Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבחון סוכרת

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

בהתאם להגדרת הסוכרת כסינדרום של היפרגליקמיה כרונית, שהוצע על ידי ארגון הבריאות העולמי בשנת 981, מבחן האבחון העיקרי הוא קביעת רמת הגלוקוז בדם.

רמות הגלוקוז בדם אצל אנשים בריאים משקפות את מצב המנגנון המבודד של הלבלב, ותלוי שיטת הניתוח של סוכר בדם, את האופי של דגימת הדם נלקחה לחקר (נימים, ורידים), גיל, דיאטה קודמת, פעמי ארוחה לפני המחקר ואת ההשפעות של הורמונים ותרופות מסוימים.

כדי לחקור סוכר בדם, השיטה של Somogy-Nelson, אורטוטולואדין, גלוקוז אוקסידאז, מאפשרת לקבוע את תכולת הגלוקוז האמיתית בדם ללא הפחתת חומרים. הפרמטרים הרגילים של גליסמיה במקרה זה הם 3.33-5.55 mmol / l (60-100 מ"ג%). (להמרה של ערך הסוכר בדם, המתבטאת ב- mg או ב- mmol / l, נעשה שימוש בנוסחאות הבאות: mg% 0.055551 = mmol / L mmol / L x 18.02 = mg).

רמת הגליקמיה הבסיסית מושפעת מאכילה בלילה או לפני הבדיקה; כמה עלייה ברמות הסוכר בדם עשויה לתרום תזונה עשירה בשומן, צריכת סמים בסטרואידים, אמצעי מניעה, אסטרוגנים, תרופות משתנות dihlotiazida קבוצות, סליצילטים, אפינפרין, מורפיום, חומצה ניקוטינית, דילנטין.

היפרגליקמיה יכולה להתגלות על רקע של היפוקלמיה, אקרומגליה, מחלת קושינג, glyukosteromy, aldosteroma, pheochromocytoma, glucagonoma, somatostatinoma, זפק רעילים, גידולים טראומה מוחית, מחלות חום, אי ספיקת כבד כרונית, ו בכליות.

עבור גילוי המוני של היפרגליקמיה, נייר אינדיקטור ספוג אוקסידאז גלוקוז, peroxidase ו גלוקוז צבע תרכובות משמש. באמצעות מכשיר נייד - גלוקומטר שפועל על פי העיקרון של photolarometer, ונייר הבדיקה המתואר, ניתן לקבוע את תכולת הגלוקוז בדם בטווח שבין 50 ל 800 מ"ג%.

הפחתת רמת הגלוקוז בדם ביחס לנורמה נצפתה במחלות הנגרמות על ידי היפרנסוליניזם מוחלט או יחסי, רעב ממושך ו"לחץ פיזי ", אלכוהוליזם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

בדיקות אוראל המשמשות לקבוע סובלנות גלוקוז

הנפוצה ביותר אוראלי תקן גלוקוז מבחן סובלנות עם עומס של 75 גרם של גלוקוז ואת השינוי שלה, כמו גם מבחן עם ארוחת בוקר הבדיקה (hyperprlymiaia לאחר הארוחה).

מבחן הסובלנות הסטנדרטי (SPT), בהתאם להמלצת ארגון הבריאות העולמי (1980), הוא מחקר של גליצרימיה בצום וכל שעה במשך שעתיים לאחר עומס אוראלי יחיד של 75 גרם של גלוקוז. עבור הילדים הנבדקים, מומלץ לטעון גלוקוז, על בסיס 1.75 גרם לכל 1 ק"ג של משקל גוף (אך לא יותר מ 75 גרם).

תנאים הכרחיים לקראת המבחן הוא לקחת מטופלים עם מזון במשך כמה ימים לפני שלו בביצוע לפחות 150-200 גרם פחמימות ליום, מאז הפחתה משמעותית בכמות פחמימות (כוללת לעיכול) עוזר לנרמל עקומת סוכר, אשר מסבכת את האבחנה.

השינוי במדדי הדם אצל אנשים בריאים, חולים עם סובלנות גלוקוז לקויה, כמו גם תוצאות מפוקפקות בעת שימוש במבחן הסטנדרטי של סובלנות גלוקוז מוצגים בטבלה.

