Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תאי גזע המטופויטים

המומחה הרפואי של המאמר

רופא מיילדות, גנטיקאי, אמבריולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

תאי גזע המטופואטיות (HSCs) כמו ובתאים mesenchymal מאופיינים multipotency להצמיח שורות תאים, אלמנטים סופיים המהווים תאי דם וכמה תאים ברקמות מיוחדים של מערכת החיסון.

ההשערה על קיומו של אב קדמון משותף של כל תאי הדם, כמו גם את המונח "תא גזע", שבבעלות א מקסימוב (1909) היווצרות פוטנציאל של מסת התאים מן ענק GSK -. תאי גזע במח העצם לייצר תאי יום ה -10 המרכיבות כדוריות הדם של הפריפריה עצמה. קיומם של תאי גזע hematopoietic הוקמה בשנת 1961 בניסויים על התאוששות של hematopoiesis בעכברים שקיבלו מינון קטלני של חשיפה לקרינה שהורס תאי גזע במח העצם. Pos כלומר השתלה של תאי מח העצם syngeneic כך מוקרן קטלנית חיות מוקדים נפרדים של hematopoiesis התגלו הטחול של מקבלי שמקורה - תאים בודדים clonogenic מולידו.

לאחר מכן, היכולת של תאי גזע hematopoietic לתמיכה עצמית הודגם, אשר מספק את הפונקציה של hematopoiesis במהלך אונטוגנזה. בתהליך של התפתחות עובריים, HSCs מאופיינים בפעילות הגירה גבוהה, אשר הכרחי להגירתם לאתרים של האיברים hematopoietic. מאפיין זה של HSCs נשמר גם באונטוגנזה - בשל הגירה מתמדת שלהם, חידוש מתמיד של הבריכה של תאים immunocompetent מתקיים. היכולת של גירת GSK, חדירה דרך מחסומי דם לרקמות, השתלה בצמיחת רקמות clonogenic ספקה את בסיס תאי השתלת מח עצם במספר המחלות הקשורות בהפרעות של מערכת hemopoietic.

כמו כל המשאבים תאי גזע, תאי גזע hematopoietic נוכחים בנישה שלך (מח העצם) בכמויות קטנות מאוד, מה שמוביל לקשיים מסוימים בהקצאת שלהם. HSCs האנושי Immunophenotypic מאופיין כמו תאי CD34 + NK מסוגלים נודדות למחזור הדם ולהתיישב באיברים של מערכת החיסון או לאכלס מחדש את stroma מח עצם. יש צורך להבין בבירור כי GSK אינה תא מח עצם בשל ביותר, וכן נגזרים מבשרי, הכוללים dormantnye תאי פיברובלסטים SB34-שליליים. נמצא כי התאים עם פנוטיפ של CD34 מסוגלים לחדור למחזור הדם, שם לשנות הפנוטיפ שלהם CD34 +, אך הגירה בתמורה במח העצם תחת השפעת במיקרו-סביבה שוב הפכו אלמנטים תאי גזע שלילית-CD34. במנוחה, תאי CD34 אינם מגיבים לאותות סטרומה רגולריים של פארקרין (גורמי גדילה, ציטוקינים). עם זאת, במצבים הדורשים בתאי גזע hematopoietic עוצמת הגברה עם CD34 פנוטיפ מגיבים לסיגנלים בידול יוצרים הן hematopoietic ו ובתאים mesenchymal. Hematopoiesis מתבצע על ידי מגע ישיר עם אלמנטים הסלולר GSK של stroma מח עצם הציגה רשת מורכבת של מקרופאגים, תאי אנדותל רשתי, אוסטאובלסטים, הפיברובלסטים סטרומה מטריקס. במסגרת סטרומה מח עצם - לא רק מטריצה או "שלד" עבור רקמות hematopoietic, היא מבצעת רגולצית קנס של hematopoiesis עקב אותות רגולטוריות paracrine של גורמי גדילה, ציטוקינים chemokines, וגם מספקת אינטראקציות דבקות הכרחיות ליצירת תאי דם.

