Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול עם ליחה

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מומחים רפואיים חלים על מושג כזה כמו שיעול עם ליחה, המונח "פרודוקטיבי". משמעות הדבר היא כי במהלך פרק השיעול, את הייצור של צינורות הסימפונות מוקצה - הפרשות ריר, אשר מופרשים עם שיעול תנועות החוצה.

הוא האמין כי פריקה כזו היא סימן של טיהור מערכת ריאות, ולכן אחד הסימפטומים של ההתאוששות מוקדם. עם זאת, אין לשכוח כי נוכחות של הפרשות ריריות יכול גם להצביע על התפתחות של מחלות קשות, למשל, אסתמה הסימפונות, דלקת ריאות, אונקולוגיה של מערכת הנשימה, מחלת לב כלילית.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם לשיעול עם ליחה

ספין על היריקה עלול להתרחש באופן בלעדי במהלך מחלות בדרכי נשימה, מייצג כתוצאה מייצור מוגבר הפרשת הסמפונות (במהלך ברונכיטיס או אסטמה), השתפכות של פלזמת דם בכלי הדם לתוך חלל הריאה (במהלך בצקת ריאות), הפלט של מוגלה מהנקבובי (ב מורסה , מערות שחפת, bronchiectasis).

הסיבות הנפוצות ביותר הן:

 • זיהומים בדרכי הנשימה העליונות (זיהומים נגיפיים נשימתיים ופתולוגיות);
 • צורה חסימתית של דלקת הסימפונות;
 • דלקת ריאות;
 • אלרגיות, כולל אסטמה הסימפונות;
 • דלקת ריאות;
 • מורסה של הריאות;
 • שחפת.

הסיבה המדויקת להפעלת רפלקס שיעול יכולה להיקבע רק על ידי שיטת אבחון, בעוד אפיון ההפרשות הסימפונות, כמו גם נוכחות של סימפטומים נלווים אחרים, הוא בעל חשיבות רבה.

trusted-source[5], [6], [7]

האם ליחת שיעול ליחה?

האם זה מדבק אם זה משתעל באופן פרודוקטיבי? שאלה זו מעניינת לעיתים קרובות חולים רבים, במיוחד אמהות לילדים קטנים, המטילים ספק אם ניתן להוביל ילד לגן, אם ההתקפים הופכים ליעילים והריר החל להתבהר.

ראוי לציין כי תסמונת שיעול הוא מדבק ללא קשר אם הוא רטוב או יבש אם הוא נגרם על ידי זיהום ויראלי. בממוצע, תקופת "זיהומיות" (ברפואה - מדבקת) של מחלה ויראלית משתנה בין 5 ל 10 ימים מרגע תחילת הסימפטומים הראשונים. עם זאת, כמה מחלות יכול להיות מסוכן עבור אחרים לתקופה ארוכה יותר:

 • דיפטריה - עד 2 שבועות;
 • שעלת - עד 18 ימים מתחילת המחלה. ככלל, לאחר 28 ימים, החולה אשר החלים שיעול צווחני לא יהיה מסוכן בדיוק, גם אם צרות שיעול ממשיכה להטריד את המטופל.

לכן, זה לא לגמרי נכון להאמין שאם ילד יש טמפרטורה התייצב וסוד רירי הופיע, אז הסיכון להדביק ילדים אחרים מבוטל. הווירוס לעיתים קרובות ממשיך להתקיים בגוף והוא משוחרר על ידי המטופל כאשר exhaled ו להתעטש.

תסמינים של שיעול עם ליחה

כמו הסימפטומים של התקדמות המחלה עם הצטברות של הפרשות של העץ הסימפונות, זה הופך להיות נחוץ כדי לטהר את דרכי הנשימה מן הפרשת המצטבר. במקרה זה, רפלקס שיעול פועל - קריאה לנשיפה חזקה של האוויר, עקב גירוי של הקירות הסימפונות עם הפרשת רירית.

כאשר יש שפע של ריר, חשוב להבחין בין תהליך טיהור מן המעבר של פתולוגיה דלקתית לצורה כרונית.

בדרך כלל שיעול התנועה נובעת נשימה חדה ועמוקה, שנמשכת לא יותר מ 2 שניות. לאחר מכן, שריר הגרון, המכסה את הצליל הקול, הוא גם מופחת בצורה חדה. שרירי הבטן מגיעים מיד לטון, שרירי הבטן מתכווצים - פעולה זו של סיבי השריר מכוונת להתגבר על ההתנגדות של הצוואר הקולית הסגורה. בשלב זה, הלחץ בתוך חלל החזה הוא כ 100 מ"מ כספית. אמנות. לאחר מכן, יש פתח פתאומי של glottis ו exhaled exhaled. בעיקרון, אם ברונכי צברו הפרשות, רפלקס השיעול מופעלת באופן לא רצוני, אבל החולה עצמו מסוגל להפעיל אותו באופן עצמאי.

ככלל, השיעול והתכווצויות של הסמפונות כשלעצמן אינן מחלה - הן רק סימפטומים של מחלה אחרת, שחשובה לאיתור ולריפוי. אין להתעלם מסימנים אחרים המצביעים על נוכחות המחלה:

 • קשיי נשימה, קוצר נשימה;
 • עלייה בטמפרטורה;
 • אובדן תיאבון;
 • כאב בתוך החזה;
 • צפצופים בעת נשימה;
 • שינוי צבע ומאפיינים אחרים של כיח.

