^

בריאות

תסמינים וסוגים של lumbulgia בילדים ומבוגרים, בהריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסימפטום העיקרי של lumbargia הוא כאב - אקוטי או כרוני, חודר או ממושך. זה יכול להיות כואב, להטריד את האדם בתוך יום, או עשוי להיות paroxysmal. לעתים קרובות הכאב מתחזק בלילה, ובבוקר הוא נחלש, לאחר שהשרירים נרגעים, והעצם תקבל יותר חומרים מזינים. ראוי גם לציין כי אחד הסימפטומים הוא הפרה של הפונקציה של המותניים - זה עשוי להיות כפוף, נוקשה, חוזים.

עם lumbargia, לפעמים דפורמציה וניידות חריגה מפתחת. לפעמים דפורמציה, קיצור או שקיעה של חלקים מסוימים של עמוד השדרה (חוליות בודדים) ניתן לראות. מאוחר יותר, דימום, תהליך דלקתי, אשר מלווה בתהליך זיהומיות, עשוי להופיע. במקרה זה, עשוי להופיע אופי דלקתני או מבריק, כמו גם hematoma. במקרים מסוימים, אחד הסימפטומים עשוי להיות ליקוי כללי של ניידות, הגורמת כאב הליכה, כמו גם את חוסר היכולת לעמוד על הרגליים. אם זה בגלל פגיעה, עדיף לא לנסות לקום, אלא להיפך, כדי להבטיח חוסר תנועה.

תסמונת כאב עם lumbargia

ניתן לבטא בדרכים שונות. עבור רבים זה כואב, כאב עמום באזור המותני, אבל לפעמים גם לציין כאב חד, נקב כי סוטה מן האזור המותני של כל תקופת העצב הסמוך, ונותן את הישבן, ולפעמים בשרירים צלעי, הצוואר ועמוד השדרה. יכול להיות כאב חריף, וכרוני, אשר לאחר מכן שוכך לתקופה מסוימת של זמן, ואז עולה, כאשר תקופת החרפת מתרחשת.

Lumbalia עם תסמונת radicular

זה גם מבטא כאב בולט מקומי באזור המותני. במקרה זה, כאב מתפשט לאורך עמוד השדרה, ומשפיע על החוליות המותני, נותן את הכאב חזק בחלל הבין interverbral ו intercostal. במקרה זה, שורשי העצבים העוברים דרך חוליות אלה מושפעים, הנקראת תסמונת הצוואר. כאב, ככלל, חריף חודר, עובר לאורך כל סיבי העצב.

Lumbalia, שמאל, ימין

זה יכול להיות קשור עם כאב באזורים parvertebral, כלומר, אותם אזורים של עמוד השדרה הממוקמים משני צדי עמוד השדרה עצמו. בנוסף לאזורים אלה, כאב יכול להיות מוקרן מחלקים אחרים של עמוד השדרה. כמו כן, את מקור הכאב יכול הכבד, הטחול. הכאב יכול להחזיר לעצבים, כולל העצב הטריגמינלי. לעתים קרובות הכאב משתרע על הישבן, בהיפוכונדריה. לעתים קרובות, הכאב באזור הכליות עם כאבים בגב התחתון מבולבל, שכן יש את הרעיון של "הקרנה", מה שמרמז כי הכאב מקריא לאורך כל סיבי העצב. זה יכול להתרחש עם אבחנות כאלה כמו pyelonephritis, נפריטיס, glomerulonephritis, ופתולוגיות אחרות של הכליות ודרכי השתן.

דו-צדדית

לעתים קרובות היא תוצאה של נגעים של שרירים parvertebral, כמו גם נזק דיסקים בין-חולי, אזורים intercostal אזור באזור הכליות, adrenals. יתר על כן, ראוי לציין כי לעתים קרובות כאב זה משני הצדדים מצביע על התפתחות של תסמונת כאב בעצבים, שבו העצבים נתונים לתהליך דלקתי, והכאב מקריא לאתרים שונים. ראוי לציין כי לעתים קרובות עם כאב זה משני הצדדים מתפתח נגד intercostal neuralgia. חשוב לשקול כי הכאב משני הצדדים יכול להתפתח במקרה של דלקתיות זיהומיות נגעים של הריאות ואת הסמפונות. במקרים מסוימים, רגשות כאלה מתרחשים על רקע של radiculitis, שבר בין-חולייתי, הנגע של תעלת עמוד השדרה, ואפילו את חוט השדרה.

