Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טרהולוג

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

צמיחה נשירת שיער אצל אדם מתרחשת כל חייו. כל יום אדם מאבד מ 5 עד 8 עשרות שיער: בדרך כלל השיער הנופל גדל שוב, ועם אובדן כואב של חידוש עצמי כזה לא נצפה. אלה בעיות שיער רבות אחרות מטופלים על ידי רופא מיוחד - trichologist.

הוא יודע על כל מה שחוטינו וקרקפתנו צריכים להיראות במלואם.

מי הוא טריכולוג?

Trichologist מיוחדים הופיע לראשונה במדינות המערב לפני יותר ממאה שנה. בהדרגה, כיוון זה של הרפואה הפך להיות יותר ויותר ביקוש: מרכזי Trichology, מוסדות מדעיים וחינוכיים, שבו טריקולוגים מקצועיים הוכשרו, החלה להיבנות. לדוגמה, באנגליה ועכשיו יש מכון trichological רשת של מרפאות trichological.

בארצנו, התמחות צרה כזו החלה להיות ייחודית רק בשנות ה -90 של המאה העשרים, כלומר, לאחרונה. ברוב המתקנים רפואיים Trichologists התייחס נציגי dermatocosmetology, כי המשימה העיקרית של מקצוע הרפואה - היא ללמוד כל מה שקשור קווצת השיער והקרקפת שלנו, למשל, את המבנה של שלבי צמיחת שיער וכן הלאה.

כלומר, למעשה, הטריכולוג הוא רופא עור לרופא, ממוקד בקושי באבחון, מניעה וטיפול במחלות שיער ועור מתחת לשיער. נציגים של מקצוע זה צריך תמיד להיות מודע לכל ההתפתחויות האחרונות במחקר בתחום הבריאות של גדילים, וגם להשתמש בפועל המקצועי שלהם כל שיטות חדשניות וכלים המאפשרים לשחזר באופן מלא ולשפר את מצב השיער.

מתי עלי ליצור קשר עם טריכולוג?

אם אתה לא מתלהב תלתלים שלך, אתה מודאג לגבי בעיות עם השיער, או לא אוהב את המראה שלהם, אז אתה יכול בבטחה להירשם לפגישה עם trichologist. אל תשכח כי תלתלים בריאים הם לא רק יפה, היא מראה של כל מצב בריאות האדם.

הקפד ליצור קשר עם Trichologist אם אתה מכיר את הסימפטומים הבאים:

 • השיער הוא מפוצל, שבור, נופל החוצה, הופך להיות רזה, אבוד בהיקות נפח;
 • את העור על גירוד הראש, הוא הופך דלקת, כתמים, קשקשים מופיעים על זה, את רמת השינויים שומן שמן.

שינויים בשיער יכולים להיות קשורים לתנאים הבאים:

 • שינויים הורמונליים בגוף (הריון, הנקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר, וכו ');
 • מחלות זיהומיות של העור על הראש;
 • מחסור בחומרים מסוימים בגוף;
 • מחלות כרוניות או שימוש בסמים רבי עוצמה;
 • תקלות של תפקוד המערכת האנדוקרינית;
 • נטייה גנטית.

מומחה ייעוץ יקבע את המצב האמיתי של תלתלים שלך, לגלות את המהות של הבעיה ולקבל החלטה יעילה על טיפול נוסף.

אילו בדיקות אני צריך לקחת כאשר אני יוצר קשר עם trichologist?

ככלל, פגישה עם טריכולוג אינה דורשת בדיקות מקדימות. אם במהלך הקבלה מתברר כי כדי להבהיר את האבחון, אין בדיקה שגרתית מספיק, הרופא עצמו יחליט על מינוי של בדיקות מעבדה מסוימות. זה יכול להיות ניתוח עבור רמת הורמונים מסוימים, ביוכימיה בדם, וכו '

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך להתייעץ התמחויות רפואיות אחרות - נוירולוג, אנדוקרינולוג, גסטרואנטרולוג, בגלל השיער של המחלה יכולה להתרחש בשל בעיות במערכות העיכול, העצבים והמערכת האנדוקרינית.