גלוקוז בדם במבחן שבעל פה (75 גרם) של גלוקוז, mmol / l

תנאי מחקר
דם מלא
פלזמה של דם ורידי
ורידי
נימי
בריא

על בטן ריקה

<5.55

<5.55

<6.38

2 שעות לאחר העומס

<6.70

<7.80

<7.80

סובלנות גלוקוז פגומה

על בטן ריקה

<6.7

<6.7

<7.8

2 שעות לאחר העומס

> 6,7- <10,0

> 7,8- <11,1

> 7,8- <11,1

סוכרת

על בטן ריקה

> 6,7

> 6,7

> 7,8

2 שעות לאחר העומס

> 10,0

> 11,1

> 11,1

מאז הערך הגדול ביותר בהערכת glycemia במהלך בדיקת העמסת סוכר יש רמת סוכר בדם 2 שעות לאחר עומס הגלוקוז, ועדת המומחים על סוכרת שהציעה ללימוד המוני הגרסה המקוצרת שלה. זה מבוצע באופן דומה כרגיל, אבל המחקר של סוכר בדם נעשה רק פעם אחת 2 שעות לאחר טעינה עם גלוקוז.

לצורך בדיקת סובלנות גלוקוז במרפאה ובתנאים אמבולטוריים, ניתן להשתמש בבדיקת עומס פחמימות. במקרה זה, הנושא צריך לאכול ארוחת בוקר הבדיקה המכיל לא פחות מ 120 גרם של פחמימות, 30 גרם אשר צריך להיות לעיכול בקלות (סוכר, ריבה, ריבה). המחקר של סוכר בדם מתבצע 2 שעות לאחר ארוחת הבוקר. המבחן מציין הפרה של סובלנות גלוקוז במקרה של גליקסמיה עולה על 8.33 mmol / l (גלוקוז טהור).

בדיקות אחרות עם עומס גלוקוז של יתרונות אבחון, על פי מומחים של WHO, אין לי.

במחלות של מערכת העיכול, מלווה הפרה של ספיגה גלוקוז (postrezektsionny תסמונת קיבה, ספיגת), הבדיקה משמשת עם גלוקוז תוך ורידי.

שיטות לאבחון גלוקוזוריה

שתן של אנשים בריאים מכיל כמויות קטנות מאוד של גלוקוז - 0.001-0.015%, אשר 0.01-0.15 גרם / l.

עם רוב שיטות המעבדה, את הסכום הנ"ל של גלוקוז בשתן לא נקבע. חלק מגידול glycosuria, להגיע 0,025-0,070% (l / g 0,25-0,7), הנצפית בילדים במהלך Sherven 2 שבועות וקשישים מעל 60 שנים. הפרשת גלוקוז בשתן מאנשים vdorovyh לא תלוי בכמות הפחמימות בתזונה, לעומת זאת, עשויה להגדיל על ידי 2-3 פעמים לעומת הנורמה על רקע תזונה עתירת פחמימות shosle ממושכת צום או של מבחן סבילות לגלוקוז.

בסקר אוכלוסין מסיבי במטרה לזהות שיטות שימוש בסוכרת קלינית אשר לזהות במהירות glucosuria. נייר החיווי Glucotest (ייצור של מגיב, ריגה) בעל סגוליות גבוהה ורגישות. מאמר מבחן דומה לאפשר לחברות זרות תחת השם "מבחן taip", "klinistiks", "glyukotest", "biofan" ואחרים. נייר מחוון ספוגה הרכב המורכב גלוקוז אוקסידאז, peroxidase ואת ortolidina. רצועה של נייר (צהוב) מושתלת לתוך השתן; בנוכחות גלוקוז, העיתון משנה צבע מ כחול בהיר לכחול לאחר 10 שניות בשל החמצון של אורטולדין בנוכחות גלוקוז. הרגישות של סוגי הניסוי הנ"ל נע בין 0.015 ל -0.1% (0.15-1 גרם / ליטר), בעוד שהשתן נקבע רק על ידי גלוקוז ללא הפחתת חומרים. כדי לגלות glucosuria, עליך להשתמש שתן 24 שעות או שנאספו במשך 2-3 שעות לאחר הארוחה הבדיקה.

גלוקוזוריה שנמצאה על ידי אחת השיטות לעיל אינו תמיד סימן של הצורה הקלינית של סוכרת. Glucosuria יכול להיות תוצאה של סוכרת כליות, הריון, מחלת כליות (pyelonephritis, דלקת כרונית חריפה כרונית, נפרוזיס), תסמונת Fanconi.

