Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמינים וסוגים של דלקת שלפוחית השתן חריפה

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

דלקת שלפוחית השתן היא אחת המחלות הנפוצות ביותר של מערכת השתן. המאפיין העיקרי של הפתולוגיה הוא הסימפטומים הכואבים והחריפים שלה:

התסמינים הנ"ל יכולים להיות סימנים לנזק בכליות: כאב בגב התחתון, טמפרטורת גוף גבוהה, שתן עם דם, בחילות והקאות.

כאב אקוטי עם דלקת שלפוחית השתן

אופי הכאב ונוכחות סימפטומים אחרים תלויים בשלב של הנגע של מערכת השתן. כאב חזק וחריף נמשך 5-7 ימים. בתקופה זו קיימת הגבלת פעילות במשך 2-3 ימים. זה מאוד חשוב בזמן לחפש עזרה רפואית, מזהיר את התפתחות הסיבוכים.

 • אם דלקת שלפוחית השתן מתרחשת בצורה חמורה, הכאב מתרחש בבטן התחתונה, והוא משופר על ידי המישוש של אזור הערווה.
 • כאב חריף מתרחש כאשר משתין בשירותים ומנסה להשתין.
 • אי נוחות משפיעה על המפשעה, פי הטבעת, איברי המין.

כדי להקל על המצב הכואב מומלץ לדבוק בכללים אלה: לקיים מנוחה במיטה, לא לאכול מזון מלוח ומתובל, לשתות יותר נוזלים ומשקאות עם אפקט משתן.

כדי להקל על עוויתות של השרירים החלקים, מומלץ להשתמש בכאבי משככי כאבים ו antispasmodics: Analgin, Tempalgin, Uropyrin, Spazmalgon, No-Shpa ואחרים. כמו כן לטיפול, סוכנים אנטיבקטריאליים נדרשים כי להרוס את הצומח הפתוגני. אבל הם יכולים לקחת רק למטרות רפואיות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

טמפרטורה עבור דלקת שלפוחית השתן חריפה

השינוי בטמפרטורת הגוף כלפי עלייה בדלקת חריפה של דרכי השתן קשורה בתגובה החיסונית של הגוף לפעולה של פתוגנים. אם טמפרטורת הגוף עולה על ערכי subfebrile, כלומר, יותר מ 37 ° C, אז הפעילות ופעילות חיונית של החיידקים מופחת בצורה חדה.

ברוב המקרים, דלקת שלפוחית השתן חיידק מתרחשת עם טמפרטורה מוגברת. תופעה זו עולה כי המערכת החיסונית מתנגדת לזיהום. מידת ההיפרתרמיה תלויה בסוג הפתוגן.

היפרתרמיה חריפה, מסכנת חיים, עם דלקת שלפוחית השתן מתרחשת לעתים רחוקות מאוד. אם זה קורה, אז מצביע על צורה חמורה של המחלה, אשר דורש טיפול רפואי חירום. בכל מקרה, התגובה הדלקתית היא הזדמנות לבחון את הדינמיקה של טמפרטורת הגוף. זה הכרחי כדי למנוע סיבוכים רבים מסכני חיים.

סימנים ראשונים

דלקת של רירית שלפוחית השתן מוכרת לאנשים רבים, בייחוד לנשים. שקול את הסימנים הראשונים של דלקת שלפוחית חריפה, אשר יאפשר לזהות אותו בשלבים המוקדמים ולהתחיל בטיפול בזמן.

 • כאב בגב התחתון.
 • דחף תכופים ללכת לשירותים.
 • שריפה, גירוד והתפרצויות במהלך השתנה.
 • לאחר ביקור בשירותים, נותרה תחושה של שלפוחית השתן מלאה.
 • כאב באזור הערווה.
 • השתן הופך מעונן עם זיהומים של דם, מוגלה.

בנוסף לתסמינים לעיל, ניתן להעלות את הטמפרטורה לערכים subfbrile, בחילות, חולשה כללית.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

שלבים

שיטת הטיפול והפרוגנוזה להחלמה תלויה בשלב של הנגע במערכת השתן. דלקת שלפוחית השתן יש שלבים כאלה:

 1. חריפה - מאופיינת על ידי התקפה חדה, בדרך כלל 2-4 שעות לאחר החשיפה לגורם מעורר. מתבטאת בכאב חמור, בעיות בהשתנה, חתכים וצריבה בשופכה. בשתן עלולים להיות זיהומים של דם או מוגלה, והנוזל עצמו מעונן. מצב פתולוגי מלווה בטמפרטורת הגוף גדל, כאבי ראש דורש מנוחה במיטה. עם טיפול נאות, השלב החריף נמשך 5-7 ימים.
 2. כרונית - בסימפטומים שלה דומה לשלב החריף, אך היא מבטאת כאב פחות חמור. דחף תכופים ללכת לשירותים עם פריקה קטנה של נוזל, כאבים באזור supropubic לאורך לאורך השופכה, pyuria. שלב זה מאופיין בהשתנות תכופה.