לכן, הבסיס של מערכת hemopoiesis מתעדכן כל הזמן הוא תא גזע hemopoietic, אשר מסוגל תחזוקה עצמית ממושכת, הוא polypotent (מנקודת מבט של hemopoiesis). במהלך תהליך של ביצוע, HSCs לעבור בידול הראשוני שיבוטים הטופס של תאים שונים במאפיינים cytomorphological ו immunophenotypic שלהם. היווצרות רצופה של תאי אב פרימיטיבי ומחויב הושלמה על ידי היווצרות של תאים אב קדמונית מורפולוגית של קווים hematopoietic שונים. התוצאה של תהליך רב שלבים המורכבים עוקבים בשלבים היא הבשלה של תאי hematopoietic ואת התשואה הבוגרת לאלמנטים נוצרו דם היקפי - אריתרוציטים, לויקוציטים, לימפוציטים וטסיות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מקורות של תאי גזע hematopoietic

תאי גזע המטופויטים נחשבים למקור הגזע הנחקר ביותר, אשר נובע בעיקר מהשימוש בהם במרפאה להשתלת מח עצם. במבט ראשון, הרבה ידוע על תאים אלה. במידה מסוימת זה נכון, מאז צאצאי הביניים הבוגרים GSK - האלמנטים הסלולר הזולים ביותר, שכל אחד מהם (אריתרוציטים, לויקוציטים, לימפוציטים, מונוציטים / מאקרופאגים וטסיות) נלמדים ביסודיות בכל הרמות - מהאור במיקרוסקופ אלקטרונים, מ ביוכימי ו immunophenotypic לפני זיהוי על ידי ניתוח PCR. עם זאת, ניטור שביצע מורפולוגיים, ultrastructural, ביוכימיים, immunophenotypic, ופרמטרים biophysical של גנומי GSK לא הניב תשובות לסוגיות רבות בעייתי, הפתרון של אשר הוא הכרחי לפיתוח השתלת תאי. הוא עדיין לא הוקם מנגנוני ייצוב GSK במצב רדום, הם מופעלים, נכנסים לשלב של החלוקה הסימטרית או א-סימטרית, והכי חשוב - מחויב לחינוך כמו תאי דם שונים מבחינה תפקודית, אריתרוציטים, לויקוציטים, לימפוציטים, וטסיות.

הנוכחות של תאי מח העצם עם פנוטיפ של CD34, אשר אבותיהם של שני תאי גזע mesenchymal ו hematopoietic העלתה את שאלת קיומו של קרוב המוקדם לתאי CD34-שלילי התמיינות תאים ובתאים וקו סטרומה hematopoietic. שיטת טיפוח ממושך הושג על ידי התרבות שנקרא לטווח ארוך "ייזום תאים" (לטווח ארוך תא ליזום-תרבות - ביטוח סיעודי-IC). חייו של ובתאים כאלה מושבה להרכיב פעילות של סטרומה מח עצם המבוססת על שילוב של גורמי גדילה הם יותר מ 5 שבועות, בעוד כדאיות של יחידות מושבת יוצרים מחויבות (CFU) בתרבות של רק 3 שבועות. הוא האמין כי כיום ביטוח סיעודי-IC - GCW אנלוגי פונקציונליים כמו repopulyatsionnom על פוטנציאל גבוה של כ 20% סיעודי-IC מאופיינים פנוטיפ CD34 + CD38- ולהציג יכולת גבוהה התחדשות עצמית. תאים אלה שנמצאו במוח עצם אנושי עם תדירות 01:50 000. עם זאת, יש להכיר בה תאי limfoidoinitsiiruyuschie-מיאלואידית הקרובות ביותר HSC אשר מתקבלים בתנאים של לטווח ארוך (15 שבועות) של התרבות. תאים אלה מיועדים סיעודי, בין תאי מח עצם אנושי נמצאים 10 פעמים פחות מאשר סיעודי-IC, והוא נוצר כתוצאה שורות תאים מיאלואידית ו גזע hemopoietic הלימפה.