שיעול עם גדילה במהלך ההריון

בהיריון, כל מחלה נתפסת בצורה שלילית ביותר: עדיין, לא ידוע איך המחלה תשפיע על העובר, כמו גם את ההריון עצמו, וסמים לאורך תקופה זו צריך לקחת מאוד סלקטיבי. עם זאת, יש עובדה שאין עוררין כי בחסינות נשים בהריון הוא נחלש בבירור, כך ARD עם ARVI במהלך ההריון, למרבה הצער, לא נדיר.

תסמונת שיעול במהלך ההריון נמצא גם לעתים קרובות: זה לא רק אפשרי לטפל בו, אבל זה גם הכרחי. טיפול אנאלפבית או בטרם עת עלול להוות איום רציני על הריון. ראשית, שיעול מטלטל יכול לעורר גוון מוגבר של הרחם, אשר יכול להוביל עוויתות כואבות ואפילו ניתוק. במקביל, לחץ עורקי ובטן בטן עולה, אשר יכול לעורר הפלה בשלבים המוקדמים או לידה מוקדמת בשלבים מאוחרים יותר של ההריון.

כאשר מחלות נשימה, יש צורך לראות רופא, ולא רק: זה יהיה טוב יותר אם האישה זוכרת את הרופא עבור כל סימפטומים חרדים או חשודים. יש לזכור כי שיעול התקפות והפרשת ריר מן הסמפונות יכול ללוות לא רק קר, אלא גם מחלות של הבטן, בלוטת התריס, הלב. אל תתחיל טיפול בעצמך, תן למומחה הרפואי לעשות את זה.

trusted-source[8], [9], [10]

סוגי ליחה על שיעול

הצטברות רירית הריח הם הפרשות פתולוגיות שיוצאות בתהליך של שיעול רעידות ממערכת הנשימה. גם אצל אנשים בריאים, הריר מיוצר בתוך הברונצ'י: הריר הזה מבצע תפקיד מגן, לא מאפשר לאבק, כימיקלים וחיידקים לחדור לריאות. אם כמות ריר זה מגביר, מוגלה עם זיהומים אחרים מתווסף אליו, אז זה נאמר בדרך כלל על המראה של פריקה לחה. הקצאה מחולקת למספר סוגים, אשר תלוי במספר שלהם, צבע, ריח, צפיפות, multilayeredness.

בואו נדבר על סוגי הפרשות ריריות למחלות בדרכי הנשימה.

 • כיח ירוק כאשר השיעול הוא בדרך כלל בן לוויה של פתולוגיות דלקתיות רבות הקשורות ברונכי והריאות. מחלות כאלה יכול להיות עורר על ידי זיהום חיידקי ו ויראלי, או יש אופי אלרגי. כדי במחלות הרשומות כוללות ברונכיטיס כרוני, דלקת ריאות croupous, אסטמה, שחפת, אונקולוגיה, וכו 'בדרך כלל, ריר ירוק וצפוף -. סימן של תהליך מוגלתי עומד ריאות.
 • שיעול עם כיחוח קשה להחלמה מופיע לעתים קרובות כתוצאה של ARVI או ARI, והוא יכול גם להיות תוצאה של תופעות עומדים על הריאות. אם לסוד הדק יש עקביות וצמיגות צפופה מדי, הרי שקשה לו לצאת מדרכי הנשימה, הוא מצטבר בתוך הסימפונות, מעורר התקפי שיעול קבועים שאינם מביאים הקלה.
 • דם בכיח בעת שיעול מסוגל להופיע כתוצאה של דימום קטן ולא מזיק מכלי נימי עץ הסימפונות, אשר יכול להתפוצץ במהלך התקף שיעול, וגם בגלל מחלה קשה. לכן, נוכחות של דם צריך להתריע, במיוחד אם סימן כזה קיים במשך מספר ימים, או אם השחרור מכיל כמות גדולה של דם. אל תשכח כי תערובת של דם יכול להגיע סוד מחולים עם שקדים, nasopharynx, דימום חניכיים.
 • צהוב כיח כאשר השיעול - זה תוצאה של הופעת מוגלה בהפרשות. לרוב זה סימן של ברונכיטיס חלקית, או המעבר שלה צורה כרונית. אם תמשיכו להזניח טיפול, אז עם הזמן, סוד כזה יכול לשנות את הצבע מ צהוב קש כדי חלוד או ירוק (סימן ברור של תהליך ססגוני).
 • שיעול עם כיח בולט מרמז לעתים קרובות על התפתחות קיפאון בתוך הריאות, במיוחד אם הפריקה נעשית עבה הרבה יותר. ברונכאם הופך קשה להסיר את הסוד מעורר, אשר מצטבר יכול לרכוש ריח לא נעים וטעם. ככלל, ללא טיפול עם אנטיביוטיקה במצב זה לא יכול לעשות.
 • כיח לבן כאשר השיעול הוא מסוגל להופיע עם דלקת של הריאות. אם סוד לבן מופרש על ידי גושים, או דומה גבינת קוטג ', אז זה אומר באופן חד משמעי כי סוכן סיבתי של דלקת ריאות היא זיהום פטרייתי. במצב זה, אנטיביוטיקה לא יעזור: טיפול מיוחד אנטי פטרייתי יהיה צורך.
 • כיח שחור כאשר השיעול הוא ברוב המקרים סימן מקצועי - הפרשות כאלה אופייניים כורים, בונים, חופרים. כדי ללמוד עוד על נוכחות או היעדר של המחלה, תצטרך להעביר את הסוד לניתוח.
 • אפור כיח כאשר השיעול, כמו גם שחור, מלווה לעתים קרובות מחלות נשימה אצל נציגי מקצועות מסוימים, אשר עבודתם קשורה לנוכחות באוויר ושאיפת כמות גדולה של אבק עם חלקיקים תלויים. לאותה קטגוריה לשאת מעשנים כבדים, בתוך איברי הנשימה אשר מופקדים חניכיים ניקוטין, נותן הפרשות מופרשים גוון אפור.
 • ורוד כיח כאשר השיעול הוא סימן לנוכחות של כמות קטנה של דם בתוך הריר. לרוב זה הוא תוצאה של דימום של נימים מתפוצץ, אשר יכול להתרחש עם התקפי שיעול אגרסיביים מדי. עם זאת, עבור הפרשות ורוד כזה יש צורך להתבונן: אם הם נמשכים יותר מ -3 ימים, או לשנות צבע אדום עז, אז אתה צריך מיד לפנות למומחה.
 • כיח אדום כאשר השיעול מציין את המראה של הדם בשחרור. זה יכול להיחשב hemoptysis בשחפת, actinomycosis, אונקולוגיה של מערכת הנשימה, עם מורסה, אוטם ריאתי, אי ספיקת לב או בצקת ריאות. מצב זה נחשב מסוכן מאוד וזקוק לטיפול רפואי מיידי. במקרים נדירים, האדמומיות של הפרשה עלולה להיגרם על ידי נטילת תרופות מסוימות.
 • ביצה שקופה כאשר השיעול הוא סוג של פריחה רירית ביותר של סוג. בדרך כלל סימן כזה מלווה את הופעת מחלות הנשימה, כאשר סיבוכים עדיין נעדרים, ואת המחלה ניתן לרפא ללא כל השלכות שליליות. עם זאת, אם הריר הוא צמיג, "זגוגי", זה עשוי להיות סימן של אסתמה הסימפונות.
 • ביצה קפואה כאשר שיעול מתרחשת עם אנתרקס או בצקת ריאות. גם זה וגם מחלה אחרת נחשבים לחמורים מאוד, הדורשים התייחסות מיידית לרופא.
 • כיח צפוף כאשר השיעול מופיע בדרך כלל בשלבים הראשונים של המעבר של תהליך יבש רטוב, או עם תופעות עומדים. כדי הסוד רירי לא היה עבה, להשתמש תרופות דליל, עיסוי החזה. מומלץ גם להשתמש בכמות גדולה של נוזלים חמים אלקליין.

