^

בריאות

הפרשות צהובות וגרד אצל נשים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.09.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הנרתיק של האישה מכוסה באפיתל קשקשי מרובד, שבעזרת סוד המופרש ללא הרף, נשמר לח, מה שמגן עליו מפני חדירת פתוגנים. הפרשות הנרתיקיות בצבע לבן ובעלות ריח ניטרלי. במצב תקין, הסביבה החומצית שלו מגנה מפני רבייה של חיידקים פתוגניים המצויים בכמויות קטנות במיקרופלורה שלו, ומונעת את חדירתם לשכבות העמוקות של הדפנות. שינוי בצבע ההפרשה, הופעת ריח לא נעים, גירוד מעיד על הפרות באזור איברי המין.

גורם ל הפרשות צהובות וגירוד

הופעת הפרשות צהובות שופעות היא איתות להתייעץ עם רופא, שכן אלו הם סימנים לתהליך דלקתי-זיהומי או למחלת מין. באופן ספציפי, הסיבות עשויות להיות בזיהומים:

 • גונוקוקל; [1]
 • trichomonas; [2]
 • כלמידיל; [3]
 • אחרים.

ביטויים כאלה מלווים בקולפיטיס (דלקת של איברי המין החיצוניים),  [4]אדנקסיטיס (תהליך דלקתי של הנספחים),  [5]אלרגיות, דלקת נרתיק חיידקית, שחיקת צוואר הרחם. [6]

גורמי סיכון

לתרום להתפתחות של פתולוגיות נרתיקיות מגע מיני מופקר, מין לא מוגן, חסינות מופחתת (היפותרמיה מקומית משחקת תפקיד משמעותי בכך), בריברי, פציעות של דפנות הנרתיק, אנטיביוטיקה, שינויים הורמונליים, היגיינה אינטימית לא נכונה. גורמי סיכון הם אפילו מחלות של מערכת העיכול, המובילות לדיסבקטריוזיס, הריון, סוכרת.

פתוגנזה

עם ירידה בתפקודי ההגנה של רירית הנרתיק, יורד מספר חיידקי חומצת החלב (מקלות דודלין), ובתוכן מופיעים לויקוציטים וחיידקים פתוגניים. בהדרגה, הסביבה הנרתיקית הופכת לבסיסית, נוחה להתרבות נוספת של מיקרואורגניזמים.

תסמינים

אילו תסמינים צריכים להתריע ולשמש אות לצרות באזור איברי המין? הסימנים הראשונים עשויים לכלול את הדברים הבאים:

 • הפרשות צהובות, חסרות ריח ומגרדות - אולי עדיין לא מדברות על מחלה אם הן מופיעות לאחר הווסת, במהלך תקופת הלידה או ההנקה של ילד. היעדר הריח והגירוד נותנים זמן להתבונן במצבך ולא לדאוג יותר מדי;
 • הפרשות צהובות, גירוד וצריבה - שימוש בטמפונים באיכות נמוכה, קונדומים, מוצרי היגיינה אישית עלולים לגרום לאלרגיה אליהם, המתבטאת בדיוק בסימפטומים כאלה;
 • הפרשות צהובות-ירקות וגירודים הם בני לוויה תכופים של זיהומים באברי המין ודלקת של הקרום הרירי של הנרתיק, החצוצרות והשחלות, נוכחותם של לויקוציטים מכתימה פריקה מוגלתית ירוקה;
 • הפרשות לבנות-צהובות וגירודים - צבע זה יכול בהחלט להיות הנורמה באמצע המחזור החודשי, אם לא בגלל גירוד. הופעת ריח לא נעים בנוסף היא סמן בטוח לנוכחות זיהום;
 • הפרשות צהובות שופעות וגרד טבועים בדלקת נרתיק חיידקית, ובמהלך יחסי מין יש גם כאב, צריבה; [7]
 • הפרשות מעוקלות צהובות וגירודים אצל נשים - מהלך חריף של דלקת סלפינגיטיס, אופוריטיס, אדנקסיטיס יכול לתת אופי כזה להפרשה מהנרתיק. סיבה נוספת היא קנדידה בנרתיק, המלווה בפתיתים לבנים הנוטים להצהיב על פשתן; [8]
 • הפרשות נוזל צהוב וגרד - נוכחות של וירוסים מתבטאת בסוד מימי נוזלי, אך תוספת של חיידקים הופכת אותו לצהוב;
 • הפרשות צהובות, גירוד, צריבה ואדמומיות - נפיחות של הפות, צריבה בפרינאום, אזור איברי המין, כאב בזמן מתן שתן על רקע הפרשות צהובות מעידים על מחלת מין;
 • גירוד והפרשות צהובות במהלך ההריון - בשלבים המוקדמים, זה עשוי להיות עדות לאלרגיה למוצרי היגיינה יומיומיים (ג'ל אינטימי, רפידות יומיות). הפרשה צהובה ללא כאב וגרד, שאינה גורמת לתחושות לא נעימות אחרות, מקובלת למדי, כי זה קורה בגלל שינוי בהרכב ההורמונים.