למרות תיוג בתאי גזע hematopoietic עם נוגדנים חד שבטיים, ואחריו זיהוי של immunophenotypic הוא השיטה העיקרית לזיהוי ומיון סלקטיבית של תאי גזע hematopoietic עם השימוש קליני הפוטנציאל של GSK הייעודי ובכך מוגבל. חסימת נוגדנים לקולטן CD34 או אנטיגנים סמן אחרים בזמן מיון immunopositive בהכרח משנה את התכונות של תאים מבודדים עם זה. עדיף יותר הוא הפרשת אימונו שלילי של HSC על עמודות מגנטיות. עם זאת, במקרה זה, מיון בדרך כלל משמש נוגדנים חד שבטיים, קבועים על תמיכת מתכת. בנוסף, חשוב, שתי שיטות בידוד HSC מבוססים על פנוטיפי, ולא על מאפיינים פונקציונליים. לכן, חוקרים רבים מעדיפים להשתמש בניתוח של פרמטרים clonogenic GSK, אשר מאפשר את גודל והרכב של מושבות כדי לקבוע את מידת הבשלות ואת הכיוון של בידול של ובתאים. זה ידוע כי בתהליך של ביצוע מספר תאים ומספר הטיפוסים שלהם את הפחתת המושבה. תאי גזע המטופואטיות ותא הבת שלה מוקדם, שנקרא "כדורית-גרנולוציט יחידת מונוציטים-megakariotsitokolonieobrazuyuschaya" (SFU-GEMM), ליצור מושבות גדולות multilinear תרבות המכיל, בהתאמה, גרנולוציטים, אריתרוציטים, מונוציטים ו megakaryocytes. ממוקם מתחת ליחידת monotsitokolonieobrazuyuschaya המחויבת גרנולוציט שושלת הקו (SFU-GM) מייצר מושבות של גרנולוציטים ו מקרופאגים, ויחידות מושבה להרכיב granulocytic (SFU-G) - רק מושבות קטנות של גרנולוציטים בוגר. קודם כדורי מוקדם - יחידת burstoobrazuyuschaya של תאי דם אדומים (SFU-E) - היא מקור של יחידת מושבה להרכיב תא דם אדום גדולה ובוגרת יותר (SFU-E) - מושבות של תאי דם אדומים קטנות. באוכלוסיה הכללית, עם צמיחה של תאים התקשורת מוצק למחצה יכול לזהות תאים להרכיב שישה סוגים של מושבות מיאלואידית: SFU-GEMM, GM-SFU, SFU-G, M-SFU, VFU-E ו- E-SFU).

עם זאת, בנוסף נגזרות hematopoietic, כל חומר המקור ההפרדה של HSC מכיל מספר משמעותי של תאים במקביל. בהקשר זה, טיהור ראשוני של ההשתלה, קודם כל, של התאים הפעילים של המערכת החיסונית של התורם הוא הכרחי. בדרך כלל, immunosection מבוסס על ביטוי לימפוציטים של אנטיגנים ספציפיים משמש את זה, מה שמאפשר לבודד ולהסיר אותם באמצעות נוגדנים חד שבטיים. בנוסף, השתלת מח העצם מתרוקנת טכניקת immunorozetochnaya T-לימפוציטים, אשר מבוססת על ההיווצרות של קומפלקסים של CD4 + לימפוציטים ונוגדנים חד-שבטיים ספציפיים מורחקת באופן יעיל באמצעות apheresis. טכניקה זו מספקת חומר תא מטוהרים עם 40-60% תאי גזע hematopoietic.

הגדלת מספר ובתאים עקב הסרת תאי דם בוגרים ממוצר leukapheresis מושגת על ידי צנטריפוגה counterflow ואחריו סינון (בנוכחות של chelator - ציטרט Trisodium) דרך עמודה המכילה סיבי ניילון מצופה אימונוגלובולינים האנושי. יישום עקבי של שתי טכניקות אלה מבטיחה ניקוי מלא של השתלת טסיות, 89% מ אריתרוציטים ו 91% מתאי דם לבנים. בשל ירידה משמעותית בהפסדי HSC, רמת CD34 + תאים בסך מסת התא ניתן להגדיל ל 50%.

