Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת הנרתיק

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

דלקת של הקרום הרירי של הנרתיק לא תמיד יש אופי זיהומיות. בתקופת ההכחדה של הפריון, הייצור של הורמוני המין הנשיים- estrogenens פוחת, אשר משפיע על מצב של אברי הרבייה. השחלות והרחם מצטמצמות בגודלם, מתדלדלות, הופכות לקירות מרופטים ומצמצמים את קוטר לומן הנרתיק. דלקת נרתיק אטרופית היא מורכבת של תסמינים דלקתיים הקשורים חוסר של אספקת הדם, ולכן - תזונה מלאה של הרקמות, אשר הקירות הנרתיק מורכבים. זה נקרא גם סניפי (סנילי) או לאחר גיל המעבר, משום שבסופו של דבר, מצב זה מתפתח בתקופה של פירוק הגיל.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

סטטיסטיקה של תלונות על אי נוחות בנרתיק עולה כי בממוצע, שבעה עד שמונה מתוך עשר נשים בגיל לאחר גיל המעבר (58 שנים ומעלה), בעיה זו נגרמת על ידי שינויים אטרופיים בנרתיק. מגלה מצב זה חמש עד שבע שנים לאחר תחילת גיל המעבר.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

גורם ל דלקת נרתיק אטרופית

ירידה בייצור האסטרוגן וחוסר הורמוני המין הנשיים הללו גורמים להתפתחות של תהליך דלקתי בנרתיק.

רמה הורמונלית נורמלית מבטיחה את התפשטות תאי הקרום הרירי של האפיתל הנרתיק, ייצור הפרשות בנרתיק ואספקת דם ברקמות, כלומר, התזונה וההנשמה שלהם.

העדר הורמונים אלה מוביל להתפתחות של שינויים אטרופיים - קירות הנרתיק הופכים דקים יותר, מוחלקים (הם בדרך כלל דומים לגלים קטנים), הנרתיק לומן. הסביבה החומצית של הנרתיק, אשר מעכבת את הפיתוח של מיקרואורגניזמים אופורטוניסטי, הוא גם הופך בהדרגה אלקליין. גידולים יכולים להתרבות. תהליכים אלה תורמים להופעת דלקת כרונית חוזרת - דלקת נרתיקית.

גורמי הסיכון של התפתחות זו קשורים לירידה בייצור האסטרוגנים, וזה, בתורו, נגרמת על ידי הזדקנות פיזיולוגית. בתקופה שלאחר גיל המעבר, השחלות מייצרות פחות אסטרוגנים כבלתי נחוצות, ונשים רבות בקבוצת גיל זו מתחילות להבחין בסימפטומים מכאיבים.

בנוסף, תהליכים אטרופיים הנרתיק יכול להיות תוצאה של כירורגית (ovarioectomy) או תרופות (נטילת תרופות לדכא את הייצור של האסטרוגן או השפעתם) גיל המעבר.

טיפול בהקרנות של אברי האגן, פתולוגיה האנדוקרינית, טיפול תרופתי, דבקות בדיאטה קפדנית, אנורקסיה, מהומה נפשית חמורה, הרגלים רעים גם נחשבים בקרב הגורמים המגבירים את הסיכוי לפתח דלקת אטרופית.

פתוגנזה של דלקת מופעלת כתוצאה מהסיבות הנ"ל או שילוב של אלה. אפיתל הנרתיק שטוח רב שכבתית בהדרגה הופך דק יותר. התאים שלו, המכילים בדרך כלל גליקוגן, מוחלפים ברקמת חיבור, מה שמוביל לירידה משמעותית במספר מקלות ה- Dodderlein (לקטובצילי) ופיתוח של צמחייה אופורטוניסטית. כמות קולגן סיבים פוחתת ואת הגמישות של הקירות איברים פוחתת. הם ניזוקים בקלות רבה יותר.

מחסור של האסטרוגן מוביל גם ייצור לקוי של חומרים ריר המכיל כי יש פעילות אנטיבקטריאלית (lysozyme, לקטופרין, defensins, אבץ).

מספר רב של דימומים פטכיאליים בהתחלה של תהליך אטרופי משולבים בדרך כלל עם דלקת אספטית. כאב במהלך יחסי מין, גירוד ושריפה, במיוחד כאשר מגרים את איברי המין החיצוניים, נחשב תוצאה של היפוקסיה ואת התפשטות התהליך האטרופי לאזור labia minora. Scleroziruyut גם את הרקמות של טבעת הנרתיק (krauroz הפות). הוא האמין כי הפרשות בנרתיק המתרחשות דלקת aseptic נגרמת על ידי נזק כלי הלימפה (לימפורה או לימפורה). מצב זה הוא בדרך כלל עמיד בפני טיפול הורמונלי. כל התהליכים הנ"ל ליצור תנאים נוחים מאוד עבור זיהום משני. התוצאה של הפרעה של המערכת האקולוגית הנרתיקית הרגילה היא דלקת כרונית, הממוקמת בנרתיק.