אבחון הפרשות צהובות וגירוד

שינוי בצבע ההפרשה הנרתיקית מהווה איתות לפנות לרופא נשים, שבנוסף לבירור האנמנזה יבדוק באמצעות מראה את הנרתיק וצוואר הרחם על כיסא הגינקולוגי, יבצע בדיקה דו-מנאלית, ימרח, יערוך. תרבויות תרבותיות, ציטולוגיות, קובעות את ה-pH של סביבת הנרתיק.

ייתכן שיהיה צורך בבדיקות נוספות (כתם גראם, כתם רומנובסקי-גימסה, בדיקת אמין), וכן בדיקות שתן ודם. מבין השיטות האינסטרומנטליות, אולטרסאונד מבוקש לרוב.

אבחון דיפרנציאלי

ישנן מחלות רבות באזור האורגניטלי, המתבטאות בהפרשות צהובות מהנרתיק. ההבחנה מתבצעת בין אלרגיות, מחלות דלקתיות של איברי המין וזיהומים המועברים במגע מיני:

 • זִיבָה;
 • זיהום בנגיף הרפס;
 • וגינוזיס חיידקי;
 • קנדידה של הפות;
 • mycoplasmosis;
 • עַגֶבֶת;
 • טרכימוניאזיס;
 • כלמידיה.

טיפול הפרשות צהובות וגירוד

בטיפול במחלות של אזור איברי המין, נעשה שימוש בתכשירים פרמצבטיים עם פעולה אנטי-אירובית, אוביוטיקה המנרמלת את המיקרופלורה של הסביבה הנרתיקית, אימונוסטימולנטים, חיטוי וחומרי חיטוי. נעשה שימוש גם בטיפול כללי וגם בטיפול מקומי - משחות נרתיקיות, קרמים, טבליות, נרות, במידת הצורך, תברואה של הנרתיק ואיברי המין החיצוניים (שטיפה). במקביל, מחלות נלוות מטופלות, שכן לעתים קרובות פתולוגיות דלקתיות וזיהומיות של איברי המין מתרחשות על רקע דלקת קיבה, כיבים, שינויים הורמונליים, חסינות מוחלשת עקב הצטננות, SARS.

תרופות

בהתאם לפתוגן שנקבע על ידי המעבדה, אנטיביוטיקה נקבעת. אז, עם mycoplasmosis, זה יכול להיות ofloxacin.

Ofloxacin הוא פלואורוקינולון. זיבה לא מסובכת דורשת מנה בודדת של 400 מ"ג, מקרים חמורים יותר - פעמיים ביום, 2 טבליות, משך הקורס נקבע על ידי הרופא. האנטיביוטיקה אסורה במקרה של אלרגיה למרכיביה, אפילפסיה, לאחר פגיעה מוחית טראומטית, דלקת במוח, שבץ מוחי. לא מיועד לילדים, מתבגרים, נשים הרות ומניקות.

Ofloxacin יכול לגרום לאורטיקריה, חום, טכיקרדיה, כאבי ראש, סחרחורת, הפרעות שינה, בחילות, כאבי בטן ואפיגסטריים, עוויתות, הפרעות ראייה, חולשה, עייפות.

לומקסין - יעיל בטיפול בקנדידה, דלקת פות, קולפיטיס, זיהומים מעורבים בנרתיק. ג'לים אנטי פטרייתיים עם ספקטרום רחב. הוא מוזרק לעומק הנרתיק בלילה בשכיבה, בעוד שתחושת צריבה קלה עשויה להיות מורגשת. יש לבצע יישום חוזר לאחר 3 ימים אם התסמינים נמשכים. אם מתרחשת תגובה אלרגית, הפסק את השימוש. אין להשתמש במהלך הלידה וההאכלה של הילד, ילדים.

תופעות לוואי אינן סבירות מלבד אלו שהוזכרו.

פלוומיזין - נלחם באופן פעיל בפות, זיהומים פטרייתיים, גרדנרלה. טבליות נרתיקיות מוחדרות בלילה עמוק לתוך הנרתיק בשכיבה על הגב וכיפוף רגליים למשך 6 ימים. הם יכולים להיות מטופלים על ידי נשים הרות ומניקות, אך אינם נרשמים לילדים. עלול לגרום ליובש בנרתיק, צריבה, נפיחות, גירוד. התווית נגד כיבים של אפיתל הנרתיק, רגישות יתר למרכיבי התרופה.

