Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עצירות אצל קשישים

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

עצירות אצל קשישים - שרפרף עיכוב יותר מ 48 שעות ללא שביעות רצון ממעשה של ציווי, כמות קטנה של כובע (פחות מ 30.0 72 שעות).

בחולים קשישים ניתן להבחין בין קבוצות העצירות הבאות:

 1. אִימוּרִי;
 2. נוירוגנית;
 3. היפודינמי;
 4. פרוקטוגני;
 5. מכני;
 6. בשל הפרעות המעי הגס;
 7. תרופות;
 8. אנדוקריני;
 9. עם הפרות של מים ומטבוליזם אלקטרוליטי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

מה גורם לעצירות אצל אנשים מבוגרים?

סמים עצירות המושרה אצל קשישים מתרחשת עם השימוש של ganglioblokatorov, anticholinergics, הרגעה, הרגעה, נוגדי חומצה משתן, משלשלים (ארוך) ו fixatives.

שלשולים ועצירות אצל אנשים מבוגרים יכולים להיות סימן למחלות אורגניות שונות או להיות פונקציונליים. בשלשול שנגרם באופן פונקציונלי אצל אנשים קשישים ו סנילי הוא נדיר יחסית, כמו יוצא מן הכלל.

עצירות אצל קשישים ללא גורם אורגני הוא ציין לעתים קרובות. זה נצפה לעתים קרובות יותר אצל נשים מבוגרות. מבחינה תפקודית הנגרמת עצירות תכופות מתרחש שילוב של מספר גורמים: צריכת המזון, סיבים צמח עניים, להגביל פעילות גופנית, להפחית טונוס שרירים של רצפת האגן של דופן הבטן, ליפול התכווצות של הסרעפת, הפחתת הלחץ התוך-בטני, ואת הטון של שרירי המעי הגס (עצירות טונוס) או גוון המעי הגס (עצירות ספסטית). עצירות אלמנטארית: מתרחשת עם שימוש ממושך של מזון דל שומן נמוכה. חלב מצוין לעתים קרובות כמוצר. עצירות מכנית מתפתחת בחולים עם גידולים במעיים, עם צמצום של המעי הגס של גניסיס cicatricial, לחץ מכני מבחוץ, וכו '

עצירות אצל קשישים בשל הפרעות המעי הגס מתרחשת אצל אנשים עם Megagolon מולד. במקביל, הפונקציה פינוי של המעי הגס מופרעת מן ההתבגרות המוקדמת, ועם הגיל סיבות אחרות של עצירות תמיד להצטרף, בדרך כלל אין שרפרף עצמאי.

עצירות אנדוקרינית אצל אנשים מבוגרים מתרחשת עם מיקסזמה, hyperparathyroidism, הפרעות יותרת המוח, סוכרת, גיל המעבר, pheochromocytoma, ומחלות אחרות.

עצירות אצל קשישים עקב הפרעות במים וחילוף החומרים באלקטרוליטים. אצל קשישים וזקנים, זה נצפה בנוכחות אי ספיקת לב וכליות עם בצקת, מיימת, cholestasis, צריכת נוזלים לא מספיק.

עצירות היפודינמית בקרב קשישים נמצא בחולים עם מנוחה במיטה ממושכת. ב gerontological בפועל, זה יכול להיות כרוני. לפעמים ירידה בתנועת המעי ופגיעה בפעולת ההפקעה בשל חוסר פעילות גופנית של חולים וחולשת שריריהם.

עצירות נוירוגנית אצל אנשים מבוגרים היא שכיחה למדי. זה קורה בקשר עם הפרעות של מנגנוני העצבים של הרגולציה של תנועתיות מעיים בכל רמה של מערכת העצבים. סוג נפוץ מאוד של עצירות neurogenic הוא dyskinetic. הצטברות של צואה במעי הגס סיגמואיד גורם לתחושה של לחץ וכאב באזור השמאלית השמאלית.

עצירות פרוקטוגנית אצל אנשים מבוגרים מתרחשת עם גידולים בפי הטבעת, טחורים, סדקים אנאליים, אשר, בתורם, הם לעתים קרובות הגורם שרציפים קשים.

רוב החולים מעל גיל 60 עצירות להתרחש עקב ההשפעות של מספר סיבות, ולכן, הם עיקש ועקשן הטבע.

אנשים קשישים ו סנילי עם עצירות עלולים לחוות בריחת צואה, חסימה מכנית של המעיים, שימור שתן, דימום רקטלי.

טיפול בעצירות אצל קשישים

תזונה אישית תקפה. הדיאטה מנוהלת: מוצרי חלב חמוצים, שמנת חמוצה טריה, שמן צמחי, דגנים פריכים מדגני כוסמת ודוחן, לחם חיטה עם מוסף סובין, גזר וסלק בלוי (שניהם חיים ומבושלים), שזיפי מרק ופרות יבשים אחרים. מוצרי תסיסה אינם נכללים: קטניות, תפוחים ומיצי ענבים, ירקות עשירים בשמנים אתריים (צנוניות, שום, צנוניות, בצל), חלב מלא. זה מראה את השימוש במים מינרליים (מספר Essentuki מספר 4 ו 19, Slavyanovskaya, Nurly, Jermuk, וכו ') בצורה קרה של כוס 1 שעה לפני הארוחות 2-3 פעמים ביום. במקרה של תפקוד מוגבר של המעי, מים מינרליים משמשים בצורת חום. צעדים שנועדו להחזיר את הרפלקס הרגיל לצוואר: יצירת התנאים הרגילים לחולה ולזמן תנועת המעי.

השפעות טיפוליות על dyskinesia המעי הגס:

 • ב dyskinesia hypomotor, סוכנים הממריצים פריסטליס מעיים (metolopradmid, propulside 10 מ"ג יומי במשך 2-3 שבועות);
 • ב dyskinesia ספסטי, M-anticholinergics (gastropin, metacin) myotropic antispasmodics (לא ספא, papaverine);
 • שימוש בסמים לנרמל את microflora במעי, bifidumbacterin, bifisol bactisubtil, lactobacterin.

אינדיקציות קפדניות לשימוש בחומרים משלשלים (בזמן קצר) ובחוקנים. על פי מנגנון הפעולה, תרופות משלשל לעצירות לקשישים מחולקים:

 1. סוכנים שגורמים לגירוי כימי של המנגנון קולטן המעי: סנה, אשחר, ריבס, gunulx, phenolphthalein, שמן קיק;
 2. פירושו עיכוב ספיגת מים: סודיום סולפט, מגנזיום גופרתי, מלח קרלובי וארי, פורטופאק, נורמאז;
 3. אמצעים להגדלת נפח תכולת המעי: סובין, אגר, תאית מתיל, אצות;
 4. האמצעים לקידום ריכוך ההמונים הצואתיים והחלקתם: שמן וזלין ושמן שקדים, פרפין נוזלי, אמצעי קשר (גליצרין, "נרות מתלהבים").

המלצות כלליות לקשישים: מצב של פעילות גופנית מספקת, תרגילים קבועים של תרגילי נשימה, אימון השרירים של דופן הבטן הקדמית ורצפת האגן.

אם ניקח בחשבון את התוויות רשאי להשתמש פיזיותרפיה: UFO, אלקטרופורזה (ב dyskinesia hypermotor - עם מגנזיום או נפית, כאשר דיסקינזיה gipomotornoy - עם סידן), אמבטיות בוץ, וכו 'על מנת לפתור בעיות עצירות בחשיפה רפואי נדרש המטופל, חיסול הסיבות הפרות של המעיים..


פרסומים חדשים

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.