עבור המאפיינים הפונקציונליים של תאי גזע hematopoietic מבודדים, היכולת שלהם ליצור מושבות של אלמנטים בוגרים של דם בתרבות משמש. ניתוח המושבות שהוקמו מאפשר לזהות ולכמת את סוגי תאי האב, את מידת ביצועם, ולהקים את כיוון ההבחנה ביניהם. פעילות clonogenic נקבעה תקשורת המוצקה למחצה, methylcellulose, אגרו, ג'לים פלזמה או הפיברין, פעילות נדידת תאים של צמצום, מניעת זיקתם משטח זכוכית או פלסטיק. בתנאים אופטימליים תרבות, שיבוטים מתא בודד לפתח בתוך 7-18 ימים. אם יש פחות מ 50 תאים של שיבוט, הוא מזוהה כאשכול בודד, אם מספר התאים עולה על 50 - כמושבה. מספר תאים מסוגל להרכיב מושבה (מושבה להרכיב יחידות - CFU או מושבה להרכיב תאים - COCs) נלקח בחשבון. יצוין כי הפרמטרים COC CFU לא מתאימים מספר HSC השעית התא, למרות שהוא מתואם עם זה שוב מדגיש את הצורך לזהות את תפקודים (מושבה להרכיב) הפעילות של HSCs במבחנה.

בין תאי מוח העצם, לתאי גזע ההמטופויטים יש את הפוטנציאל השגשוג הגבוה ביותר, שבגללו המושבות הגדולות נוצרות בתרבות. לפי מספר מושבות כאלה, מוצע לקבוע בעקיפין את מספר תאי הגזע. לאחר ההיווצרות של מושבות במבחנה תעלה 0.5 מ"מ קוטר ועם מספר התאים 1000, המחברים בחנו את היציבות של תאים אלה כדי sublethal במינונים של 5-fluorouracil ובוחנים את יכל לאכלס מחדש את מח עצם חיות מוקרנות קטלנית. על פי הפרמטרים הללו, התאים המבודדים לא נבדלו במידה רבה מ- HSC וקיבלו את קיצור ה- HPP-CFC - תאים היוצרים מושבה בעלת פוטנציאל רב לשגשוג.

החיפוש אחר האפשרות של מבחר איכותי יותר של תאי גזע hematopoietic ממשיך. עם זאת, תאי גזע hematopoietic הן מבחינה מורפולוגית דומה לימפוציטים ו יחסית אחיד אוסף של תאים עם גרעינים עגולים כמעט, הכרומטין כמות קטנה חלקיקי slabobazofilnoy של הציטופלסמה. המספר המדויק הוא גם קשה לקבוע. ההנחה היא כי GSK במוח העצם של אדם מתרחשת בתדירות של 1 לכל 106 תאים המכילים גרעין.

זיהוי תאי גזע hematopoietic

כדי לשפר את הזיהוי של תאי גזע hematopoietic מתבצעת ברצף או במקביל (על הרב ערוצית sorbitan טרה) ספקטרום membrannosvyazannyh המחקר של אנטיגנים, שבה פנוטיפ GSK CD34 + CD38 צריך להיות משולב עם חוסר לינאריות סמנים בידול, במיוחד אנטיגנים של תאי מערכת חיסון תקינה כגון CD4, וכן אימונוגלובולינים השטח גליקופורין.

כמעט כל תוכניות של פנוטיפינג של תאי גזע hematopoietic כוללים את קביעת האנטיגן CD34. זה glycoprotein עם מסה מולקולרית של כ 110 kDa, נושאת כמה אתרי glycosylation, מתבטאת על קרום התא פלזמה לאחר ההפעלה של הגן המתאים ממוקם על כרומוזום 1 st. הפונקציה של מולקולת CD34 קשורה אינטראקציה L- סלקציה בתיווך של תאים hematopoietic מבשר מוקדם עם בסיס מח עצם stromal. עם זאת, יש לזכור כי הנוכחות של אנטיגן CD34 על פני התא מאפשרת רק לבצע הערכה ראשונית של התוכן של GSK השעית התא, כפי שהיא באה לידי ביטוי, ואת ובתאים hematopoietic אחרים ותאי סטרומה מח עצם ותאי האנדותל.