גליקוזילציה המוגלובין

שיטות המאפשר לזהות היפרגליקמיה חולפת, חלבונים glycosylated כוללים תקופת נחישות שנוכחותם בגוף נע בין 2 ל -12 שבועות. באמצעות קשירה עם גלוקוז, כאילו הם צבורים זה, מייצג סוג של התקן זיכרון מאחסן מידע לגבי התוכן של הגלוקוז «זיכרון הגלוקוז בדם» הדם). המוגלובין אנשים בריאים מכיל חלק קטן של המוגלובין 1c, הכולל גלוקוז. התוכן אחוז (המוגלובין glycosylated (HBA 1c ) הוא 4-6% של המוגלובין הכולל. בחולים עם סוכרת ו סבילות לגלוקוז Trusheni מתמיד היפרגליקמיה (עבור היפרגליקמיה חולפת) מגביר בתהליך של שילוב המוגלובין מולקולת גלוקוז, אשר מלווה בגידול שבריר המוגלובין 1c גילה לאחרונה חלק קטן אחר של המוגלובין -. 1a ו 1b, אשר גם יש את היכולת לרתק גלוקוז בחולים סוכרתיים תוכן כולל של heme. גלובין 1 בדם עולה 9.10% -. שווי טיפוסי עבור אנשים בריאים היפרגליקמיה חלוף מלווה רמות המוגלובין הגדילה 1 ו- A 1c במשך 2-3 חודשים (בתקופת חייו של כדורית) ואחרי נורמליזציה של רמת הסוכר בדם. עבור קביעת המוגלובין מסוכרר באמצעות שיטות של כרומטוגרפיה או calorimetry הטור.

קביעת פרוקטוזמין בסרום

Fructosamines שייכים לקבוצה של חלבונים glycosylated של דם ורקמות. הם נוצרים בתהליך של glycosylation nonenzymatic של חלבונים במהלך היווצרות של aldimine, ולאחר מכן ketoamine. עלייה ב fructosamine (ketoamine) בסרום הדם משקף עלייה קבועה או חולפת ברמות הסוכר בדם במשך 1-3 שבועות. מוצר התגובה הסופית הוא formazan, הרמה אשר נקבע spectrographically. בסרום הדם של אנשים בריאים, 2-2.8 mmol / l של fructosamine הוא הכיל, ואם יש הפרה של סובלנות גלוקוז - יותר.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

קביעת C- פפטיד

רמתה בסרום הדם מאפשרת להעריך את המצב התפקודי של מנגנון P-cell של הלבלב. לקבוע את C- פפטיד על ידי ערכות הבדיקה radioimunassay. התוכן הרגיל אצל אנשים בריאים הוא 0,1-1,79 nmol / L, לפי ערכת בדיקה «Hoechst» חברה, או 0,17-0,99 nmol / L, לפי חברת המחקר «ביק-מאלין-crodt» (1 nmol / L = 1 ng / mlx0.33). בחולים עם סוכרת מסוג I C-peptide רמה מונמכת, סוכרת מסוג II נורמלי או מוגבר, וכן בחולים עם אינסולינומה - גדל. ברמה של C- פפטיד, ניתן לשפוט הפרשת אנדוגני של אינסולין, כולל על רקע הטיפול באינסולין.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

קביעת אינסולין לאינסולין

חקירת אינסולין immunoreactive (IRI) נותן אינדיקציה הפרשת האינסולין האנדוגני רק בחולים אשר אינם מקבלים ההכנות אינסולין שלהם טיפל בעבר אינסולין אקסוגני לייצר נוגדנים, אשר מעוותים את התוצאה של קביעת אינסולין immunoreactive. התוכן של אינסולין האינסולין באיברים בריאים בסרום הוא 0-0.29 μED / ml. אני סוג של סוכרת מאופיין על ידי ירידה, סוג II - נורמלי או מוגבר רמת אינסולין הבסיס.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

משפט עם tolbutamide (על פי אונגר ומדיסון)

לאחר בדיקת הסוכר בדם בדם, הזרקה תוך ורידי של 20 מ"ל של פתרון 5% של tolbutamide ניתנת למטופל על בטן ריקה ולאחר 30 דקות סוכר בדם נבדק מחדש. אצל אנשים בריאים, רמת הסוכר בדם מצטמצמת ביותר מ -30%, ובחולי סוכרת - פחות מ -30% לקו הבסיס. בחולים עם אינסולין, רמות הסוכר בדם על ידי יותר מ -50%.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58], [59]

גלוקגון

התוכן של ההורמון בדם נקבע על ידי השיטה הרדימו-אימונולוגית. הערכים הרגילים הם 0-60 ng / l. רמת הגלוקוגן בדם עולה עם סוכרת מפוצלת, גלוקגון, רעב, פעילות גופנית, מחלות כרוניות בכבד ובכליות.