כפי שניתן לראות, המאפיינים של הפרשות יש את הערך האבחוני החשוב ביותר. תפקיד חשוב לא פחות מתואר בתיאור התקפי השיעול, לכן נמשיך להתעכב על סימפטום זה.

סוגי תסמונת שיעול

תסמונת שיעול רטוב נחשבת לתופעה פיזיולוגית טבעית, שבאמצעותה מתרחש הצטברות של ריר מצטבר מהעץ הטרשוברונכי. עם זאת, רבים מודאגים כי סימפטום כזה הוא לא תמיד אותו הדבר. האם זה יכול להוכיח משהו? במקרים מסוימים, זה באמת יכול, כי הגילויים של רפלקס השיעול הם רגע אינפורמטיבי יקר בקביעת האבחנה הנכונה.

 • שיעול כואב עם ליחה הוא מסוגל להצביע על כך ריר הוא צמיג מדי לצאת ללא מכשול. לכן, על מנת לדחוף החוצה פריקה עבה, דרכי הנשימה צריך להפעיל מאמץ הרבה יותר, מה שגורם כאב או אפילו כבד במהלך הסמפונות. כדי להקל על שחרור של ריר, להשתמש בתרופות לדלל אותו.
 • שיעול עם כיח צמיג הוא לעתים קרובות אופייני של דלקת ריאות כרונית, תגובה דלקתית במערכת הנשימה. עם טיפול prescribed כראוי, לאחר זמן קצר, ריר כזה הופך נוזלי, מתחיל לחלחל היטב.
 • שיעול הלחשים עם ליחה ניתן לראות עם הצטברות גדולה של ריר ב הסמפונות. אם יש הפרשות רבות, הם מתחילים בהדרגה לעצב את הקירות הסימפונות, אשר מעורר התקף שיעול. תקיפה כזו נמשכת עד שכל הפליטה תעזוב את דרכי הנשימה. ואז הצטברות מתרחשת מחדש, ואת התהליך חוזר. כדי להבטיח כי ריר אינו מצטבר בכמויות גדולות, מומלץ להעביר מעת לעת, להסתובב בחדר, לעשות התעמלות אור. עיסוי של החזה הוא שימושי.
 • שיעול לאחר אכילה עם ליחה הוא לעתים קרובות לא סימן של מחלות בדרכי הנשימה. יש לו סיבות אחרות הקשורות פתולוגיה של מערכת העיכול. סימפטום זה אופייני כיב פפטי, reflux gastroesophageal, כמו גם מחלות גסטרואינטסטינליות אחרות. כדי להבהיר את האבחנה, עדיף להתייעץ עם גסטרואנטרולוג.
 • שיעול עם ליחה ללא טמפרטורה הוא סימפטום אופייני של זיהום ARI או ויראלי בחולים עם חסינות מוחלשת. היעדר קדחת בשלב זה אינו תירוץ להתעלמות המחלה. הטיפול נקבע בהתאם לתסמינים אחרים.
 • שיעול עם ליחה וטמפרטורה של 37 מעלות צלזיוס נחשב לאחד הסימנים האופייניים של ARI. טמפרטורה זו אינה מסוכנת, היא אינה דורשת מינוי של תרופות נוגדות דיכאון. יתר על כן, השימוש טבליות שיקויים כי "להפיל" את הטמפרטורה הוא מאוד discouraged במצב זה. ערכי טמפרטורה של 37-37.8 מעלות צלסיוס, פירושו שהחסינות פועלת, והגוף נאבק עם המחלה בכוחות עצמו. במקרה זה, אתה לא צריך להתערב.
 • שיעול אלרגי עם כיח הוא פחות נפוץ מאשר בלעדיו. בדרך כלל זה לא מלווה על ידי עלייה בטמפרטורה, יכול להיות נזלת. אם הפרשת הסימפונות מופרשת, אז, ככלל, היא אינה מכילה תערובת של מוגלה או דם - קרחת שקופה. תקיפות מתרחשות לעתים קרובות יותר בלילה או לאחר מגע עם אלרגן: שיער בעלי חיים, אבק, אבקה, וכו '8.
 • שיעול עם ליחה ונזלת - תופעה שכיחה ב ARVI או עם אלרגיות. יש להבחין בין שתי המחלות: ב ARVI לעתים קרובות יש חום, ועם אלרגיות זה לא צריך להיות.