במהלך ההבחנה של תאים ובתאים hematopoietic, הביטוי CD34 מופחת לצמיתות. אריתרוציט, גרנולוציטים ומונוציטים התחייבו בתאים אב או חלש להביע CD34 אנטיגן, או שהוא נעדר על פני השטח שלהם בכלל (פנוטיפ CD34). על פני השטח של קרום תאים מובחנים של מוח העצם ותאי דם בוגרים, אנטיגן CD34 לא זוהה.

יצוין כי הדינמיקה של בידול של ובתאים hematopoietic לא רק מפחית את רמת הביטוי של CD34, אך במקביל ביטוי מוגבר בהדרגה של אנטיגן CD38 - גליקופרוטאין קרום נפרד עם משקל מולקולרי של 46 kDa שיש NAD-glikogidrolaznoy ופעילות cyclase ADP-ribosyl, דבר המצביע על מעורבות שלו ב הובלה וסינתזה של ADP-ribose. לכן, קיימת אפשרות של שליטה כפולה על מידת ביצוע של תאים בתאי hematopoietic. אוכלוסיית תאים עם פנוטיפ CD34 + CD38 +, מ 90 עד 99% תאי מח העצם חיובי CD34 כוללת ובתאים עם בידול פוטנציאל שגשוג מוגבל, ואילו עם פנוטיפ CD34 + CD38 בתאי יכול לתבוע את התפקיד GSK.

ואכן, אוכלוסיית תאי מוח העצם המתוארים על ידי הנוסחה CD34 + CD38- מכילה מספר גדול יחסית של תאי גזע פרימיטיביים שיכולים להבדיל בין הכיוונים המיאלואידים והלימפוטיים. בהקשר של טיפוח לטווח ארוך עם פנוטיפ של תאי CD34 + CD38- מצליחים לקבל את כל תאי דם בוגרים: נויטרופילים, אאוזינופילים, בזופילים, מונוציטים, megakaryocytes, אריתרוציטים ו לימפוציטים.

יחסית לאחרונה מצא כי תא חיובי-CD34 להביע שני סמן יותר - AC133 ו- CD90 (Thy-1), אשר משמש גם כדי לזהות תאי גזע hematopoietic. אנטיגן Thy-1 הוא שיתוף הביע עם קולטן CD117 (c-kit) על תאי CD34 + של מח עצם, כבל ואת דם היקפי. משטח fosfatidilinozitolsvyazyvayuschy זה גליקופרוטאין עם משקל מולקולרי של 25-35 kDa כי הוא מעורב בתהליכי הידבקות תא. מחברים אחדים מאמינים כי אנטיגן 1 שלך הוא סמן של תאים בוגרים CD34 חיובי ביותר. שכפול תאים עם פנוטיפ של CD34 + Thy-1 + להצמיח קווי מתורבתים ארוכי טווח על מנת לייצר תאים הבת. מוצע כי האנטיגן 1-Thy חוסם את האותות הרגולטוריים שגורמים לחלוקת התא להיפסק. למרות העובדה כי CD34 + Tu1 + תאים המסוגלים התחדשות עצמית ויצירת קווים מתורבתים ארוכי טווח, הפנוטיפ שלהם לא יכול להתייחס אך ורק HSC, כפי Thy-1 + תוכן המשקל הכולל של אלמנטים התא חיובי CD34 הוא כ 50%, הרבה מעל מספר התאים ההמטופויטים.

יותר מבטיח לזיהוי של תאי גזע hematopoietic הוא AC133, סמן אנטיגן של תאים hematopoietic בת, ביטוי אשר זוהה לראשונה על תאי הכבד עובריים. AC133 הוא glycoprotein transmembrane המופיע על פני השטח של קרום התא בשלבים המוקדמים של התבגרות GSK - זה אפשרי כי אפילו קודם לכן CD34 אנטיגן. במחקריהם של א 'פטרנקו ו' גרישצ'נקו (2003), נמצא כי AC133 מבטא עד 30% של תאים CD34 חיובי של הכבד עובריים.