הייחודיות של התהליך הדלקתי היא, שבלי טיפול בזמן ובזמן הנכון, השלב החריף הופך לכרוני, דבר שעלול לגרום לסיבוכים חמורים. על מנת למנוע זיהום בשלפוחית השתן, יש לבחון היגיינה אישית, בזמן לטפל במחלות, במיוחד במערכת העיכול, לאכול כראוי ולחזק את המערכת החיסונית.

התקף חריף של דלקת שלפוחית השתן

אחת התכונות של דלקת בדרכי השתן היא התחלה בלתי צפויה. המחלה באה לידי ביטוי על ידי התקפות חריפות, יש אי נוחות עם שתן, כבדות בבטן התחתונה, שריפה ושפשוף באזור השופכה. הדחף ללכת לשירותים הופך תכופים מאוד, בעוד כמות הנוזל להיות מופרדים היא מינימלית. שתן מעונן, עם זיהומים של דם או מוגלה.

תכונה נוספת של ההתקפה של דלקת שלפוחית השתן היא טמפרטורת הגוף subfebrile והידרדרות הכללית של הרווחה. לעתים קרובות, בגלל כאב חמור בימים הראשונים של המחלה, החולה צריך לדבוק מנוחה במיטה. עם התקדמות הפתולוגיה, יש בחילות והקאות, היפרתרמיה, כאב חמור באזור supropubic. המצב החריף נמשך 2-3 ימים, ותקופת ההחלמה נמשכת יותר משבוע.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

סוגים

אחת המחלות המאובחנות ביותר של מערכת גניטורינארית היא דלקת שלפוחית השתן חריפה. המחלה גורמת לזיהום דלקתי של הקרום הרירי של שלפוחית השתן, מלווה בתסמינים מכאיבים. לרוב הוא מאובחן בנשים בגלל התכונות האנטומיות של מבנה השופכה.

דלקת שלפוחית השתן יש כמה סוגים, שקול את אלה העיקריים:

 • חריפה - מאופיינת בסימפטומטולוגיה קשה ומתחילה לא צפויה. זה קורה עקב היפותרמיה, זיהום על ידי פתוגנים, אי ציות לכללי היגיינה, עצירות תכופה, התעללות במזונות חריפים ומשקאות אלכוהוליים. הסימפטומים הם כל כך כואב כי המטופל צריך לדבוק במיטה לנוח במשך 2-3 ימים. עם הטיפול הנכון, המחלה עוברת 5-7 ימים.
 • כרונית - יש סימפטומטולוגיה מטושטשת, מתרחשת עקב טיפול לא נכון או בטרם עת של דלקת חריפה. משחזרת בתקופת האביב בסתיו.
 • בקטריאלי (זיהומיות) - מתייחס הנפוצה ביותר. בדרך כלל מתרחשת עקב חיידקים של E. Coli, chlamydia, staphylococcus, פחות פעמים בשל streptococci ו trichomonads. הפתוגנים העיקריים הם אנטרובקטרייה שלילי-גראמי.
 • טראומטית - מתרחשת עקב פגיעה בקרום הרירי של שלפוחית השתן במהלך ניתוחים כירורגיים או אבחון.
 • Hemorrhagic - יש אופי ויראלי, ביטוי קרישי דם בשתן וכאב חמור. יכול להיות מסובך על ידי אי ספיקת כליות.
 • Hypercalcicuric - נובעת הפרעות מטבוליות, כאשר הקרום הרירי נפגע על ידי הפרשת גבישים של מלח סידן על ידי הכליות.
 • קרינה היא סיבוך של גידולים ממאירים של איברי המין ושלפוחית השתן.
 • כימית - נובעת מפעולתם של חומרים רעילים (למשל, כאשר מטופלים בצורה לא נכונה או תכשירים מסוכנים) החודרים לקליפת האורגן. זה נדיר ביותר.
 • אלרגי - נגרמת על ידי אלרגנים, מגרה את הקירות של שלפוחית השתן. בין irritants הם מזון, משקאות, תרופות, קוסמטיקה, כימיקלים ביתיים, תחתונים.
 • טפיליות - היא סיבוך של פלישה הלמינסטית, המתבטאת בדלקת חריפה.
 • דלקות ביניים של הממברנה הרירית, שכבת הסובסקוזלית וקירות השרירים של שלפוחית השתן.

