Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרופות הורמונליות לגיל המעבר בנשים: רשימה וסקירות

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

לאחר כ 45 שנים (מישהו קודם לכן, ומישהו אחר) בתוך הגוף של אישה מתחיל את תהליך ההכחדה של פונקציית רבייה: הביוץ הופך פחות תכוף, זקיקים עוד טופס, המחזור החודשי מופסק. הממשמש ובא גיל המעבר מתרחש לעיתים קרובות עם כל מיני אי נוחות עבור האישה - "המפורסם" גלי חום, כאבי ראש, הזעה, וכו 'ואם נשים כמה סימפטומים אלה יכולים לעבור כמעט מבלי משים, והאחרים צריכים לפנות באמצעות תרופות כדי לפחות קצת יותר קל. מצבו. התרופות הבטוחות לתקופה הפיזיולוגית, הדעה הכללית של מומחים, הם סמים שאינם הורמונלי בגיל מעבר - זה בעיקר צמחי מרפא או תרופות על בסיס הוויטמין A, אשר אינו מפרות הייצור שלהם הורמונים כמעט ואינו גורמי ביטויי לוואים שליליים.

trusted-source[1], [2]

סיווג ATC

G02CX Другие препараты для применения в гинекологии

אינדיקציות תרופות הורמונליות בגיל המעבר

תרופות שאינן הורמונליות עם גיל המעבר ניתן לקחת כבר כאשר הסימנים הראשונים מופיעים:

 • עם הפרעות נוירו-גמטיביות (גלי חום, "קפיצות" של לחץ דם, סחרחורת, תחושת "צמרמורת", יובש מוגזם של קרומים עוריים וריריים);
 • בהפרעות פסיכו-אמוציונליות (עצבנות, הפרעות שינה ותאבון, עייפות מתמדת, ריכוז לקוי, ירידה ביכולת העבודה);
 • כאשר הפרעות מטבוליות (אוסטאופורוזיס, סוכרת, משקל מופרז, chondroses, arthrosis, עם שינויים אטרופיים של איברי המין);
 • עם הפרעות מחזוריות (dysmenorrhea).

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7]

טופס שחרור

כיום, תעשיית התרופות מציעה מבחר רחב מאוד של תרופות לא הורמונליות מ גיל המעבר. איזה סוג של תרופה מתאים במצב זה או אחר - הרופא מחליט. כל אישה היא ייחודית ומיוחדת, ולכן אי אפשר לומר במדויק איזו צורה של התרופה תהיה האופטימלית ביותר עבורה.

כמה נשים מעדיפות לקחת סמים בטבליות - זה נוח, במיוחד אם אתה צריך לקחת אותם מחוץ לבית.

מישהו מעדיף כספים מן הסימפטומים של גיל המעבר בטיפות - זה סוג של התרופה מאפשרת לך במדויק את התרופה.

בנוסף לצורות אלה, תרופות לא הורמונליות זמינים בצורה של פתרונות הזרקה, בצורה של גרגירים או כמוסות.

כמובן, לכל אחד יש את הזכות לבחור איזה תרופה לקחת. אבל לפני בחירתך, עדיף להתייעץ עם הרופא.

שמות של תרופות שאינן הורמונליות עם גיל המעבר

תרופות שאינן הורמונליות עם גיל המעבר יכולות להיות שונות במנגנון הפעולה ובמאפיינים הרפואיים של החומרים הפעילים. על בסיס זה תרופות הומיאופתיות להבחין, ההכנות פעיל ביולוגית, קומפלקסים מולטי ויטמין phytopreparations (phytoestrogens).

 • תרופות הורמונליות בגיל המעבר עם גלי חום

התרופות הלא הורמונליות הפופולריות ביותר בגיל המעבר הן תרופות הומיאופתיות. ככלל, הם כמעט אין תופעות לוואי ויש להם רשימה קצרה מאוד של התוויות נגד: עם זאת, תרופות כאלה הם גם שנקבעו על ידי רופא.

תרופות הומיאופתיות לפעול במצטבר, ולכן מהלך הטיפול בתרופות כאלה בדרך כלל נמשך כמה חודשים. ההשפעה של תרופות כאלה היא יציבה ומתמשכת.

 • Remens היא תרופה הומיאופתית מתוך תמצית בלוטת של דיונון נחש רעלן. התרופה מבטל גאות, הזעה מוגברת, מייצב מצב רוח, מפעיל תהליכים מטבוליים. Remens חלים, כמו עם הסימנים הראשונים של תחילת גיל המעבר, ובתוך סימפטומטולוגיה: התרופה היא התווית רק אם יש אלרגיה.
 • Climaxan - יש אפקט דמויי אסטרוגן, מדכא גלי חום, משפר את השינה, משחרר כאב ראש וסחרחורת. התרופה משוחררת בצורת טבליות או גרגירים.
 • קלימדינון - ירידה הומיאופתית על בסיס של קמט שורש, ויטמינים ומינרלים. Climadinon בהצלחה נלחם עם גלי חום, micturition, vasospasm ועוויתות שרירים, עם טיפות לחץ.