לפיכך, פרופיל פנוטיפי האידיאלי של תאי גזע hematopoietic ידי מושגים היום, הסכום של מתווית תא, בתוך המעגלים אשר חייב להיות CD34 הנוכחי אנטיגנים תצורה, AC133 ו Thy-1 אבל אין מקום CD38 תחזיות מולקולרי, HLA-DR וסמני GPA הבידול ליניארי , CD3, CD4, CD8, CD10, CD14, CD16, CD19, CD20.

דיוקן פנוטיפי וריאצית GSK עשוי להיות שילוב של CD34 + CD45RalowCD71low, מאז המאפיינים של התאים שתוארו על ידי נוסחא זו אינו נבדלים בפרמטרים התפקודיים של תאים עם פנוטיפ CD34 + CD38. בנוסף, אדם HSC ניתן לזהות על ידי פנוטיפי סימני CD34 + Thy-L + CD38Iow / "c-kit / נמוך - רק 30 תאים אלה לחלוטין לשחזר hematopoiesis בעכברים מוקרנים קטלני.

מתוך ניתוח מאפייני פנוטיפי הכלליים של תאי מח עצם בעצם התחיל 40 שנים של מחקר האינטנסיבי GSK מסוגל בו זמני של שתי ההתחדשות העצמית והבחנה לאלמנטים הסלולר אחרים, המאפשר להצדיק את שימוש השתלת מח עצם לטיפול פתולוגיות שונות של מערכת hemopoietic. סוגים חדשים של תאי גזע שהתגלו לאחרונה עדיין לא היו בשימוש נרחב בקליניקה. עם זאת, תאי גזע מחבל הטבור (כבל) דם בכבד העובר יכולים להרחיב השתלת תאי משמעותית לא רק בהמטולוגיה, אלא גם בתחומים אחרים של הרפואה, כפי שונה ממוח העצם HSC בתור מאפייני הביצועים ואיכות כמותית.

נפח של גזע hematopoietic גזע ההלם הנדרש להשתלה מתקבל בדרך כלל ממח העצם, דם הטבורי ו הטבורי, וגם מן הכבד עובריים. בנוסף, ובתאי hematopoietic ניתן להשיג על ידי במבחנת התפשטות של ESC וההבחנה הבאה שלהם לתוך hematopoietic ממוקד אלמנטים הסלולר. א פטרנקו, V. Grishchenko (2003) בצדק מציין הבדלים משמעותיים תכונות אימונולוגיות היכולת לשחזר hematopoiesis GSK ממוצא שונה, בשל יחס לא שוויוני כלול מקורות פלוריפוטנטיים שלהם מוקדם ואת אבות מחויבים מאוחר. בנוסף, תאי גזע hematopoietic נגזר ממקורות גזע שונים יש אסוציאציות שונות לחלוטין של תאים שאינם hemopoietic כמותית ואיכותית.

מקור מסורתי של תאי גזע hematopoietic הוא מוח העצם. ההשעיה של תאי מוח העצם מתקבל עצם הבטן או עצם החזה על ידי שטיפת תחת הרדמה מקומית. ההשעיה המתקבלת היא הטרוגנית ומכילה תערובת של HSC, אלמנטים תא סטרומה, תאי אב מחויב של קווי מיאלואיד לימפואידית, כמו גם אלמנטים דם בוגרים. מספר התאים עם פנוטיפים CD34 + ו CD34 + CD38 בין תאים מוח עצם mononuclear הוא 0.5 עד 3.6 ו 0 עד 0.5%, בהתאמה. דם היקפי לאחר G-CSF-Induced גיוס של HSC מכיל 0.4-1.6% של CD34 + ו 0-0.4% של CD34 + CD38.

אחוז גבוה של תאים עם CD34 + immunophenotype CD38 ודם טבורי CD34 + - ו 0-0.6 OD-2.6%, ו המספר המרבי שלהם מתגלה בקרב תאים בכבד העובר hematopoietic - ו 2,3 0,2-12,5 -35.8%, בהתאמה.

