Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סוכרת סוג LADA

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 26.11.2021

מהי סוכרת סוג LADA? הקיצור LADA מייצג את L: Lent (סמויה), A - אוטואימוניות (אוטואימוניות), D - סוכרת (A), A - in (במבוגרים).

כלומר, היא סוכרת מוסתרים אצל מבוגרים, בשל התגובה החיסונית של הגוף. חלק מהחוקרים רואים בכך תת-סוג מתפתח לאט של סוכרת סוג 1, אחרים נקראים סוכרת מסוג 1.5 או ביניים (מעורבת, היברידית).

הן סוג המחלה עצמה והן שם הסוכרת הבוגרת האוטואימונית הנסתרת הם תוצאה של שנים רבות של מחקר שנערך על ידי שתי קבוצות של מדענים רפואיים בראשותו של רופא למדעי הרפואה באוניברסיטת הלסינקי (פינלנד), ראש המרכז לסוכרת באוניברסיטת לונד (שבדיה), טיינמאייה טומי ואוסטרליה אנדוקרינולוג, פרופ 'פול צימט ממכון הלב של בייקר וסוכרת במלבורן.

כמה מוצדקת ההקצאה של סוג אחר של סוכרת, פרקטיקה קלינית יראה, אבל הבעיות הקשורות פתולוגיה זו נדונים כל הזמן על ידי מומחים בתחום האנדוקרינולוגיה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

כיום, כמעט 250 מיליון אנשים מאובחנים עם סוכרת, ההערכה היא כי עד שנת 2025 נתון זה יגדל ל 400 מיליון דולר.

על פי הערכות שונות, נוגדנים עצמיים לתאי β ניתן לזהות 4-14% של אנשים עם סוכרת מסוג 2. האנדוקרינולוגים הסינים גילו כי נוגדנים ספציפיים לסוכרת אוטואימונית אצל מטופלים מבוגרים נמצאים כמעט ב -6% מהמקרים, ועל פי מומחים בריטיים - ב-8-10%.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

גורם ל סוכרת

אנחנו צריכים להתחיל עם סוכרת סוג 1, אשר נגרמת על ידי הפרה של  הפונקציה האנדוקרינית של הלבלב, במיוחד תאי β הממוקמים הגרעינים של איים של לנגרהנס, לייצר את ההורמון אינסולין, אשר הכרחי ספיגת הגלוקוז.

חיוני באטיולוגיה  של סוכרת מסוג 2  הוא הצורך המוגבר באינסולין בשל התנגדותו (חסינות), כלומר, תאי איברי המטרה משתמשים בהורמון זה באופן לא יעיל (ולכן מתרחשת היפרגליקמיה).

הסיבות לסוכרת מסוג LADA, כמו במקרים של סוכרת מסוג 1, נמצאות בהתקפות החיסונית הראשונות על תאי ה- β של הלבלב, וגורמות להרס חלקי ולתפקוד לקוי. אבל עם סוכרת סוג 1, ההשפעות ההרסניות מתרחשות די מהר, ועם הגרסה הנסתרת של LADA אצל מבוגרים - כמו בסוכרת מסוג 2 - התהליך מתקדם באיטיות רבה (במיוחד בתקופת ההתבגרות), אם כי כפי שציינו האנדוקרינולוגים, שיעור ההרס בתאי β משתנה טווח רחב למדי.

trusted-source[14], [15], [16]

גורמי סיכון

למרות שככל הנראה, סוכרת אוטואימונית סמויה (LADA) נפוצה מאוד אצל מבוגרים, אך גורמי הסיכון להתפתחותה מתאפיינים רק במונחים כלליים.

מחקרים בכיוון זה הובילו למסקנה כי, כמו סוכרת מסוג 2, תנאים מוקדמים למחלה יכול להיות בגיל מבוגר, פעילות גופנית מוגבלת, עישון, אלכוהול.

אבל זה מדגיש את החשיבות המיוחדת של בעל היסטוריה משפחתית של מחלה אוטואימונית (בדרך כלל סוכרת סוג 1 או hyperthyroidism). אבל אלה קילוגרמים מיותרים המותניים ואת הבטן לא לשחק תפקיד חשוב כל כך: ברוב המקרים, המחלה מתפתחת עם משקל גוף נורמלי.