 • דיספנויאה ושיעול עם ליחה במקרים רבים אומר את השלב הראשוני של אסתמה הסימפונות. מחלה זו מורכבת החמרת הפטנט של הסמפונות עקב bronchospasm, נפיחות דלקתית של ריריות, רירית של ריר הסימפונות. כל הגורמים האלה יש את השם המורכב "חסימה של הסמפונות". קוצר נשימה עם החמרה במצב מתרחש באופן פרוקסימלי: במרווחים שבין התקפות החולה מרגיש בדרך כלל משביע רצון.
 • שיעול של מעשן עם ליחה - כבד, עם צפצופים, מתרחשת יותר בבוקר. רפש מן הסמפונות יכול להיות קל, לפעמים עם גוון אפור, עם ריח לא נעים של חניכיים ניקוטין. רפלקס השיעול פועל בתגובה לגירוי הקירות הסימפונות עם עשן סיגריות, חסימת ברונכיאולים עם שרף טבק, והצטברות סוד מגן במערכת הנשימה. זה נצפה באופן קבוע, כמעט כל הזמן, יכול להיות מלווה תהליכים דלקתיים (כרונית) של קנה הנשימה, ברונכי, הגרון.
 • שיעול עם ליחה בבוקר הוא ציין עם bronchiectasis, ברונכיטיס כרונית, מחלת ריפלוקס gastroesophageal, ומעשנים עם ניסיון. כדי לקבוע את סיבת ההתקפות בבוקר, זה לעתים קרובות יש צורך לבדוק לא רק את מערכת הנשימה, אלא גם את אברי העיכול, כפי שקורה לעתים קרובות ריר בתוך הריאות הוא הפרשת הקיבה, נטוש בבית לישון בלילה בתוך דרכי הנשימה. זה קורה במהלך מחלות הוושט - reflux-esophagitis.
 • שיעול לילה עם ליחה מתרחשת אסתמה הסימפונות, אי ספיקת לב, סינוסיטיס, שעלת. בעת אבחון סוג זה של שיעול, יש לשים לב גם לתסמינים אחרים: כאב בתוך החזה או הלב, צבע של פריקה, טמפרטורה, נזלת.
 • שיעול לנבוח עם כיח עשוי להיות סימן של ברונכיטיס חסימתית, שעלת, croup שקר, אשר נמצא לעתים קרובות אצל ילדים של ילדות. אצל מבוגרים, זה יכול להיות סימן של דלקת הלוע, דלקת הגרון, ואת תהליך דלקתי ב ברונכי ו (או) ב קנה הנשימה.
 • שיעול עד להקאה עם כיח אצל ילדים הוא נפוץ, כמו השיעול והקיא מרכז כמעט שם. לכן, אפילו התקף קל יכול לעורר את המראה של הקאות, במיוחד אם התינוק אכל לאחרונה. בחולים מבוגרים, תגובה כזו עשויה להיות סימן של הפרעות במערכת העיכול, כלומר, כיב פפטי.
 • שיעול מתמשך עם כיח הוא סימן ברור של נזק כרוני למערכת הנשימה. מצב זה ניתן לראות מעשנים כבדים, אנשים העובדים בתוך חדרים מאובקים מאובקים או במפעלים כימיים, כמו גם בחולים שלא לטפל כראוי ברונכיטיס חריפה. מחלות כרוניות של מערכת הנשימה קשה יותר לטפל. אם המחלה קשורה בפעילות מקצועית, שינוי מקום העבודה עשוי להיות חובה.
 • שיעול פרוקסימלי עם ליחה הוא שותף אלרגיה שכיח, למשל, אסתמה הסימפונות. במהלך ההתקפים, החולה חווה קוצר נשימה עלול להפריש סוד שקוף רירי מן הסמפונות. בהפסקות בין ההתקפות של המטופל, ככלל, שום דבר לא מפריע - הוא מרגיש כמעט בריא.

כפי שניתן לראות, רפלקס השיעול עם הפרשת ניתן לראות עם נגעים שונים של קנה הנשימה, ברונכי, הריאות, הגרון, הלב או מערכת העיכול. לכן, קשה מאוד לקבוע את הסיבה לאינדיבידואציה באופן עצמאי. אמון רופא טוב: אבחון מקיף יעזור לקבוע את המחלה בזמן להתחיל בטיפול בבעיות נשימה.