אם יש לך מחלות כרוניות, הקפד לספר לרופא שלך. כמו כן להביא יחד רשימה של תרופות שאתה לוקח, או לקחו לאחרונה. אם נתת לאחרונה בדיקת דם כללית או בדיקת שתן כללית, אתה יכול גם לקחת את התוצאות איתך.

הכנה מיוחדת לקבלת trichologist אינה נדרשת.

אילו שיטות אבחון משתמש הטריכולוג?

הדגש העיקרי של האבחון של מצב העור והשיער נעשה על בדיקה יסודית שלהם. יש גם תחקיר של המטופל, שבמהלכו הרופא מבהיר כמה ניואנסים:

 • תלונות;
 • משך המחלה;
 • הדינמיקה וההתקדמות של המחלה;
 • נטייה תורשתית;
 • פתולוגיות הקשורות;
 • תכונות של מזון וכן הלאה.

לגבי הבדיקה, הרופא מושך תשומת לב לנוכחות של נגעים לא רק בתחומי השיער, אלא גם על ציפורניים, ריסים, גבות וכדומה. שים לב דוקטור הופנה התפרצות אלמנטים, מצב השורשים שמנוני השיער וטיפי שיער, מראה עור אחר שלטים. כבר על בסיס של בדיקה וחקירה, מומחה יכול להקים 90% אבחנה נכונה.

לאחר מכן, אם יש צורך, trichologist יכול ליישם את השיטה של מחקר אינסטרומנטלי - מחשב מיקרוסקופ. מהי שיטה זו? מצלמה מיוחדת, המחוברת למחשב, סוללת את הדימוי המתקבל מהמיקרוסקופ ומציגה אותו על הצג. החולה עצמו יש הזדמנות לצפות בשיער שלו תחת עלייה מרובים. רק אז, כאשר יבוצע מהלך הטיפול, ניתן יהיה לבחון את הדינמיקה החיובית של הטיפול באותה הדרך ולהשוות את התוצאות.

שיטה נוספת של אבחון יכול להיות trichogram, אשר משמש, בעיקר, עבור נשירת שיער. עבור המחקר, השיער של המטופל מוסר (כמאה), הם נבדקים תחת מיקרוסקופ כדי לקבוע את שלבי הצמיחה שלהם. זה מאפשר לקבוע את ההתאמה של שלבי התפתחות השיער לנורמה.

ברוב המקרים, הרופא שולח חולים למסירת בדיקות הורמונליות ואימונולוגיות. ברמה של הורמוני בלוטת התריס, הורמוני מין, ferritin, transrin הוא למד, השתן נבדק על תוכן אנדרוגן, מצב המערכת החיסונית מוערך.

לעתים רחוקות הרופא יכול להציע את החולה סקר על תוכן מינרלים בדם, כמו גם את עצה של מומחים אחרים.

אבחון מלא ומוסמך מאפשר לא רק ליצור אבחנה מדויקת, אלא גם לקבוע טיפול יעיל מספיק.

מה עושה trichologist לעשות?

הרופא-טריכולוג עוסק לא רק בכך שהוא רושם משטר טיפול בבעיות עם משטח השעיר. הוא יכול לנהל את ההליכים בעצמו, לפתח קורס של טיפול אישי עבור הקרקפת ואת הקרקפת.

בהתייעצות הראשונית, הרופא ישים לב לתלונות של המטופל, לקבוע מתי הבעיות עם השיער או העור נפגשים לראשונה, להבהיר את הנטייה תורשתית לבעיות כאלה, שכן מנגנון גנטי ממלא תפקיד חשוב במצב של השיער.

הרופא בהחלט ישאל על המורכבות של המקצוע שלך, על מדגיש ו depressions, על אופי הדיאטה שלך. הוא יכול לציין אם החולה משתמש בכל תרופות, בין אם הוא חולה עם מחלות כרוניות.

לאחר מכן, אם יש צורך, הרופא יקצה אבחנה. אולי זה יהיה בדיקות מעבדה, או מחקרים אחרים. רק לאחר מכן יוכל למנות טיפול מוסמך ויעיל בבעיה הקיימת.

Trichologist יכול להוביל קליטת אשפוז של חולים עם הפרעות דרמטולוגיות, mycological, trichological. כמו כן, היכולת שלו כוללת פעילויות מניעה בדיקות קליניים ואינסטרומנטליים.