דורסלגיה

זוהי תבוסה של עמוד השדרה של עמוד השדרה. במקרה זה, גם הנזק המכני שלהם, וכן דלקת, ואפילו זיהום יכול להתרחש. זה מלווה בפיתוח של תהליך דלקתי, נזק לתעלת עמוד השדרה, הצטברות מופרזת של לויקוציטים באזור הנזק, אשר גורם לתהליך דלקתי. כמו כן, יש ירידה במערכת החיסונית, הפרה של הרקע ההורמונלי. הטיפול דורש אבחנה נכונה, כמו גם הקפדה על ההמלצות של הרופא. זה יכול לשמש טיפול תרופתי, כמו גם הליכים פיזיותרפיה שונים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Lumbalia ו sciatica, עם נשית

זה כאב באזור המותני, אשר משפיע גם על האזור של העצב הסיאטי. במקרה זה, הכאב הוא מקומי הן באזור המותניים באזור הישבן. בלב הפתוגנזה של תסמונת זו טמון הכניעה של שורש עצב השדרה. במקרה זה, הדחיסה העיקרית מתרחשת באזור העצב הסיאטי, כמו גם באזור המותני. בנוסף לכאב, ישנם תסמונות אחרות, אשר בכל מקרה הן אינדיווידואליות לחלוטין ומגוונות מאוד.

המילה הקרובה ביותר ל"סקיאטיקה ", כיום היא רדיקולטיטיס, המשפיעה על אזור העצה ועל העצב הסיאטי. יכולות להיות סיבות רבות, כולל radiculopathy, radiculo-ischemia, ופתולוגיות אחרות. בתרגום מילולי, מחלה זו פירושה תהליך דלקתי המשפיע על העצב. עם זאת, עכשיו כבר נקבע כי התהליך ברוב המקרים הוא לא דלקתי, שכן דחיסה מכנית של העצב מתרחשת על ידי גורמים שונים, כולל אזורים בין-חולי. זה יכול גם לפתח כתוצאה מפציעות שונות, השפעות מזיקות, גידולים, hematomas.

המחלה אופיינית בעיקר עבור חולים בגילאי 40-60 שנים, בשל המאפיינים גיל ותהליכים ניווניים במוח ובחוט השדרה, עמוד השדרה ועל הדיסקים. לעתים קרובות היא תוצאה של דחיסה ושהייה ממושכת במצב נייח. זו נתפסת לעתים קרובות אצל אנשים עם מוגבלויות שיש להם הרבה זמן כדי להיות בתנוחת ישיבה (במצב נייח), כמו גם למי במשך זמן רב הוא במצב שכיבה (למשל, אנשים חולים במחלות קשות, אנשים עם שברים, שוכבים על הציור). גם לעיתים קרובות נשית מתרחשת במהלך ההריון. הסיבה יכולה להיות גם חוסר תנועה בכלל, ניידות מוגבלת של חלקים בודדים של הגוף, וסחיטה אזורים בודדים של עמוד השדרה, עצבים Sciatic.

לומבגו ו לומבאלגיה

תחת מַתֶנֶת לרמוז כאב חד, ירי, אשר משפיע על האזור המותני. במקביל, חוט השדרה עצמו, הדיסקים הבין-חולייתיים והחלל הסובב מושפעים מאוד. Lumbago הוא תהליך דלקתי חריף, אשר מלווה בכאב חד וחד. בעוד שהלומפולגיה היא תהליך כרוני ממושך, שגם במהותו מתפתחת התפתחות של תסמונת כאב, שעשויה להיות לא דרמטית כל כך, אבל מתונה יותר, חלשה יותר. באשר לכאב באזור המותני, זהו אופי כואב וממושך, ולעתים קרובות מלווה בתהליך מתון וכרוני.

Lumbalia בילדים

לרוב אצל ילדים זהו תהליך מולד, אשר מורכב משני אנומליות שנגרמו גנטית המשפיעים על העצבים בעמוד השדרה ועל חוט השדרה. או שזה עלול להיות מומים מולדים שהופיעו במהלך ההתפתחות תוך רחמית, או ישירות במהלך הלידה, אם הילד נפגע פגיעה בעמוד השדרה או בעצה. בילדים תהליך זה ניתן לריפוי, אבל לפעמים הפתולוגיות חשוכות להתרחש כי ניתן רק מתמשכת, אבל זה בלתי אפשרי לחלוטין לרפא. החמרות יכולות להתרחש בהשפעת גורמים שונים, לרבות, ובהיפותרמיה, יתר על המידה, שהייה ממושכת במצב של מתח, עם אורח חיים קבוע. בילדים, אזור lumbosacral נפגע ביותר, ואת חוליות הממוקם ליד העכוז. באזור זה, החוליות מקושרות זו לזו בצורה הדוקה, ויוצרות פקעות ועצבים עצביים.