אבחון של שיעול עם ליחה

אוסף הנתונים על ההיסטוריה של המחלה הוא בעל חשיבות רבה לאבחון של פתולוגיות הנשימה. הרופא יתחיל לקבל את המידע הבא:

 • מתי התחילה המחלה?
 • האם מחלות אחרות, כגון זיהומים ויראליים, מקדימות לו?
 • האם עונתיות הפתולוגיה נמצאה, האם יש התקפים של קוצר נשימה או קוצר נשימה?
 • האם יש תסמינים נוספים, כגון נזלת, אף מחניק, צרבת, כאבי בטן וכו '?
 • האם יש עלייה בטמפרטורה?
 • מה מיוחד בהפרשות הסימפונות? איזה צבע הם? יש ריח?
 • האם יש מחלות כרוניות, הרגלים רעים?
 • מהן התכונות של עבודה מקצועית?
 • האם יש נטייה לאלרגיות?
 • האם החולה לקח תרופות ACE inhibitor (captopril, enalapril, prestarium, וכו ')?

לאחר מציאת anamnesis, הרופא ממשיך למספר מחקרים נוספים.

 • בדיקה גופנית (בדיקה כללית). כולל זיהוי סימנים של מחלת לב, בדיקת הפה, הגרון. הרופא מקדיש תשומת לב לעלייה בבלוטות הלימפה, נוכחות של נשימה חופשית באף, טוהר פני השטח של הלשון ו השקדים. ביצוע אודישן של הריאות לנוכחות צפצופים, שריקות, קרפיטציות, כמו גם את אופי הסימפטומים המפורטים.
 • חזה רנטגן. זה מבוצע כדי לזהות ניאופלזמה ושינויים שחפת בתוך הריאות, bronchiectasis ו סרקואידוז יכול גם להיות מזוהה.
 • הערכה של פונקציונליות של הנשימה החיצונית - מאפשר לזהות חסימת הסימפונות, מחלות ריאה interstitial, אסתמה הסימפונות.
 • ניתוח של הפרשות הסימפונות עם מיקרוסקופיה של החומר. כתמים מוכתמים על ידי גרם וציל נילסן, זריעה רירית ובדיקה ציטולוגית מתבצעות.
 • השיטה שיטות מחקר. שיטות ברונכוסקופיה משמשות עם ציטולוגיה והיסטולוגיה (בעיקר בחשד למחלות אונקולוגיות), ביופסיה של רקמות חשודות, ביופסיה של ריאות טראנברונכאלית, טומוגרפיה ממוחשבת.

האבחון מבוסס על סדרה של מחקרים, המבוססים על תוצאות בדיקה כללית, ניתוחים של חומר השיעול והערכה אינסטרומנטלית של מצב מערכת הנשימה.

trusted-source[11], [12], [13]

טיפול בשיעול עם ליחה

יש הסבורים כי אם ריר הסימפונות הוא שוחרר, המחלה אינה זקוקה לטיפול. זוהי טעות גדולה. הטיפול בשלב זה הוא חובה. זה צריך להיות מכוון על מנת להקל על הסחה של excreta ואת חיסול של המחלה הבסיסית.

אם הפרשות הוא expectorated גרוע ונשאר חלל הסימפונות במשך זמן רב, זה יכול להוביל סיבוכים חיידקיים. לכן, התרופות המשמשות ביותר במצב זה הן תרופות חיטוי, mucolytics וסוכנים משולבים. כמה מהם עושים רפש נוזלי יותר, בעוד אחרים לשלוט הייצור שלה כדי לייצר בדיוק את כמות הפרשות כי האורגניזם יכול להוציא בקלות רבה.

דילול של כיח במהלך השיעול יכול להתרחש עם השימוש של expectorants:

 • צמח (על בסיס צמחים) - מיוצגים על ידי pectusin, solutane, tussin, ערימות, סירופ "דוקטור אמא";
 • סינתטי - מיוצגים על ידי bromhexine, lazolvanom, ambroksolom, ATSTS.

תכשירים צמחיים עשויים להיות פחות תופעות לוואי, אבל הם נוטים יותר לגרום לאלרגיות, במיוחד בחולים ילדים. כל זה חייב להילקח בחשבון בעת בחירת אמצעי הטיפול.

טיפול בשיעול עם כיח קשה להתאושש צריך להיעשות רק עם expectorants ותרופות mucolytic. בשום מקרה לא ניתן להשתמש בתרופות נוגדות דיכאון - הם חוסמים את רפלקס השיעול, וקשה להסיר ריר באופן כללי מפסיק להיות מופרש. כתוצאה מכך, אנו מקבלים את הצטברות של ריר בתוך הסמפונות והריאות, את ההתקשרות של זיהום חיידקי וסיבוכים, לפעמים בצורה של דלקת ריאות. בחר תרופה בזהירות, לאחר התייעצות עם רופא. אנו מזכירים לך כי תרופות כאלה צריך לדלל ולהקל על הפרשת ריר הסימפונות, ניקוי דרכי הנשימה מבפנים. במקביל, המחלה העיקרית מטופלת, טיפול סימפטומטי, טיפול immunostimulating מתבצעת.

אמצעים לשיעול כיח

אם ריר מן הסמפונות קשה להפריד ולהסיר, הרופאים ממליצים לשתות הרבה נוזלים חמים, כולל תה צמחים קומפוט. החל תרופות המסייעות לחסל דלקת, לאחר אפקט, אפקט החוקר ואת bronchodilator, הפחתת הרגישות של הקשת הסימפונות, הגדלת סף השיעול. אם לא התווית, אתה יכול להשתמש בשאיפת אדים עם תוספת של תרופות ועשבי תיבול שונים. שאיפות לעזור לחות את הממברנה הרירית, כאב רגוע, לשפר את הרכב הריר, להירגע השרירים הסימפונות חלקה.

יחד עם זאת, תרופות המבוססות על thermopsis או ipecacuan לא צריך לשמש בילדות המוקדמת, שכן הם יכולים לעורר גירוי מוגבר של מערכת הנשימה ואת המראה של הקאות.

