניקות דומות קיימות ביוגה ובפרקטיקות הטיבטיות.

מומחים ממליצים לעשות התעמלות, המחזקת את שרירי הנרתיק לאורך כל החיים. זה יהיה מניעת הטוב ביותר של שינויים אטרופיים בקירות שלה סיבוכים הקשורים לשינויים הקשורים לגיל.

trusted-source[15], [16], [17], [18]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.