הם נוצרים, ככלל, על ידי השורשים של חוט השדרה, אשר קשורים זה בזה זה בזה באופן הדוק על הצד הפנימי של עמוד השדרה. זה מן מקלעת העצבים כי עצב Sciatic עולה, אשר לעתים קרובות נתון לחסימה מכנית. הוא עובר דרך כל הישבן ומשתרע עד עצם השוק. באזור השוק, הוא מחולק לשני עצבים. העצב הסיאטי הוא איבר מזווג שיוצר plexuses עצביים גדולים משמאל ומימין.

Lumbalia במהלך ההריון

לעתים קרובות, כאשר ההריון פוגע בחלל. הכאב עשוי להיות שונה, אבל לעתים קרובות יותר כאב וציור. זה יכול גם להגדיל את הערב, ואם אישה נמצאת בעמדה ארוכה בעמדה אחת. כאב מאזורי האגן והעצם עולה ישירות לאזור המותניים.

במקרה זה, הכאב יכול להיות חד ויורה, מוגבר על ידי תנועות חדות, כיפוף, רק כאשר מנסים לקום. זה קורה לעתים קרובות כי הכאב מן המותניים, כל כך חזק מרגיש עצמו, כי יש תחושה כי אי אפשר לקום. הכאב יכול להינתן על העצה, כמו גם לאזור האגן. לעתים קרובות זה משפיע על פני השטח הקדמי של הירך (לעתים קרובות יותר לרוחב).

עם זאת, יש תחושה של ירי, מכה חדה. קשה להישען על הרגל, יש חשש כי אתה יכול ליפול, כי, על פי נשים רבות, הרגליים "אבזם". לבטל לחלוטין במצב כזה הוא בלתי אפשרי, כי זה בשל העובדה כי העובר מפעיל לחץ על האזור המותני, העצבים הפגועים מקלעת עצבים. בליבה של כאב בזמן הריון היא לוחצת גם ונזק מכני קבוע עצב השת, וזו הסיבה לכאב היא לא מוגבל בהחלט באזור המותני, וכן נבדלות זו מזו מסלול העצב, כמו גם נפילות באזור הישבן והירכיים.

ככל שתקופת ההיריון ארוכה יותר, כך הכאב חזק יותר באזור המותני, מכיוון שגודל העובר וכוח לחץו הולכים וגדלים. ראוי לציין כי רק אמצעי אמין להיפטר הכאב הוא עומס פיזי מכוון המותניים, הירכיים, אזור האגן.

כמו כן יש לציין כי יש תחבושות מיוחדות המאפשרות לפרוק את אזור המותניים, להפחית את העומס על זה. תחבושת זה צריך להיות משוחק באופן קבוע כדי למנוע לחץ מופרז על עמוד השדרה, בגב התחתון. להתחיל ללבוש את זה על 20-25 שבועות של הריון, אבל אתה יכול מוקדם יותר. כדי לחפש את זה יש צורך על מצב הבריאות של עצמו, והמלצות של הרופא אשר מבוסס בעיקר על תוצאות של ארה"ב ניתוחים מעבדה נתון. בדרך כלל הצורך בתחבושת זו נקבע על פי גודל ומשקל העובר עצמו.

שינה על הבטן לא מומלץ. עדיף לישון על הגב או על הצד שלך, כמו זה מאפשר לך להוריד את העומס על הגב התחתון. תרגילים פיזיים מבוצעים בצורה הטובה ביותר במספר גישות במשך 10-15 דקות. יום מומלץ עד 5-10 גישות לעשות תרגילים פיזיים. המטרה העיקרית של התרגיל צריכה להיות התרופפות הירך, הסרת עומס יתר, נירמול תהליכים מטבוליים, הכנת אזור האגן והמותניים ללידה הקרובה. הקפד לבצע תרגילי בוקר, ואת התרגילים בערב. את הגישות הנותרות צריך להיות מבוסס על כמה כואב את התסמונת.

טפסים

ישנם סוגים שונים של lumbulgia. מגוון רחב של מינים של פתולוגיה זו קבע את מגוון הסיווגים העומדים בבסיס חלוקת התופעה. לכן, על פי אחד הסיווגים, על בסיס לוקליזציה של כאב ופגיעה, לבודד lumbulgia verbbrogenic, עמוד השדרה המותני המותני, עמוד השדרה המקודש. בנפרד, הטופס spondylogenous, תסמונת שרירים טוניק, ו lumbalgia interstostal ו וסטיבולרי מבודדים. בהתאם לצורה של המחלה, צורה חדה, תת-קרקעית וכרונית מבודדת. בהתאם לחומרת הפתולוגיה, מתבודדת צורה קלה, מתונה, מתונה וחמורה של המחלה.