לדברי החוקרים, גורמים אלה תומכים בגרסה ההיברידית של סוכרת מסוג LADA.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

פתוגנזה

מספר תהליכים מעורבים בפתוגנזה של סוכרת, אך במקרה של סוכרת מסוג LADA, מנגנון הפתולוגיה מופעל על ידי מערכת חיסונית מתווכת (הפעלת תאי T אוטואיורטיביים) הפרעה בתאי β בלבלב תחת השפעת נוגדנים ספציפיים לאנטיגנים של תאים של איים לנגרהנס: פרוינסולין, חלבון מבשר האינסולין; GAD65 - אנזים קרום תא β L- גלוטמי חומצה decarboxylase (גלוטמט decarboxylase); ZnT8 או טרנספורטר אבץ - חלבון ממברנה dimeric של גרגירים הפרשה אינסולין; IA2 ו IAA או טירוזין phosphatase - הרגולטורים של זרחון מחזור התא; ICA69 - חלבון הממברנה cytosolic Golgi של תאים איון 69 kDa.

יש להניח כי היווצרות נוגדנים עשויה להיות קשורה לביולוגיה של הפרשה המיוחדת של תאי β, אשר מתוכננת להגיב ללא גבול בתגובה לפיצול הפחמימות, הכתובים וגירויים אחרים, היוצרים הזדמנויות ואפילו כמה תנאים מוקדמים להיווצרותם של נוגדנים עצמיים שונים.

כמו הרס β תאים מתקדמת, סינתזה אינסולין לאט מאוד, אבל בהתמדה יורדת, בשלב מסוים הפוטנציאל הפוחת שלהם יורד למינימום (או מדולדל לחלוטין), אשר בסופו של דבר מוביל היפרגליקמיה חמורה.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

תסמינים סוכרת

הסימפטומים של סוכרת אוטואימונית סמויה במבוגרים דומים  לאלה של  סוגים אחרים של סוכרת, עם סימנים מוקדמים המראה ירידה פתאומית במשקל, כמו גם תחושה של עייפות מתמדת, חולשה ונמנום לאחר אכילה תחושה של רעב מיד לאחר האכילה.

ככל שהמחלה מתקדמת, היכולת של הלבלב לייצר אינסולין תפחת בהדרגה, מה שעלול להוביל לתסמינים אופייניים יותר של סוכרת, אשר באים לידי ביטוי:

 • צמא מוגבר בכל עת של השנה (polydipsia);
 • עלייה חריגה של היווצרות הפרשת השתן (פוליאוריה);
 • סחרחורת;
 • ראייה מטושטשת;
 • paresthesias (עקצוץ, קהות של העור ואת תחושת עקצוץ פועל).

trusted-source[30], [31]

סיבוכים ותוצאות

ההשפעות ארוכות הטווח של סוכרת וסיבוכים באותו LADA כמו שבסוג סוכרת 1 ו 2. שכיחות והיארעות של סיבוכים כגון  רטינופתיה סוכרתית, מחלות לב וכלי דם,  סוכרת כלייתית  ו  נוירופתיה סוכרתית  (כיבים ברגל סוכרתית עם הסיכון של נמק של העור תת עורית תאית) אצל מטופלים מבוגרים עם סוכרת סמויה של ג'נסיס אוטואימונית דומה להופעתם בסוגים אחרים של סוכרת.

קטאצידוסיס סוכרת ותרדמת סוכרתית ketoacid  הם סיבוך אקוטי ומסכן חיים של מחלה כרונית זו, במיוחד לאחר תאים β הלבלב לאבד את יכולתם לייצר אינסולין במידה משמעותית.

trusted-source[32], [33]

אבחון סוכרת

ההערכה היא כי יותר משליש של אנשים עם סוכרת שאינם שמנים יכול להיות סוכרת מסוג LADA. ככל שהפתולוגיה מתפתחת במשך מספר שנים, אנשים מאובחנים לעיתים קרובות עם סוכרת מסוג 2 הקשורה להתנגדות לאינסולין.

כיום, האבחנה של סוכרת אוטואימונית סמויה אצל מבוגרים מבוססת - בנוסף לאיתור היפרגליקמיה - על קריטריונים לא ספציפיים אלה (כפי שנקבעו על ידי מומחים מהאימונולוגיה של חברת הסוכרת), כגון:

 • גיל מגיל 30 ומעלה;
 • טיטר חיובי לפחות לאחד מארבעת נוגדנים עצמיים;
 • המטופל לא השתמש באינסולין במשך 6 החודשים הראשונים לאחר האבחון.

עבור  אבחון של סוכרת  סוג בדיקות דם LADA מבוצעות כדי לקבוע:

 • רמות סוכר (על בטן דקה);
 • סרום C- פפטיד  (CPR);
 • נוגדנים GAD65, ZnT8, IA2, ICA69;
 • ריכוז בסרום של פרונסולין;
 • HbA1c (glycohemoglobin) תוכן.