עם זאת, איכות חומר שתל תלויה לא רק את הסכום הכלול בו של CD34 + תאים, אלא גם על הפעילות התפקודית שלהם, אשר יכול להיות מוערכת על ידי רמת היווצרות מושבת in vivo (ואכלוס מח בחי מוקרן קטלני) ו במבחנה - צמיחה של מושבות על תקשורת המוצקה למחצה . נמצא כי המושבה להרכיב ופעילות שגשוג של תאי אב hemopoietic עם פנוטיפ CD34 + CD38 HLA-DR, המבודד מן הכבד עוברי, מח עצם עוברי דם טבורים, ואת עולה בהרבה על יכולת השגשוג של תאי מושבת יוצרי hematopoietic של מח העצם ודם היקפי של מבוגר. ניתוח כמותי ואיכותי ממוצא שונה GSK, נמצאו הבדלים מובהקים של תוכן היחסי ההשעיה תא, ופונקציונליות. המספר המרבי של תאי CD34 + (24.6%) נמצא בחומר ההשתלה המתקבל ממח העצם העוברי. מוח העצם של אדם מבוגר מכיל 2.1% של אלמנטים תאיים CD34 חיובי. בין תאי mononuclear דם היקפי בוגר אנושי רק 0.5% יש + CD34 פנוטיפ, ואילו כמות דם הטבורי שלהם מגיעה 2%. לפיכך מושבה להרכיב יכולת של CD34 + תאים של מח עצם עוברי על ידי 2.7 פעמים עולה על הקיבולת של צמיחה המשובטת של מח עצם hematopoietic של תאי אדם בוגרים ותאי דם טבורים ליצור מושבות גדולות יותר באופן משמעותי מאשר אלמנטי hematopoietic מבודדים מדם היקפי של מבוגרים: 65.5 ל 40 ו , 8 מושבות / 105 תאים, בהתאמה.

הבדלים בפעילות שגשוג ואת יכולת מושבת יוצרים של תאי גזע hematopoietic קשורים לא רק בדרגות שונות של בגרות, אלא גם עם המיקרו-הסביבה הטבעית שלהם. זה ידוע כי עוצמת ההתפשטות וההבחנה של תאי גזע מהיר שקבעה ההשפעה רגולטורית האינטגרלית של מערכת מרובה רכיב של גורמי גדילה וציטוקינים המיוצרים על ידי שני תאי הגזע והאלמנטים הסלולר של המיקרו-סביבה מטריקס-סטרומה. שימוש אוכלוסיות תאים מטוהרים ותקשורת חופשית בסרום במטרת תרבות התאים ומעניקה גורמי גדילה מאופיינים שיש להם השפעות ממריצות מעכב על תאי גזע של רמות שונות, ובתאים ותאים של מחויב בכיוון ליניארי מסוים. תוצאות המחקרים שנערכו משכנעות מעידות על כך ש- GSK, המתקבל ממקורות בעלי רמות שונות של התפתחות אונטוגנטית, שונה הן מבחינה פנוטיפית והן מבחינה תפקודית. עבור GSK, השהייה בשלבים מוקדמים של אונטוגני, המאופיינת בפוטנציאל גבוה של רבייה עצמית ופעילות רבייה. תאים כאלה נבדלים על ידי אורך הטלומרים יותר והם כפופים להתחייב עם היווצרות של כל שורות תאים hematopoietic. התגובה של המערכת החיסונית למוצא עוברי HSC מתעכב, שכן תאים כאלה מתבטאים במתינות מולקולות HLA. יש הדרגתיות ברורה של התוכן היחסי של HSCs ויכולתי עצמיים לחדש ומספר הקווים הם יוצרים סוגים של מחויבות: CD34 + תאים של כבד עוברי> CD34 + תאים של דם טבורים> CD34 + תאים של מח העצם. חשוב כי הבדלים אלה אינם ייחודיים תוך הניא postanatalnomu תקופה מוקדמת של התפתחות אנושית, אלא גם ברחבי ontogeny - פרוליפרטיביים ופעילות מושבה להרכיב של HSCs נגזרה מח עצם או דם היקפי של מבוגר, ביחס הפוך לגיל התורם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.