הבה נבחן את האמצעים היעילים ביותר בפירוט רב יותר.

אינהלציה שיעול עם ליחה קרובה כרוכה בשימוש תרופות צמחיות: עלי אקליפטוס, מרווה, קלנדולה, קמומיל, הפריעו, כמו גם תרופות Romazulona סלבין. עם שאיפות של קיטור, מומלץ להשתמש phytoncides - כל בצל ידוע או שום, היחס הוא 1:50. בבית המרקחת אתה יכול לקנות תמיסת בצל על אלכוהול - הוא משמש עבור כמות של 25 כובע / 100 מ"ל של מים טהורים. צפוי אפקט טוב מאמצעים פשוטים אלה, המשמשים 0.5 ליטר מים:

 • מלח ים או סודה לשתיה (1 כפית);
 • שמן חיוני 10 כובע. (אקליפטוס, מנטה, מחטים, אניס, אפרסק);
 • "אסטריסק" - על קצה הכף.

אתה יכול להשתמש בשמנים עבור שאיפה - מן אשחר הים, זיתים, הירכיים ורדים, רוזמרין.

תרופות שיעול עם כיח מחולקים למספר קטגוריות:

 • מוצרים המבוססים על bromhexine (Bromhexin, Ascoril, Solvin);
 • קרנות המבוססות על אמברוקסול (Ambrobe, Ambrosal, Flavamed וכו ');
 • תרופות המבוססות על carbocisteine (Bronhobos, Fluviert);
 • סוכנים על בסיס acetylcysteine (ACC, Fluimucil);
 • תכשירים צמחיים המבוססים על אלתאה, אניס, אלקקמפאן, צמח וכו '(Mukaltin, Pectussin, Bronchikum, וכו'). •

טבליות משעלת עם ליחה:

 • Carbocysteine - מייצב את עקביות של ריר, תורם ליציאתה מן מערכת ברונכו ריאתי. הקצאת 2 כמוסות שלוש פעמים ביום, עם שיפור ללכת 1 כמוסה שלוש פעמים ביום;
 • Likorin - מנרמל את הפרשת הבלוטות הסימפונות, מרגיע את השרירים חלקלקים שרירי חלקה של הסמפונות. קח חצי או טבליה שלמה 3 עד 4 פעמים ביום לאחר אכילה;
 • Likvitorit - תרופה של ליקוריץ, מבטלת דלקת, עווית, משפר expectoration. הקצאת 1-2 טבליות עד 4 פעמים ביום למשך חצי שעה לפני הארוחות;
 • Mukaltin - הכנה של althaea, רך expectorant. החל בעל פה 1-2 טבליות עד 3 פעמים ביום לפני הארוחות. •

אנטיביוטיקה לשיעול עם כיח נקבעת רק במקרים מתקדמים של המחלה, כמו גם בסיבוכים חשודים. ברוב המקרים, אנטיביוטיקה הבאה נחשבים יעילים:

 • סדרת פניצילין מיוצג אמוקסיצילין (Flemoksin), augmentin, amoxiclav, אמפיצילין, וכו תרופות אלה הן קטלניות לרוב החיידקים הגורמים לתגובה דלקתית בדרכי הנשימה. אם אחת מהתרופות האלה לא מראה את ההשפעה הצפויה, היא מוחלפת על ידי שייכות אחרת לקבוצת אנטיביוטיקה אחרת;
 • סדרת fluoroquinolone מיוצג על ידי levofloxacin, moxifloxacin (Avelox). תרופות כאלה בדרך כלל prescribed אם אנטיביוטיקה ממספר פניצילינים אינם יעילים;
 • סדרת הספלוספורין מיוצגת על ידי cefuroxime (גם Zinnat, Aksetin), cefixime (Suprax), וכו 'אנטיביוטיקה אלו משמשים לעתים קרובות לטיפול דלקת ב הסמפונות, הריאות, pleura, וכו';
 • סדרת מאקראוליד מיוצגת על ידי azithromycin (Sumamed), אשר נלקח לעיתים קרובות עם דלקת ריאות טיפוסית, שם הפתוגנים הם mycoplasma או chlamydia. •

סירופ שיעול עם ליחה הוא תרופה מאוד פופולרי, במיוחד בפועל של הילדים. סירופים רבים מקבילים ללוחות, עם הרכב דומה ופעולה. ילדים מוכנים יותר לקחת סירופים: קל להם לבלוע נוזל ארומטי מתוק מאשר לבלוע גלולה מרה. כדי לבחור סירופ זה רצוי, להיות מונחה על ידי המלצות של הרופא:

 • לינקאס היא תרופה צמחית, זה מבטל את החום, עוויתות של מערכת הנשימה, משפר את הייצור של ריר על ידי ברונכי. זה נקבע עבור דלקת הלוע, טרכוברונכיטיס;
 • סירופ ירקות Suprima-Broncho - ניתן לרשום עם דלקת הלוע, דלקת הלוע, דלקת ריאות, שיעול, דלקת קרום המוח. עלול לגרום לתגובה אלרגית;
 • סירופ Lazolvan - תרופה מן ambroksola הקבוצה. תרופה נפוצה מאוד ויעילה. משמש עבור דלקת של הסמפונות, הריאות, אסתמה הסימפונות, גודש, bronchiectasias;
 • Herbion - סירופ מ נבל. מטפל בדלקת של מערכת הנשימה, מסייע אפילו עם מעשנת סינדרום שיעול;
 • Bromheksin סירופ - mucolytic, מקדם expractation, דליל צמיג ריר. משפר ומקל על הפרשת הפרשות;
 • ארספל בעת שיעול עם ליחה - סירופ המבוסס על Fensperide, אנטי ברונכוכונסטרקטור. מקל על עוויתות, מבטל דלקת, מקטין את הפרשת הריר על ידי הסמפונות. משמש באופן פעיל עבור אסתמה הסימפונות, ברונכוספזם, ברונכיטיס כרונית, שעלת, דלקת הלוע. ניתן להשתמש בילדים מרגע הלידה, מ 2 כפית. עד 6 כפות. L. יום לפני הארוחות. בקבלה יש נמנום, תסכול GASTROINTESTINAL TRACT. • \