אם המחלה התעוררה בילדות או בגיל ההתבגרות ולמשך תקופה ארוכה פוצתה על ידי הכנסת אינסולין, אז השאלה של נוכחות של סוכרת מסוג 1 היא מעל לכל ספק. מצב דומה עולה באבחנה של סוכרת סוג II, אם הפיצוי של המחלה מושגת על ידי דיאטה או תרופות הפחתת הסוכר בדם. קשיים בדרך כלל מתעוררים כאשר המטופל, שהיה מסווג בעבר כסובל מסוכרת מסוג II, צריך להיות מועבר לטיפול באינסולין. כ -10% מהחולים עם סוכרת סוג II יש נגע אוטואימונית של מכשיר איון הלבלב, ואת השאלה של סוג של סוכרת נפתרת רק בעזרת בדיקה מיוחדת. שיטה המאפשרת במקרה זה להקים את סוג של סוכרת היא המחקר של C- פפטיד. ערכי סרום בדם נורמלי או מוגבה מאשרים את האבחנה של סוג II, ומורידים באופן משמעותי את סוג I.

שיטות לגילוי הפרה פוטנציאלית של סובלנות גלוקוז (NTG)

ליחידים מותנים עם פוטנציאל של NTG הידוע לכלול ילדים ושני הורים סוכרתיים, תאום בריא של זוג זהה, אם שנייה יש סוכרת (במיוחד מסוג II) אמהות לילדים במשקל 4 קילו או יותר, וכן חולים עם סמן גנטי של סוכרת סוג אני סוכרת. נוכחותם של היסטוקומפאטביליות באנטיגנים HLA בסוכרת בשילובים שונים מעלה את הסיכון לשכיחות מסוג I סוכרת. נטייה לסוכרת מסוג II עשויה לבוא לידי ביטוי הסמקה בפנים לאחר הקבלה 40-50 מ"ל של יין או וודקה, אם היא קדמה (12 h - בוקר) קבלת 0.25g chlorpropamide. הוא האמין כי אנשים רגישים לסוכרת, תחת השפעת chlorpropamide ואלכוהול, enkephalins והרחבת כלי העור מופעלים.

הסבילות לגלוקוז פוטנציאל כנראה מרמז מיוחס "תסמונת של הפרשה ההולמת של אינסולין", שבא לידי הביטוי קליני חוזרת של היפוגליקמיה ספונטנית, ו (במשקל של מטופלים, אשר בעוד כמה שנים עלולים להקדים את הפיתוח של IGT או סוכרת קלינית. אינדיקטורים GTT ב שנסקר בשלב זה מאופיין עקום סוכר מסוג Hyperinsulinemic.

עבור איתור של microangiopathy סוכרת, ביופסיות החיים של העור, השרירים, החניכיים, הבטן, המעיים, הכליות. מיקרוסקופ אור יכול לזהות התפשטות של האנדותל ואת האפית, שינויים דיסטרופיים בקירות אלסטי argyrophilic של arterioles, ורדים נימים. בעזרת מיקרוסקופיה אלקטרונית, ניתן לזהות ולמדוד את העיבוי של קרום המרתף של נימים.

כדי לאבחן את הפתולוגיה של איבר הראייה, על פי ההמלצות המתודולוגיות של משרד הבריאות של ה- RSFSR (1973), יש לקבוע את חומרת שדה הראייה. בעזרת biomicroscopy של החלק הקדמי של העין, ניתן לזהות שינויים בכלי הדם ב הלחמית, לימבוס, איריס. Ophthalmoscopy ישיר, אנגיוגרפיה פלואורסצנטי מאפשר להעריך את מצב כלי הרשתית כדי לחשוף את הסימנים ואת חומרת רטינופתיה סוכרתית.

אבחון מוקדם של נפרופתיה סוכרתית מושגת על ידי זיהוי microalbuminuria ביופסיה כלית. יש להפריד בין תופעות של נפרופתיה סוכרתית לבין דלקת כרונית כרונית (pyelonephritis). המאפיינים האופייניים ביותר של זה: לוקוציטוריה בשילוב עם בקטריוריה, אסימטריה ושינויים במקטע הפרשה של renogram, עלייה בהפרשה של בטא 2 microglobulin בשתן. עבור nephromicroangiopathy סוכרת ללא pyelonephritis, הגידול של האחרון אינו נצפה.

אבחון נוירופתיה סוכרתית מבוסס על בחינה של המטופל על ידי נוירולוג עם מעורבות של שיטות אינסטרומנטליות, כולל electromyography, במידת הצורך. נוירופתיה אוטונומית מאובחנת על ידי מדידת השונות במרווחים אירוביים (ירידה בחולים) וביצוע בדיקה אורתוסטטית, בדיקת מדד הצומח ועוד.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.