לטיפול בכל אחד מסוגי המחלה הנ"ל, יש ליצור תכנית טיפול נפרדת, לכל חולה בנפרד.

דלקת שלפוחית השתן חריפה 

לעתים קרובות מאוד עם דלקת של שלפוחית השתן בשתן יש זיהומים של דם. אבל עם  שתן דלקתית חריפה  , השתן הופך לאדום. זה יכול להכיל קרישי דם פתיתים. מצב זה דורש טיפול חירום, שכן קיים סיכון לפתח אי ספיקת כליות וסיבוכים חמורים אחרים.

הסיבות העיקריות של דלקת שלפוחית השתן חריפה עם דם:

 • Overcooling והפחתת המאפיינים המגנים של המערכת החיסונית.
 • מחלות כרוניות כרוניות.
 • חיים אינטימיים פעילים ושינוי תכוף של בני זוג מיניים.
 • דלקת של אגני האגן.
 • קיפאון בשתן.
 • החדרת חפצים זרים לגוף.

כמו כן, דלקת שלפוחית השתן heemorrhagic הקשורים הבחין, אשר נובעת ירידה בגמישות של קירות שלפוחית השתן והחמרה של חסינות רקמות מקומית. על האיבר הרירי, סדקים וכיבים נוצרים דרכו חודר זיהום.

לצורך אבחון, מבוצעים מחקרים מעבדה ואינסטרומנטליים. אם יש עליה ב- ESR, ספירת לויקוציטים מוגברת והפרעות ביוכימיות אחרות בבדיקות דם, הדבר מצביע על כך שהדלקת עברה לכליות.

עבור  הטיפול של דם ציסטיטיס חריף  אנטיבקטריאלי לשימוש, עוצר דמום וסוכנים אנטי-דלקתיים. כדי להפחית כאבים - משככי כאבים, כדי לחזק את ההגנה החיסונית - ויטמינים ו immunostimulants.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

דלקת שלפוחית השתן חריפה

התבוסה של שלפוחית השתן עם דלקת של הממברנה הרירית שלה בשל איבר ingested של מיקרואורגניזמים פתולוגיים הוא דלקת שלפוחית השתן חיידקי. לרוב הפתולוגיה הזו מזוהה אצל נשים, למרות שהיא משפיעה על גברים וילדים.

 • הגורם העיקרי לדלקת חיידקית הוא קרבת הפתח החיצוני של השופכה לפי הטבעת. בגלל זה, הסוכן העיקרי של המחלה הוא E. Coli. בנשים, זיהום אפשרי עם הצומח פתוגני מן הנרתיק.
 • המחלה מתבטאת בדחפים תכופים להשתין עם הפרדה קטנה של שתן, כאבי בטן תחתונים, זיהומים של דם בשתן, הידרדרות בבריאות הכללית.
 • כדי לזהות את הגורם הסיבתי של המחלה, ניתוח בקטריולוגי של שתן מבוצעת כדי לקבוע את הרגישות של מיקרואורגניזמים פתוגניים לאנטיביוטיקה.

הטיפול מורכב, כולל טיפול מיקרוביאלי, משככי כאבים וסמים immunostimulating. שיטות פיזיותרפיה, דיאטה טיפולית מיוחדת, ובמקרים מסוימים גם שיטות חלופיות משמשים.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38]

דלקת שלפוחית השתן לא מסובכת

נגע דלקתי-גס של הקרום הרירי של שלפוחית השתן הוא דלקת שלפוחית השתן לא מסובכת. זהו אחד הדלקות הנפוצות ביותר של מערכת השתן. לרוב מתרחשת עקב פעולה של enterobacteria ו staghylococci שלילית coagulase. ברוב המקרים הוא מאובחן בנשים. ללא טיפול נכון ונכון עובר לצורה כרונית.

גורמי הסיכון העיקריים לדלקת לא מסובכת במערכת השתן כוללים:

 • תכונות פיזיולוגיות של הגוף. אצל נשים, השופכה קצרה ורחבה, הממוקמת ליד פי הטבעת והנרתיק, כלומר, מקורות זיהום.
 • מערכת החיסונית נחלשת, היפותרמיה.
 • תזונה לא נכונה, תגובות אלרגיות.
 • שינוי תדיר של שותפים מיניים.
 • מחלות גניקולוגיות.
 • הפרעות הורמונליות.
 • מחלות כליות.