בדיקת שתן עבור גלוקוז, עמילאז ואצטון מתבצע גם.

trusted-source[34], [35], [36]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה נכונה של סוכרת אוטואימונית סמויה במבוגרים והבחנה בין סוגי סוכרת 1 ו -2 יש צורך בבחירת משטר הטיפול הנכון אשר יבטיח ולשמור על שליטה גליקמית.

סוג של סוכרת

הקלד 1

סוג LADA

סוג 2

גיל אופייני של תחילת

נוער או מבוגרים

מבוגרים

מבוגרים

נוכחות של נוגדנים עצמיים

כן

כן

לא

תלות באינסולין באבחון

נחגג בזמן האבחון

נעדר, מתפתח ב 6-10 שנים לאחר האבחון

ככלל, אין תלות

עמידות לאינסולין

לא

כמה

כן

התקדמות התלות באינסולין

עד כמה שבועות

מחודשים לשנים

במשך שנים רבות

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

למי לפנות?

יַחַס סוכרת

למרות שהמאפיינים הפאתופיזיולוגיים של סוכרת מסוג LADA דומים לסוכרת מסוג 1, הטיפול שלה - במקרים של אבחנה שגויה - מתבצע על פי משטר הטיפול בסוכרת מסוג 2, אשר משפיע לרעה על מצבו של המטופל ואינו מספק בקרה נאותה על רמות הגלוקוז בדם.

אסטרטגיה אחת לטיפול בסוכרת אוטואימונית סמויה במבוגרים עדיין לא פותחה, אך אנדוקרינולוגים במרפאות מובילות מאמינים שתרופות אוראליות כמו מטפורמין אינן צפויות לסייע, ומוצרים המכילים סולפוניל ופוריאה אוריאה יכולים אפילו לשפר את התהליך האוטואימוני. סיבה אפשרית לכך היא האצה של מתח חמצוני ואפופטוזיס של תאי β עקב חשיפה ממושכת ל- sulfonylurea, אשר מדללת תאי לבלב הפרשה.

ניסיון קליני מצטבר מאשש את היכולת של כמה סוכני היפוגליקמיה לשמור על ייצור אינסולין אינסולין על ידי תאים β, הפחתת רמת הגלוקוז בדם. בפרט, אלו הן תרופות כגון:

Pioglitazon (Pyoglar, Pioglit, Diaglitazon, Amalvia, Diab- הנורמה) - 15-45 מ"ג נלקח (פעם ביום). תופעות לוואי אפשריות כוללות כאבי ראש וכאבי שרירים, דלקת ב- nasopharynx, ירידה במספר תאי הדם האדומים בדם;

Sitagliptin (Januvia) טבליות - גם לקחת רק פעם אחת לכל 24 שעות בממוצע 0.1 גרם). תופעות לוואי כגון כאב ראש וסחרחורת, תגובה אלרגית, כאב בלבלב;

Albiglutid (Tandeum, Eperzan) מוזרק תת עורית (פעם בשבוע, 30-50 מ"ג), Lixisenatide (Lixumia) משמש גם.

תכונה של סוכרת אוטואימונית סמויה אצל מבוגרים היא היעדר צורך בטיפול באינסולין למשך זמן ארוך מספיק לאחר האבחון. עם זאת, הצורך  בטיפול באינסולין בדלקת סוכרת  מסוג LADA מתרחש מוקדם יותר ולעתים קרובות יותר מאשר בחולים עם סוכרת מסוג 2.

מומחים רבים טוענים כי עדיף לא לעכב את תחילת השימוש  באינסולין בסוכרת  מסוג זה, שכן, כמו כמה מחקרים הראו, זריקות אינסולין להגן על תאי β של הלבלב מפני נזק.

בנוסף, עם סוג זה של מחלה, הרופאים ממליצים באופן קבוע, על בסיס קבוע, לבדוק את רמת הגלוקוז בדם, באופן אידיאלי - לפני כל ארוחה ולפני השינה.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47]

מְנִיעָה

אם היבטים שונים של צורה זו של מחלות אנדוקריניות אוטואימוניות עדיין נחקרות, ומומחים מנסים לקבוע את האסטרטגיה האופטימלית לטיפול שלה, אז המדד המונע היחיד יכול להיות  דיאטה עם גלוקוז בדם גבוה.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52]

תַחֲזִית

הריסת תאי β הלבלב על ידי החיסון לאורך זמן מוביל תלות מוחלטת על אינסולין אקסוגני. זוהי התחזית לחולים עם סוכרת מסוג 1 ולסובלים מסוכרת מסוג LADA.

trusted-source[53], [54], [55]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.