^

בריאות

A
A
A

תרדמת סוכרת היפראוסמולרית בילדים: גורמים, תסמינים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרדמת סוכרתית היא תרדמת המאופיינת בהיפרגליקמיה מעל 50 mmol / l וחוסר קטוזיס.

גורם לתרדמת היפרו-סולרית

תרדמת אפשרות זו מפתחת בתנאים המעורבים התייבשות: הקאות, שלשולים, נוכחות של סוכרת תפלה, וכו ' גורמים להחרפת חוסר אינסולין כוללים מחלה intercurrent, ניתוחים, מינוי Cimetidine, קורטיקוסטרואידים, קטכולאמינים, חוסמי בטא, פוסיד, מניטול, תרופות משתנות תיאזידים, חוסמי תעלות סידן איטי.

תסמינים של תרדמת סוכרתית היפרו-סולרית

התרדמת ההיפוגוסמולרית מתפתחת לאט יותר מקטואסידוזיס סוכרתית. הוא מאופיין על ידי היפרתרמיה, exicicosis מובהק בהעדר acidosis, הופעה מוקדמת של הפרעות נוירולוגיות (אפזיה, הזיות, עוויתות).

קריטריונים לאבחון

רמת הגליקמיה היא 50-100 mmol / l, hypernatremia. רמת גופי ketone בשתן ודם הוא רגיל או מוגבה מעט. Osmolality של פלזמה 330-500 mOsm / kg; דם pH 7.38-7.45; BE + / - 2 mmol / l.

אירועי חירום רפואיים

בתחילה, התייבשות מושגת עם פתרון כלוריד נתרן 0.45%: ילדים מתחת לגיל שנה מנוהל עד 1000 מ"ל, בגילאי 1-5 שנים - 1000-1500 מ"ל, 5-10 שנים - 2000 מ"ל, בני נוער של 10-15 שנים - 2000-3000 mg כאשר osmolarity של הדם פוחתת מתחת 320 mOsm / l, המבוא של פתרון 0.9% של נתרן כלורי מתרחשת. עם ירידה ב glycemia מתחת 13.5 mmol / l, פתרון של 5-10% של גלוקוז הוא prescribed. ב 6 השעות הראשונות, עליך להזין 50% של כמות היומי של נוזל, הבא 6 שעות - 25% ואת הנותרים 12 שעות - 25% הנותרים.

המינון ההתחלתי של אינסולין, למרות glycemia גבוהה, לא יעלה על 0.05 U / kghch) כי חולים מתאפיינים ברגישות גבוהה לאינסולין, וכן ירידה מהירה ברמת הגלוקוז עלול להיות בצקת מוחית. הזן הפרין סודיום, ויטמינים B ו- C, אנטיביוטיקה של מגוון רחב של פעולה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

אילו בדיקות נדרשות?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.