אילו מחלות מטפל המטפל?

מחלות הנפוצות ביותר כי trichologist מתייחס:

 • קשקשים - מחלה נפוצה, עד לאחרונה, לא היתה סיבה מהימנה. לא לפני זמן כה רב, סוכרת סיבתית של קשקשים התגלה מזוהה - היא זיהום פטרייתי פתוגני מותנה של Pityrosporum Ovale (המכונה גם Malasezia Furfures). בנוסף לנוכחות קשקשים, מטופלים לעיתים קרובות להתייעץ על עקצוץ של הראש או האדמומיות של העור, אז אתה יכול לדבר על סבוראה.
 • Seborrhea היא מחלת עור שבה ריר מוגזם ושינויים בהרכב של הפרשות החלב נמצאים. לעתים קרובות הגורם למצב זה הוא חוסר איזון הורמונלי בגוף.
 • Hirsutism - צמיחה מוגזמת (תלוי אנדרוגן) שיער אצל נשים. במקרים כאלה, השיער עולה באופן טבעי בפנים, השד, הבטן, הגב התחתון, הירכיים. הגורם למצב זה הוא ייצור מופרז של אנדרוגנים (במיוחד טסטוסטרון). זה קורה לעיתים קרובות במהלך ההריון או במהלך גיל המעבר.
 • טריכוטילומניה - משיכה אובססיבית של שערות כתוצאה מפסיכוזה או אובססיות. לפעמים מחלה זו נקראת "מתח בגיל העשרה".
 • מחלות תורשתיות הן מחלות שירשו בירושה. בין מחלות כאלה, יש trichoclasia, פיתול שיער, monitethrix, trichorexis, atichia, וכו '

ככלל, trichologist הוא התייחס לשאלות הבאות:

ייעוץ Trichologist

 • ללבוש מתמיד של headdresses ופאות יכול לעזור להגדיל את נשירת השיער.
 • שכיחות ממושכת תחת קרני השמש הלוהטת עם ראש פתוח יכולה להוביל לייבוש שיער, לשבריריות ולאובדן מוקדם.
 • לא מומלץ לצאת בלי כובע בחורף, כי כלי השטח קרים אוויר spazmiruet של הקרקפת, ובכך החמרה trophism של זקיקי השיער.
 • אם השיער הוא שמנוני, ולאחר מכן לשטוף אותם צריך להיות לעתים קרובות יותר, אבל באמצעות אמצעים מיוחדים לשיער שמנוני. זה שימושי כדי לשטוף את השיער עם מרק של צבע קמומיל או מים acidified. זה לא מומלץ לשטוף שיער כזה במים חמים, אבל רק במים חמים.
 • כדי להפוך את נפח השיער פעם בשבוע, כדאי לעשות מסכות מוצרי חלב מותסס - קפיר, יוגורט.
 • מייבש שיער יש להשתמש רק במקרים חירום. הייבוש הטוב ביותר לשיער הוא ייבוש טבעי בטמפרטורת החדר.
 • לעתים קרובות, נשירת שיער מתרחשת כתוצאה מחסור בגוף של סיליקון, אשר פשוט הכרחי לצמיחה נורמלית, הן שיער מסמרים. לאכול פירות גולמיים יחד עם קליפה, לחם קצוץ, ירקות, ירקות, פירות יער.
 • מברשות ומסרקים צריך להיות רך, ללא מוטות חדים, כדי לא לפגוע הקרקפת ואת זקיקי השיער.
 • אם אתה לצבוע את השיער שלך באופן קבוע, להשתמש בשמפו ושטיפות לשיער צבעוני - זה יאפשר לך לתקן אלמנטים גדיל פגום.

אל תפחד אם יש לך בעיות עם השיער שלך, פנה לרופא המתאים. איש מקצוע בתחום, הוא בהחלט ימצא דרך לצאת ממצב לא נעים, תוך שימוש בגישה אישית לכל חולה. למרות ההתמחות הצרה, הטריכולוג תמיד מבוקש - כל מי שאינו אדיש לבריאות ויופי תלתליו פונה אליו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.