trusted-source[14], [15]

תסמינים דלקת נרתיק אטרופית

הסימנים הראשונים באים לידי ביטוי על ידי אי נוחות קלה, אשר נשים לעתים קרובות לא משלמים יותר מדי תשומת לב. ביסודו של דבר - זה יובש של אפיתל הנרתיק, חוסר סיכה, אשר מומחים לקשר עם אי ספיקת הדם בכלי כלי הנרתיק הקיר. כתוצאה מכך, שינויים אטרופיים לפתח לא רק באפיתל, אלא גם ברשת של כלי, כמו גם את מחוך השרירים הקיר. ההנחה היא כי הרעב חמצן המוביל לשגשוג של רשת נימי כי ניכר במהלך בדיקה ויזואלית הוא סימן ספציפי של דלקת נרתיק אטרופית. נוכחותם של מספר גדול של נימים באפיתל מסביר דימום מגע גבוה.

שינויים אטרופיים מתרחשים בהדרגה ויחד איתם העליות הסימפטומטיות - שינויים היפוקסיים נראים כמו כיבים מרובים בקרום האפיתל. זה הופך להיות ניוון בולט של צוואר הרחם ואת הרחם עצמו, הפרופורציות של הגדלים שלהם לרכוש פרופורציות של 1: 2, אשר אופייני לילדות.

הקצאות עם דלקת הנרתיק אטרופית הם קטין. הם נראים כמו leucorrhoeas מימי נוזלי (דלקת aseptic). לעתים קרובות, חולים מתלוננים על יובש ושרפה בנרתיק, בולטת יותר במהלך ההשתנה או נהלים היגייני. הם עשויים להיות מופרעים על ידי אי נוחות בבטן התחתונה, גירוד ותחושה של שריפת כאב באזור של אברי המין החיצוניים.

אינטימיות מינית אינה מביאה הנאה, משום שהסוד הנרתיק אינו מספיק. בגלל חוסר סיכה, נשים יכולות לחוות כאב במהלך יחסי מין, ואחרי זה, לפעמים קצת פריקה דמים מופיע. אפיתל הנרתיק הדק והיבש נפגע בקלות ובמהירות מתחילה לדמם.

דלקת משנית מתבטאת בסימפטומים האופייניים לזיהום הנלווה: פתיתים לבנים מקומטים - עם קנדידיזיס, ירקרק - כאשר מגדלים צמחים צמחיים וכו '.

דלקת הנרתיק האטרופית, כמו כל מחלות כרוניות, זורמת גלי - החמרות מוחלפים בתקופה סמויה, כאשר הסימפטומים נעדרים לחלוטין. המחלה יש אופי איטי, סימנים מסומנים של דלקת להופיע בשלב מאוחר של המחלה או עם תוספת של זיהום משני.

סוגי שינויים אטרופיים באפיתל הנרתיק נחשבים במונחים של הגורמים שגרמו להתעוררות של גיל המעבר. דלקת נרתיק דלקתית לאחר גיל המעבר היא תוצאה של הזדקנות טבעית של הגוף. מצב דומה, שנרכש כתוצאה מנופאוזה מלאכותית, נחשב בנפרד.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

סיבוכים ותוצאות

הפרה של שיווי משקל בסיס חומצה מוביל dysbacteriosis של הנרתיק ו unraindered רבייה של מיקרואורגניזמים פתוגניים.

הפרת רקמות טרופיות, שינויים הרסניים בהם יכול להוביל צניחת קירות הנרתיק ואובדן הרחם, שתוצאתו לא יכול להיות חסימה של השופכה ואת הפרה של יצוא של שתן. עד גיל 80, 20% מהנשים סובלות מהצטברות של איברי המין, השיטה העיקרית לחיסול הפתולוגיה הזו היא טיפול כירורגי.

דלקת נרתיק אטרופית היא לעתים קרובות מסובך על ידי דלקת שלפוחית השתן תכופה, בריחת שתן ובעיות אחרות של האזור האורגניטל.

חוסר עניין בחיי המין, שנגרם על ידי ירידה ברמת האסטרוגן ואי הנוחות במהלך ואחרי ההשתלבות, יכול לגרום להרס היחסים המשפחתיים.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

אבחון דלקת נרתיק אטרופית

הרופא, לאחר האזנת התלונות של החולה ואת תשובותיה לשאלות שלו, בוחן על כיסא גינקולוגים שבמהלכו משייך הצריך של הנרתיק וצוואר הרחם לבדיקה מיקרוסקופית. Cytological (כדי לקבוע שינויים הסלולר) ו bacterioscopic (על הצומח) מנתח של חומר ביולוגי שנאסף מבוצעים.