ההכנות ההומיאופתיות של החברה הגרמנית הייל לא פחות שכיחות. ביניהם הם אמצעים פופולריים כגון Climact-Hel, Ovarium-compositum, Ovariamin.

 • תוספי תזונה לא הורמונליים עם גיל המעבר

תוספים פעילים ביולוגית לא פעילים מבחינה הורמונלית בשל נוכחותם בחומרים דמויי אסטרוגן צמחיים - phytoestrogens. תרופות כאלה הן אנלוגיות טבעיות של תרופות הורמונליות:

 1. פמיני - תוסף, שהוא תמצית צמח אדום תלתן;
 2. Femikaps הוא תוסף ביולוגי מורכב עם תמציות של vitex קדוש, פסיפלורה, וגם עם שמן רקפת, משקעים בסתיו, ועם מספר ויטמינים הדרושים;
 3. Inoklim - הכנת סויה עם תוספת של ג'לטין ושמן צמחי;
 4. Bonisan הוא תוסף המבוסס על תמצית סויה;
 5. Femivell הוא תוסף תזונה, אנלוגי של Bonisan. מכיל סויה חולץ;
 6. Estroel הוא תוסף המכיל tsimitsifuga, סויה, תמציות של בטטות בר וסרפד, כמו גם כמה ויטמינים וחומצות אמינו.
 • ויטמינים שאינם הורמונליים עם גיל המעבר

בין רבים של תרופות שאינן הורמונליות, קומפלקסים מולטי ויטמין עם הרכב משולב במיוחד יכול לשחזר בריאות פיזית ופסיכולוגית בגיל המעבר. ההשפעה של תרופות כאלה מוסברת על ידי גירוי של ההגנה החיסונית ואת הכוחות של הגוף עצמו. אמצעים כאלה הם הפופולריים ביותר:

 • Menopace הוא מולטי ויטמין עם תוכן גבוה נוסף של מינרלים הנדרשים במהלך תקופה של שינויים הורמונאליים פעילים;
 • נוסחת Ladys גיל המעבר הוא הכין ויטמין שפותח במיוחד המכיל טוקופרול וויטמינים B, כמו גם מינרלים וחומצה פנטותנית. הסוכן יש השפעה חיובית על מצב של מערכת השרירים והשלד, מונע שינויים atherosclerotic בכלי הדם, משפר את תפקוד מערכת העצבים;
 • Klimalanin - תרופה שפעולתה מבוססת על המאפיין של חומצת האמינו β-alanine;
 • Biotredin היא תרופה המבוססת על L-threonine ו pyridoxine. משפר תהליכים מטבוליים ואספקת אנרגיה של רקמות.
 • נרתיק לא הורמונלי עם גיל המעבר

עם תחילת גיל המעבר, נשים רבות להתלונן על היובש של רירית הנרתיק. יובש כזה מתבטא בכל הדרכים השונות: מאי נוחות קלה לאיבוד עניין מיני ולפיתוח מחלות זיהומיות דלקתיות של איברי המין.

השימוש suppositories שאינם הורמונליים מאפשר לרכך ולהרטיב את הממברנה הרירית, לשחזר או לשמור microflora שימושי בתוך הנרתיק ולמנוע התפתחות של סיבוכים זיהומיות.

 • Vagical הוא נטל שאינו הורמונלי מבוסס על קלנדולה, אשר ידועה שלה מיקרוביאלית, immunostimulating ומאפיינים מניעה.
 • TsiKatridina -. זה חומצה טבעית מבוססי פתילה, היאלורונית, קלנדולה, אלוורה, וכו 'Suppositories להקל יובש בנרתיק, לשפר turgor רקמות.
 • Climactol הוא נרות המבוססים על אשחר הים, מליסה, כשות ושמן ולריאן. בזכות הנרות הללו ניתן לשחזר את הרקמה הרירית של הנרתיק, להרגיע את הגירוד והבעירה.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

פרמקודינמיקה

תרופות שאינן הורמונליות בגיל המעבר ברוב המכריע של המקרים "עבודה" בשל השפעות דמויי אסטרוגן על הגוף. לאחר השימוש בתרופות כאלה, הייצור של הורמונים מסוימים פוחת, מה שמוביל לירידה ברמת LH. כתוצאה מכך, מצב האישה הוא התייצב, כמו ביטוי של חוסר הורמוני המין נחלשים. באופן כללי, זה מתייחס לירידה חומרת הסימפטומים של מערכת העצבים האוטונומית, הכוללים גלי חום, hyperhidrosis, וכו '