עשבי תיבול משיעול עם ליחה הם הטיפול המקובל ביותר ללא תרופות. כליות אורן, בצל, שום, מרשמלו, מנטה, קמומיל, צמח, אם וחורגת, וורט של סנט ג'ון, פיל, מרווה משמשים רכיבים עבור אוספים או תערובות טיפוליות. עשבי תיבול ניתן להשתמש בצורה של מרקים, חליטות עבור שאיפה, תה צמחים לניהול בעל פה. השפעה טובה ניתנת על ידי הנקה מיוחדת, אשר ניתן לרכוש בכל בית המרקחת. ישנם 4 סוגים של עמלות כאלה:

 • מס '1 - קעקוע אלתאה, אורגנו, עלה אם-אם;
 • №2 - אמא, האם החורגת, נבל, קנה שורש של שוש;
 • № 3 - קנה שורש altea, אניס, קנה שורש של שוש, ניצנים אורן, מרווה;
 • № 4 - צבע קמומיל, תה לברדור, קלנדולה, סגול, קנה שורש של ליקריץ, מנטה.

מרכיבים צמחיים באוספים אלה יש השפעה mucolytic מורכבים, expectorant, bronchodilating ו אנטי דלקתיות. הסוד מתחיל לפרוש בזמן, רפלקס השיעול הוא מעוגן בהדרגה.

אמצעים חלופיים לשיעול כיח

אילו אמצעים חלופיים אחרים משמשים לטיפול במחלות בדרכי הנשימה עם חשיפת סוד:

 • אנחנו שמים לימון שלם במים, להרתיח במשך 10 דקות. הסר מהחום, מגניב. חותכים את הלימון לתוך 2 חלקים שווים, לסחוט את המיץ שבו אנו מוסיפים 2 כפות. L. גליצרין, למעלה עד 200 מ"ל עם דבש, לערבב. קיבל 1 כף. L. קיבל מסה שלוש פעמים ביום לפני הארוחות ובשעת השינה.
 • מערבבים את החלקים השווים של מיץ גזר סחוט טרי, צנון שחור וחלב. אנו צורכים 6 פעמים ביום עבור 1 כף. L.
 • מערבבים שני חלמונים, 2 כפות. L. חמאה טרייה, 2 כפית. דבש טבעי, 1 כפית. קמח. אנו משתמשים מסה וכתוצאה מכך 1 כפית. במהלך היום, ניתן לחזור על עצמו.
 • קח צנון שחור (7 יח '), פרוס אותו, מפזרים כל פיסת סוכר, משאירים במשך 6 שעות, מיץ וכתוצאה מכך הוא סחוט, אז אנחנו לוקחים 1 כף. L. כל 60 דקות.
 • אנחנו מכינים kissel מ viburnum על דבש, אנחנו שותים במהלך היום.
 • אנחנו מכינים את עירוי של מרווה (1 כף לכל 250 מ"ל של מים חמים), מתעקש, מסנן, להוסיף כמויות שוות של חלב מבושל. אנו שותים 100 מ"ל מספר פעמים ביום, עם דבש או סוכר.
 • לחתוך דק 0.5 ק"ג בצל, להוסיף 400 גרם של סוכר 40-60 גרם של דבש, להרתיח עם 1 ליטר מים במשך 3 שעות על אש נמוכה. לאחר מכן מגניב, לנקז את הנוזל. אנחנו צורכים 1 כף. L. כ 5 פעמים ביום, זה אפשרי במהלך שיעול התקפים.

השימוש בסוכנים חלופיים יכול להיות יעיל יותר אם בשילוב עם שאיפה על ידי קיטור, באמצעות סודה לשתיה, צמחי מרפא. השפעה חיובית היא נצפתה בעת הוספת אשוח, ארז, שמן אקליפטוס לנוזל עבור שאיפה. נהלים כאלה נעשים הכי טוב בלילה, לפני השינה.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

מה אם השיעול שלי לא ייעלם עם ליחה?

הופעת או מוגברת נוכחות מוגלה בהפרשות ריריות, עלייה משמעותית בכמות הפרשת, עלייה במדדי טמפרטורה (סימנים ראשוניים של החמרה) עשוי להיות הסיבה מרשם מוקדם המוקדם ביותר האפשרי של טיפול באנטיביוטיקה. להתחיל טיפול כזה עם השימוש של ampicillin (1 גרם מ 4 עד 6 פעמים ביום), levomycetin (0.5 גרם ארבע פעמים ביום), טטרציקלין, cefazolin, lincomycin.

כדי להפעיל מנגנון החיסון מגן, מומלץ לקחת משקאות ויטמין ותכשירים מולטי ויטמין. על מנת לעורר את ההתנגדות הלא ספציפית של הגוף, ממריצים ביוגניים משמשים:

 • תמצית של נוזלים אלוורה הזרקת / מ 'או s / c של 1 מ"ל ליום במשך חודש;
 • הזרקת IM bioudema 1 מ"ל (2 מ"ל) כל יום. במשך 20-30 ימים.

