Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמינים של דלקת כרונית כרונית

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

סימפטומים של כרונית prostatitis כוללים כאב, הפרעות השתנה והפרעות מיניות. כאב יכול להיות יורה, מושך, משעמם, בוער, מתמיד, פרוקסימלי; לוקליזציה בחוט השערה, מעל החזה, בעצה; להקרין את הפין העטרה ו / או שק האשכים. עוצמת הכאב היא גם שונה - מתון עד אינטנסיבי, מניעת החולה לעשות את הדבר הרגיל או לישון. לפעמים המטופל אינו מתאר את הכאב ככזה, אבל מתלונן על תחושה של אי נוחות, אי הנוחות באזורים אלה. הכאב עשוי להופיע או להגדיל במהלך השתנה או במהלך או אחרי שפיכה. הפרות של שתן מתבטאות בדחף מהיר, כולל בלילה, חיתוך בהשתנה. המצב הכללי אינו סובל, היפרתרמיה עם דלקת כרונית אינה מתפתחת, אין סימנים של שכרות. כמובן, אלה סימפטומים של דלקת בערמונית כרונית להשפיע לרעה על איכות החיים של החולים, אם כי המחלה היא סכנה מיידית לחיים עצמה אינה מייצגת ולעתים רחוקות אינדיקציה לאשפוז, בדרך כלל חולים עם דלקת בערמונית כרונית כפופים טיפול כחולה-חוץ.

חולים עם כאבי אגן כרוניים חווים מצוקה רגשית מתמדת, שנוצרת לא רק על ידי הכאב עצמו, אלא גם על ידי תוצאותיו - הפרות של יחסי מין וחברה. חולים אלה מאופיינים ברמה גבוהה של חרדה, מה שגורם לחוקרים מסוימים לטפל בפרוסטטיטיס לא חיידקי כפתולוגיה פסיכוסומטית. "היפוכונדרי שתן" בהתמדה להתייעץ יותר ויותר אנשי מקצוע אשר הקימו "הנכונה" האבחנה שלהם, להתעקש על בדיקות אורולוגיות חזרו, לא בוטח התוצאות שלהם בכל פעם. הפרעות פסיכוגנית בהכרח מלוות במתח השריר שסוגר מעגל קסמים: עווית של השריר החלק הסוגר ואת השרירים המפוספסים של רצפת האגן - בנפרד או במשולב - מובילה ללחץ מוגבר השופכה הערמונית אל ריפלוקס של שתן לתוך בלוטת הערמונית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

ניוון דסטרופטי ניוון, ערמונית

עם צורה זו של המחלה, הסימפטומים של כרונית prostatitis הם כאב והפרעות מיניות. נוצר מעגל קסמים, מתרחשות הפרעות נוירולוגיות. בטיפול בחולים אלו ניתנת תמורה רבה לפסיכותרפיה, פיזיותרפיה, אנגיופרוטקטורים, טיפול בסנטוריום.

נכון לעכשיו, ישנם שלושה מנגנונים פתוגניים עיקריים של התפתחות סימפטומים, האופייניים לפרוסטטיטיס כרונית:

  • התכווצות של שריר השריר החלק של שלפוחית השתן, מה שהוביל לריפלוקס של שתן לתוך הערמונית ולפיתוח של הערמונית "כימית";
  • עווית של השרירים המופשלים רוחביים של רצפת האגן;

trusted-source[11], [12], [13], [14]

עווית של שרירים חלקים

התכווצות שריר חלק של הסוגר של השלפוחית ושופכת ערמונית, שכנראה משקפת dyssynergia (עבודה מתואמת) של השלפוחית השתן - סוגר vesical הפנימי, את הגורם המדויק אינה ברורה. כתוצאה מעווית זו, הלחץ השתן בחלק הערמונית של השופכה במהלך השתנה הוא גדל; זה מוביל להעברת שתן מן השופכה אל הערמונית צינורות שפיכה ופיתוח של "כימי" prostatitis ואפילו epididymitis. במקרים חמורים, ריפלוקס כזה של שתן יכול להיות מזוהה עם cystourethrography של ריקון.

עווית של שרירי רצפת האגן

יתר על המידה של השרירים של רצפת האגן, המוביל להתפתחות כאבי מתח שרירים, או כאבים מיופאסיאליים, הוא גם אחד הגורמים האפשריים של הופעת אופייני עבור שאינם סימפטומים prostatitis. עווית של שרירי רצפת האגן המצוירים מזוהה במספר משמעותי של חולים. לפיכך כאבי אגן ואי נוחות הם מוגברים כאשר יושבים, רצים, או פעילות גופנית אחרת, מה שמובילים מתח שריר פריאנלי ובדיקה רקטלית מגלים מתח כואב paraprostaticheskih פי טבעת ורקמות, ואילו הערמונית עוצמה אינה מכאיבה.

הפרעות מיניות, יחד עם כאב של לוקליזציה שונות ותופעות dysuric, מייצגים שלישיה של הסימפטומים הנפוצים ביותר ב prostatitis כרונית. בתורו, חולים המתלוננים על הפרעות מיניות לעיתים קרובות יש מחלות דלקתיות של מערכת גניטורינרי (כולל prostatitis). ולפעמים זה לא קל להבין מה הסיבה, ומה היא התוצאה; קרוב לוודאי ששתי המדינות הללו קשורות זו בזו ותלויות זו בזו; אנו נוטים לראות תפקוד מיני יותר כמו ביטוי, אבל כמו סיבוך של prostatitis כרונית. עם זאת, את קיומן של שתי מחלות עצמאיות - תפקוד מיני ו דלקת כרונית כרונית, שפותחה על ידי מנגנון עצמאי, אפשרי. עם זאת, לאחר שהתגלו בו זמנית, הם בהחלט להחריף את זרימת אחד את השני.

הפרעות מיניות בדלקת כרונית כרונית הן מגוונות מאוד אפילו בחולה אחד בתקופות שונות של המחלה. השתנות הסימפטומים תלויה בפעילות הדלקת, מידת המעורבות של איברים סמוכים, מצב המערכות העצבים והאנדוקריניות, גיל החולה והמחלות הנלוות. עם זאת, רוב החוקרים מדברים על הדיכוי של הליבידו, התמוטטות של זקפות נאותים שפיכה מואצת. עם זאת, נתונים סטטיסטיים על שכיחות ההפרעות של הפונקציה המצטברת בחולים עם דלקת כרונית כרונית בקבוצות אוכלוסייה שונות משתנים במידה ניכרת: מ -6.6% ל -100%.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.