תרופות שאינן הורמונליות בשימוש במהלך גיל המעבר לעיתים קרובות יש השפעה מרגיעה קטנה - יש השפעה חיובית על השינה, משחרר רגישות ו נדנדות במצב הרוח.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

פרמקוקינטיקה

רוב התרופות הלא הורמונליות אשר נועדו לחסל את הסימפטומים השליליים של גיל המעבר לא נחקרו לגבי תכונות קינטיות. לרוב, התכונות הקינטיות של תרופות כאלה קשה לעקוב, שכן יש להם הרכב שלהם רשימה שלמה של רכיבים צמחיים שיש להם פרמקולוגיה מורכבת.

ידוע כי תרופות לא הורמונליות יש לקחת על ידי קורסים - לפעמים במשך כמה חודשים. רק טיפול כזה יכול להיות מובטח כדי להקל על הסימפטומים השליליים של גיל המעבר ולהוביל הקלה מתמשכת.

יחד עם זאת, רוב התרופות הלא הורמונליות מדגימות אפקט מרפא מובהק כבר בשבוע השני של הודאתן.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

מינון וניהול

לפני תחילת כל תרופה לא הורמונלית צריך להתייעץ עם גינקולוג אנדוקרינולוג. בנוסף, רצוי לעבור בדיקה מלאה של אברי הרבייה על מנת למנוע מחלות שעלולות להפוך התווית לטיפול. זה מאוד מסוכן לבחור ולקחת כל תרופה באופן עצמאי, כמו כל תרופה יש ניואנסים משלה של שימוש, אשר רק הרופא יודע.

כדי לשפר את היעילות של טיפול לא הורמונלי של סימפטומים של גיל המעבר, הרופאים ממליצים לבצע כמה שינויים בתזונה. לדוגמה, זה מאוד שימושי לכלול בתפריט היומי מוצרים של הים (דגים, אצות, שרימפס), מנות כבד, תפוחי אדמה מבושלים, נבטים חיטה וסובין.

תרופות לא הורמונליות עם שיא לקחת לפחות 3 חודשים ברציפות, אחרת האפקט הדרוש לא יושג.

איזו תרופה לבחור, וכמה לקחת אותה, מחליט הרופא.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35]

התוויות נגד

אתה לא יכול להשתמש בכל הסעד לגיל המעבר - אפילו לא הורמונלי - בנוכחות גידולים תלויי אסטרוגן (למשל, ציסטות או סרטן השד). בנוסף, ישנן מספר התוויות נגד תרופות הורמונליות מסוימות עם גיל המעבר:

 • תרופות המבוססות על tsimitsifugi לא ניתן להשתמש על ידי אנשים עם חוסר סובלנות לקטוז;
 • תרופות על בסיס אלכוהול לא ניתן להשתמש על ידי אלה הסובלים התלות באלכוהול;
 • לא לקחת תכשירים אסטרוגניים בנוכחות פתולוגיות של המוח, הכבד, כמו גם עם נטייה לעוויתות;
 • אמצעים לא הורמונליים ייחודיים לא ניתן לנקוט במהלך תקופת ההריון וההנקה של הילד;
 • אין ליטול תרופות אם יש לך אלרגיות לניסוח.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

תופעות לוואי תרופות הורמונליות בגיל המעבר

כל תרופה במידה מסוימת לגרום תופעות לוואי. הם לא יוצאי דופן ולא הורמונלית תרופות עם גיל המעבר. לעיתים רחוקות, אך הם עדיין יכולים לגרום לתסמינים כאלה:

 • בחילה;
 • הקאה;
 • סקלוגרף ג'לטין;
 • מצב של חולשה כללית;
 • כאבי בטן;
 • אובדן תיאבון;
 • שינוי משקל;
 • שינוי צבע השתן.

trusted-source[27], [28], [29], [30]

מנת יתר

תרופות שאינן הורמונליות המשמשות בגיל המעבר קשה למנת יתר. עם זאת, אם זה קורה, אז הסימפטומים של מנת יתר באים לידי ביטוי על ידי תופעות לוואי מוגברת. אם אתה נוטל תרופות בהתאם לסוג הטיפול המוצע על ידי הרופא, אז אתה לא יכול לקחת מנה מוגזמת של תרופות: זה יכול להיעשות בטעות, או בכוונה.

אם מנת יתר יש צורך, יש צורך לשטוף את הבטן ואת קרבים, ולאחר מכן לקחת פחם מופעל (או תרופה דומה אחרת) עם כמות מספקת של מים נקיים.