Gynoflor - משחזר את המיקרופלורה של הנרתיק לאחר טיפול תרופתי, מבטל dysbacteriosis הנרתיק. לטיפול, טבליה אחת ליום ניתנת לפני השינה (6-12 ימים), למטרת מניעה - 1 pc. 1-2 פעמים בשבוע.

לתרופה יש התוויות נגד לחולי סרטן, עם אנדומטריוזיס, דימום נרתיקי בעל אופי לא ידוע, רגישות לחומרים פעילים או חומרים עזר, נערות שלא הגיעו לגיל ההתבגרות.

תופעות הלוואי נדירות ומתבטאות בצריבה מקומית, תחושת חום, נפיחות, גירוד.

Dalacin - נרות, משחה - אנטיביוטיקה. הנורמה היומית היא 100 גרם בקורס של 3 ימים. לא ישים במהלך הריון והנקה. תופעת לוואי אפשרית בצורה של אורטיקריה, פריחה.

ויטמינים

לבריאות אזור איברי המין הנשי, ויטמינים כמו A, C, E, D, קבוצה B, במיוחד ויטמין B6, ממלאים תפקיד חשוב. זה מסדיר את רמת ההורמונים, מנרמל את חילוף החומרים. נשים צריכות לוודא שהן נוכחות במזון, וגם ליטול אותן בנוסף, רצוי כחלק ממתחמי ויטמינים ומינרלים.

טיפול פיזיותרפיה

עבור מחלות גינקולוגיות המעוררות הפרשות צהובות, ניתן להשתמש ב-UHF, למשל, לקולפיטיס, הקרנת UV של הפות, צרבת אלקטרוליטים (דלקת הנרתיק), אלקטרופורזה, darsonvalization. טיפול פיזיותרפיה אינו מתבצע עבור ניאופלזמות ממאירות, מחלות דם מערכתיות, יתר לחץ דם דרגה III, טמפרטורה גבוהה.

טיפול אלטרנטיבי

נשים רבות פונות לטיפולים אלטרנטיביים לצורך שחרור. הוא מורכב בעיקר בשימוש בצמחי מרפא בעלי פעולת חיטוי, אנטי דלקתית, קוטל חיידקים. דבקון מתאים לכך (כף לכל כוס מים רותחים), קליפת אלון (תמיסת), מרתח של סנט ג'ון wort. בעזרתם, כמו גם פתרון של סודה, אשלגן permanganate, כביסה ושטיפה מתבצעים. אפשר לשים טמפונים ספוגים במרתח עשבי תיבול (קמומיל, קלנדולה, מרווה, עלי אקליפטוס).

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

טיפול הומאופתי באבחונים עם הפרשות מהנרתיק מורכב משימוש בנרות שהוכנו מתמציות של צמחים שונים בעלי השפעה טיפולית. עיקרון הכנתם הוא השריית חומרי גלם ב-95% אלכוהול ביחס של 1:2 למשך יום, הוספת שמן זית מבושל 6-8 שעות באמבט מים (באותו נפח) ולשלב את החומרים עם הבסיס. (שעוות דבורים, חמאת קקאו, לנולין). נר מתקבל על ידי יציקה לתבניות.

סיבוכים ותוצאות

זיהומים בנרתיק משפיעים לרעה על בריאות הנשים, מובילים לתהליכים דלקתיים כרוניים של איברי המין הנשיים, אי פוריות, ניאופלזמות, כולל ממאירות, מסבכות את מהלך ההריון, משפיעות לרעה על ההתפתחות התוך רחמית של העובר, ואף מובילות למותו.

מניעה

רשימת אמצעי המניעה כוללת הקפדה על ניקיון גופך, שימוש במוצרי היגיינה איכותיים, קונדומים ומצעים טבעיים. המפתח לבריאות מינית הוא בן זוג קבוע. יש לנקוט זהירות מיוחדת באמבטיות, בסאונות, כדי לא לקלוט זיהום, לא לצנן יתר על המידה. כמו כן, חשוב להתחיל את הטיפול בפתולוגיות בזמן.

ארגון אורח חיים בריא, תזונה נכונה מסייעת להגברת הגנת הגוף, עמידה בפני מחלות דלקתיות ומדבקות.

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של מחלות נרתיקיות של איברי המין ברוב המקרים היא חיובית אם הטיפול מתחיל בזמן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.