וומברוגניה

מרמז על הצורה של lumbula, אשר משפיע על חלקים שונים של עמוד השדרה. במקרה זה, הדיסקים בין חוליות, חוליות ותהליכים שלהם ניזוקו. לעתים קרובות יש עצב צבט. ראוי לציין כי השם בא מן הלטינית "חוליה", אשר בתרגום פירושה החוליה. לפיכך, לא קשה לנחש כי הנזק משפיע רק על החוליות, ועל עמוד השדרה בכללותו.

trusted-source[7], [8]

עמוד השדרה המותני המותני

מסובכים צורה נפרדת של lumbula, שבו השדרה המותני ניזוק בעיקר. במקביל במחלקה זו יש הרבה כאב, החוליות נפצעו ונתקעו. באשר לקרינה של כאב, תופעה זו קיימת גם ומרמז כי הכאב מתפשט לאורך העצב, והוא יכול להיות מורגש במחלקות אחרות.

העצב הסיאטי הוא לרוב משותק במקביל, מה שמוביל לכאב ולנזק באזור העצה, באזור האגן, והכאב משתרע על הירך ועל השוק. עמוד השדרה המותני בצוואר עולה עם עומס שגוי על הגב התחתון, עם היפודינמיה, כמו גם נגד הצטננות של היפותרמיה, מתח, טראומה.

Lumbalia של העצה

לעתים קרובות הוא הבין כי הכאב בעצה נובע שמקורו בטראומה. יש לציין כי פתולוגיה זו אינה מסומנת כפתולוגיה עצמאית. ברוב המקרים, היא תוצאה של התפשטות כאבים מן האזור המותני, לאורך עמוד השדרה כולו, או לאזור העצה, את הקוב. על הנזק האינדיבידואלי למחלקת הקודש, הדיבור יכול להתקיים רק אם יש טראומה וסגנון חיים בלתי פעיל. לרוב להפעיל את lumbalgia הפיתוח בדיוק את ההשפעה על הישבן של הטבע המזיק, אשר כרוך פר של השלמות של עצמות, ההתפתחות של התהליך הדלקתי, ואת מעורבותם של האזורים הסמוכים.

ספונדילוגני

זה נזק הדיסקים בין חולייתי, שבו הם צבט בין שתי חוליות סמוכים. במקרה זה, אנחנו מדברים על פגיעה בעמוד השדרה המותני. הסימפטום המוביל הוא כאב, שהוא חריף. אם אין טיפול, זה יכול ללכת לתוך טופס כרוני. יש לציין כי טיפול רק שיקום פיזי (עיסוי, פיזיותרפיה), אינו מסוגל לבטל לחלוטין את הפתולוגיה. במקרה זה, תרופות חובה, כמו גם פיזיותרפיה נדרשת.

Lumbalia עם תסמונת טוניק שרירים

זה מרמז על צורה מסורתית של lumbula, שבו השדרה המותני פגום, ואת מערכת השרירים מעורב בתהליך הפתולוגי. יש ירידה חדה בשרירים. הסימפטומים העיקריים (כאב, נוקשות), מתווספת גם לתהליך הדלקתי באזור שרירי המוח. הם נחלשים בהדרגה, לא מסוגלים לשמור על הטון הדרוש, ולכן, לא יכול לספק את הניידות הנדרשת.

בהדרגה, בהעדר טיפול, הטון ממשיך לרדת, הפתולוגיה מתקדמת ומתפשטת גם לאתרים סמוכים. בתהליך הפתולוגי, חלק גדול יותר של מערכת השלד והשרירים מעורב. יכול להיות שיש cramps. בהעדר טיפול, הוא יכול להתקדם עד אובדן מוחלט של ניידות, ועל נכות.

Intercostal lumbalgia

זה הנזק של הקטעים בין הצלעות. יחד עם זאת, השרירים intercostal מעורבים בתהליך פתולוגי קודם כל. תכונה אופיינית היא מעורבות של הסרעפת, כמו גם את שרירי החזה, בתהליך הפתולוגי. באשר להתפשטות התהליך הפתולוגי, הכאב יכול להקרין לאורך סיבי העצב, שגם הוא מעורב בתהליך הפתולוגי.

וומבולה

זוהי צורה מיוחדת lumbalgia כי, אבל הכאב באזור המותני, והוא מאופיין פרה של מערכת שיווי המשקל, אשר באה לידי ביטוי על ידי כאב ראש, סחרחורת קלה, צוואר בוער, חוסר קואורדינציה. הסיבה היא נזק לחוט השדרה, כמו גם התקדמות לאזור המוח.

לומברגיה אנכית

תחת lumbargia אנכי נועד להפיץ את הכאב בכיוון האנכי מן cob למוח. יש פצע של חוט השדרה, החלקים השונים שלו. ככלל, תסמונת כזו מוסרת בעזרת שיטות רפואיות של טיפול, הליכים פיזיותרפיה שונים, וגם בעזרת תרגילים פיזיים שנבחרו במיוחד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.