אם הסימפטומים מופיעים בצורה של שלשול או כאב ראש, אז הטיפול סימפטומטי הוא גם prescribed.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

לא מומלץ לקחת תרופות לא הורמונליות בו זמנית עם גיל המעבר עם barbiturates ו Rifampicin (תרופה antituberculous).

אין לשלב תרופות הורמונליות ולא הורמונליות ללא אישור של הרופא - במיוחד עבור תרופות המבוססות על אסטרוגן ו הורמונים קורטיקוסטרואידים.

השילוב של תכשירים צמחיים שונים, אם התכונות הקינטיות שלהם לא נחקרות, הוא גם לא מומלץ, שכן זה יכול להוביל להשפעות בלתי צפויות.

trusted-source[41], [42], [43]

תנאי אחסון

רוב התרופות הלא הורמונליות המשמשים בגיל המעבר ניתן לאחסן בתנאי חדר רגיל. לא להקפיא תרופות, וגם נושא אותם חימום מוגזם: זו הסיבה תרופות צריך להישמר הרחק התקני חימום מאור השמש.

במקרים מסוימים מומלץ להמליץ על נרות שאינם הורמונליים בתנאי קריר - עד 8-12 מעלות צלסיוס.

זה חייב להיות מובטח כי ילדים לא יכולים להגיע לאתרי אחסון עבור תרופות.

trusted-source[44], [45], [46]

חיי מדף

אורך חיי המדף של תרופות לא הורמונליות יכול להיות שונה: בדרך כלל זה 2-3 שנים מיום הייצור של תרופה זו או אחרת. מידע מדויק יותר מצוין תמיד על החבילה עבור תרופה מסוימת.

trusted-source[47], [48], [49]

תרופות לא הורמונליות יעילות עם גיל המעבר

עבור כל אורגניזם מסוים, יעילות התרופות יכולה להתבטא בדרכים שונות. אחרי הכל, תסמיני גיל המעבר אצל נשים רבות שונים באופן משמעותי. אתה יכול לעשות רשימה משוערת של התרופות הנפוצות ביותר שאינם הורמונליים כי הם מאוד פופולרי עם הסימפטומים הראשונים של גיל המעבר. בין תרופות אלה הם:

 • Climadinone - ירידה על בסיס tsimitsifugi, אשר יש השפעה נראית לעין במהלך השבוע הראשון 1-2 של הודאה;
 • Remens היא תרופה הומיאופתית משולבת המיועדת לטיפול ממושך לא רק בגיל המעבר, אלא גם במחזור החודשי;
 • Feminal - חומר פעיל ביולוגית אשר מפעילה פעולה דמויי אסטרוגן;
 • Inoklim - הכנת צמחים בטוח המבטל את הסימפטומים העיקריים של שינויי שינויי;
 • Climaxan - זה הכנת צמחים מומלץ במיוחד עבור אלה נשים שיש להם נרגנות מוגברת, כאבי ראש, נדודי שינה, ועוד הפרעות פסיכו וגטטיבי.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54]

תרופות לא הורמונליות חדשות עם גיל המעבר

הפיתוח החדש ביותר של תרופות כדי לחסל את הסימנים לא נעים של תחילת גיל המעבר לעזור לשפר את מצבן של נשים, להיפטר הגאות והשפל המחזורי של המחזור החודשי.

מאז שינויים הורמונליים משפיעים ישירות על המצב של מערכת השלד והשרירים, הסמים הלא הורמונליים החדשים לעתים קרובות מכילים סידן ויטמין D 3 - למניעת אוסטאופורוזיס.

רוב התרופות המודרניות יש גם השפעה חיובית על הביטויים החיצוניים של גיל המעבר, שיפור מצב העור, הציפורניים והשיער.

התרופות הנפוצות ביותר של הדור החדש הן:

 • אסטרואל היא תרופה טבעית מורכבת המחדשת את המחסור באסטרוגן ומייצבת את הרקע ההורמונלי בגוף;
 • טריבסטאן - כדור המבוסס על מתיחה יבשה של עוגן. טריבסטאן בעל נכס חיזוק, מגן, וגם "מחייה" את מערכת הרבייה הנשית;
 • Ovarium-compositum הוא ההכנה הומיאופתית התומכת בפעילות השחלות במהלך התקופה של גיל המעבר לפני גיל המעבר, שכן יש לו אפקט דמוי אסטרוגן.

תרופות שאינן הורמונליות עם גיל המעבר הן האמצעי הבטוח והמקובל ביותר. אבל, לפני ביצוע הבחירה שלך לטובת תרופה זו או אחרת, זה בהחלט הכרחי להתייעץ עם רופא.

קבוצה פרמקולוגית

Препараты, применяемые при климаксе

השפעה פרמקולוגית

Антиклимактерические препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תרופות הורמונליות לגיל המעבר בנשים: רשימה וסקירות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.