כדי לאבחן, שתן ודם מנותחים, מחקרים אינסטרומנטליים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לסימנים הקליניים של זיהום: כאב חריף בבטן, דחף תכופים להשתין, אי נוחות בעת השתנה, עכירות השתן, טמפרטורת הגוף subfebrile.

הטיפול מורכב מטיפול אנטיבקטריאלי, משככי כאבים, תרופות אנטי דלקתיות ואנטיפירטיות. עם טיפול מנוסח כראוי, דלקת נסוג לאחר 5-7 ימים.

trusted-source[39], [40], [41]

דלקת שלפוחית השתן חריפה אצל גברים

דלקת בדרכי השתן וקרום הרירית של שלפוחית השתן אצל גברים היא נדירה. לרוב, המחלה מזוהה אצל חולים מעל 40 שנה. אי-טיפוסיות של דלקת שלפוחית השתן החדה אצל גברים מוסברת על ידי התכונות של השופכה: ארוכה וצר. מאז השופכה הוא מעוקל, זה מעכב את העלייה של הזיהום לתוך שלפוחית השתן והכליות.

אם לאדם יש דלקת שלפוחית השתן, ואז הוא מופיע לרוב על רקע של דלקת השתן, prostatitis, epididymitis, vesiculitis. הסוכרת העיקרית של הזיהום היא חיידקים לא ספציפיים של המעי ו pseudomonas aeruginosa, שמרים כמו קנדידה פטריות ועוד. דלקת ספציפית מתפתחת על רקע של trichomonads, mycobacteria שחפת, gonococci, chlamydia.

התפתחות המחלה, ככלל, היא עקב דחיסה תת צינורית של דרכי השתן, אשר מונע זרימה חופשית של שתן. הגורמים לדלקת כוללים:

 • מחלות אורולוגיות.
 • חסימה מכנית של זרימת השתן: הצטברות, גידולים, גופים זרים, דיורטיקולה, מחלת השופכה, אדנומה הערמונית.
 • פימוזיס הוא צמצום של העורלה.
 • תפקוד נוירוגני של השלפוחית.

כמו כן, גורמים המגבירים את הסיכון לפתח את המחלה כוללים סוכרת, טראומה עמוד השדרה, היפותרמיה, התעללות של מזון חריף ואלכוהול, ניתוח transurethral.

הסימפטומים העיקריים של המחלה כוללים: דחף תכופים ללכת לשירותים, ענן של שתן, חנק, hematuria מסוף, הידרדרות הכללית של הרווחה, ירידה ביכולת לעבוד.

עבור אבחון, מורכב של מעבדה מחקרים אינסטרומנטלי מתבצע, תשומת לב מיוחדת משולם על בידול של הנגע שלפוחית השתן עם פתולוגיות אחרות דומות סימפטומטולוגיה. הטיפול כולל מנוחה במיטה, תרופות, שתייה שופעת ודיאטה.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

דלקת שלפוחית השתן חריפה אצל ילדים

זיהום של שלפוחית השתן אצל ילדים לעיתים קרובות מתרחשת. בשלב הראשוני, המחלה אינה גורמת לתסמינים חריפים, אך מתבטאת בהשתנה תכופה של התינוק. ככל שהמחלה מתקדמת, הסימפטומטולוגיה הפתולוגית גדלה:

 • השתנה כואבת עם כמות קטנה של נוזל.
 • שריפה, חיתוך כאבים וגרד מעל הפאב.
 • תחלואה בשתן ושינוי בריח.
 • טמפרטורת הגוף מוגברת.
 • הידרדרות הכללית של הרווחה: שינה גרועה, אובדן תיאבון, בכי תכופים.

כמו במבוגרים, ילדים נוטים יותר לחוות דלקת שלפוחית השתן עם בנות, אשר קשורה המאפיינים הפיזיולוגיים שלהם. סיבה נוספת למצבם הלא נעים של הילדים היא הרגל לכתוב על סיר, נשענת בכבדות קדימה. במצב זה, שלפוחית השתן אינו מרוקן לחלוטין, אשר יוצר תנאים אידיאליים עבור התפתחות זיהום.

הטיפול בילדים אינו שונה ממבוגרים. תינוקות הם אנטיביוטיקה prescribed, משככי כאבים, משתנים, ויטמינים. תשומת לב מיוחדת צריכה להיות משולם כדי להאכיל את התינוק. יש צורך לספק שתייה תכופה לשטיפה מהירה של הצומח הפתוגני מהגוף.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.