מ תרופות צמחיות מומלץ להוסיף תכשירים מן הסוכר, עלי סרפד, שורש פטרוזיליה, לנבוח ערבה.

אם המצב מחמיר בהתמדה, אז לא יכול להיות שום בעיה של טיפול עצמאי. הטיפול צריך להתבצע תחת פיקוחו של רופא - מטפל, פולמונולוג, otolaryngologist, phthisiatrist.

עזרה עם שיעול עם ליחה

במהלך התקפה, סוג העזרה העיקרי יכול להיות האצה של הסרת הפרשות ריריות של דרכי הנשימה. בחלל הגרון או הסימפונות ניתן להצטבר מיקרואורגניזמים פתולוגיים, והם ניתנים להסרה רק עם חריקה טובה. כמה מהר ניתן יהיה לנקות את מערכת הנשימה מן ההפרשות, כל כך מהר הגוף ירגיש הקלה להתחיל להתאושש.

במקביל לשימוש בתרופות שנקבעו על ידי הרופא, החולה צריך לשתות כמות גדולה של נוזלים חמים כדי להקל על פינוי ריר. זה יהיה מאוד לשפר את ההפרשה של הפרשה ו טיהור של מערכת הנשימה. כמו שתייה זה שימושי להשתמש תה צמחים המבוססים על פרחים סיד, כלב רוז, פטל, דומדמניות, צמחי מרפא אחרים.

אם יש סודי רירי ב ברונכי, אז תרופות לחסום רפלקס השיעול לא אמור לשמש. הכנות כאלה כוללות, למשל, קודאין, כמו גם את כל הסוכנים על בסיס זה.

אתה יכול לתת כמה עצות למי שלא יכול להתמודד עם המחלה:

 • לפקח על הלחות בחדר (הלחות הרגילה צריכה להשתנות בין 40 ל 60%);
 • אם אתה מעשן, זרוק אותו. יתר על כן, להימנע מקומות מעושנים;
 • הימנע overcooling ו overheating פתאומי, לא לעזוב את החדר חם באוויר קפוא;
 • הימנע שאיפת אדים של תרסיסים כימיים שונים, חומרי ניקוי- detergent;
 • אין לדכא את הרצון לנקות את הגרון שלך - כך שאתה לנקות את הסמפונות, מה שהופך את המצב שלך קל יותר.

מניעת שיעול עם ליחה

מפעילה את רפלקס השיעול ברוב המקרים, זה סימפטום של מערכת הנשימה, כך ניתן למנוע, אם הזמן לחשוב על מניעה של מחלות בדרכי הנשימה כגון ברונכיטיס, דלקת נגיפית בדרכי הנשימה, זיהומים בדרכי הנשימה חריפה, דלקת גרון, וכו ..

עבור מניעה, גורמים שיכולים לעורר מחלות כאלה יש להימנע: היפותרמיה, טיוטות, היחלשות של חסינות, עומס פיזי, מתח, beriberi.

הימנעו ממצבים העלולים לגרום לגירוי של הריאות: התרחקו מחדרים מעושנים, עשנים, מאובקים וכימיים. עבודה עם כימיקלים, חומרים צביעה לכה יכול לעורר את הפיתוח של נזק נשימתי כרונית. אם להיות בחצרים כאלה הוא בלתי נמנע, להשתמש באמצעי הגנה מתאימים - תחבושות גזה, הנשמה, וכו '

אם אתה מכור לאלרגיות או לאסתמה הסימפונית, נסה להימנע מגורמים מעוררים (קשר עם אלרגנים פוטנציאליים).

למותר לציין, עישון הוא אחד הגורמים העיקריים בהופעת תסמונת שיעול כרונית - מזיק מאוד לבריאות בכלל. אם אתה מעשן, לוותר על הרגל זה. כל השאר יכול להיות מומלץ להימנע במקומות שבהם אנשים מעשנים. עישון פסיבי מגרה את מערכת הנשימה לא פחות מעישון.

אפקט מונע טוב מסופק על ידי הרפיה של הגוף. עדיף להתחיל את ההליך בקיץ, כאשר הגוף יכול בקלות לסבול שינויים בטמפרטורה, חסינות בקיץ נחשב חזק יותר. מתאים לצלילה עם מים קרים, מקלחות מנוגדות, שחייה במים פתוחים, אוויר ושיזוף, ספורט חוצות. התקשות החורף עדיף לעשות תחת פיקוחו של מומחה, כי קירור מוגזמת אנאליפבית של הגוף יכול לייצר את ההשפעה ההפוכה.

פרוגנוזה של שיעול עם ליחה

הפרוגנוזה תלויה ישירות רק על המחלה הבסיסית, אשר הפעילה את רפלקס השיעול. אם סימפטום זה מלווה זיהום ויראלי או מיקרוביאלי חריפה של מערכת הנשימה, אז זה בוטל בבטחה לאחר המחלה הבסיסית כבר נרפא.

אם הגורם להתקפה הוא אלרגיה או שימוש בתרופות מסוימות, אז חיסול האלרגן עם החלפת תרופות עבור אחרים יעזור למנוע סימפטום לא נעים.

אורח חיים בריא, תזונה נאותה, חוסר הרגלים רעים, בילוי פעיל יכול להיות המפתח לטובה פרוגנוזה של מחלות בדרכי הנשימה.

אם שיעול עם ליחה הוא כרוני, אז להיפטר ממנו יהיה קשה יותר - זה יכול לדרוש טיפול מורכב מורכב, לעתים קרובות עם שימוש בסמים חזק טיפול אנטיביוטי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.