סוג אטרופי של כתם על הציטוגרמה מראה כי שכבת אפיתל מכיל תאים בסיסיים leukocytes. זה מצביע על הרס כמעט מוחלט של השכבה הרירית של הנרתיק וחסר אסטרוגן חדה. סוג זה של כתם מתאים לאבחנה של דלקת נרתיק אטרופית.

דרגה קלה יותר של ניוון מתאימה למריחה שבה, בנוסף לתאים הבסיסיים ולוקוציטים, תאים בינוניים - parabasal כלולים. לפעמים אין דלקת, אז אין לויקוציטים. אבל נוכחות של תאים בזליים מציין את תחילתו של תהליך אטרופי.

האבחון האינסטרומנטלי כולל בהכרח קולפוסקופיה, אשר מאפשר לכם לדמיין בבירור את הקרום הרירי של הנרתיק ואת החלק הצמוד של צוואר הרחם. מחקר זה מאפשר לך לראות את דילול הקירות, את מוקדי הדימום עליהם. חולים שלא סובלים מרגישות ליוד, במהלך קולפוסקופיה מבוצעת בדיקת שילר. אם הרקמות מוכתמות קשות, לא באופן שווה, השינויים האטרופיים שלהם מאובחנים.

בנוסף, מומלץ לבדוק את החומר של הסוד הנרתיק ואת צוואר הרחם באמצעות תגובת שרשרת פולימראז כדי לזהות זיהומים מוסתרים.

במידת הצורך, אולטרסאונד של איברי האגן, דם כללי בדיקות שתן ניתן prescribed.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית של דלקת נרתיק אטרופית מתבצעת עם דלקת של אברי המין genitourinary של אטיולוגיה זיהומיות.

יַחַס דלקת נרתיק אטרופית

פרטים על הטיפול של דלקת נרתיק אטרופי ניתן למצוא כאן.

מְנִיעָה

שינויים בגיל לא ניתן להימנע, אבל אתה יכול לפגוש אותם חמושים לחלוטין. זה בהחלט אפשרי באופן משמעותי להאט את התהליכים האטרופיים בקיר הנרתיק, מנסה לעקוב אחר כללים מסובכים מדי.

צפה בתזונה שלך: לכלול מזון דיאטה המכיל phytoestrogens. ישנם מוצרים רבים כאלה. אלה קטניות - שעועית, רגיל אספרגוס, אפונה, עדשים, סויה; זרעים - דלעת, פשתים, שומשום; ירקות - גזר וסלק, עגבניות ואפילו מלפפונים; פירות - תפוחים, רימונים, תאריכים.

כמו כן, שימוש קבוע של מוצרי חלב מותסס מקדם נורמליזציה של חומציות הנרתיק, וצריכה של לפחות שני ליטר מים טהור, לא מוגזים ליום יתמוך במאזן המים של הגוף שלך ולהגדיל את הייצור של ריר הנרתיק.

חיי מין סדירים מסייעים לשפר את זרימת הדם באברי האגן וממריצים את ייצור האסטרוגן.

פשתן טבעי נוח, היגיינה אינטימית זהירה היפו-אלרגנית תרופות ימלא את תפקידו החיובי במניעת דלקת נרתיקית.

שכבות שומן בגוף הנשי נקבעות מראש על ידי הטבע, הן ממלאות תפקיד חשוב בסינתזה של הורמונים, כך שזה יותר מדי כדי להיות מעורב בדיאטות אופנתיות, אתה לא צריך להרעיב. זה לא על היתרונות של עודף משקל, אבל חוסר שלה הוא גם מזיק לגוף הנשי.

האם יוגה, כמה אסאנות מקדמות גירוי של יותרת הכליה, אחרות - מונעות תופעות ברורות באזור האגן, עושות כל תרגילים המאמנים את שרירי רצפת האגן. ארגון הבריאות העולמי, שסמכותו אינה מוטלת בספק, הגיע למסקנה כי התפתחותם של כל התהליכים הפתולוגיים מתחילה בקיפאון. הפעלת זרימת הדם מעכבת את התפתחותם.

להיפרד מההרגלים הרעים, להגביר את עמידות הלחץ, ואז, אולי, טיפול הורמונלי חלופי, אתה לא צריך.

trusted-source[38], [39], [40], [41]

תַחֲזִית

ישנן שיטות רבות למניעת דלקת נרתיקית. הדבר העיקרי הוא לא להתחיל את המחלה ולא לעסוק בפעילות חובבים אם אתה עדיין צריך לנקוט טיפול הורמונלי חלופי. טכניקה זו סייעה לנשים רבות לשרוד בגיל המעבר ללא סיבוכים. עם זאת, כדי למנוע תופעות לוואי, יש צורך לקיים את משטר שנקבע על ידי הרופא.

trusted-source[42], [43], [44], [45]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.