^

בריאות

A
A
A

תרדמת סוכרתית קטואקידוטית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרדמת סוכרתית קטואקידוטית היא מצב שמתפתח על רקע סוכרת ומאופיין ברמת היפרגליקמיה ורמת קטונמיה גבוהה. זהו סיבוך אקוטי ומסכן חיים של סוכרת, הוא מתפתח בעיקר בחולים עם סוכרת מסוג 1. מצב זה מלווה הפרעות מטבוליות, אשר מאופיינים hyperglycemia, ketoacidosis ו ketonuria.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

גורם ל תרדעת סוכרתית ktoacidotic

אבחנה מאוחרת של סוכרת מסוג 1, מחלות בינכאניות, ניתוח, פציעות, מצבים מלחיצים; טיפול.

trusted-source[15], [16]

תסמינים תרדעת סוכרתית ktoacidotic

שלב I של katoacidosis חולי סוכרת מאופיין בצמא, polyuria, כאבי ראש, סחרחורת, נמנום, אובדן תיאבון, בחילה, כאבי בטן. באוויר נשוף יש ריח קל של אצטון. רמת בטא הידרוקסיבוטטייר מגיע 3 mmol / l. התסמינים של התייבשות להתפתח.

בשלב II של katoacidosis סוכרתית מפוקפקות, המודעות הופכת להיות רעה, התלמידים מגיבים לאור ורפלקסים גיד מופחתים. טכיקרדיה מתפתחת. לחץ דם נמוך. תסמונת בטן קשורה בהקאות תכופות, צואה רופפת ותסמינים של pseudoperitonitis. Polyuria מוחלף על ידי oliguria.

שלב III - תרדמת קטוטיתידית סוכרתית - מאופיין באובדן הכרה, דיכאון של רפלקסים, תלמידים צרים ללא תגובה לאור. ריח האצטון מורגש בחדר. תופעות של התייבשות המודינמיקה פגום באים לידי ביטוי. Breath Kussmaul. לקבוע hepatomegaly, anuria. היפרגליקמיה ברמה של 20-30 mmol / l, רמת גופי ketone בדם הוא 1.7-17 mmol / l. פלזמה Osmolality אינו עולה על 320 mOsm / kg. Ketonuria נקבע.

trusted-source[17], [18]

מה מטריד אותך?

אילו בדיקות נדרשות?

למי לפנות?

יַחַס תרדעת סוכרתית ktoacidotic

הטיפול בחולים עם ketoacidosis או בתרדמת ktoacid צריך להתחיל מיד. בשעה הראשונה, פתרון של 0.9% של נתרן כלורי מוזרק לווריד בשיעור של 20 מ"ל / (ק"ג), ב 12 השעות הראשונות - 50% מכלל הדרישה היומית. ב 6h הבא - 25% של המינון מחושב; ב 6 השעות הנותרות - האחרון 25% של נפח יומי של נוזלים (רק 100-120 מ"ל / ק"ג). במקרה של glycemia 12-12 mmol / l, פתרון 5% גלוקוז מוזרק גם (מינון האינסולין הוא זהה), ולאחר מכן פתרון של 0.9% של נתרן כלורי. אינסולין של פעולה קצרה ניתנת במינון של 0.1 U / kg, ואז - 0.1 U / kgkh) תוך ורידי עד pH מנורמל. בקרת גליקמיה מתבצעת מדי שעה, קביעת הפרמטרים של הלמ"ס (pH, BE) 1 שעה 1-2 שעות בהיעדר עירוי, אינסולין ניתנת לפי שעה 0.1 U / ק"ג תוך ורידי. אם pH הוא <7, פתרון 4% של סודיום ביקרבונט מוזרק בשיעור של לא יותר מ 5 מ"ל / ק"ג ב 1-3 שעות 1. העירוי הוא עצר כאשר pH הוא הגיע 7. שטיפת קיבה חוקן ניקיון עם סודיום ביקרבונט מתבצע. כדי למנוע היפוקלמיה מוזרק אשלגן כלורי. מראה טיפול חמצן 50% לחלח O 2, התקנת קטטר בשלפוחית השתן.

למניעת בצקת מוחית ב -6 השעות הראשונות מתחילת הטיפול, יש להימנע מירידה חדה בהיפרגליקמיה והכנסת מספר רב של פתרונות היפוטוניים, שמירה על רמת הסוכר בדם של 10-15 ממול / ליטר. לאחר pH יש מנורמל, אינסולין מנוהל כל 2 שעות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.